«Зимова казка» для військовослужбовців

 

19 грудня 2019 року на базі Сумського міського Центру науково-технічної творчості відбувся святковий захід «Зимова казка» у рамках Всеукраїнського фестивалю мистецтв «Військові обереги від Святого Миколая».

Це перший мистецький проект всеукраїнського рівня, що проходив одночасно в усіх регіонах України.

90 сумських дітей закладів освіти №№ 9, 29, ЦНТТМ, ПДЮ, ЗДО №№ 3, 18 подарували військовослужбовцям військової частини А 1476, Національної гвардії України, учасникам бойових дій частинку свого тепла та творчості.

 

Усі учасники заходу отримали обереги, виготовлені вихованцями ЦЕНТУМ та учнями шкіл.

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

21.12.2019 р.

 

 

Інформація

19 грудня у КУ Сумська спеціалізована школа І ступеня № 30 «Унікум» Сумської міської ради вже втретє відбувся "Lego-фестиваль". Темою сезону став процес проєктування та створення доступних/екологічних і надійних будівель в епоху урбанізації «Будівельний бум».

Традиційно участь брали 5 команд із числа учнів 2-4 класів, які побудували  моделі із використанням новітніх технологій: школа майбутнього, сучасні лікарні, ігровий майданчик, готель! Судді фестивалю, гості та учні отримали незабутні враження від заходу!

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

Всеукраїнський тиждень права в закладах освіти м. Суми

З 9 по 13 грудня 2019 року в усіх закладах освіти м. Суми проходить Всеукраїнський тиждень права. У межах проведення Тижня заплановано різноманітні заходи: правові брейн-ринги, квести, он-лайн конференції, знайомство з роботою органів місцевого самоврядування, судових органів тощо.

Проведення таких заходів сприяє формуванню активної життєвої позиції, громадянської культури учасників освітнього процесу, відповідальності, приводить до подолання правового нігілізму.

Цікавою на сьогодні є нова форма проведення заходів – вебконференції, які дозволяють залучити кращих фахівців правничої науки України. Другий рік поспіль таку форму роботи застосовують учителі правознавства та учні класів правового профілю ЗОШ № 20, налагодивши тісну співпрацю з викладачами Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Традиційними є заходи, присвячені Міжнародному дню боротьби з корупцією, що проводяться на базі Сумської гімназії № 1. Заходи передбачають не лише знайомство з чинним законодавством, дозволяють зустрітися з журналістами, громадськими діячами, які мають активну позицію з даного питання, сприяють розвитку громадянської компетентності учнів.

10 грудня на базі Сумського державного педагогічного університету ім.А.С.Макаренка проведено правовий квест «У пошуках істини», переможцями якого стали учні гімназії № 1 (І місце), ЗОШ № 27 (ІІ місце), ССШ № 10 (ІІІ місце).

У межах Тижня правових знань проведено спільний захід із Сумським правоохоронним патрулем управління державного агентства рибного господарства у Сумській області, до якого залучилися учні ЗОШ №№ 4, 13.

 

Тісна співпраця з викладачами Сумської філії ХНУВС, Сумським місцевим центром надання безоплатної вторинної правової допомоги, проведення ними інтерактивних заходів дає можливість розширити знання учнів із багатьох питань, сприяє формуванню свідомого ставлення до державотворчих процесів, до дотримання законності та правопорядку.

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

11.12.2019 р.

 

 

5 грудня 2019 року в рамках декади військово-патріотичного виховання до Дня Збройних сил України, на базі Сумської гімназії № 1 для допризовної молоді закладів освіти міста Суми Інформаційно-методичним центром управлінням освіти і науки Сумської міської ради був проведений захід «Влучний стрілець», у якому брали участь 26 шкіл (78 учнів).

До проведення заходу були залучені Сумський обласний та міський військові комісаріати; військовослужбовці національної гвардії; 27 реактивної артилерійської бригади; ГО учасників бойових дій та волонтерів АТО в Сумській області; Сумський обласний центр відпочинку, оздоровлення, туризму та військово-патріотичного виховання; ГО «Сумська міська організація «Товариство сприяння обороні України»; Сумський міський центр військово-патріотичного виховання.

З вітальним словом для присутніх звернулись комісар Сумського міського військового комісаріату, полковник Притика М.Г.; офіцер Сумського обласного військового комісаріату Бондаренко О.О., голова ГО учасників бойових дій та волонтерів АТО в Сумській області Кукса О.В., народний депутат VIII скликання О.Л. Сугоняко.

Програмою заходу передбачено наступні локації:

-           «Стрільба»;

-          - «Збирання та розбирання автомату»;

-          «Домедична допомога»;

-          «Профорієнтаційний майданчик».

Переможцями зі стрільби стали:

-          І місце – Сумська гімназія № 1;

-          ІІ місце – ЗЗСО № 21;

-          ІІІ місце – ЗОШ № 20.

Перемогу зі збирання та розбирання автомата вибороли команди шкіл:

-          І місце – Сумська класична гімназія;

-          ІІ місце – ССШ №17;

-          ІІІ місце – ССШ № 1.

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

09.12.2019 р.

 

 

Пізнаємо природу разом з «КОЛОСКОМ» !!!

 

З метою популяризації природничих знань серед учнівської молоді, розвитку читацьких та інформаційно-пізнавальних компетентностей школярів, підтримки талановитих учнів щорічно проводиться Міжнародний інтерактивний природничий учнівський конкурс «КОЛОСОК».

28 листопада 2019 року на базі закладів освіти міста був проведений перший етап конкурсу «Колосок-осінній-2019», метою якого є пропедевтика знань учнів 1-5 класів та поглиблення знань учнів 6-10 класів з біології, хімії, фізики.

Кожен учасник конкурсу отримає сертифікат та інформаційні матеріали конкурсу, заклади освіти – безкоштовну передплату на науково-популярний журнал «Колосок» та газету «Колосочок».

 

Бажаємо всім учасникам конкурсу лише золотих та срібних «колосків»!

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

29.11.2019 р.

 

 

Виїзний семінар у Сумському обласному

художньому музеї імені Н.Онацького

 

27.11.2019 в Сумському обласному художньому музеї імені Н.Онацького проведено виїзний семінар для заступників директорів з виховної роботи з теми «Виховання школярів на засадах музейної педагогіки».

         Учасникам заходу було презентовано програми для школярів різних вікових категорій, що відкривають нові можливості у співпраці між школою та музеєм, запропоновано мистецькі заходи до календарних знаменних і пам’ятних дат.

 

         Доторкнутися до прекрасного, ознайомитися з дивовижними експонатами музею  всі присутні мали змогу під час екскурсії, яку провела старший науковий співробітник музею Ткаченко В.М.

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

28.11.2019 р.

 

 

«Компетентнісний підручник – шлях до успіху в житті»

Не секрет, що дуже часто вчителі відчувають брак взаєморозуміння із науковцями, які створюють нові програми та підручники, практична діяльність учителя не завжди відповідає очікуванням з боку фахівців з Міністерства. Налагодити «мости співпраці» можна лише обговорюючи різноманітні освітянські проблеми, спільно вирішуючи нагальні питання та окреслюючи стратегію розвитку освітньої галузі. Саме із цією метою 15 листопада 2019 року в Сумській гімназії № 1 зібралася вчительська географічна спільнота для зустрічі із Савчуком Іваном Григоровичем, старшим науковим співробітником Інституту географії Національної академії наук України,  к.г.н., автором підручників (видавництво «Оріон»), навчальних програм, керівником проєктів з географії.

 

Іван Григорович поділився з учителями унікальним досвідом створення сучасного підручника з географії, у якому враховано компетентнісна та діяльнісна складова в географічній освіті, дуже чітко відстежуються наскрізні змістові лінії, а поданий матеріал сприяє заохоченню учнів до пізнання нового, цікавого, розвиває інтелектуальні та мисленнєві здібності. Науковець ознайомив учителів із сучасними методичними підходами до викладання курсів 9, 10 та 11 класів, представив власне бачення, як автора, використання навчально-методичного апарату підручника для організації раціональної роботи учнів на уроці. Насичений значною кількістю інформації про сучасні тенденції у сфері соціально-економічного розвитку України та світу, його виступ викликав велике захоплення в учителів географії, спонукав до роздумів щодо ефективної педагогічної діяльності.

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

20.11.2019 р.

 

 

Міжнародна науково-практична конференція

«Теорія та методика дошкільної та початкової освіти в сучасному педагогічному просторі»

 

На базі Сумського Палацу дітей та юнацтва 13.11.2019 року відбулася Міжнародна науково-практична конференція«Теорія та методика дошкільної та початкової освіти в сучасному педагогічному просторі», мета якої –  підвищення рівня методичної підготовки, обміну досвідом роботи педагогів шкіл та студій раннього розвитку дитини закладів позашкільної освіти.

У роботі конференції брали участь понад 200 учасників з України, Польщі та Болгарії, серед яких були представники Інформаційно-методичного центру управління освіти і науки Сумської міської ради Плахотнікова Г.Д. та Лобко Я.А.

Цікаві майстер – класи були проведені для педагогів дошкільної ланки «Формування цілісного уявлення про світ у вихованців старшого дошкільного віку в умовах закладу позашкільної освіти», «Форми і методи розвитку дитини молодшого дошкільного віку в закладах позашкільної освіти», «Форми і методи роботи з дітьми  дошкільного віку на заняттях з англійської мови», відкрите заняття «Космічні мандри». Для педагогів початкової ланки – «Використання нетрадиційних художніх технік як засобу розвитку творчих здібностей вихованців», «Використання LEGO на заняттях з англійської мови з метою розвитку пізнавальної компетентності вихованців молодшого шкільного віку», «Оберіг «Підкова» як символ добробуту, щастя, удачі».

Сприятлива та чудова атмосфера була під час Міжнародної конференції.

 

18.11.2019 р.

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

                                                                 Сумської міської ради

Проведено засідання міської координаційної ради 

з профілактики правопорушень

 

13.11.2019 року на базі Сумської гімназії № 1 відбулося засідання міської координаційної ради  з профілактики правопорушень «Школа  та її  роль у попередженні насильницької моделі поведінки школярів».

Учасниками заходу стали заступники директорів з виховної роботи закладів освіти міста.

Практичний психолог Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  № 13 Стеценко С.В. висвітлили  питання профілактики шкільного булінгу.

Заступник директора з виховної роботи Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 2  Івченко С.В. презентувала Міжнародну програму з формування м’яких навичок СЕЕ– навчання, над упровадженням якої заклад розпочав роботу. Це Всеукраїнський проєкт  з розвитку м’яких навичок через систему соціально-емоційного та етичного навчання. У конкурсному відборі на участь у проєкті змагалися 183 заклади загальної середньої освіти з усієї України. ССШ № 2 увійшла до складу  26-ти шкіл-переможців.

 

Провідною лінією засідання координаційної ради було те, що школа – це простір без насилля.

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

Підведено підсумки  ІІ Всеукраїнського уроку доброти

 

На нараді заступників директорів з виховної роботи, яка відбулася 13.11.2019 року, було підведено підсумки ходу реалізації заходів  проєкту «Біоетика», започаткованого благодійним фондом «Щаслива лапа» м. Київ,  з метою формування у школярів небайдужого ставлення до проблем безпритульних тварин. Участь у нараді брала Хайленко Анна Олександрівна, менеджер проекту «Біоетика».

Зазначила, що з 02.10.2019 року до 04.10.2019 року  всі заклади освіти міста брали участь у проведенні «ІІ Всеукраїнського уроку доброти», присвяченого Всесвітньому дню захисту тварин, та встановленні нового рекорду України «Найбільша кількість уроків добра». Усі учасники отримали електронні сертифікати за участь.

Найактивніші –  школи №№ 6, 24, 9, 17, 2, заклад загальної середньої освіти № 21, НВК № 42 – були урочисто нагороджені настільними освітньо-пізнавальними іграми «Happy paw» від БФ «Щаслива лапа»  та ТМ «Purina».

 

Робота з популяризації та пропедевтики гуманного ставлення до тварин серед дітей та учнівської молоді триває.

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

14 листопада 2019 року в м. Суми біля Псільського провулку, буд. № 1 (район мосту КРЗ) відбулося зариблення річки Псел 1200 екземплярами коропа дворічного віку загальною вагою близько 1 т. Захід був ініційований і підтриманий Сумською міською радою та Сумською обласною організацією Українського товариства мисливців та рибалок. Контроль за вселенням риби здійснювався представниками Сумського рибоохоронного патруля.

 

У заході брали участь представники Сумської міської ради, Сумської обласної державної адміністрації, Державної екологічної інспекції в Сумській області, Інформаційно-методичного центру управління освіти і науки СМР, Сумського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, учні та педагоги    ЗОШ № 8, ЗЗСО № 19, ССШ № 29 та громадськість міста. Головним ініціатором природоохоронної акції та безпосереднім її учасником став міський голова Олександр Лисенко.

Участь учнів закладів загальної середньої освіти

в проєкті «Стань ІТ-шником»

У рамках освітнього проєкту «Стань ІТ-шником» 9 листопада відбулося нагородження учнів-переможців міського конкурсу «Як ІТ змінюють наше життя». Проєкту "Стань IT-шніком" 5 років. А це значить, що 5-й рік поспіль ми збираємо майбутніх айтішніків міста та обираємо, хто ж цього року створив кращу гру на задану тематику! Цього року з 13 закладів освіти міста Суми було подано на розгляд журі 65 конкурсних проектів.

Переможцями конкурсу стали учні в 3-х номінаціях.

Категорія 2-4 клас:

І місце - Ільєнко Єгор (НВК №9 «Веснянка», вчитель: Давидова Ірина Олексіївна, https://scratch.mit.edu/projects/339306797),

ІІ місце – Кузьменко Данііл ( ССШ №2, вчитель: Дорофєєва Тетяна Миколаївна, https://scratch.mit.edu/projects/341208528),

ІІІ місце – Журавка Влада (Піщанська ЗОШ, вчитель: Плющик Оксана Володимирівна, https://scratch.mit.edu/projects/338249222).

Категорія 5-7 клас:

І місце Олійник Данило ( ССШ №9, вчитель: Олійник Тетяна, https://scratch.mit.edu/projects/339899803),
2 місце Бакланов Марк (ССШ №10, вчитель: Зиміна Любов Олександрівна
https://scratch.mit.edu/projects/339265775),
ІІ місце Ракітін Олександр (В.-Піщанська ЗОШ, вчитель: Запрягайло Ольга
https://scratch.mit.edu/projects/341410890),
ІІ місце Кривошеєв Єгор (ЗОШ №4, вчитель: Іваненко Наталія Ергівна
https://scratch.mit.edu/projects/341687336),
ІІІ місце Козинець Володимир (ССШ №9, вчитель: Олійник Тетяна
https://scratch.mit.edu/projects/339671648
ІІІ місце Ткаченко Олександра (ССШ №9, вчитель: Олійник Тетяна
https://scratch.mit.edu/projects/337634628)
ІІІ місце Санкін Дмитро (ССШ №6, вчитель: Штокало Оксана Вікторівна,
https://scratch.mit.edu/projects/341242178)
          Категорія 8-10 клас:
І місце Бойко Іван (ЗОШ №20, вчитель: Лисянська Вікторія,
https://scratch.mit.edu/projects/341250213)
ІІ місце Макарюк Катерина (ЗОШ №12, вчитель: Клюєв Богдан Григорович,
https://scratch.mit.edu/projects/337786973)
ІІІ місце Жадан Владислав (ЗОШ №12, вчитель: Клюєв Богдан Григорович
https://scratch.mit.edu/projects/341115298)
Переходьте по лінках та проведіть обідню перерву змагаючись з противниками.

Фото заходу: https://drive.google.com/drive/u/4/folders/1eoHpj5VZMZnLvKsqVsXWoSWufM3qQiP9  

Переможців було нагороджено грамотами та цінними подарунками від представників ініціативної групи проекту, ІТ компаній м. Суми, представників СумДУ.

 

Дякуємо всім, хто підримує учасників!
IT-компанії IThinkers, MindK та AMC Bridge Ukraine
Компанії KidIT_Sumy та RobotSchool
Клуб віртуальної реальності CUBE Суми
Подяка СумДУ та особисто Владимиру Нагорному за менторську підтримку проекту! 

12.11.2019 р.

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

                                                                 Сумської міської ради

Підсумки проведення відбіркового етапу міського конкурсу педагогічної майстерності «Територія творчості» серед учителів початкових класів

 

У жовтні 2019 року пройшов відбірковий етап міського конкурсу педагогічної майстерності «Територія творчості» серед учителів початкових класів, метою якого було виявлення й розповсюдження передового педагогічного досвіду щодо впровадження сучасних методик навчання. Конкурс проходив у двох номінаціях:

«Презентація методичного прийому із застосуванням інноваційних засобів навчання»;

«Майстер-клас із використанням інноваційних педагогічних технологій».

На даний конкурс було подано 27 матеріалів учителів початкових класів із 18 закладів освіти (ЗОШ №№ 6, 8, 15, 22, 24, Піщанська ЗОШ; ССШ №№ 1, 7, 10, 17, 25, 29 30; ЗЗСО №№ 19, 21, 26; НВК № 16, 41). 

Під час презентації прийому вчителі демонстрували власну педагогічну майстерність, використовуючи інноваційні засоби навчання.

За результатами відбіркового етапу кращими в даній номінації стали:

Неговоренко Ольга Олексіївна, вчитель початкових класів ССШ № 29;

Бойко Оксана Володимирівна, учитель початкових класів ССШ № 30;

Лустенко Наталія Миколаївна, учитель початкових класів ССШ № 1;

Кожушко Тетяна Миколаївна, учитель початкових класів ЗЗСО №21;

Талдикіна Тетяна Миколаївна, учитель початкових класів ЗОШ №15;

Федіна Олена Геннадіївна, учитель початкових класів ЗЗСО №26;

Озмитель Марина Михайлівна, учитель початкових класів ССШ №30.

Презентаціям прийому педагогів-переможців були характерні структурованість, глибина, ефективність з точки зору впливу на формування ключових та предметних компетентностей учнів. Була доведена практична цінність прийому, раціональність обраних засобів навчання.

Майстер-клас – особлива форма ознайомлення з педагогічним досвідом, заснована на практичних діях показу та демонстрації творчого вирішення певної методичної проблеми із залученням учасників у процес.

Основна увага зверталась на дотримання принципу майстер-класу: «Я знаю, як це робити. Я навчу вас», на обґрунтування методичної доцільності використання форм, методів, прийомів та на інноваційність освітніх розробок та напрацювань.

За результатами відбіркового етапу кращими в номінації «Майстер-клас із використанням інноваційних педагогічних технологій» стали:

Бабенко Лідія Миколаївна, учитель початкових класів ЗОШ № 6;

 

Марченко Наталія Миколаївна, учитель початкових класів НВК № 16.

Реалізація методичного проєкту

«Історія об’єднує Україну»

 

За ініціативи Інформаційно-методичного центру управління освіти і науки Сумської міської ради, за підтримки Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти 30 листопада 2019 року з метою реалізації методичного проєкту «Історія об’єднує Україну», підвищення рівня наукової підготовки вчителів предметів суспільно-гуманітарного та  художньо-естетичного циклу освітніх закладів, ознайомлення педагогів з історичною спадщиною, національними та культурними пам’ятками історико-художньої спадщини було здійснено поїздку до міста Дніпро. Учасниками поїздки стали 48 учителів закладів освіти м. Суми та Сумської області.

             Учителі відвідали інститут вивчення Голокосту «Ткума», музей «Пам’яті єврейського народу та Голокосту в Україні», першого в Україні музею АТО, музею петриківського розпису міста Дніпро.  

Музей «Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні» — найбільший в Україні музей з історії єврейського народу та Голокосту. Розташовується у єврейському культурно-бізнесовому центрі «Менора» в Дніпрі. Офіційне відкриття музею відбулось у жовтні 2012 року.

Музей складається з багатьох локацій, тематикою яких стали: «Світ, знищений Голокостом», «Голокост», «Світ після Голокосту».  Особливе місце займає експозиція «Трагедії ХХ ст.», головна ідея якої — «Чужого болю не буває». Тут представлено документи, фотографії, особисті речі та інші експонати, пов'язані з вірменським геноцидом 1915 р., депортацією кримських татар та інших народів Криму (вірмен, болгар, греків), Волинською трагедією 1943 р., а також геноцидами в Камбоджі та Руанді.

Окремий розділ експозиції присвячений подіям Євромайдану,  Революції гідності,  АТО та російській агресії проти України.

Музей «Громадянський подвиг Дніпропетровщини в подіях АТО», Музей АТО  — музей, одна з шести філій Дніпропетровського національного історичного музею ім. Дмитра Яворницького, заснований у січні 2016 року. Складається з внутрішньої (розміщується в приміщенні діорами «Битва за Дніпро») та вуличної експозиції — «Шляхами Донбасу». Нікого не залишили байдужими зала світлої пам’яті загиблих героїв та перегляд фільму «Дніпро – форпост України» у панорамному кінотеатрі у форматі 360 градусів – за 25 хвилин на емоційному та інформаційному рівнях розкривають усі аспекти жахливої російсько-української війни, що почалась у 2014 році та триває досі. Унікальність фільму полягає в тому, що вперше у світі створено стрічку в такому форматі з документальної хронічки. Вулична експозиція , проводячи відвідувача дорогами війни, занурює у вир подій. Справжня військова техніка, бойова зброя, понівечені автомобілі та розстріляні дорожні вказівники з назвами міст Донбасу – наче сторінки відкритої книги подій російсько-української війни.

 

На останок учителі відвідали центр народного мистецтва «Петриківка», який 5 грудня 2013 року ЮНЕСКО внесло до переліку об'єктів нематеріальної культурної спадщини людства. Колекція центру «Петриківка» представляє роботи 40 відомих митців неповторного розпису. У приміщенні музею створені унікальні роботи та цілі авторські серії творів, використовуючи різноманітні техніки на різних матеріалах. Токарні, столярні та вироби ручної різьби з дерева високого ґатунку складають приблизно 200 видів експонатів.

05.11.2019 р.

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

                                                                 Сумської міської ради

Вітаємо переможця конкурсу

«Найкращий кабінет початкових класів»!

На виконання наказу Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації від 21.06.2019 № 422-ОД «Про проведення обласного конкурсу «Найкращий кабінет початкових класів», з метою покращення матеріально-технічного та навчально-методичного забезпечення кабінетів початкових класів, створення оптимальних умов для навчання учнів, реалізації завдань Державного стандарту початкової освіти 20 вересня 2019 року проведено міський конкурс «Найкращий кабінет початкових класів» м.Суми.

         У І етапі конкурсу взяли участь навчальні кабінети початкової школи трьох освітніх закладів міста: Сумський навчально-виховний комплекс № 16 імені Олексія Братушки, Сумський навчально-виховний комплекс № 41, Сумська спеціалізована школа І ступеня № 30 «Унікум».

         У всіх зазначених навчальних кабінетах початкових класів створено оптимальні умови для проведення уроків та позакласних заходів на сучасному рівні; ефективно використовуються стенди постійного та змінного характеру. Наповнюваність навчальних кабінетів дозволяє виконувати вимоги діючих навчальних програм з предметів початкових класів у повному обсязі.

За результатами міського етапу конкурсу «Найкращий кабінет початкових класів» переможцем визнано Сумську спеціалізовану школу І ступеня № 30 «Унікум», лауреатом - Сумський навчально-виховний комплекс № 41 «Райдуга».

     Матеріали переможця було передано на обласний конкурс «Найкращий кабінет початкових класів». У ІІ (заочному) та ІІІ (очному) етапі обласного конкурсу переможцем стала Сумська спеціалізована школа І ступеня № 30 «Унікум». Зазначалося, що в навчальному кабінеті створено комфортне освітнє середовище, кабінет оснащено сучасними засобами навчання та шкільним обладнанням, що дає можливість створити оптимальні умови для організації освітнього процесу та всебічного розвитку здобувачів освіти Нової української школи.

    Щиро вітаємо освітній заклад з перемогою та бажаємо подальших успіхів!

 

  

05.11.2019 р.

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

                                                                 Сумської міської ради

«Об’єднаємося заради здоров’я»

 

Школа сприяння здоров’ю… Це не просто набір слів, це платформа дії, направлена на формування навичок здорового способу життя у школярів. Уже багато років цей напрям діяльності об’єднує небайдужих педагогів міста. І ось перший ювілей! Уже 10 років поспіль здоров’язбережувальна платформа плідно та ефективно працює на базі ЗОШ № 15. Ювілей відсвятковано творчо та нестандартно – шляхом проведення І міського квесту для учнів 5-7-х класів «Healthy child: партнерство заради здоровя».

У грі брало участь 20 команд учнів із закладів загальної середньої освіти. Кожна команда вдало пройшла 9 локацій: «Надзвичайні ситуації», «У гостях у Тараса», «Доктор Хаус», «Рухова активність проти гіподинамії», «Хатина мольфарки» тощо, ознайомившись із цілющими властивостями трав, прийомами надання домедичної допомоги, продемонструвавши гарні знання з предмету «Основи здоров’я» та різноманітні життєві навички. Вінцем квесту стало створення символу гри – «Здоровчика» та проведення спільної руханки.

Прекрасна атмосфера заходу, вдало створені та підібрані творчою лабораторією вчителів основ здоров’я завдання стали запорукою успішної гри та гарного настрою.

 

«Бережімо своє здоров’я!» – гасло всіх учасників гри та молодого покоління Сумщини.

29.10.2019 р.

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

                                                                 Сумської міської ради

Підсумки IV Всеукраїнської акції «Нарру Гав для Сірка»

та ІІ Всеукраїнського уроку доброти

 

Людина починається з добра,

З уміння співчувати, захистити

Це зрозуміти всім давно пора,

Бо ми прийшли у світ добро творити.

Надія Красоткіна

 

З метою популяризації гуманного ставлення учнів до тварин, ознайомлення з юридичною відповідальністю за жорстоке поводження з собаками та котами, зацікавленістю дітей волонтерською діяльністю заклади освіти міста щороку беруть участь у благодійних акціях, заходах від Благодійного Фонду «Happy Paw» у рамках реалізації проекту «Біоетика» за підтримки Міністерства освіти України.

Так, у період 16-27 вересня цього року 19 закладів освіти м. Суми долучилися до ІV Всеукраїнської благодійної акції «Happy Гав для Сірка». Як результат, було зібрано та передано до Громадської організації «Сумське товариство захисту тварин» майже 1,5 т їжі для чотириногих (різні крупи, сухий корм,  м’ясні ковбаси, м’ясні та рибні консерви, кістки, макаронні вироби, олію), зібрано багато ліків, медичних засобів для обробки, допоміжні засоби (ковдри, іграшки, миски тощо). За активну участь у благодійній справі всі школи-учасники акції отримали подяки від БО «БФ «Щаслива лапа»».

З 2 по 4 жовтня 2019 року всі заклади освіти міста провели ІІ Всеукраїнський урок доброти (про гуманне та відповідальне ставлення до тварин), згідно з методичними рекомендаціями, розробленими спеціалістами з роботи зі шкільною аудиторією Благодійного фонду «Happy Paw». Урок присвячений Всесвітньому дню захисту тварин, який відзначається 4 жовтня. Під час проведення уроку школярі мали можливість ознайомитись із правилами етичного ставлення до тварин, гуманними шляхами розв’язання проблеми безпритульних собак та котів, а також чинними правовими нормами, що стосуються захисту тварин від жорстокого поводження з ними.

2 жовтня 2019 року було встановлено новий Національний рекорд України «Найбільша кількість уроків добра». Національний Реєстр Рекордів України зареєстрував 15 012 уроків у 1617 закладах освіти.  А це на 8470 уроків більше, ніж у минулому році.

 

Спільно із БО «БФ «Щаслива лапа»» щиро дякуємо всім причетним педагогам, учням та батькам за підтримку ініціатив Фонду та небайдужість до проблем безпритульних тварин!    

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

Вітаємо переможця!

 

У рамках проведення Всеукраїнського конкурсу перспективного педагогічного досвіду впровадження програмно – методичного комплексу «Впевнений старт: старший дошкільний вік» перемогу в номінації «Від задуму дитини – до спільної дії» здобула вихователь Сумського дошкільного навчального закладу (центр розвитку дитини) №18 «Зірниця» Сумської міської ради Внученко Наталія Борисівна. Автори програми визнали есе педагога найкращим та надали можливість поділитися напрацьованим досвідом на Всеукраїнському науково – практичному семінарі, організованому науковою радою НАПН України «Проблеми дошкілля», Інститутом психології імені Г.С.Костюка НАПН України, Інститутом проблем виховання НАПН України та видавництвом «УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ ДИТИНСТВА».

28.10.2019

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

                                                                 Сумської міської ради

«Інноватика в сучасній освіті -2019» -

скарбниця ідей та нагород для сумських освітян

 

22-24 жовтня 2019 року в м. Київ відбулася ХІ міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті» - наймасштабніший професійний захід в освітньому середовищі нашої країни. Учасниками  виставки стали  560 представників освітніх закладів та установ усіх рівнів  із 25 регіонів України та 6 країн світу, а також виробники та постачальники сучасних засобів навчання, проєктів, програм і рішень для сфери освіти, асоціації, фонди, видавництва, освітні портали. 

Варто відзначити, що освітня виставка стала знаковою подією для сумських освітян і була спрямована на презентацію та обмін кращими досягненнями міста в галузі освіти, обговорення нагальних проблем і світових тенденцій у сучасному просторі, що задає вектор для подальшого ефективного розвитку партнерської взаємодії та участі в національних і закордонних науково-освітніх програмах і проєктах.

Привітання учасникам, організаторам і гостям надіслали Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков, заступник Міністра освіти і науки України Любомира Мандзій, Президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень.

Триденну роботу виставки супроводжувала змістовна програма, яка включала конференції, презентації, семінари, круглі столи, майстер-класи, воркшопи, відкриті уроки, панельні дискусії. За результатами конкурсної програми виставки відбулося нагородження переможців з тематичних номінацій. Інформаційно-методичний центр та три заклади освіти міста (НВК № 16, ССШ № 30 «Унікум», ЗДО № 1) здобули дипломи переможців і нагороджені золотими медалями. Один заклад освіти міста -  ЦЕНТУМ - удостоєний срібної нагороди.

Справжні майстри педагогічної справи, учасники міської «Школи педагогічних ініціатив», презентували майстер-клас з теми «Використання технології продуктивного навчання в процесі переходу від знаннєвої до компетентнісної освіти». Скриннік Л.О. (учитель ССШ № 1), Несторенко З.О. (учитель ЗОШ № 5), Бондаренко С.М. (учитель НВК № 16) продемонстрували можливості використання елементів технології продуктивного навчання  в  умовах сучасного освітнього простору.

Учасники заходу, а саме методисти, керівники та вчителі закладів загальної середньої освіти відзначили високий рівень професіоналізму доповідачів з обраної тематики.

Інноваційний виставковий майданчик «Освіта міста Суми» яскраво презентував ефективні моделі реалізації освітніх технологій та проєктів у компетентнісному полі освітньої реформи, що впроваджується ІМЦ та закладами загальної середньої (№№ 7, 15, 30, НВК № 16, гімназія «Просперітас»), дошкільної (№№ 1, 14, 17, 23, 30, 39) та позашкільної освіти (ЦЕНТУМ) обласного центру.  Провідні  фахівці освітньої реформи та освітянська делегація у складі 18 представників закладів освіти м. Суми, яка  22 жовтня відвідала виставку в Києві, обговорювали теоретичні та практичні аспекти реалізації Концепції Нової української школи, досвід упровадження педагогіки партнерства в сучасній школі, формування компетентностей учнів через діяльнісний підхід у навчанні, упровадження хмарних сервісів, підготовку педагогічних працівників до роботи з дітьми з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного навчання.

Організатори та учасники виставки отримали схвальні відгуки відвідувачів про новаторський досвід сумчан, що сприятиме налагодженню ділових контактів із розвитку науково-методичних досліджень, академічного обміну між педагогами, науковцями, студентами та школярами,  обговоренню аспектів упровадження сучасних технологій, методик безпосередньо в процес оновленого освітнього змісту.

Вітаємо освітян і зичимо тільки успішного здійснення планів та проєктів у майбутньому!

24.10.2019

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

                                                                 Сумської міської ради

IV міська інтерактивна гра

 

З 15 по 18 жовтня 2019 року в усіх закладах освіти міста проходить Тиждень безпеки життєдіяльності. Традиційним, у межах Тижня, стало проведення міської інтерактивної гри для учнів 7-8-х класів з основ здоров’я та безпеки життєдіяльності. Цьогоріч у конкурсі брали участь учні десяти закладів освіти: ССШ №№ 1, 3, 7, 25, ЗОШ №№ 4, 5, 13, 20, 22, гімназії № 1.

Учасники продемонстрували ґрунтовні знання щодо надання домедичної допомоги під час опіків, дій під час пожежі, стихійних лих, створили власні творчі проєкти, направлені на пропаганду здорового способу життя, раціонального харчування, безпечного середовища. Родзинкою конкурсу стала демонстрація учнями рухливих фізкультхвилинок, які залюбки підхоплювали всі учасники, ведучі та члени журі.

Перемогу у інтерактивній грі здобули учні ЗОШ № 13, ІІ місце посіли учні ССШ № 7 та ЗОШ № 4, ІІІ – ЗОШ №№5, 22.

 

Вітаємо переможців!!!

17.10.2019

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

                                                                 Сумської міської ради

Учимося захищати Батьківщину!

 

     Напередодні Дня захисника України з 07.10 до 11.10 2019 року в закладах освіти міста проведений тиждень вйськово-патріотичного виховання. Були організовані різноманітні виховні заходи військово-патріотичного спрямування, до яких залучалися учні всіх вікових категорій. Цікаво пройшли конкурси пісні та строю, малюнків, віршів з даної тематики, змагання з військово-прикладних видів спорту, зустрічі з учасниками бойових дій, військовослужбовцями Сумського міського та обласного військових комісаріатів, Сумської 27-ї реактивної артилерійської бригади.

    7 жовтня 2019 року на базі КУ ССШ № 3 Громадською спілкою «Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО» у рамках Всеукраїнського проекту «Ми громадяни України» для учнів 7-8 класів шкіл міста проведено військово-патріотичний вишкіл 1-го етапу. Програмою передбачено навчання учнів тактичній та цивільній домедичній допомозі, навичкам роботи зі зброєю, стрільби із пневматичної гвинтівки, ознайомлення з правилами поводження з мінно-вибуховими пристроями.

  З метою вшанування звитяги захисників нашої держави, виховання в учнівської молоді почуття патріотизму, уміння захищати свою Батьківщину в рамках тижня Інформаційно-методичним центром управління освіти і науки Сумської міської ради спільно із Сумським обласним військовим комісаріатом, ГО «Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО, КУ Сумської обласної ради «Сумський обласний центр відпочинку, оздоровлення, туризму та військово-патріотичного виховання» за участі учасників бойових дій та інструкторів із бойовим досвідом 10 жовтня 2019 року у спортивному комплексі «Олімп» 27-ї реактивної артилерійської бригади був проведений турнір «Юний захисник» для допризовної молоді закладів освіти міста.

    Змагання відбулися в таких номінаціях: на кращу команду «Лазертаг», особисті заліки в збиранні і розбиранні автомату, стрільбі в лазерному тирі. Додатково були організовані заняття на локаціях із мінно-підривної підготовки, наданні домедичної допомоги, спорядження військовослужбовця та способи переміщення в бою.

      Переможці отримали грамоти та призи, а всі учасники-свідомий та позитивний посил в необхідності бути готовим до професійного захисту своєї Батьківщини.

     11 жовтня 2019 року школярі міста брали участь в урочистостях «Зі святом мужності й відваги» на Театральній площі. Учні переглянули виставку військової техніки, ознайомилися зі стрілецькою зброєю та засобами захисту, посмакували польовою кашею.

16.10.2019

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

                                                                 Сумської міської ради

Міський турнір юних правознавців

 

11-12 жовтня 2019 року на базі Сумської філії ХНУВС пройшов IV відкритий міський турнір юних правознавців. Цьогоріч учасниками стали 15 команд учнів шкіл міста. Приємне враження залишили всі команди, адже питання для обговорення були надскладні: «білий хакінг», «злочинність у сфері інформаційних технологій, процедура перегляду довічних вироків, «булінг та мобінг» тощо.

Яскраві виступи доповідачів та опонентів, влучні зауваження рецензентів до останнього тримали інтригу півфіналу та фіналу. І ось нарешті переможці визначені. За результатами турнірних боїв І місце посіла команда «Vivat lex» (ССШ № 10), ІІ – команди «Ерудит» (ССШ № 9), «Олександрівці» (класична гімназія),  «Veritas» (гімназія № 1), ІІІ місце за командами «ОНІКС» (ССШ № 7), «Idest» (ЗОШ № 6),  «Nova» (ЗОШ № 18),   «Aiequitas» (гімназія № 1).

Визначено також і найкращих знавців турніру. У номінації «Кращий доповідач» перемогу здобула Ярова Діана (класична гімназія), у номінації «Кращий опонент» – Могильна Ксенія (ССШ № 10), у номінації «Кращий рецензент» – Резнікова Софія (ССШ № 9).

 

Приємно відзначити, що протягом багатьох років співорганізатором та спонсором турніру виступає профільний заклад вищої освіти – Сумська філія ХНУВС. Активну позицію в процесі формування правової свідомості молоді, подолання правового нігілізму займають Сумський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Головне територіальне управління юстиції в Сумській області, юридична компанія «Arzinger» (м.Київ), підтримуючи творчих, обдарованих учнів.

15.10.2019

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

                                                                 Сумської міської ради

Правовий брейн-ринг

 

Уже доброю традицією для сумських школярів стала участь у правовому брейн-ринзі, який понад 10 років проходить на базі Сумської філії ХНУВС. Цьогорічний жовтень не став винятком. 9 жовтня 2019 року найкращі команди юних знавців права міста Суми, а саме: ЗОШ № 5, ССШ №№ 7, 9, 10 – зібралися, щоб продемонструвати свої знання з Конституції України, галузей права, уміння працювати в команді.

Формат даного конкурсу дійсно заставляє задуматися над життєвими ситуаціями, які щоденно зустрічаються на шляху людини, дозволяє вправно розв’язувати правові проблеми, відчувати себе справжнім юристом.

Фаховому журі було складно обрати найкращу команду. Проте, переможець визначений. Це команда «Vivat lex» ССШ № 10. Друге місце у грі посіла команда «Праволюби» (ЗОШ № 5), третє – команда «Ерудит» (ССШ № 9). Вітаємо переможців та лауреатів!

 

 

10.10.2019

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

                                                                 Сумської міської ради

Інформація

про участь закладів освіти міста Суми в ІV Всеукраїнській благодійній акції «Happy Гав для Сірка» у рамках реалізації проекту «Біоетика»

у 2019-2020 навчальному році

 

Допомогти так легко!

 

У період 16-27 вересня 2019 року заклади освіти міста Суми в рамках реалізації проєкту «Біоетика» долучилися  до ІV Всеукраїнської благодійної акції «Happy Гав для Сірка». Як результат, було зібрано та передано до Громадської організації Сумське товариство захисту тварин 815 кг різних круп, 522 кг сухого корму,  37 м’ясних ковбас,  4 м’ясних  та 3 рибних консерви,      30 кг кісток, 16 кг макаронних виробів, 2 пляшки олії, ліки, медичні засоби для обробки, допоміжні засоби (ковдри, іграшки, миски тощо).

Особливо хочемо відмітити КУ ССШ №9 – за найбільшу кількість зібраного корму; КУ ССШ №30 та КУ ССШ №17 – за найбільшу кількість зібраних лікарських засобів; КУ ЗОШ №5 – за організацію та проведення благодійного ярмарку, у ході якого було зібрано та перераховано 3718 грн на рахунок Громадської організації Сумське товариство захисту тварин.

 

Виносимо подяку всім небайдужим, хто взяв участь у благодійній акції. 

Інформація

щодо еколого-просвітницької та природоохоронної діяльності в закладах освіти м. Суми

за 2018-2019 навчальний рік

 

Сучасні масштаби екологічних змін створюють реальну загрозу для життя людей. Забруднення повітря, водоймищ, ерозія ґрунтів і вирубування лісів у багатьох місцях досягли критичного рівня. Екологічна криза вимагає інтенсивного екологічного виховання підростаючого покоління зокрема і населення загалом.

Заклади освіти м. Суми реалізують поставлені завдання щодо еколого-просвітницької та природоохоронної діяльності згідно наскрізної змістової лінії Нової української школи «Екологічна безпека і сталий  розвиток":

формування в учнів соціальної відповідальності та екологічної свідомості;

-  вироблення в учнів навичок активності у вирішенні питань збереження довкілля й розвитку суспільства;

формування ключової компетентності учнів «Екологічна грамотність і здорове життя».

Навчальні заняття, заняття в гуртках («Дивосвіт» ЗДО №8, гурток пошуково-дослідницької діяльності ЗДО №8, «Умілі рученята» ЗДО №25, «Маленькі дослідники» ЗДО №28, «Пізнайко» ЗДО №40, гурток екологічного краєзнавства для учнів 5-10 класів, «Нова генерація – енерго-ефективна школа» КУ ССШ №1, «Екологічна варта», «Краса і біль України» КУ ССШ №7), факультативи («Уроки з охорони довкілля» В.-Піщанська ЗОШ, «Вплив  довкілля на організм людини» КУ ЗОШ № 12, «Екологічна безпека» КУ ЗЗСО № 19, «Мій екологічний вибір» КУ ЗОШ № 23, «Рідний край» КУ ЗЗСО № 21, «Здоров’я  дитини - здорове  харчування», «Хімія і довкілля», «Аптека  природи» КУ ССШ №2, «Охорона тварин» КУ ССШ №10, «Екологічна безпека» КУ ССШ №25), курси за вибором («Мій екологічний вибір» КУ ЗОШ №6, «Основи медичних знань» КУ ССШ №10), уроки на природі, позакласні заходи, екскурсії, віртуальні подорожі куточками планети спрямовані на еколого-просвітницьку та природоохоронну діяльність.

Конкурси малюнків та поробок на екологічну тематику, екологічні акції («Збережемо первоцвіти»,  «Замість ялинки букет», «Здай макулатуру – збережи дерево», «Посади дерево», «За чисте довкілля», збір пластикових кришечок, використаних батарейок), виступи екологічних агітбригад, інформаційні екохвилинки, виховні години, свята, тижні екології, екологічні дослідження на заняттях та в позаурочний час, екологічні тематичні стіннівки, робота по впорядкуванню шкільного подвір’я, екологічні флешмоби і ці заходи на рівні закладів є невід’ємною складовою екологічного виховання підростаючого покоління.

Учні шкіл міста за 2018-2019 навчальний рік були активними учасниками різних заходів екологічного виховання на рівні міста, області, України та міжнародного рівня: міський конкурс «Еколідер» та «Екологічний марафон» (КУ ССШ №10), міський VI екологічний турнір (КУ ЗОШ №23), проект «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми» (КУ ЗОШ №20, КУ ССШ №№2, 7), екологічний фотоконкурс «Життя в гармонії з природою» у рамках проекту «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми» (КУ ССШ №7 - ІІІ місце), Всеукраїнська  учнівська олімпіада з екології ССШ №7 - ІІІ місце ІІ етапу), Міжнародний природничий учнівський інтерактивний конкурс «КОЛОСОК» (9604 учасників), Міжнародна природознавча гра  «Геліантус», Всеукраїнська Інтернет-олімпіада «На Урок», Всеукраїнська природоохоронна акція «Птах року» (КУ ССШ №7 – І місце  на ІІ та ІІІ етапі),  Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України (КУ ССШ №7 –  І та ІІІ місце І та ІІ етапів відповідно), обласний екологічний форум «Природа – національне багатство  України» (КУ ССШ №7 – І місце в міському етапі та ІІІ місце на обласному»), інформаційно-просвітницький проект «Біоетика» БО БФ «Щаслива лапа», Всеукраїнський конкурс дитячої творчості  «День зустрічі птахів» (КУ ССШ №7), Всеукраїнський проект «Відкривай Україну» (КУ ССШ №25 – І місце), Всеукраїнський екологічно-освітній проект «Компола» (КУ ЗОШ №5, КУ ССШ №10), екологічний проект «Еко-сумки для Еко Сум» за підтримки СМР, Euroclub, Center for Eurointiatives (ЗДО №22, КУ ЗОШ №№ 12, 20,  КУ ССШ №№1, 3, 7 (школа-рекордсмен за кількістю виготовлених еко-сумок (200 сумок)), 10).

Для утилізації опалого листя та органічних відходів у ЗДО №№ 16, 25, 33, 36, КУ ЗОШ №5 використовується компостна яма. ЗДО №40 заключив договори з ТОВ «А-МУССОН» про надання послуг з вивезення побутових відходів та з комунальним підприємством «СУМИЖИЛКОМСЕРВІС» про надання послуг із захоронення побутових відходів.

У КУ ЗОШ №27 встановлені баки для сортування сміття. На території   КУ ССШ №10 розміщено 1 компостний  ящик для утилізації  відходів об’ємом 900 л, у приміщенні закладу 10 картонних контейнерів  для роздільного збору сміття (пластику, паперу, кришечок, батарейок).

Членами гуртків, секцій наукових шкільних об’єднань постійно розробляються наукові проекти, створюються ініціативні групи з питань екологічної безпеки, раціонального природокористування, просвітницької роботи (ініціативна група «Метеомайданчик – частина екологічної стежини» ДНЗ №8, творча група «Екологічна майстерня» ДНЗ №27, екологічне об’єднання «Еко» В.-Піщанська ЗОШ, екологічна секція НТУ «Еврика» КУ ССШ №7, гурток «Біолайф» КУ ССШ №10). Учні КУ ССШ №25 навчаються за програмою «Активні громадяни» з питань популяризації «еко життя» та збереження екосистеми суші (за підтримки Британської Ради в Україні).

Вищезазначене є свідченням того, що в закладах освіти міста за 2018-2019 навчальний рік робота щодо еколого-просвітницької та природоохоронної діяльності проводилася на належному рівні.

 

Висловлюємо подяку всім учасникам освітнього процесу за участь в заходах щодо популяризації «еко життя». 

26.09.2019

Турнірний поєдинок

 

Турнір з гри «Важниця правова» пройшов 25 вересня 2019 року на базі Конгрес-центру СумДУ. Учасниками заходу стали команди 10-х класів 19 закладів загальної середньої освіти міста (№№ 1, 2, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 22, 24, 27, 29, гімназія № 1). Формат гри передбачав проведення поєдинків у п’яти групах, переможці яких стали учасниками фіналу.

Рухаючись фішками по ігровому полю, команди мали можливість продемонструвати свої знання у категоріях «Рідне право», «Правовий двобій», «Життєві ситуації», «Загадки Феміди».

За результатами турніру І місце посіли учні ЗОШ № 15, ІІ місце –
ССШ № 10 та ЗОШ № 5, ІІІ місце – ЗОШ №№ 6, 22, гімназія № 1. Визнано і кращих знавців турніру. Це Храмова Карина (ЗОШ № 5), Козюля Варвара (ССШ № 10), Норик Валерія (гімназія № 1). Вітаємо переможців!!!

 

Дякуємо за підтримку та справжнє свято знавців права Сумський державний університет та Сумський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

26.09.2019

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

                                                                 Сумської міської ради

Інформація

 

За ініціативи  Головного територіального управління юстиції в Сумській області в закладах освіти м. Суми з 16 до 20 вересня 2019 року пройшов Всеукраїнський  тиждень  протидії булінгу.

Метою проведення Тижня було роз’яснення учасникам освітнього процесу положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії боулінгу (цькуванню)» № 2657-VІІІ від 18 грудня     2018 року, інформування про булінг та його види, відповідальність за вчинення булінгу, механізми реагування на випадки булінгу і захист постраждалих осіб.

До акції долучилися  15553 здобувача освіти із 33 освітніх закладів. Серед учасників освітнього процесу проведено 677 інтерактивних заходів, у закладах освіти наповнені  інформаційні стенди відповідною тематикою, на сайтах шкіл розташовано просвітницькі матеріали, контактні телефони  «гарячих ліній», які вирішують проблему насильства.

 

У ході акції учні мали змогу висловитися щодо важливості створення безпечного освітнього середовища,  підтримати позицію щодо припинення  булінгу  серед учнівської молоді.

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

Інформація

 

Вересень місяць є мабуть одним із самих спортивних місяців року. Адже саме у вересні в Україні святкується День фізичної культури та спорту. Тож з 09.09.до 13.09.2019 року в закладах освіти, дошкільних закладах міста проходить тиждень фізичної культури та спорту, Олімпійський тиждень, у ході яких, для вихованців сплановано різноманітні фізкультурно-оздоровчі та спортивно- масові заходи.

10 вересня 2019 року на базі Палацу студентського спорту Сумського державного університету для учнів 7-8 класів шкіл міста Сумською філією національного олімпійського комітету України в Сумській області спільно з Інформаційно-методичним центром проведено «Олімпійський урок». На святі вихованцями дитячо-юнацьких спортивних шкіл було презентовано олімпійські види спорту: хокей на траві, волейбол, акробатика, художня гімнастика, дзю-до, карате та інші. А далі команди закладів освіти брали безпосередню участь в олімпійській естафеті. Глядачі з великим задоволенням виконували вправи веселої руханки.

Уього взяли участьу заході біля тисячі учнів 7-8 класів шкіл міста.

 

Головне , що кожний, хто був присутній на заході отримав заряд енергії, позитивні емоції та подарунки від голови Сумського відділення національного олімпійського комітету України в Сумській області О. Петрової. 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

Інформація

про підсумки проведення обласного огляду-конкурсу на кращу організацію оздоровлення дітей улітку в закладах дошкільної освіти у 2019 році

 

На виконання наказу управління освіти і науки Сумської міської ради від 28.05.2019 № 425 «Про організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей у закладах дошкільної освіти влітку 2019 року», з метою збереження та зміцнення фізичного здоров’я, забезпечення змістовного літнього відпочинку та оздоровлення дітей дошкільного віку в період з 01.09.2019 до 05.09.2019 проведено міський етап обласного огляду-конкурсу на кращу організацію оздоровлення дітей улітку в ЗДО. У конкурсі брали участь  ЗДО №№ 18, 27, 28. Матеріали ЗДО № 18 «Зірниця» (завідувач Шевич К.В.) за оригінальність ідей використання території закладу в літній період, змістовним наповненням відеоматеріалів, де відображено системний підхід до організації оздоровлення дітей улітку, естетичністю оформлення були направлені на ІІ (обласний) етап огляду-конкурсу.

За підсумками обласного огляду-конкурсу на кращу організацію оздоровлення дітей улітку в закладах дошкільної освіти у 2019 році у номінації «Міський заклад дошкільної освіти» І місце посів ЗДО № 18 «Зірниця» (завідувач Шевич Кристина Володимирівна).

 

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

  21-22 серпня 2019 року на базі СОІППО в рамках проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» за сприяння Міністерства освіти і науки України, Академії української преси, посольства Великої Британії в Україні та IREX для вчителів історії м.Суми було проведено тренінг «Викладання інфо-медійної грамотності на уроках історії України та всесвітньої історії». У заході брали участь представники ІМЦ та 20 учителів історії міста.

22.08.2019

Інформаційно-методичний центр

управління освітою і наукою

                                                                 Сумської міської ради

Гра – один із найкращих засобів навчання

 Навчально-пізнавальна гра «Важниця правова» тепер є у кожному закладі загальної середньої освіти м. Суми. Це стало можливим завдяки допомозі народного депутата України Олега Медуниці.

   Гра, на сьогодні, важливий інструмент мотивації для школярів, потужне джерело інформації. Тож за допомогою нової гри сумські школярі матимуть можливість удосконалити свої знання в питаннях конституційного, трудового, сімейного, кримінального права, отримати необхідний інструментарій дій для захисту своїх прав. 

18.06.2019

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

                                                                 Сумської міської ради

Вітаємо переможців!

 

З метою сприяння пошуку педагогічних ідей щодо модернізації та вдосконалення змісту дошкільної освіти, упровадження сучасних інноваційних моделей освітнього процесу, активізації професійного зростання, творчої діяльності педагогічних працівників міста третій рік поспіль проходить обласний фестиваль-огляд фахової майстерності педагогів закладів дошкільної освіти «Світ дошкілля».

         За підсумками обласного етапу фестивалю-огляду «Світ дошкілля» переможцями визнано:

- у номінації «Упровадження інноваційних технологій мовленнєвого розвитку з дітьми дошкільного віку»:

І місце – заклад дошкільної освіти № 26 «Ласкавушка» (завідувач Матюшенко Л.Я.);

- у номінації «Сучасне середовище закладу дошкільної освіти для дітей раннього віку»:

І місце – заклад дошкільної освіти № 13 «Купава» (завідувач Слюсар А.С.);

- у номінації «Формування основ здорового способу життя суб’єктів освітнього простору закладу дошкільної освіти»:

 

ІІ місце – заклад дошкільної освіти № 7 «Попелюшка» (завідувач Піддубна Т.І.).

04.06.2019

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

                                                                 Сумської міської ради

Збірні команди закладів освіти м. Суми досягли найкращих результатів у обласних спортивних іграх!

 

    Упродовж 2018-2019 навчального року кращі спортсмени закладів освіти м.Суми змагалися в XXVII обласних спортивних іграх школярів з 11 видів спорту: легкоатлетичний крос, футбол, баскетбол (юнаки, дівчата), футзал (дівчата), лижні перегони, волейбол (юнаки, дівчата), легкоатлетичне чотириборство, легка атлетика, «Старти надій».

      За підсумками комплексного заліку XXVII обласних спортивних ігор школярів збірні команди м. Суми посіли І місце.

    Щирі слова подяки всім хто здобував перемогу! Перш за все збірним командам учнів шкіл міста, які виборювали першість у нелегких спортивних випробуваннях, тренерам, які підготували команди: Когуту В. Д., учителю фізичної культури ССШ № 29 (легкоатлетичні види: крос, 4-борство, легка атлетика, «Старти надій»); Корсуну С. В., учителю фізичної культури ССШ № 7 (футзал дівчата); Тюпці Е. В. та Борсуку І. І., тренерам ДЮСШ № 1 (баскетбол-юнаки, дівчата); Бугайову В.С., Турченику В.Ф., тренерам ДЮСШ № 2 (волейбол–юнаки, дівчата); Шамрай В.М., тренеру з лижних перегонів.

       Юним спортсменам хочеться побажати: пам’ятайте,  щоб завоювати спортивну нагороду, треба докласти немало зусиль: важко працювати, бути наполегливим. І нехай до олімпійських рекордів вам ще далеко, але в кожного з вас є своя олімпійська висота, своя олімпійська сходинка. Головне – вірити у свої сили, мати велике бажання досягти успіху, а також пам’ятати про те, що - спорт  це- чесність, спорт це – сила, спорт – миру посол на Землі!

30.05.2019

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

                                                                 Сумської міської ради

День «Є» у місті Суми –це свято миру, радості, єдності!

 

День "Є" відзначили учасники шкільних євроклубів та гості європейського свята в Сумах 18 травня 2019 року.  Широкий спектр європейських можливостей представили для учасників свята всі 28 шкільних євроклубів закладів освіти міста, які стрімко розширюють національні горизонти до активного міжнародного партнерства, популяризують європейські цінності та принципи, ініціюють процеси європейської інтеграції всієї України. Цьогорічне свято в м. Суми було присвячене темі екології та ефективним способам вирішення проблем захисту довкілля шляхом виготовлення та використання речей вторинного вжитку.

Розпочався День «Є» із масового флешмобу «Еко Суми» , що відбувся на майдані Незалежності за участі 800 представників усіх євроклубів (а їх було близько 800 учасників!). Виготовлені власноруч торбинки з еко-матеріалів учасники флешмобу одночасно підняли догори, тим самим демонструючи прагнення молоді міста долучитись до вирішення проблеми забруднення навколишнього середовища, яка нині є однією з найактуальніших у Європі.

У рамках офіційного відкриття свята відбулося нагородження найактивніших учасників євроруху грамотами міського голови, Департаменту освіти та науки Сумської облдержадміністрації та управління освіти і науки Сумської міської ради за активну роботу в напрямку євроінтеграції та популяризації європейських цінностей, реалізацію проектів неформальної освіти серед учнівської молоді, сприяння процесам європейської інтеграції України. Дивовижною родзинкою стало дефіле переможців проекту "Еко-сумки для еко Сум". Юні сумчанки продемонстрували найкращі авторські торбинки на центральному подіумі й отримали схвальні відгуки присутніх. «Музична площадка» познайомила глядачів з національним та європейським культурним надбанням  вокальні та хореографічні колективи закладів освіти подарували всім учасникам та гостям свята позитивні емоції та зарядили сонячним настроєм на цілий день. Мовні та культурні експрес-курси  надихнули відвідувачів заходу на вивчення іноземних мов та нові європейські можливості, а представники ГО «Центр євроініціатив»  розповідали про міжнародне волонтерство.

У сквері ім. Т.Г. Шевченка розмістилося європейська ігрова зона під відкритим небом, запрошуючи відвідувачів свята пограти в гіганські настільні ігри, виготовлені з матеріалів вторинної сировини. Також усі охочі мали змогу придбати найоригінальнішу для власного  використання дизайнерську еко-торбинку за символічну вартість. До вибору та покупок  залюбки долучився міський голова Олександр Лисенко, який придбав декілька торбинок на «Ярмарку-продажу еко-торбинок для еко-сумчан». Очільник Сум взяв також активну участь у інтелектуально-розважальних іграх та фотосесії, які запропонували учасники шкільних євроклубів.

19 травня, у другий день святкування, 16 команд закладів освіти (102 учасники євроклубів) узяли активну участь в інтелектуальній спортивно- розважальній грі «Euro Foot Quest» . Амбітні єврорухівці отримали незабутні враження від командної гри, поглибили знання про країни ЄС, використали свої інтелектуальні, спортивні й  цифрові компетентності у змаганні. Варто зазначити, що гра «Euro Foot Quest»  - це не просто гра, а ще й можливість виявити свої особистісні та соціальні навички та вміння, продемонструвати кмітливість, винахідливість, знання логічно мислити та працювати в команді. За результатами виконаних завдань квесту перше місце виборола команда "Rainbow" (ЗОШ №12), друге місце посіла команда "Ідилія" (CCШ № 25), а третє - команда "Global Space" (ССШ № 9). Усі учасники гри отримали сертифікати та призи.

 

Можна з упевненістю відзначити, що День «Є» у місті Суми –це свято миру, радості, єдності. Укотре ствердилась усім відома істина: Європа починається не за кордоном України, а в серці кожного українця!

20.05.2019

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

                                                                 Сумської міської ради

Інформація

про підсумки міського фестивалю-конкурсу хімічних учнівських проектів екологічного спрямування

 

16 травня 2019 року в актовій  залі Сумської гімназії № 1 відбувся фінал VIІ міського фестивалю-конкурсу  хімічних учнівських проектів екологічного спрямування. Фестиваль-конкурс був започаткований Інформаційно-методичним центром  з метою духовного, творчого, інтелектуального розвитку дітей і молоді, формування позитивної мотивації до вивчення хімії, креативного екологічного мислення, активізації пізнавальної діяльності, розширення світогляду учнів, подолання хемофобії.

Особливої актуальності цей захід набуває як дієвий спосіб формування однієї з ключових компетентностей  НУШ – «екологічна грамотність і здорове життя».

         З 16 дослідно-експериментальних проектів, підготовлених учнями закладів загальної середньої освіти міста, 8 було відібрано журі для публічного захисту. Усі представлені проекти  мають яскраво виражену практичну спрямованість і охоплюють дуже різноманітне коло питань: можливі способи визначення споживачем шкідливих домішок у харчових продуктах; вплив  енергетичних напоїв на організм людини; оцінка якості магазинних солодощів та технологія виготовлення корисних солодощів в домашніх умовах; заміна розповсюджених дезодорантів, небезпечних для довкілля, безпечними; заміна синтетичних барвників натуральними  тощо.

Учасники заходу, учителі та учні, члени журі брали активну участь в обговоренні проектів, не тільки оцінювали, а й  вносили конструктивні  пропозиції відповідного змісту. Приємною несподіванкою стала для всіх присутніх дегустація корисних солодощів – натуральної пастили, виготовлених учнями НВК № 16. 

За рішенням журі переможцями визнано проекти:

ЗОШ № 15 - І місце;

ЗОШ № 24, ЗЗСО № 26 - ІІ місце;

ЗОШ № 6, НВК № 16, ССШ № 29 - ІІІ місце.

 

Дипломами відзначено проекти учасників фіналу фестивалю-конкурсу, які були представлені учнями  ЗОШ № 13, ССШ № 10.

17.05.2019

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

14 травня 2019 року в на базі Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти за ініціативи ректора Сумського ОІППО Ю.Нікітіна та  Інформаційно-методичного центру управління освіти і науки Сумської міської ради  відбулася зустріч учителів історії з І. Щупаком, кандидатом історичних наук, директором Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума»; І. Піскарьовою, керівником освітнього відділу Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума»; В. Базилевським, координатором освітніх програм Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума». У зустрічі брало участь 60 учителів міста Суми.

У рамках зустрічі було розглянуто нові стандарти, програми, нові та старі проблеми історичної освіти; особливості викладання історії Другої світової війни та Голокосту тощо. Представлено нові підручники для 6-го класу (автори І.Щупак, І.Піскарьова, О.Бурлака) і для 11-го класу (І.Щупак).

У закладах загальної середньої освіти м. Суми відбулося знайомство з освітньою та науковою діяльністю Інституту «Ткума» і Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні», розглянуті можливості участі у фахових історичних конкурсах для вчителів і школярів. Також відбулась презентація навчально-методичних видань з історії Голокосту. Представив літературу та напрями роботи Інституту «Ткума» Владислав Базилевський та Ірина Піскарьова.

Ігор Щупак представив інтерактивний підручник «Всесвітня історія» для учнів 10-го та 11-го класів, написаний з урахуванням особливостей мислення сучасної молоді. Автор продемонстрував можливості ефективного використання інноваційних мультимедійних технологій – зокрема, QR-кодів, які містять посилання на кінохроніки та відеоролики, присвячені різноманітним історичним подіям. У підсумку учасники зустрічі відмітили вдалий формат зустрічі: теорія поєднана з практикою в ефективному живому спілкуванні.

 

17.05.2019

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

Турнірні успіхи сумчан

 

Уже вп’яте на території нашої держави проходить Всеукраїнський турнір юних філософів та релігієзнавців. Цьогоріч учасників вітала мальовнича Тернопільщина, яка протягом 13-16 травня зібрала 15 кращих команд з усієї України . Збірна команда учнів м. Суми традиційно є не лише учасником, а й фаворитом турніру. Сумські школярі вразили членів журі ґрунтовними знаннями з питань традиційних цінностей української сім’ї, виховання, відповідальності батьків за виховання дітей, протидії булінгу, пошуку сенсу життя. Невтомна праця, критичність мислення, навички аналізу стали складовими успіху сумської команди «Вікторія», яка посіла на турнірі ІІ місце. Це успіх і небайдужих сумчан, які фінансово підтримали молоду команду (Сумська асоціація педагогів-християн, Українська православна церква, народний депутат України Олег Медуниця, пастор Віталій Орлов).

 

Вітаємо наших юних переможців Ярову Діану (класична гімназія), Могильну Ксенію, Отича Михайла (ССШ № 10), Кудіну Анастасію (НВК № 16), Крючкову Євгенію (ЗОШ № 27)! Бажаємо не зупинятися на досягнутому та йти до нових перемог!!!

16.05.2019

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

Доля української мови – то є водночас і

 доля української держави й нації.

Ігор Лосєв

 

Колоритна, співоча, мелодійна, соковита… Скільки епітетів ще можна підібрати до української мови! Наш народ пишається нею, називає однією з найкращих у світі. Завдяки небайдужим людям у місті Суми були організовані безкоштовні курси для населення з вивчення української мови. Розуміючи значення рідного слова, ініціативу підтримала Сумська міська рада, зокрема міський голова Олександр Лисенко, заступник міського голови Віра Мотречко,  начальник управління освіти та науки Антоніна Данильченко. Заняття тривали протягом трьох місяців. Основне їх завдання – створити україномовний осередок, який поширюватиме державну мову в Суми. Заняття проводили висококваліфіковані вчителі української мови та літератури: Панченко Тетяна Миколаївна (ЗЗСО № 26), Рогачова Галина Михайлівна (НВК № 16), Оберемко Оксана Михайлівна(ССШ № 9), Юхименко Валентина Миколаївна (ССШ № 9),  Пономаренко Людмила Миколаївна (ССШ № 3), Андрухова Наталія Вікторівна (ЗЗСО № 21), Гончаренко Світлана Олексіївна (ЗОШ № 15).  Керівником курсів була методист Інформаційно-методичного центру управління освіти і науки сумської міської ради Закорко Вікторія Вікторівна.

«Чужу мову можна вивчити за шість років, а свою треба вчити все життя», –  говорив Франсуа Вольтер. І справді, слухачі курсів упевнилися в тому, що українська багата на фразеологізми, влучні вислови, афоризми, слова, наповнені глибиною та змістом, із задоволенням спілкувалися рідною мовою, учили нові слова, скоромовки, наголоси, тлумачили зміст стійких сполучень слів, готували домашні завдання, писали твори. Головне, що всім припали до душі такі важливі, надзвичайно потрібні курси. Відвідувачі написали відгуки та слова подяки вчителям та організаторам такого навчання.  Упевнені, що рідна солов’їна мова бринітиме мелодійно на весь світ!

 

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

Проведено  міський етап Всеукраїнського фестивалю

дружин юних пожежних

 

25.04.2019  на базі  Сумської гімназії № 1 відбувся  міський етап Всеукраїнського фестивалю дружин юних пожежних закладів освіти м.Суми. Учасників змагань привітав начальник Сумського міського відділу Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області Кірьянов І.В.

          Програма фестивалю включала  одне конкурсне випробування – «Домашнє завдання», тема якого  - «Найкращий пожежний – це ти обережний».

          Команди представляли тематичні виступи, у яких  порушували  актуальні  питання  забезпечення пожежної та техногенної безпеки, несли рекомендації щодо дій у різноманітних надзвичайних ситуаціях чи подіях, пропагували здоровий спосіб життя, неухильне дотримання правил безпеки життєдіяльності.

             Відповідно до рішення журі переможцями стали:

І місце – ССШ № 9;

ІІ місце –ЗОШ №№ 18, 23;

ІІІ місце – ССШ № 10, 25, 29, ЗОШ № 13, гімназія № 1.

             Відповідно до рішення журі, переможцем у номінації «Прорив року» стала  дружина юних пожежних  ССШ № 3, у номінації «Оригінальність розкриття теми» - дружина юних пожежних ЗЗСО № 26.

             На зональному етапі змагань 13.05.2019 місто Суми представлятиме дружина юних пожежних Сумської спеціалізованої школи  І-ІІІ ступенів  № 9, переможець міського етапу.

 

             Бажаємо команді вдалого виступу.

Інформація

про результати проведення першого етапу міського фестивалю дитячих колективів закладів дошкільної освіти «Дитячі мрії»

 

З метою розкриття творчого потенціалу дошкільників, збагачення їх духовного світу, інтелектуального та естетичного розвитку, упровадження кращих українських та європейських культурних традицій в освітній процес 24-25 квітня 2019 року на базі закладів дошкільної освіти №№ 18, 28 проведено перший етап міського фестивалю дитячих колективів «Дитячі мрії».

У фестивалі брало участь 37 закладів дошкільної освіти, було залучено 548 вихованців віком від 3 до 6 років. У виконанні маленьких дошкільнят звучали гуморески, вірші, українські народні пісні, пісні інших народів світу, а також сучасні композиції; діти грали на дитячих музичних інструментах, демонстрували хореографічні номери.

Основним лейтмотивом фестивалю було добро, мир, дружба та щасливе дитинство.

На заключний етап фестивалю, який відбудеться 31 травня 2019 року на базі ПДЮ напередодні Міжнародного дня захисту дітей, відібрано 35 кращих номерів різних жанрів.

 

 

STEM-освіта:

на шляху до формування юних дослідників

У рамках Всеукраїнського фестивалю «STEM-весна» з ініціативи Інформаційно-методичного центру 23-24 квітня 2019 року відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар «STEM-освіта: освітні рішення, можливості та перспективи розвитку». Актуальність заходу зумовлена вимогами Нової української школи щодо впровадження інтегрованого та проектного навчання з метою формування цілісного уявлення про світ, розвитку дослідницьких навичок у дітей. Важливим завданням семінару було ознайомлення педагогів міста з інноваційними рішеннями до розвитку особистості дитини та ефективної реалізації освітнього процесу в умовах реформування освіти.

У перший день роботи близько 80 педагогів стали учасниками семінару: керівники, вихователі та вихователі-методисти закладів дошкільної освіти, які ознайомилися з новітніми засобами навчання дошкільнят у STEM-середовищі. На секційних заняттях було представлено можливості конструювання, програмування та створення перших механізмів наймолодшими.

Близько 130 педагогів, серед яких – керівники закладів середньої та позашкільної освіти, учителі інформатики та початкових класів, методисти Інформаційно-методичного центру, брали участь у роботі семінару 24 квітня. До уваги учасників було представлено здобутки та перспективи інноваційного освітнього проекту «Я - дослідник», презентовано комплекс «STEM-lab» як інноваційне рішення дослідницької роботи в умовах НУШ, ознайомлено з освітніми новаціями «LEGO Education» для реалізації компетентнісних підходів у рамках сучасних освітніх програм, а також – із низкою проектів з упровадження інтерактивних цифрових освітніх ресурсів та сучасних мультимедійних технологій у навчання.

 

Протягом двох днів з освітянами працювали спікери-практики, тренери ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України, Інституту педагогіки НАПН України, КЗВО «Дніпровська академія неперервної освіти», ТОВ «Видавничій Дім «Освіта», ТОВ «Інноваційні освітні рішення», видавництва «Розумники». У процесі плідної співпраці стало зрозумілим: за STEM-освітою – майбутнє, яке можна починати реалізовувати вже сьогодні.    

День цивільного захисту в закладах освіти міста

 

 

23 квітня в усіх закладах загальної середньої освіти проведено День цивільного захисту. Учні та педагогічні колективи мали можливість відпрацювати навички безпечної евакуації, пригадати основні алгоритми дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій. Формуванню здоров’язбережувальної компетентності сприяло і залучення до заходів представників ДСНС, водолазно-рятувальної, кінологічної, вибухо-технічної служб. Активні форми роботи з учнями, особиста зацікавленість учасників освітнього процесу у створенні безпечного середовища стали запорукою успішності проведення заходів.

Свято інтелекту, краси та духовності

19-20 квітня на базі Сумського державного педагогічного університету ім. А.С.Макаренка пройшов ІІІ відкритий міський турнір юних філософів та релігієзнавців. Цьогоріч турнір зібрав 10 команд учнів 9-11-х класів із 8 закладів освіти міста (ССШ №№ 2, 7, 10, ЗОШ №№ 15, 27, НВК № 16, гімназія № 1, класична гімназія). Традиційними організаторами заходу стали Інформаційно-методичний центр, громадська організація «Сумська асоціація педагогів-християн», Сумська єпархія УПЦ.

На турнірі розглядалися питання сімейних цінностей,відповідальності батьків за виховання дітей, особливостей становлення та розвитку особистості, впливу християнських чеснот на порозуміння між людьми різних світоглядних переконань, ефективної боротьби з булінгом на основі християнської моралі тощо.

За висловами журі рівень знань та вмінь учнів щороку зростає, що прослідковується в критичному ставленні до джерел інформації, виваженому підборі аргументів, толерантному відношенні один до одного. Саме тому вибір учасників півфіналу та фіналу був нелегким, проте дійсно показав високий рівень, глибину знань учнівських команд. Тож переможців та призерів визначено! Другий рік поспіль перемогу в турнірі здобула команда «ОНІКС» (ССШ № 7), ІІ місце посіли команди «Олександрівці» (класична гімназія», «Ad infinitum» (ССШ № 10), ІІІ місце – «Alter Ego» (ССШ № 10), «Veritas» (гімназія № 1), «Класика» (класична гімназія).

 

Вітаємо переможців!!! Надіємося на вдалий виступ команд на фінальній частині V Всеукраїнського турніру юних філософів та релігієзнавців, що буде проходити в травні в м.Тернопіль.

Інформація

 

Підведено підсумки обласного огляду-конкурсу на кращий психологічний кабінет закладів загальної середньої освіти.  Відповідно до рішення фахового журі із 29 заявлених кабінетів визначено переможцем конкурсу  психологічний кабінет  КУ Сумська спеціалізована школа І ступеня № 30 «Унікум» (керівник Л.М. Сопіна, практичний психолог М.Г. Захарченко).  

Вітаємо заклад з перемогою!!!

За підтримки керівництва закладу працівнику психологічної служби  створено належні умови праці. Фахівець у своїй діяльності має змогу використовувати  два приміщення: робочий  та навчальний кабінет, які відповідають технічним та санітарно-гігієнічним нормам, мають естетичний вигляд, оформлені з урахуванням вимог сучасного дизайну. У приміщеннях правильно організовано всі зони функціонування кабінету. У кімнатах розташовано нові меблі: письмовий стіл, столи для роботи з учасниками освітнього процесу, крісла, стільці, секційні шафи, шухляди, сейф. Робочий та навчальний кабінет устатковані технічними засобами: комп’ютер, принтер, сканер, ксерокс, проектор. Забезпечені канцелярським приладдям, наочним та дидактичним матеріалом, навчально-методичними посібниками,  рекомендаціями, діагностичним  та корекційно-розвивальним інструментарієм,  фаховими періодичними виданнями. 

 Хотілось би відмітити інформаційну зону, яка займає значну площу у фойє закладу біля робочого кабінету практичного психолога. Вона привертає увагу учасників освітнього процесу естетичністю та креативністю оформлення, наповненістю актуальними тематичними матеріалами, які періодично оновлюються. Створені умови сприяють  підвищенню  якості та результативності роботи практичного психолога КУ Сумська спеціалізована школа І ступеня №30 «Унікум».

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

Нагородження переможців

 

18 квітня 2019 року на базі Першого Державного пожежно-рятувального загону відбулося нагородження переможців міського етапу конкурсу дитячих малюнків та робіт декоративно-прикладної творчості на протипожежну і техногенну тематику.

Працівники ДСНС ознайомили учнів та представників батьківської спільноти з особливостями роботи пожежних, продемонстрували оснащення сучасної пожежної машини, нагадали правила безпечної поведінки. Учні мали можливість відчути себе справжніми пожежниками-професіоналами, задати питання, які є найбільш хвилюючими.

У номінації «Художня творчість» І місце посіли Троцан Валерія (ПДЮ), Новікова Марія (ЗОШ № 4), Заіка Поліна (ЗЗСО № 19), ІІ місце – Супрун Марія (НВК № 41), Сокирко Микола (ПДЮ), Надточій Дар’я (Піщанська ЗОШ), ІІІ місце – Яковченко Карина (Піщанська ЗОШ), Губа Олександра (ЗОШ № 12), Карпенко Анастасія (Піщанська ЗОШ).

 

У номінації «Декоративно-прикладна творчість» переможцями стали: Білоконь Аліса, Забуга Дар’я (Піщанська ЗОШ), Біляк Поліна, Бондаренко Вікторія (ЗОШ № 6), Жанько Маргарита, Поляков Артем, Катеринін Володимир, Черниш Олександр (НВК № 37).

18.04.2019 р.

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

16-17 квітня 2019 року урочистим відкриттям розпочався І (міський) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). У грі «Джура» брали участь 20 роїв закладів освіти №№ 1, 2, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 15, 17, 18, 21, 22, 23, 25, 26, 27, гімназія № 1, НВК № 16. На свято завітали гості, а саме: начальник управління освіти і науки Сумської міської ради Данильченко А.М., директор Інформаційно-методичного центру Плахотнікова Г.Д.,   військовий комісар Сумського міського військового комісаріату, підполковник Притика М.Г., ректор Сумської філії ХНУВС Лукаш С.С., заступник ректора Шоптенко С.С., директор Сумського первинного центру професійної підготовки «Академія поліції» Драновський В.І., голова громадської організації  «Сумська міська організація ТСО України» Швачко Т. І., заступник директора комунальної установи Сумська обласна рада Сумський обласний центр відпочинку, оздоровлення, туризму та військово-патріотичного виховання Мирошниченко Г. М.

 Команди бали участь у таких  конкурсних випробуваннях: «Впоряд», «Відун», «Рятівник», «Туристична смуга перешкод», «Стрільба», «Линва».

Відповідно до протоколу «Про проведення I (міського) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») місця розподілилися таким чином:

         І місце – ЗОШ № 15;

         ІІ місце – ССШ №№ 10, 7, 2;

         ІІІ місце – ССШ № 1, ЗОШ №№  23, 5.

 

8-12 травня 2019 року рій «Козацька варта» ЗОШ № 15 буде брати участь у ІІ етапі гри, яка відбудеться на базі дитячого оздоровчого табору «Восход» комунального закладу Путивльської районної ради – районного центру позашкільної освіти.

18.04.2019 р.

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

                                                                 Сумської міської ради

Інформація

про День відчинених дверей у ЗДО та НВК міста Суми

 

17 квітня 2019 року в закладах дошкільної освіти та НВК міста відбувся День відчинених дверей, який відвідало 2879 батьків вихованців. Були організовані різноманітні заходи, на яких батьки мали змогу ознайомитися детальніше із життям своїх дітей у закладі; оцінити якість послуг, що надаються; висловити свої побажання щодо організації освітнього процесу; безпосередньо взяти участь у заходах, набути нового (педагогічного) досвіду.

Кожен заклад ознайомив відвідувачів з планом заходів Дня відчинених дверей. Дієвою формою ознайомлення була інформація на Інтернет-сайтах, блогах, дошках оголошень, інформаційних стендах. Були розповсюджені рекламні буклети, газети, запрошення. Завчасне ознайомлення батьків дало змогу обміркувати свою можливість долучитися до проведення дня відчинених дверей, внести свої пропозиції.

Відвідувачі брали участь у художньо-естетичних заходах: святах та розвагах, перегляді вистав. Свою роботу представили гуртки художньо-естетичного, спортивного, хореографічного, гуманітарного напрямів.

Батьки були у захваті від проведення майстер-класів керівниками гуртків з використанням нетрадиційних технік у мистецькій діяльності.

Гості залишили свої відгуки, поділилися позитивними враженнями у Візитаційній книзі, веб-сторінках та фейсбуці.

Завдяки структурованості та узгодженості дій усіх підрозділів і працівників закладів дошкільної освіти міста, кожен із яких має свою мету і завдання, громадськості була презентована робота дошкільних закладів.

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

«Заклад освіти – територія безпеки»

Саме під таким гаслом пройшов 16 квітня показовий День цивільного захисту в Сумській спеціалізованій школі № 7.

Керівники закладів освіти, фахівці (посадові особи) з питань ЦЗ стали учасниками інформаційного марафону, експертами якого виступали Данильченко А. М., начальник управління освіти і науки Сумської міської ради, Петров А. Є., начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Сумської міської ради, Кирьянов І. В., начальник Сумського міського відділу Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Сумській області, Євлаш О. М., начальник відділу вибухотехнічного забезпечення Головного управління національної поліції в Сумській області, Бова А. Ю., завідувач обласним методичним кабінетом навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Сумської області,  Марков В. Ю., старшина водолазної станції Комунальної установи «Сумська міська рятувально-водолазна служба», Кісільова О.С., шкільний офіцер поліції управління патрульної поліції  в Сумській області, Корнієнко М. О., лікар-інфекціоніст КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди». Під час марафону обговорювалися питання пожежної та вибухотехнічної безпеки, контролю за епідеміологічним станом, безпеки на водних об’єктах. Питання надання домедичної допомоги, відпрацювання навичок порятунку на воді, створення психологічно комфортного клімату в закладі відпрацьовувалися на відповідних практичних майданчиках.

 

Учні закладу освіти мали можливість ознайомитися з діяльністю кінологічної, вибухотехнічної служб, патрульної поліції. Завершився показовий День цивільного захисту відпрацюванням інструкції зі швидкої та безпечної евакуації.

17.04.2019 р.

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

                                                                 Сумської міської ради

Визначено переможців

XV Всеукраїнського турніру юних журналістів!

З 8 по 12 квітня на базі Сумської гімназії №1 було проведено XV Всеукраїнський турнір юних журналістів, у якому  взяли участь 23 команди  з Волинської, Донецької, Житомирської, Хмельницької, Луганської, Полтавської, Львівської, Харківської, Сумської областей. Дві команди представляли наше місто: «Еспада» Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №10 та «Nota Bene» Сумської гімназії №1. Турнір зібрав 140 учасників, які прагнуть поєднати своє життя з гострим журналістським пером, об’єктивом камери або чесним голосом мікрофона.

Команда професійного журі була представлена кращими фахівцями журналістської справи, викладачами закладів вищої освіти України, а також колишніми учасниками турніру.

Журі відзначило високий рівень підготовки конкурсантів, їхній професіоналізм і толерантність у веденні полеміки. Юні «лицарі пера» продемонстрували не тільки гарні знання з основ теорії журналістики, а й уміння й навички критично мислити, аналізувати та опонувати під час розгляду завдань.

Перемогу в турнірних боях здобула команда «Парадокс» (м. Краматорськ Донецької області), ІІ місця посіли команди «Лідер» (збірна команда Московського району м. Харкова), «152 ЛЕГІОН» (Харківська гімназія №152),  «Четверта влада» (збірна команда  Волинської області). ІІІ місця вибороли команди  «Nota Bene» (Сумська гімназія №1), «Lingua» (Харківський ліцей № 89), «Меркурій» (збірна команда Слобідського району м. Харкова), «Scribes» (збірна команда Новобаварського району м. Харкова), «Дзеркало» (м. Лиман), «Репортер» (м. Миргород), «Синхрон» (Маріупольська загальноосвітня школа I-III ступенів № 41), «Медіа Stars» (збірна команда  Луганщини).

 

Позаду важкі випробування, переживання, цікаві ігри, змагання, спілкування, отриманий досвід, попереду – підготовка до нових турнірних зустрічей.  Місто Суми чекатиме всіх учасників турніру наступного року. 

16.04.2019 р.

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

                                                                 Сумської міської ради

Майбутнє лісу у твоїх руках…

 

Всеукраїнська акція, до якої вже більше 10 років долучаються вихованці учнівського лісництва «Паросток». Метою акції є виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, дотримання правил поведінки в лісі, участь у створенні лісів, а також підвищення довіри громадян до діяльності у лісогосподарській галузі.  Юні лісівники 10 квітня 2019 року, обєднавшись із працівниками ДП «Сумське лісове господарство», представниками Сумської районної адміністрації, директорами шкіл Сумського району брали участь у основному заході акції «Посади своє дерево».

Розпочався захід з урочистої лінійки, де вихованці учнівського лісництва «Паросток»  розповіли про стан лісів України та Сумщини, про вклад дітей у їх збереження та відродження. По закінченню урочистої частини юні лісівники   виїхали на посадку лісу у 104 квартал Могрицького лісництва. За один день участі в акції 15 учнів лісництва зі  своїми наставниками висадили більше 7000 сіянців дуба звичайного на площі 2 га. Інші учасники акції проводили весняні роботи у дендропарку.

 

По закінченню роботи лісники пригостили дітей  смачною кашею, чаєм та солодощами.

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

Засідання

методичного об’єднання  класних  керівників 5-11 класів

 

 

08.04.2019 на базі закладу загальної середньої освіти № 21 проведено засідання методичного об’єднання  класних  керівників  5-11 класів з теми «Взаємодія родини та школи щодо формування моральних якостей школярів в умовах Нової української школи».

         Були опрацьовані питання соціального партнерства в освітньому процесі  як  важливого ресурсу інноваційного розвитку закладу в умовах НУШ, виховання моральної самосвідомості зростаючої особистості  шляхом залучення до театралізованої діяльності на засадах педагогіки партнерства, обговорено моделі партнерства класного керівника з батьками.

 

Заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Сумській області Волобуєва В.Г., начальник відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги Регіонального центру Жалковський В.Ю. акцентували на причинах, наслідках та протидії шкільному булінгу. 

12.04.2019 р.

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

Проведено семінар-навчання заступників директорів з виховної роботи, керівників шкільних громадських наркопостів

 

 

10.04.2019 на базі Інформаційно-методичного центру управління освіти і науки проведено семінар-навчання заступників директорів  з виховної роботи, керівників шкільних громадських наркопостів «Виховання у школярів культури здоров’я, мотивації до здорового способу життя».

У семінарі брали Спічакова Наталія Миколаївна, заступник головного лікаря  КУ «Сумська міська дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди», Голобородько Наталія Вікторівна, методист ІМЦ, заступники директорів з виховної роботи, керівники шкільних громадських наркопостів.

 

Були обговорені актуальні  питання вакцинації, профілактики кору, обговорено результати моніторингові дослідження стану тютюнопаління; презентовано діяльність шкільного громадського наркопоста ЗОШ № 23  щодо виховання у школярів культури здоров’я, мотивації до здорового способу життя.

12.04.2019 р.

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

09 – 10 квітня 2019 року на базі науково - навчального інституту права Сум ДУ відбувся IІІ відкритий міський  турнір юних істориків.

Історичний турнір є оригінальним видом змагань. Унікальність проведення полягає в тому, що учні розвивають науково-дослідницькі, творчі здібності, навички роботи в колективі, уміння формувати та відстоювати власну думку, показують вміння змагатися командою.

Учасники змагань відмітили якісну роботу журі. Члени журі, представники кафедри конституційного права, теорії та історії держави та права СумДУ  - Стогова О.В., кандидат політичних наук, доцент; Лобко Н.В., кандидат історичних  наук, доцент; Зякун А.І., кандидат історичних наук, доцент; Драновська С.В., кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін СОІППО; Іванова В.О., учений секретар Сумського обласного краєзнавчого музею. Учителі історії міста Щеліхова В.В., Здоровцова Ю.М., Шульчевська С.Є, Закусило І.М., Власов В.М., Приходько О.М., Соколик О.М., Роденко С.В., Шестопалова Л.М., Резникова С.Ю., Роженко Т.П., Скиртач М.В., Нагорна Г.А. представляли педагогів міста у роботі фахового журі. Якісні підрахунки були проведені учителями: Філоненко Ю.С., Білан К.В., Зеленською М.О., Пройдисвіт І.В., Кузьменко С.П., Ракитянською І.І.

У IІІ відкритому міському турнірі з історії брало участь 16 команд із закладів освіти міста Суми. За підсумками інтелектуального змагання 1 місце посіли учасники із загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 18 та класичної гімназії, 2 місце розділили гравці зі шкіл №№ 4 та 21; на третій сходинці розмістилися команди шкіл №№ 6, 10, 17, 27.

 

Переможці нагороджені призами, наданими  Українським інститутом пам’яті  та Сумським Державним Університетом.

12.04.2019 р.

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

                                                                 Сумської міської ради

11 квітня 2019 року в рамках міського проекту «Методичні мости – шляхи до співпраці», з метою обміну досвідом роботи педагогічні працівники закладів освіти №№ 4, 6, 7, 9, 13, 17, 19, 22, 23, 26 м.Суми на чолі з директором ІМЦ Плахотніковою Галиною Дмитрівною відвідали Технічний ліцей м.Києва.

Під час зустрічі вчителі відвідали урок математики у форматі
STEM – освіти «Застосування арифметичної та геометричної прогресії».

Хитра Зоя Михайлівна, кандидат педагогічних наук, учитель біології ліцею, поділилася досвідом роботи з теми «Реалізація світоглядної освіти в процесі вивчення природничих дисциплін».

Було презентовано роботи учнів-членів Малої Академії наук, переможців Всеукраїнського етапу. Педагоги міста обмінялися досвідом роботи з колегами.

Атмосфера творчої співпраці панувала під час зустрічі.

 

 

12.04.2019 р.

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

                                                                 Сумської міської ради

Майстер-класи

міської персональної виставки-конкурсу юних художників

«Усе починається з чистого аркуша»

 

09 квітня 2019 року у виставковій залі Конгрес-центру СумДУ у рамках роботи міської персональної виставки-конкурсу юних художників «Усе починається з чистого аркуша» було організовано майстер-клас для майбутніх художників: «Створення Великоднього сувеніру з використанням стилізації».

Майстер-клас проводив викладач образотворчого мистецтва КУ ССШ № 29 Зарецький Віталій Анатолійович.

 

Протягом півтори години юні художники оволодівали практичними навичками зі створення начерків, ескізу, декору Великоднього сувеніру з деревини «Зайчик»!

Майстер-класи

міської персональної виставки-конкурсу юних художників

«Усе починається з чистого аркуша»

 

10 квітня 2019 року у виставковій залі Конгрес-центру СумДУ у рамках роботи міської персональної виставки-конкурсу юних художників «Усе починається з чистого аркуша» було організовано майстер-клас для майбутніх художників: «Стилізація натюрморту. Місто кави».

Майстер-клас проводив художник-оформлювач інтер’єрів та виставкових експозицій, викладач образотворчого мистецтва КУ ССШ № 29 Остапенко Павло Вікторович.

 

Протягом півтори години юні художники оволодівали практичними навичками зі стилізації натюрмортів акварельними фарбами.

11.04.2019 р.

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

                                                                 Сумської міської ради

Рідна мова – у надійних руках

Кожному народові Бог дав величну постать, котра була б проявом його душі, його зорею…В українців такою постаттю є Тарас Шевченко – Велетень Духу, український Мойсей, Пророк, Батько, Кобзар…  У кожного він свій. А ще живою, плідною стежиною до сердець молоді  є Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Надзвичайно радіємо результатам ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка: цього року маємо найкращий результат. Усі учні, які брали участь у фінальному етапі, стали переможцями. Юні майстри слова  вибороли одне І місце,п’ять ІІ місць, одне ІІІ місце.

ДИПЛОМ І ступеня отримала Жиронкіна Дар’я, учениця 5 класу Комунальної  установи Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 27, учитель – Захарченко Юлія Миколаївна. ДИПЛОМИ  ІІ ступеня вибороли Ісаєва Олена, учениця 10 класу Комунальної  установи  Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 25, учитель – Власенко Ольга Сергіївна; Наталуха Ірина, учениця 9 класу  Комунальної установи Сумська гімназія № 1, учитель – Баєва Алла Василівна; Сергієнко Катерина, учениця 8 класу Сумського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 21, учитель – Охріменко Наталія Вікторівна; Чернецький Роман, учень 7 класу Комунальної установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 29, учитель – Шаповал Надія Іванівна; Пахотіна Анастасія, учениця 5 класу Комунальної  установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 25, учитель – Гаврилко Валентина Петрівна. ДИПЛОМОМ ІІІ ступеня нагороджена Тищенко Дарія, учениця 11 класу Комунальної установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 10, учитель – Рогова Наталія Володимирівна.

Висловюємо щирі вітання учням-переможцям та вчителям, які їх підготували. Школярі вже вкотре довели, що наша рідна мова – коштовний діамант, оброблений Великим Тарасом, у надійних молодих руках. Тож нехай  сяє вона ясним промінням у віках, дивуючи весь світ своєю красою.

 

 

10.04.2019 р.

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

                                                                 Сумської міської ради

Інформація

про проведення ІІ міської мультимедійної математичної олімпіади

 

З метою популяризації математичних знань серед учнівської молоді; розвитку розумових здібностей, формування предметних та ключових компетентностей, а також якісної підготовки до складання ЗНО 09 квітня 2019 року на базі КУ Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 22 імені Ігоря Гольченка Сумської міської ради проведено ІІ міську мультимедійну математичну олімпіаду серед учнів 11-х класів закладів освіти міста.

Переможцями стали команди закладів :

І місце – класична гімназія;

ІІ місце – ССШ № 10, ЗОШ № 15;

ІІІ місце – гімназія № 1, ССШ №№ 1, 2, 9, 17.

Вітаємо всіх учасників олімпіади, сподіваємось, що участь у ній дозволить глибше зрозуміти математичні закони та добре підготуватися до ЗНО.

Висловлюємо вдячність дирекціям та вчителям математики тих шкіл, учні яких стали переможцями.

 

Бажаємо оптимізму, творчої наснаги, здійснення всіх Ваших сподівань і прагнень.

10.04.2019 р.

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

                                                                 Сумської міської ради

Вітаємо наших переможців!

 

Вітаємо переможця Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв  «Край, у якому я живу» (м. Тернопіль) Гончаренко Анастасію, ученицю КУ ССШ № 7 і її наставника, керівника шкільного музею Тараса Шевченка Костенко Лідію Василівну!

 Вітаємо переможців Всеукраїнського конкурсу творчості дітей та учнівської молоді «За нашу свободу-2018» (м. Київ):

- Ковбасюк Вікторію, ученицю спеціальної ЗОШ і її керівника, учителя образотворчого мистецтва Левіка Андрія Олександровича;

- Левченкову Руслану, ученицю КУ ССШ № 10 і її керівника, учителя образотворчого мистецтва Саєнко Ірину Валентинівну!    

 Щиро бажаємо, щоб ніколи не вичерпувалася ваша працездатність і нехай постійно шліфується ваша майстерність. Удачі вам у заповітних світах краси і творення!

 

Чергове сходження на учнівський «Еверест»

Географія - один із найцікавіших та найбільш захоплюючих предметів серед шкільних дисциплін. Саме тому, незважаючи на канікули, міський географічний конкурс «Еверест» 3 квітня 2019 року зібрав більше 180 учнів та 30 учителів із 30 закладів освіти м. Суми в актовій залі ССШ № 10, щоб позмагатися в інтелектуальному конкурсі, отримати цікаву інформацію та позитивні емоції від спілкування з однодумцями та командної гри.

Творчою групою вчителів географії було підготовлено для учнів багато цікавих, різноманітних за структурою завдань географічного змісту, які вимагали творчого підходу до їх розв’язання, ерудиції, уміння використовувати набуті знання з предмета в нетрадиційних ситуаціях, виявляти кмітливість, винахідливість та навички командної роботи.

На думку членів журі, найбільш складними для учнів виявилися завдання на встановлення відповідності між географічними процесами та явищами; «Лови помилку», де за фрагментом тексту потрібно було виявити та виправити допущені помилки; «Картографічна мозаїка» - конкурс, який передбачав знання географічної номенклатури та визначення географічних об’єктів на фрагменті контурної карти; «Ерудит», у якому за зображеннями гербів країн були «сховані» відповіді на запитання, які потребували значного рівня ерудиції та кмітливості. Цікавими та захоплюючими були для учнів завдання «Бліц-турнір», «Згрупуй об’єкти», «Дешифратор», «Вірю – не вірю», «Чорна скринька». 

За рішенням журі переможцями стали команди закладів:

І місце – ССШ № 25;

ІІ місце – ССШ №№ 1, 7, 10, ЗОШ № 27;

ІІІ місце – ССШ № 17, ЗОШ № 23, ЗЗСО № 21, гімназії № 1, класичної гімназії.

За роки існування «Евересту» виокремився певний напрям завдань, визначилася його чітка структура та оптимальний формат, а також остаточно утвердився головний приз - глобус. Кожного року до складу журі запрошуються досвідчені вчителі географії міста, які стежать за об’єктивністю оцінювання та дотриманням правил конкурсу. Важливим є те, що кожен педагог, який підготував команду, може спостерігати за роботою учнів, відстежувати правильність виконання завдань, щоб потім проаналізувати помилки та врахувати при підготовці дітей до наступного конкурсу.

На «Евересті» час летить непомітно – щорічно півтори години захоплюючої подорожі до географічних вершин формують інтелектуальне та емоційне сприйняття дітьми краси та величі навколишнього світу – географічного середовища.  

 

 

Названо переможців ХІХ Міжнародного

 конкурсу з української мови імені Петра Яцика

 

Наказом Міністерства освіти і науки України від 01.04.2019 № 419 затверджено список переможців ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика – престижного мовного проекту, який об’єднує знавців української мови з багатьох країн, сприяє піднесенню престижу рідної мови в Україні та утвердженню її державного статусу. Приємно, що серед переможців дві учениці сумських шкіл, які продемонстрували високий рівень володіння словом. ІІ місце посіла учениця 5 класу Комунальної установи Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 12 імені Б. Берестовського Тетяна СТОЯН, ІІІ місце – учениця 8 класу Комунальної установи Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 21 Катерина СЕРГІЄНКО.  Досягти такого результату допомогли вчителі української мови та літератури Любов КОСТЕНКО (ЗОШ № 21) та Наталія ОХРІМЕНКО (ЗЗСО № 21). Нехай для всіх як заповіт  звучать слова першого мецената цього конкурсу Петра Яцика: «Ніщо і ніколи так не обʼєднає українців, як рідне слово».

Майстер-класи

міської персональної виставки-конкурсу юних художників

«Усе починається з чистого аркуша»

 

02 квітня 2019 року у виставковій залі Конгрес-центру СумДУ у рамках роботи міської персональної виставки-конкурсу юних художників «Усе починається з чистого аркуша» було організовано два майстер-класи для майбутніх художників: «Гуаш: «Весняний настрій» і «Заливка акрилом. Абстрактний живопис».

Майстер-класи проводили заслужений художник України Чередниченко Олександр Миколайович і заслужений майстер народної творчості України Коздровська Валентина Миколаївна.

Протягом півтори години юні художники мали унікальну можливість познайомитися з новими техніками, прийомами живопису та спробувати відтворити їх на практиці.

Найкращі серед кращих

У 2017 році з ініціативи на той час голови Міської організації старшокласників «МОСТ», Шаповала Владислава, та за підтримки Інформаційно-методичного центру управління освіти і науки Сумської міської ради було започатковано міський конкурс «Кращий лідер року».

За положенням конкурсу лідерам шкільних органів учнівського самоврядування віком від 14 до 17 років було запропоновано: на І етапі (заочному) презентацію «Я + цікава справа» у форматі відео, а на ІІ (очному) підготувати виступ у форматі «Відкрита кафедра».

Серед 18 відеопрезентацій переможцями стали заклади освіти: КУ ССШ № 10 (І місце), КУ ССШ № 9, КУ ЗОШ № 23 (ІІ місця),  КУ ЗОШ № 6, КУ ССШ № 25 та КУ ССШ № 29 (ІІІ місця).

У форматі «Відкрита кафедра», як способу публічного висловлення своєї власної думки чи позиції стосовно проблеми, учасникам було запропоновано завдання: уявити, що отримали «Премію Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України» і протягом 3 хвилин розповісти: за що була отримана нагорода, яке вона має значення для суспільства та кому дякуєте за отримання цієї премії. Приємно зазначити, що виступи було підготовлено за всіма напрямами, за якими присуджується премія. Переможцями в цій номінації журі визначило: КУ ССШ № 9 (І місце), КУССШ № 7, ЗЗСО № 21 (ІІ місця), КУ ЗОШ № 23, КУ ССШ № 25 та КУ Сумська класична гімназія (ІІІ місця).

Перед оголошенням результатів конкурсу член журі, Дрозд Софія Русланівна, головний спеціаліст відділу у справах молоді та спорту Сумської міської ради, зазначила, що є розпорядження «Про Премію міського голови до Дня молоді за особливі досягнення молоді у розбудові міста» і запросила слідкувати за новинами та подавати свої заявки.

 

Завдяки співорганізаторам: відділу у справах молоді та спорту Сумської міської ради переможці конкурсу отримали подарунки, а Сумський державний університет гостинно приймав учасників та гостей в аудиторії Конгрес-центру.

Інформація

 

Сумська загально-освітня школа І-ІІІ ступенів № 8 стала переможцем 9-го Всеукраїнського конкурсу на кращий веб-сайт закладу освіти. На урочистій церемонії  нагородження 29 березня 2019 року в м. Київ директору школи Щербань Ніні  Миколаївні  вручена  грамота.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

Сучасні підходи до підвищення рівня кваліфікації педагога

 

27 березня 2019 року вчителі предмета «Правознавство» отримали унікальну можливість стати слухачами он-лайн Школи, започаткованої Інформаційно-методичним центром та Національним університетом імені Ярослава Мудрого. Чергове заняття Школи було присвячено темі «Система судоустрою: структура, повноваження. Загальні положення статусу суддів та присяжних. Вища рада правосуддя». Лекція, яку запропонувала для обговорення кандидат юридичних наук Ребриш А.С., відзначалася глибоким змістом, фаховим викладом матеріалу, а тому викликала жваве обговорення серед педагогів.

 

До навчально-методичного семінару були залучені й фахівці Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Сумській області. Учителі правознавства мали можливість ознайомитися з питаннями «Порядок отримання податкової знижки на навчання», «Отримання послуги «муніципальна няня», «Нові правила виїзду з дитиною за кордон», «Розмір, підстава та порядок нарахування аліментів», отримати кваліфіковані відповіді та коментарі щодо проблемних життєвих ситуацій. Корисною виявилася й отримана педагогами в межах реалізації проекту «Я маю право!» друкована продукція: «Відповідальним батькам – урядова підтримка», «Протидія булінгу», «Я маю право голосу!».

Учаться педагоги-дошкільники!

 

26 березня 2019 року на базі КУ Сумський НВК № 9 «Веснянка» відбулася зустріч 42 педагогів ЗДО, НВК міста з кандидатом педагогічних наук, доцентом кафедри дошкільної освіти Запорізького ОІППО Шульгою Л.М.

Автором було проведено цікаві майстер-класи, навчальні тренінги щодо розвитку творчих здібностей дітей дошкільного віку засобами образотворчого мистецтва. Педагоги отримали ґрунтовні  знання про нетрадиційні техніки зображувальної діяльності для використання в роботі з дошкільниками.

 

 

Інформація

 

У лютому 2019 року в області стартувала естафета «Позашкілля Сумщини – 49+» у рамках соціально-освітнього проекту «Кожна дитина має право».  21 березня 2019 року  на базі Сумського Палацу дітей та юнацтва місто Суми зустрічало делегацію від Лебединського центру позашкільної освіти Лебединської міської ради в кількості 30 осіб, з яких 22 – вихованці.

Програма зустрічі передбачала майстер-класи, виставки дитячих робіт, екскурсії Палацом дітей та юнацтва та віртуальні подорожі по позашкіллю міста Суми. Гості з Лебединщини мали змогу ознайомитися з методичними наробками сумських педагогів.

Передача перехідного кубку та книги «Позашкілля Сумщини 49+» відбулася у святковій  атмосфері під час урочистої церемонії, на якій були присутні заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради  Мотречко В.В., заступник начальника управління освіти і науки Сумської міської ради Дрига Т.В., директор Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю Тихенко Л.В., представники Інформаційно-методичного центру, директори та педагоги, батьки та вихованці закладів позашкільної освіти міста Суми.

 

Усі присутні побажали дітям щасливого дитинства, невгамовної енергії, успіхів та творчих злетів!

Результати

обласного етапу Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Чисті роси», номінація «Художнє виконавство» -«Співуча веселка»

 

№ з/п

Учасники

Номінація

Заклад освіти

Результат

1

Бербушенко Діана

Народний спів

КУ ССШ № 2

учасник

2

Балюра Анастасія

Джаз-вокал

КУ ССШ № 7

ІІІ

3

Гуз Тихон

Академічний спів

КУ ССШ № 9

учасник

4

Старостенко Вікторія

Естрадний спів

КУ ССШ № 10

ІІІ

5

Листопад Катерина

Джаз-вокал

КУ ЗОШ № 13

ІІІ

6

Берест Наталія

Естрадний спів

КУ ССШ № 17

І

7

Семченко Дар’я

Естрадний спів

КУ ЗОШ № 23

учасник

8

Торгачова Наталія

Народний спів

КУ ЗОШ № 24

ІІ

9

Казбан Кіра

Естрадний спів

КУ ССШ № 25

ІІІ

10

Куліченко Поліна

Джаз-вокал

КУ ССШ № 25

І

11

Новгородська Альона

Естрадний спів

КУ ССШ № 25

І

12

Будко Ірина

Академічний спів

КУ ЗОШ № 27

ІІІ

13

Шевченко Вероніка

Народний спів

КУ ЗОШ № 27

ІІІ

14

Костюк Марія

Естрадний спів

КУ ССШ № 30

ІІ

15

Сумцова Сніжана

Академічний спів

КУ гімназія № 1

І

16

Легуша Поліна

Народний спів

КЗ ПДЮ

ІІ

17

Мельник Марія

Народний спів

КЗ ПДЮ

ІІ

18

Мажнікова Марія

Естрадний спів

КЗ ПДЮ

Гран-прі

19

Лопатка Каміла

Джаз-вокал

ЦНТТМ

ІІ

20

Посна Анастасія

Естрадний спів

ЦНТТМ

І

 

Гран-прі - 1

І місць – 5

ІІ місць – 5

 

ІІІ місць - 6

18.03.2019 року

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

                                                                 Сумської міської ради

Громадянська освіта

 

З 2018/2019 навчального року у всіх закладах загальної середньої освіти запроваджено новий предмет для учнів 10-х класів – «Громадянська освіта». Цей курс об’єднав  такі предмети як «Правознавство», «Філософія», «Соціологія», є цікавим, змістовним, сприяє формуванню громадянської компетентності учнів. Фаховий підхід при викладанні громадянської освіти сприяє усвідомленню учнями основ розвитку демократичного суспільства, формуванню активної громадянської позиції.

На теренах України розпочато реалізацію проекту «Упровадження курсу «Громадянська освіта та методика її навчання» у межах програми сприяння громадської активності «Долучайся!». 14 березня 2019 року на базі Навчально-наукового інституту історії та філософії Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка проходив навчальний семінар для педагогів міста та області, які викладають предмет «Громадянська освіта».

Семінар організовано у вигляді тренінгу, що дозволило педагогам не лише ознайомитися з новими прийомами викладання предмета, а й відпрацювати їх на практиці. Кейси, запропоновані для розгляду учасникам, були дійсно актуальними, значимими для становлення та розвитку молодої держави Україна – «Демократія. Права людини», «Світ інформації та масмедіа», «Ідентичність. Людина в соціокультурному просторі», «Україна, Європа, світ».

 

Особливо хочеться подякувати тренерам проекту: Тетяні Мелещенко, кандидату історичних наук, доценту, декану факультету історичної освіти НПУ імені М.П.Драгоманова, Тамарі Бацці, кандидату педагогічних наук, доценту кафедри методики навчання суспільних дисциплін і гендерної освіти факультету історичної освіти  НПУ імені М.П.Драгоманова, Олександру Желібі, кандидату педагогічних наук, доценту кафедри політології та права Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, які продемонстрували сучасні підходи щодо організації освітнього процесу.

18.03.2019 року

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

                                                                 Сумської міської ради

Сучасні методи навчання правознавству

 

Із значної кількості шкільних предметів, які на сьогодні вивчаються в школі, правознавство продовжує залишати одним із самих складних. Незважаючи на те, що предмет вивчається лише в 9 класі, цікавість до нього не зникла. Знати свої права, виконувати обов’язки, сприяти розбудові правової демократичної держави – завдання будь-якого громадянина молодої держави.

Активізація процесу навчання, пошук нових методів у викладанні правознавства сприяли налагодженню тісних відносин з Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого та організації он-лайн Школи з правознавства для учнів 9-11-х класів. Перше заняття Школи пройшло 13 березня 2019 року. Сучасні інформаційні можливості дали можливість одночасно провести заняття на базі ССШ № 29 та ЗОШ № 20 для учнів закладів освіти №№ 1, 6, 16, 19, 20, 29. Тема, запропонована учням, «Підприємництво в Україні. Організаційно-правові форми об’єднань підприємств. Промислово-фінансова група. Холдингова компанія» хоча й була доволі складною, проте викликала інтерес та значну кількість запитань, відповіді на які були отримані в прямому ефірі.

 

Нова форма роботи є дійсно сучасною, актуальною, відкриває додаткові можливості в організації освітнього простору, сприяє подальшому формуванню в учнів предметної правової компетентності.

18.03.2019 року

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

                                                                 Сумської міської ради