У І семестрі 2017-2018 навчального року буде проведено міський конкурс педагогічної майстерності "Територія  творчості», який відбуватиметься  в двох номінаціях:

 

- "Презентація досвіду з використання інноваційних педагогічних технологій";

 

 - "Майстер-клас з використання інноваційних педагогічних технологій".

 

Положення про проведення конкурсу додається.

 

 

Вітаємо переможців!

 

 

 

У рамках Всеукраїнського науково-педагогічного проекту «Філологічний Олімп» протягом січня-квітня 2017 р. для учнів учасників Проекту було організовано та проведено учнівський конкурс-огляд буктрейлерів та фанфікшн «Стежками літературних героїв». Відповідно до положення буктрейлери та фанфікшн оцінювались у таких номінаціях:  «За книгами дитячих письменників»; «За творами класиків»; «За улюбленою книгою, якою хочеться поділитись».

 

За результатами конкурсу призові місця посіли 11 учнів сумських навчальних закладів.

 

У конкурсі фанфікшн у номінації: «За творами класиків» І та ІІ місця посіла Макєєва Наталіна, учениця 11  класу  ЗОШ № 6 (учитель – Капленко Алла Олександрівна).

 

У номінації: «За книгами дитячих письменників» І місце посів Марченко Андрій, учень 6 класу НВК №16 (учитель – Рогачова Галина Михайлівна); ІІ місце - Терещенко Тетяна, учениця 6 класу ССШ № 10 (учитель – Сенчуріна Лариса Єгорівна); ІІІ місце – Колдовська Софія, учениця 6 класу ЗОШ №13 (учитель – Гончаренко Валентина Михайлівна).

 

У номінації: «За улюбленою книгою, якою хочеться поділитися» І місце посіла Бричка Неля, учениця 11 класу ССШ № 7 (учитель – Атанова Оксана Анатоліївна); ІІ місце – Бугера Катерина, учениця 9 класу ССШ №29 (учитель – Слабко Тетяна Анатоліївна).

 

У конкурсі буктрейлерів у номінації: «За улюбленою книгою, якою хочеться поділитися» І місце посіла Голопьорова Владлена, учениця 11 класу ССШ № 7 (учитель – Атанова Оксана Анатоліївна); ІІІ місце - Руденко Єлизавета, учениця 11 класу ЗОШ №22 (учитель – Цапенко Наталія Олександрівна).

 

У номінації: «За творами класиків» ІІ місце посіли Солодовник Єлізавета, Виниченко Олена, учениці 11 класу ССШ №17 (учитель – Черняк Інна Георгіївна).

 

У номінації: «За книгами дитячих письменників» ІІІ місце посіла Матвієнко Карина, учениця 9 класу ЗОШ № 26 (учитель – Панченко Тетяна Миколаївна).

 

Вітаємо учнів-переможців та їх наставників! Бажаємо креативних ідей, творчих успіхів, подальших перемог!

 

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

15.06.2017 р.

 

 

Інформація

 

про підсумки міського фестивалю-конкурсу хімічних учнівських проектів екологічного спрямування

 

 

 

Відповідно до наказу управління освіти і науки від 15.11.2016 року № 980 «Про проведення міського фестивалю-конкурсу хімічних учнівських проектів екологічного спрямування» з метою духовного, творчого, інтелектуального розвитку дітей і молоді, формування позитивної мотивації до вивчення хімії, креативного екологічного мислення, розширення світогляду учнів, подолання хемофобії 18 травня 2017 року на базі КУ Сумська гімназія № 1 проведено публічний захист кращих проектів, визначених рішенням журі.

 

Усього в конкурсі взяло участь 12 проектів із  загальноосвітніх навчальних закладів міста: ССШ №№ 7, 9, ЗОШ №№ 6, 8, 16, 19, 21, 22, 23, 24 ( 2 проекти), 27, з них 10 проектів дослідницьких, 2 -  інформаційних.

 

Усі представлені проекти мали актуальну тематику, якісний зміст та презентацію,  яскраво виражену практичну спрямованість, 

 

         За рішенням журі призові місця розподілилися наступним чином:

 

          І місце – ЗОШ № 23 – Гудімова Валерія, учитель Речембей Л.Ю.; 

 

          ІІ місце – НВК № 16 - Ткаченко Марія, учитель Глова О.А.

 

 ССШ № 7 - Мірошниченко Ірина, Гончаренко Анастасія, Денисенко Кирил, учитель Сердюк С.О.;

 

          ІІІ місце – ЗОШ № 19 – учнівський колектив 7-А класу, учитель Гонор О.Г., ЗОШ № 24 - Рудь Поліна, Плужнікова Марія, учитель Демченко С.В., ЗОШ № 22 - Пастухова Тетяна, Кириченко Вікторія, Степаненко Катерина , учитель Коротя І.В.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Інформаційно-методичний центр

 

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

 

26.05.2017 р.

 

 

Участь школярів міста в ІІІ (всеукраїнському)  етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів  Малої академії наук України у 2016/2017 навчальному році

 

 

 

З 24 березня по 28 квітня 2017 року в м. Києві під егідою Міністерства освіти і науки, Національного центру Малої академії наук України на базі Національного еколого-натуралістичного центру юні науковці з усієї України  презентували свої наукові відкриття на ІІІ (фінальному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України.

 

Тринадцять юних дослідників загальноосвітніх навчальних закладів міста Суми на фінальному етапі цього конкурсу захищали  14  наукових  робіт. Це учні  Сумських спеціалізованих шкіл №№ 10, 17, Олександрівської гімназії, Сумської гімназії №1. За результатами конкурсу-захисту наукових робіт Сумська команда виборола 7 призових місць: одне перше, два других і чотири третіх.

 

І місце в секції екологічно безпечних технологій та ресурсозбереження виборола  учениця 10 класу Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №10 імені Героя Радянського Союзу О.А. Бутка  Супрун Юлія.

 

         ІІ місце:

 

Прощенко Вадим, учень 9 класу Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 10 імені Героя Радянського Союзу         О. Бутка. Секція «Математичне моделювання».

 

Расенко Карина, учениця 9 класу Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 10 імені Героя Радянського Союзу О.Бутка. Секція «Психологія».

 

         ІІІ місце:

 

Біцан Ігор, учень 10 класу Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 10 імені Героя Радянського Союзу О. Бутка. Секція «Прикладна математика».

 

Кондус Олексій, учень 9 класу Сумської гімназії № 1. Секція «Експериментальна фізика».

 

Бабич Вероніка, учениця 10 класу Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 10 імені Героя Радянського Союзу О.Бутка. Секція «Біологія людини».

 

Вольвач Вікторія, учениця 10 класу Сумської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 17.Секція «Фольклористика».

 

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

10.05.2017 р.

 

 

Кращий серед кращих

 

 

 

Слова відомого американського освітянина Стівена Кові «Лідери не народжуються - вони роблять себе самі» стали месседжем очного туру міського конкурсу «Кращий лідер року», який відбувся 30 березня на базі комунального закладу Сумський Палац дітей та юнацтва.

 

З метою сприяння виявленню та розвитку лідерського, організаторського та інтелектуально-творчого потенціалу молоді, а також поширення позитивного досвіду роботи лідерів шкільного самоврядування протягом березня було проведено міський конкурс «Кращий лідер року». Організаторами конкурсу стали: Інформаційно-методичний центр управління освіти і науки Сумської міської ради та комунальний заклад Сумський Палац дітей та юнацтва.

 

Лідерам шкільних органів учнівського самоврядування віком від 14 до 17 років було запропоновано: на І етапі (заочному) створити відеопрезентацію «Я+цікава справа», а на ІІ (очному) підготувати виступ у форматі «Відкрита кафедра».

 

Серед 20 відеопрезентацій переможцями стали такі навчальні заклади, як: КУ ЗОШ № 12 (І місце), КУ ЗОШ № 18 (ІІ місце), КУ ЗОШ № 20 та КУ ССШ № 29 (ІІІ місце).

 

У форматі «Відкрита кафедра», як способу публічного висловлення своєї власної думки чи позиції стосовно проблеми, найцікавішими та актуальними питаннями серед запропонованих семи тем стали: «Як школа може навчити свободи?», «Як учитель може допомогти учневі бути справжнім?», «Чи можна в школі навчитися дружби?», «Як плекати творче мислення в школярів», «Як може школа допомогти любити життя (бути проактивним і небайдужим)?» та «Як школа може допомогти мені бути Українцем?». Переможцями в цій номінації журі визначило: КУ ЗОШ № 15 (І місце), КУ ССШ №№ 9, 29 (ІІ місце), КУ ЗОШ №№ 4, 6, КУ ССШ № 7 (ІІІ місце).

 

Після оголошення результатів конкурсу Галина Дмитрівна Плахотнікова, директор Інформаційно-методичного центру управління освіти і науки Сумської міської ради та голова журі, подякувала всім учасникам за цікаві та переконливі виступи, поділилася своїми враженнями від спілкування з одеськими лідерами, з якими мала змогу познайомитися  як керівник методичного проекту «Методичні мости «Шляхи до співпраці». У своєму виступі Галина Дмитрівна наголосила на актуальності та важливості проведення заходів різних форматів з національно-патріотичного виховання та активного залучення до них учасників шкільних органів учнівського самоврядування.

 

 

 

 

 

 

Інформаційно-методичний центр

 

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

 

05.04.2017 р.

 

Проведено міський етап Всеукраїнського конкурсу «Моральний вчинок»

 

 

 

З метою популяризації духовних та моральних надбань, консолідації зусиль, спрямованих на моральний саморозвиток особистості школяра, у березні 2017 року проведено міський етап Всеукраїнського конкурсу «Моральний вчинок», у якому брали участь навчальні заклади №№ 1, 2, 4, 5, 6, 7, 9, 10,  12, 15, 17,  18, 20, 22,  24, 25, 26, 27, 29,  30.

 

На розгляд журі було представлено  фоторепортажі, стіннівки, плакати, відеосюжети, текстові матеріали (буклети, прозові твори) національно-патріотичного, соціального, культурологічного та екологічного напрямів. Найактивнішими учасниками конкурсу стали ЗНЗ №№ 10, 15, 17,  представивши  по 5  робіт.

 

Журі конкурсу відзначило належний рівень підготовки, змістовність та повноту, естетику оформлення матеріалів, актуальність обраних тем та оригінальність  розкриття  їхнього  змісту.

 

За результатами рішення журі переможцями конкурсу стали:

 

  • І вікова група (учні 1-4 класів):

 

  • творча група 2-А класу Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 1  (колаж «Ми -  діти твої, Україно», керівник Кобилецька М.О.);

  • творча група  4-Б класу Сумської спеціалізованої школи № 2                 (фоторепортаж «Крила надії», керівник Щербина О.О.);

  • творча група  2-В класу Сумської спеціалізованої школи  № 10 (стіннівка «Україна – це ми», керівник Мартьянова Н.І.);

  • творча група  Сумської  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 26  (фоторепортаж  «Ми зростаємо патріотами», керівники Зюзько В.В., Дорош Н.М.);

  • творча група  Сумської спеціалізованої школи  № 30 (книга               «Сучасний український епос про легендарних захисників рідної землі.Сумські легенди. Олександр -  Заступник Сумський. Легенда перша. Історія народження», керівник Говійна Л.М.);

 

  • ІІ вікова група ( учні 5-8 класів):

 

  • творча група 7-Б класу Сумської спеціалізованої  школи І-ІІІ ступенів № 1 (колаж «Добра справа», керівники Липова І.О., Андріяш Я.М.);

  • Гирявенко Дар’я, ученицю 7 класу Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 (плакат «Усе в наших руках», керівник Ткаченко А.А.);

  • творча група 8-А класу Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 24 (фоторепортаж «Джерельні очі Сумщини», керівник Курило Н.Г.);

  • творча група  7-А класу Сумської  спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 29 (мультимедійна презентація «Відкривай Україну», керівник Ананченко Т.А.);

  • Кухно Анастасія, учениця 8-Г  класу Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 29 (презентація «Здаси батарейку – збережеш планету!», керівник Яловець О.О.);

 

  • ІІІ вікова група ( учні 9-11 класів):

 

  • творча група учнів 11-А класу Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6 (опис діяльності «Волонтерська діяльність як засіб формування активної життєвої позиції громадянина своєї держави», керівник Гончаренко В.В.);

  • Пищик Анастасія, учениця 10-БХ класу Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 10 (твір-нарис «Поділюся теплом свого серця», керівник Хвостик Л.О.);

  • творча група учнів  Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 12 (відеосюжет «Ми – діти своєї держави!», керівник Матяш В.А.);

  • Сапич Анна,  учениця 9-Б класу Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 18 (плакат «Вони теж мають право на щасливе дитинство!», керівник Коломієць С.А.);

  • творча група учнів 10-А класу Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 25 (відеосюжет «Горнуся до тебе серцем, моя Україно!», керівник Синяговська Н.М.);

  • різновікова група:

  • творча група Сумської спеціалізованої  школи І-ІІІ ступенів № 2 (опис діяльності «Брати наші менші», керівник Кобзар О.В.);

  • творча група Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 (опис діяльності «З Україною в серці», керівники Волкова Т.П., Гайворонська О.О.);

  • творча група Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 (опис діяльності «Допомога онкохворим дітям», керівники Волкова Т.П., Гайворонська О.О.);

  • учні 9-В класу Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 9 (стіннівка «Наші чотирилапі друзі», керівник Коломієць І.І.);

  • творча група 1-Г, 3-Б, 5-А, 9-А класів Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 10 (відеосюжет «Кожне серце має бути добрим!», керівники Погорєла Н.А., Калінінська О.О.);

  • творча група Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 10 (відеосюжет «Не будь байдужим», керівники Михайлова Н.О., Басараб Н.В.);

  • творча група  8-Б класу Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 12 (відеосюжет  «Рятуючи тварин, рятуємо людяність», керівник Железна Т.М.).

                   Роботи переможців міського етапу направлено для участі в обласному етапі конкурсу.

     Інформаційно-методичний центр

     управління освіти і науки

    Сумської міської ради

 

05.04.2017 р.

 

ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України відкрито перемогами юних науковців

 

 

 

З 24 по 27 березня 2017 року в м. Києві під егідою Міністерства освіти і науки, Національного центру Малої академії наук України на базі Національного еколого-натуралістичного центру слухачі Сумського територіального відділення МАН України презентували свої наукові відкриття в галузі математики, фізики, економіки на ІІІ (фінальному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України.

 

За результатами конкурсу-захисту наукових робіт Сумська команда виборола три призових місця. ІІІ місця посіли: Кондус Олексій, учень 9 класу Сумської гімназії №1, секція експериментальної фізики; Біцан Ігор, учень 10 класу Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №10 імені Героя Радянського Союзу О.А. Бутка, секція математичного моделювання. Абсолютне ІІ місце в секції прикладної математики зайняв Прощенко Вадим, учень 9 класу Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №10 імені Героя Радянського Союзу О.А. Бутка.

 

Бажаємо переможцям приємної подорожі дорогою знань і відкриттів!

 

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

 

04.04.2017 р.

 

ІІ етап Всеукраїнського конкурсу МАН 201
Adobe Acrobat документ 74.4 KB
Рейтинг навчальних досягнень МАН.pdf
Adobe Acrobat документ 69.3 KB

 

Про проведення тренінгової програми «Менеджер ХХІ століття» у рамках «Школи майбутніх керівників»

 

 

 

З метою виявлення лідерських та менеджерських якостей, отримання практичних навичок роботи в команді, набуття учнями знань та вмінь, необхідних для успішної участі в суспільному житті, розвитку аналітичних, творчих здібностей старшокласників управлінням освіти і науки Сумської міської ради та кафедрою управління ННІ ФЕМ імені Олега Балацького Сумського державного університету 21.01.2017 року організовано і проведено тренінгову програму «Менеджер ХХІ століття» у рамках «Школи майбутніх керівників». Активну участь у тренінговій програмі взяли команди із 13 навчальних закладів №№ 2, 4, 6, 7, 9, 10, 15, 17, 21, 22, 24, 29, гімназії    № 1 (71 чол.).

 

28.01.2017 року на кафедрі управління ННІ ФЕМ відбувся заключний етап «Школи майбутніх керівників», на якому учні презентували результати своїх конкурсних робіт за двома секціями: «Менеджмент» і «Публічне управління та адміністрування».

 

У секції «Менежмент» І місце посіла команда Сумської спеціалізованої школи I-III ступенів № 10, ІІ місце – команда Сумської спеціалізованої школи I-III ступенів № 9, ІІІ місце– команда Сумської спеціалізованої школи I-III ступенів № 7.

 

У секції «Публічне управління та адміністрування» І місце посіла команда Сумської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 24, ІІ місце команда Сумської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 6, ІІІ місце команда Сумської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 22.

 

Усі учні отримали сертифікат учасника «Школи майбутніх керівників», переможці – дипломи та цінні подарунки. У секції «Публічне управління та адміністрування» за перемогу в діловій грі «Вибори мера» були нагороджені заохочувальними призами та грамотами Сумського державного університету: Самсоненко Ярослав, учень 11-А класу Сумської гімназії № 1 та Рунчев Євген, учень 9-А класу Сумської спеціалізованої школи I-III ступенів № 17.

 

 

 

Інформаційно-методичний центр

 

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

 

02.02.2017 р.

 

Про проведення фестивалю Чисті роси.pdf
Adobe Acrobat документ 49.5 KB

 

Інформація
про конкурс фото- та відеоробіт
«Україна та НАТО: сучасний погляд української молоді»

 

 

 

За ініціативи Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Серце до серця» спільно з Посольством Литовської Республіки в Україні, Міністерством культури України у вересні-грудні 2016 року проводився Всеукраїнський конкурс фото- та відеоробіт «Україна та НАТО: сучасний погляд української молоді», метою якого є сприяння у формуванні громадського світогляду та позиції української молоді на НАТО, привернення уваги на проблематику національної безпеки, соціального партнерства, культурної співпраці тощо.

 

У конкурсі брали участь учні 9-10 класів загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів та студенти вищих навчальних закладів.

 

Назаренко Олексій, учень 11фм класу КУ Сумська спеціалізована школа № 10 імені О.А. Бутка, отримав перемогу у Всеукраїнському конкурсі фото-, відеоробіт «Україна та НАТО: сучасний погляд української молоді».

 

3 лютого 2017 року у Посольстві Литовської Республіки в Україні відбудеться урочисте нагородження переможців.

 

Від усього серця вітаємо Назаренка Олексія з перемогою.

 

Інформаційно-методичний центр
управління освіти і науки
Сумської міської ради

 

 

Вітаємо переможців

 

Державного навчального закладу

 

«Сумський хіміко-технологічний центр ПТО»

 

 

 

  1.  ІІ етап ХVІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені П.Яцика – І місце, Тополя Анна, І курс (викладач Матяш Л.М.).

  2.  ІІ етап VІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т.Шевченка - І місце, Тополя Анна, І курс (викладач Матяш Л.М.).

  3.  Фестиваль робітничих професій «My profession is the best» серед учнів та викладачів іноземної мови професійно-технічних навчальних закладів області – ІІІ місце, Барботько Наталія, ІІ курс;

    ІІІ місце, Нонко Яніна Сергіївна, викладач іноземної мови.

     

    Інформаційно-методичний центр

    управління освіти і науки

    Сумської міської ради

    04.01.2017 р.

 

 

Інформація про переможців ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу рукописів навчальної літератури для позашкільних навчальних закладів системи освіти у 2016 році

 

 

 

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 02.02.2016 № 70 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу рукописів навчальної літератури для позашкільних навчальних закладів системи освіти у 2016 році» було проведено ІІ етап Всеукраїнського конкурсу рукописів навчальної літератури для позашкільних навчальних закладів системи освіти.

 

Переможцем конкурсу в категорії «Навчальні програми за напрямами позашкільної освіти» художньо-естетичного напряму позашкільної освіти стала програма «Фотомистецтво» (основний та вищий рівні) Беспалої Л.М., керівника гуртка Сумського міського Центру науково-технічної творчості молоді; лауреатом еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти – програма «Хімія» (основний та вищий рівні) Павлюченка О.Б., методиста біологічного відділу комунального закладу Сумської міської ради – Сумський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.

 

Вітаємо переможців!

 

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

 

04.01.2017 р.

 

 

Про підсумки міської виставки-конкурсу новорічних композицій «Збережемо ялинки разом!»

 

 

 

З метою реалізації Програми охорони навколишнього природного середовища м. Суми на 2016-2018 роки, поширення екологічного руху в місті, залучення учнівської молоді до активної пропагандистської діяльності зі збереження хвойних насаджень з 19.12 по 26.12.2016 року на базі комунального закладу Сумської міської ради – Сумський  міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді проведено міську виставку-конкурс новорічних композицій «Збережемо ялинки разом!».

 

У виставці-конкурсі брало участь 31 навчальний заклад: КУ ССШ №№ 1, 2, 3, 7, 9, 10, 17, 25, 30,   КУ    ЗОШ №№ 4, 5, 6, 8, 11, 13, 15, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 27, КУ Сумська спеціальна загальноосвітня школа, КУ В.-Піщанська ЗОШ, КУ Сумська гімназія № 1, приватний загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів «Свято-Миколаївська школа», КЗ Сумський Палац дітей та юнацтва, КЗ Сумський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, Сумський міський Центр науково-технічної творчості молоді. На розгляд журі  представлено 103 композиції.

 

Переможці міської виставки-конкурсу новорічних композицій «Збережемо ялинки разом!» (вікова категорія 6-9 років):

 

І місце:

 

– вихованці гуртка «Натуралістична абетка» КЗ Сумської міської ради – Сумський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді за роботу «У незвичному вбранні я влаштую свято всім» (керівник гуртка Василець Раїса Василівна);

 

ІІ місце:

 

– учениці 3-Б класу КУ Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 23 Косик Дар’я, Косик Софія за роботу «Креативна і блискуча лісова красуня» (керівник Костроменко Світлана Миколаївна);

 

  • учениця 1-Б класу КУ Сумська спеціалізована школа І ступеня № 30 Максичка Софія за роботу «Леді-ялинка» (керівник Іллюхіна Тетяна Василівна);

    ІІІ місце:

  • вихованка гуртка «Природа і фантазія» КЗ Сумської міської ради – Сумський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді  Охріменко Маргарита за роботу «Квіти зими» (керівник гуртка Пимоненко Ніна Іванівна);

    – вихованці гуртка «Натуралістична абетка» КЗ Сумської міської ради – Сумський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді за роботу «Зима прийшла, свята принесла» (керівник гуртка Василець Раїса Василівна);

  • вихованець гуртка «Дитина і довкілля» КЗ Сумської міської ради – Сумський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Гаманенко Артем за роботу «Ялинка-веселинка» (керівник гуртка Бур’ян Олена Миколаївна);

  • вихованка гуртка «Англійська мова» КЗ Сумської міської ради – Сумський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Ткаченко Анастасія за роботу «Ранкова фантазія» (керівник гуртка Бабіна Світлана Петрівна);

  • учениця 2-А класу КУ Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 18 Шамрай Анастасія  за роботу «Уже рік Новий стоїть на виднокрузі» (керівник Яковлєва Олена Анатоліївна);

    – учениця 2-Д класу КУ Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 9  Сорохан Поліна за роботу «Зимова чарівниця» (керівник Андрієнко Вікторія В’ячеславівна);

  • учениця 2-Б класу КУ Сумська спеціалізована школа І ступеня № 30 Сухіненко Анастасія  за роботу «Ялинка-українка» (керівник Сухіненко Тетяна Миколаївна);

 

  • учень 2-В класу КУ Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 2 Христенко Богдан за роботу «Ялинки крокують планетою» (керівник Клешньова Марина Іванівна);

  • вихованці гуртка «Моделювання іграшок-сувенірів» Сумського міського Центру науково-технічної творчості молоді Чубур Даря, Дачко Євген за роботу «Санта з помічниками» (керівник гуртка Бабич Світлана Олексіївна);

  • учениця 1-Г класу КУ Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 22 Гладка Анастасія за роботу «Ялинка» (керівник Савченко Наталія Іванівна);

  • учениця 2-Г класу КУ Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 22 Агеєва Ірина за роботу «Новорічна ялинка» (керівник Лиховид Алла Леонідівна);

  • учениця 3-А класу КУ Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 20 Резніченко Катерина за роботу «Новорічний карнавал» (керівник Лиховид Алла Леонідівна).

 

Переможці міської виставки-конкурсу новорічних композицій «Збережемо ялинки разом!» (вікова категорія 10-14 років):

 

І місце:

 

  • учень 6-В класу КУ Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 15 Зозуля Олександр за роботу «Ялинка йде до нас» (керівник Мірошниченко Тетяна Анатоліївна);

    ІІ місце:

  • учень 7-Д класу КУ Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 7 Молошний Вадим за роботу «Тендітна леді» (керівник Звягольська Олена Володимирівна);

  • учениця 6-А класу КУ Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 21 Сергієнко Катерина за роботу «Сніжна мелодія» (керівник Скіданова Анастасія Миколаївна);

    ІІІ місце:

  • вихованка гуртка «Фітодизайн» КЗ Сумської міської ради – Сумський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Дуднік Каріна за роботу «Дух Різдва» (керівник гуртка Іванова Тетяна Олександрівна);

  •  вихованка гуртка «Художня творчість» КЗ Сумської міської ради – Сумський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Карпенко Каріна за роботу «В очікуванні Нового 2017 року» (керівник гуртка Сидоренко Людмила Олексіївна);

  •  учениця 8-Г класу КУ Сумська гімназія № 1 Хромова Олексія  за роботу «Чарівний будинок» (керівник Шевченко Катерина Олександрівна);

  •  учениця 8 сг1 класу КУ Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 10 Подшивайлова Руслана за роботу «Чарівна ялинка» (керівник Філіппова Наталія Миколаївна);

  • вихованка гуртка «Моделювання іграшок-сувенірів» Сумського міського Центру науково-технічної творчості молоді Міленіна Альона за роботу «Новий рік вдома у Санти» (керівник гуртка Бабич Світлана Олексіївна);

  •  учениця 7-А класу КУ Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 1 Манько Вероніка  за роботу «Різдвяна ялинка» (керівник Солдатенко Лариса Олексіївна);

  • учениці 8-А класу КУ Сумська спеціальна загальноосвітня школа Фантрова Марина, Максименко Катерина за роботу «Смарагдове диво» (керівник Глобенко Ірина Сергіївна);

  • учениця 7-В класу КУ Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 6 Синах Анастасія за роботу «Тепла ялинка» (керівники Землянко Оксана Василівна, Єфіменко Анна Олександрівна);

  • учень 5-Б класу КУ Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 13 Беркаш Віталій за роботу «Новорічне диво» (керівник Воробйова Тетяна Ігорівна);

  • учениця  5-А класу КУ Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 18 Кандаурова Діана  за роботу «Хай рік півня буде золотим, яскравим і багатим» (керівник Ткачова Світлана Володимирівна);

  • учениця  8-А класу КУ Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4 Кривцова Лідія  за роботу «Збережемо ялиноньки» (керівник Дудка Олександр Миколайович);

  • вихованка зразкового художнього колективу «Майстерня художньої вишивки та бісероплетіння»  КЗ Сумський Палац дітей та юнацтва Корецька Ольга за роботу «Ялинка» (керівник Бабенко Наталія Володимирівна).

 

Переможці міської виставки-конкурсу новорічних композицій «Збережемо ялинки разом!» (вікова категорія 15-17 років):

 

І місце:

 

  • учениця 10-Б класу КУ Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 6 Домашенко Інна за роботу «Блакитна панна» (керівник Іваненко-Гребець Людмила Петрівна, Єфіменко Анна Олександрівна);

    ІІ місце:

  • вихованка гуртка «Поглиблене вивчення біології» КЗ Сумської міської
    ради – Сумський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Соколовау Анастасія за роботу «Новорічна ялинка побажань» (керівник гуртка Павлюченко Олег Борисович);

  • учениця 10 бх класу КУ Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 10 Пархоменко Олеся за роботу «Зимова красуня» (керівник Хвостик Лариса Олексіївна);

    ІІІ місце:

  • вихованець гуртка «Свійські тварини» КЗ Сумської міської ради – Сумський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Литвинов Сергій за роботу «Новорічна фантазія» (керівник гуртка Кужель Григорій Іванович);

  • учениця 10-В класу КУ Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 7 Павловська Вероніка  за роботу «Чарівна красуня» (керівник Бардакова Ірина Вікторівна).

     

    Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

04.01.2017 р.

 

 

Про підсумки міської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового мистецтва «Новорічний сувенір»

 

 

 

         З метою сприяння виявленню та подальшому розвитку творчо обдарованих дітей та учнівської молоді в галузі декоративно-ужиткового мистецтва, підвищення рівня естетичного виховання, збереження та популяризації кращих регіональних та європейських традицій у мистецтві дизайнерського оформлення новорічних сувенірів з 13.12 по 20.12.2016 року на базі Сумського міського Центру науково-технічної творчості молоді проведено міську виставку-конкурс декоративно-ужиткового мистецтва «Новорічний сувенір».

 

У виставці-конкурсі брали участь учні та вихованці з 31-го навчального закладу міста: КУ ССШ №№ 1, 2, 3, 7, 9, 10, 17, 25, 29, 30, КУ ЗОШ №№ 4, 6, 8, 11, 12, 15, 18, 20, 21, 22, 23, 24, 26, 27, В.-Піщанської ЗОШ, Сумської спеціальної ЗОШ, КУ Сумської гімназії № 1, приватного загальноосвітнього навчального закладу І-ІІІ ступенів «Свято-Миколаївська школа», КЗ Сумський Палац дітей та юнацтва, КЗ Сумський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, Сумський міський Центр науково-технічної творчості молоді.

 

         На розгляд журі було представлено 172 роботи, виконаних 170 учасниками. Переможці визначалися за трьома віковими категоріями: молодша – 6-10 років, середня – 11-14 років, старша – 15-18 років. Роботи учасників відрізнялися яскравістю, оригінальністю, виконавською майстерністю.

 

         Переможці міської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового мистецтва «Новорічний сувенір» (вікова категорія 6-10 років):

 

Гран-прі:

 

- учень 3-А класу комунальної установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 17 Сєдих Богдан (керівник Васько Валентина Іванівна);

 

І місце:

 

- вихованки гуртка «Моделювання іграшок-сувенірів» Сумського міського Центру науково-технічної творчості молоді Снітко Євгенія, Павленко Ольга (керівник Бабич  Світлана Олексіївна);

 

ІІ місце:

 

- учень 1-Д класу комунальної установи Сумська загальноосвітня школа
І-ІІІ ступенів № 23 Пасько Дмитро (керівник Шевченко Лариса Станіславівна);

 

- учениця 4-А класу комунальної установи Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 23 Сітенко Марія (керівник Плакс Лариса Борисівна);

 

- учениця 2-А класу комунальної установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 7 Звєнова Анастасія (керівник Звєнова Яна Миколаївна);

 

- учень 1-А класу комунальної установи Сумська загальноосвітня школа
І-ІІІ ступенів № 6 Хаватм Фагет (керівник Абрамчук Ірина Миколаївна);

 

- учень 1-Б класу комунальної установи Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 6 Педченко Ігор (керівник Усик Світлана Леонідівна);

 

  • учень 3-Б класу комунальної установи Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 6 Дегтярьов Ростислав (керівник Лиштван Ольга Анатоліївна);

    - учениця 3-Є класу комунальної установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 17 Осипенко Валерія (керівник Лобас Олена Іванівна);

    - учениця 2-Б класу комунальної установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 17 Грищенко Катерина (керівник Пархоменко Ірина Іванівна);

 

  • учень 1-В класу комунальної установи Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 18 Бурий Михайло (керівник Мартиненко Валентина Василівна);

    - учениця 3-А класу комунальної установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 10 Зубарєва Лілія (керівник Пархоменко Олена Миколаївна);

    - учень 2-Д класу комунальної установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 10 Жила Артем (керівник Зінченко Ольга Олександрівна);

    - ученицю 5-А класу комунальної установи Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 15 Сахарова Софія (керівник Буряченко Світлана Іванівна);

    - ученицю 4-Д класу комунальної установи Сумська спеціалізована школа
    І ступеня № 30 Тимошенко Анастасія (керівник Клименко Ольга Олександрівна);

    ІІІ місце:

  • учень 1-В класу комунальної установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 29 Власенко Юрій (керівник Желудченко Аліна Віталіївна );

  • учень 3-Є класу комунальної установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 17 Горпинченко Іван (керівник Лобас Олена Іванівна);

  • учениця 3-Б класу комунальної установи Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 23 Шокола Валерія (керівник Костроменко Світлана Миколаївна);

  • учениця 2-Б класу комунальної установи Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 23 Шерстюк Софія (керівник Заіченко Вікторія Анатоліївна);

  • учениця 2-В класу комунальної установи Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 23 Антоненко Каміла (керівник Котенко Марія Володимирівна);

  • учениці 3-Б класу комунальної установи Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 23 Косик Дар′я, Косик Софія (керівник Костроменко Світлана Миколаївна);

  • учениця 2-А класу комунальної установи Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 6 Мороз Марія (керівник Шерстюк Ганна Іванівна);

  • учень 2-Г класу комунальної установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 2 Чеховський Ілля  (керівник Горай Юлія Вікторівна);

  • учень 1-В класу комунальної установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 2 Лук′яненко Даніїл  (керівник Забара Людмила Олександрівна);

    - учениця 5-А класу комунальної установи Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4 Пащенко Анастасія (керівник Ковальова Вікторія Владиславівна);

    - учениця 1-Б класу комунальної установи Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4 Козіна Марія (керівник Тюріна Юлія Володимирівна);

 

        - учениця 1-А класу комунальної установи Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 12 Бага Софія (керівник Куксова Вікторія Миколаївна);

 

        - учениця 2-Г класу комунальної установи Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 15 ім. Д.Турбіна Сєргєєва Дарина (керівник Стегнюк Світлана Анатоліївна);

 

        - учень 1 класу комунальної установи В.-Піщанська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів Бабіров Тимур (керівник Ляшенко Микола Миколайович);

 

        - учениця 5 класу комунальної установи В.-Піщанська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів Радько Анна (керівник Ляшенко Микола Миколайович);

 

  • учень 2 класу комунальної установи Сумська спеціальна загальноосвітня школа Кисель Юрій (керівник Гавриленко Тетяна Іванівна);

  • вихованець гуртка «Флористика» Сумського міського Центру науково-технічної творчості молоді Власенко Юрій (керівник Литвиненко Алла Петрівна).

 

Переможці міської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового мистецтва «Новорічний сувенір» (вікова категорія 11-14 років):

 

І місце:

 

  • учениця 8-Г класу комунальної установи Сумська загальноосвітня  школа І-ІІІ ступенів № 27 Ляскевич Мілана (керівник Лаврик Наталія Євгенівна);

    ІІ місце:

  • учениця 7-А класу комунальної установи Сумська загальноосвітня  школа І-ІІІ ступенів № 27 Абаровська Богдана (керівник Лаврик Наталія Євгенівна);

  • учениця 6-А класу комунальної установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 7 ім. М.Савченка Сандюк Олександра (керівник Звєнова Яна Миколаївна);

  • учениця 8-Б класу комунальної установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 29 Петровська Маргарита (керівник Євдокименко Владлена Петрівна);

  • учениця 6-Б класу комунальної установи Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 22 Яценко Софія (керівник Пономаренко Анна Олегівна);

  • учениця 6-А класу комунальної установи Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4 Боброва Аліна (керівник Коваль Ірина Олександрівна);

  • учениця 7-А класу комунальної установи Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 6 Пушкарьова Аріна (керівник Бага Тетяна Юріївна);

  • учениця 3(7)В класу комунальної установи Сумська гімназія № 1 Наталуха Ірина (керівник Шевченко Катерина Олександрівна);

    ІІІ місце:

  • учениця 6-А класу комунальної установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 10 Люлькова Амелія (керівник Саєнко Ірина Валентинівна);

  • учениця 9фм1 класу комунальної установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 10 Алєксєєнко Валерія (керівник Зимогляд Оксана Іванівна);

  • учениця 9-Б класу комунальної установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 1 ім. В. Стрельченка Руденко Катерина (керівник Солдатенко Лариса Олексіївна);

  • учениця 7-Б класу комунальної установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 1 ім. В.Стрельченка Рибалко Анна (керівник Москаленко Тетяна Володимирівна);

  • учениця 9-Б класу комунальної установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 7 ім. М.Савченка Сема Поліна (керівник Бардакова Ірина Вікторівна);

  • учениця 7-Б класу комунальної установи Сумська загальноосвітня  школа І-ІІІ ступенів № 20 Шаміна Аліна (керівник Саєнко Світлана Анатоліївна);

  • учениця 2(6)А класу комунальної установи Сумська гімназія № 1 Будко Валерія (керівник Шевченко Катерина Олександрівна);

  • учениця 8-А класу комунальної установи Сумська загальноосвітня  школа І-ІІІ ступенів № 27 Ярошенко Софія (керівник Лаврик Наталія Євгенівна);

  • учень 9 класу комунальної установи Сумська спеціальна загальноосвітня  школа Єрошенко Руслан (керівник Линник Олена Миколаївна).

 

Переможці міської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового мистецтва «Новорічний сувенір» (вікова категорія 15-18 років):

 

І місце:

 

  • учениця 11-В класу комунальної установи Сумська спеціалізована  школа І-ІІІ ступенів № 7 ім. М. Савченка Зарудна Катерина (керівник Бардакова Ірина Вікторівна);

    ІІ місце:

  • учениця 10фм класу комунальної установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 10 Петленко Оксана (керівник Кісільова Марина Володимирівна);

  • учениця 9-Б класу комунальної установи Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 27 Сіробаба Валерія (керівник Лаврик Наталія Євгенівна);

    ІІІ місце:

  • учениця 9-Б класу комунальної установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 29 Христославенко Катерина (керівник Шульженко Ірина Олексіївна);

  • учениця 9-Б класу комунальної установи Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4 Таран Євгенія (керівник Шапаренко Інна Жанівна);

  • учениця 9-Б класу комунальної установи Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 6  Третяк Лариса (керівник Максименко Ірина Іванівна).

 

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

04.01.2017 р.

 

 

У місті названо кращих педагогів

 

Завершився І (міський) тур всеукраїнського конкурсу «УЧИТЕЛЬ РОКУ-2017» у номінаціях «Біологія», «Інформатика», «Музичне мистецтво», «Початкова освіта». Позаду п’ять днів напруженої праці, під час яких конкурсанти демонстрували власні ідеї, знахідки, педагогічні інновації, обмінювалися досвідом роботи. Конкурс підтвердив, що вчителі – розумні, цілеспрямовані, креативні та цікаві люди з оригінальними поглядами на сучасну освіту, власним баченням місця свого предмета серед інших.

 

14  грудня 2016 року в актовій залі Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 29 відбулися урочистості з нагоди відзначення переможців конкурсу.  З теплими, щирими побажаннями подальшого творчого розвитку, наснаги та успіхів звернувся до присутніх освітян Пак Степан Якович, заступник міського голови з питань виконавчих органів ради. Данильченко Антоніна Миколаївна, начальник управління освіти і науки Сумської міської ради, наголосила на тому, що конкурс має велике значення, оскільки допомагає визначити кращих учителів, підвищує статус педагогічної професії, доводить, що є ким пишатися, на кого рівнятися, з кого брати приклад.

 

Цього року освітянський літопис поповнився новими іменами.  Перемогу в І (міському) турі всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2017»  здобули Кобилецька Марина Олександрівна, учитель початкових класів ССШ № 1, Мільченко Світлана Вікторівна, учитель  біології ЗОШ № 22,  Куприк Світлана Олександрівна, учитель інформатики ССШ № 1,  Новікова Валентина Миколаївна, учитель музичного мистецтва ССШ № 1.

 

Лауреатами визнано вчителя початкових класів ССШ № 2 Олійник Оксану Григорівну, учителя  початкових класів ЗОШ № 6 Самойленко Лілію Вікторівну,  учителя біології ЗОШ № 12 Рудик Юлію Олександрівну, учителя біології ЗОШ № 6 Єфіменко Анну Олександрівну, учителя інформатики ССШ № 10 Зиміну Любов Олександрівну, учителя інформатики ЗОШ № 15 Бойко Ірину Володимирівну, учителя музичного мистецтва ССШ № 10 Могильну Наталію Миколаївну, учителя музичного мистецтва ССШ № 2 Лисенко Наталію Юріївну.

 

         Переможці, лауреати та учасники конкурсу отримали премії від Сумської міської ради та міської організації профспілки працівників освіти. Подарунки від численних спонсорів: громадської організації «Український Освітній Клуб», медичного центру «Новий Зір», Українського центру кінезітерапії, ТРЦ «Мануфактура», ПАТ «СумБуд».

 

У залі пролунали останні акорди урочистостей, але залишився чистий спомин про величну постать учителя, його життєву мудрість, професіоналізм, доброту, людяність. Своїми здобутками учасники конкурсу  вписали ще одну яскраву сторінку в історію розвитку освіти міста.

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

 

15.12.2016 р.

 

 

На крилах слова

 

 

 

                                               Мова росте елементарно, разом з душею народу.

 

Іван Франко

 

3 грудня 2016 року гостинно відчинила свої двері  комунальна установа Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №17 учасникам ІІ етапу ХVІІ Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика, де учні 3–11-х класів мали можливість  позмагатися за звання кращого знавця рідної мови.

 

Реєстрація учасників відбулася швидко й організовано. Свій глибокий інтелектуальний рівень з лінгвістики прийшли продемонструвати   185  учнів  міста.

 

Конкурсанти мали можливість проявити себе при написанні творчих робіт, показати здатність знаходити помилки та редагувати  запропоновані  речення, а також виявили обізнаність у питаннях, що стосувалися фольклорної скарбниці України.

 

Журі ретельно перевірило кожну роботу з урахуванням рівня мовної освіченості  та  творчого мислення конкурсантів.

 

Сподіваємося, що ця зустріч надихнула юні дарування на вдосконалення власної майстерності в оволодінні словом, дала поштовх до творчих звершень та  досягнень  нових вершин у вивченні рідної мови.

 

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

 

09.12.2016 р.

 

16 інформація про ІІ етап Яцика.pdf
Adobe Acrobat документ 61.8 KB

 

Разом з «Колоском» пізнаємо природу

 

 

 

З метою популяризації природничих знань серед учнівської молоді, розвитку читацьких та інформаційно-пізнавальних компетентностей школярів, підтримки талановитих учнів проводиться Міжнародний інтерактивний природничий учнівський конкурс «Колосок».

 

25 листопада 2016 року на базі навчальних закладів був проведений перший етап конкурсу «Колосок-осінній-2016». У ньому брало участь 5221 учень 1-10 класів із 36 загальноосвітніх навчальних закладів. Відповідно до Положення про Міжнародний інтерактивний природничий учнівський конкурс «Колосок» учні беруть участь на добровільних засадах.

 

Мета першого етапу конкурсу – пропедевтика знань учнів 1-5 класів та поглиблення знань учнів 6-10 класів з біології, хімії, фізики. Кожен учасник конкурсу отримує сертифікат та інформаційні матеріали конкурсу, навчальні заклади – диски з інформаційними матеріалами конкурсу, науково-популярними матеріалами в галузі природознавства та безкоштовну передплату на науково-популярний журнал «Колосок» та газету «Колосочок».

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

01.12.2016 р.

 

 

 

ЗАМІТКА ДИВО 2016.pdf
Adobe Acrobat документ 53.5 KB
16, список переможців конкурсу Диво кали
Adobe Acrobat документ 66.4 KB

 

Вітаємо переможців!

 

 

 

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 13.04.2016 № 431 «Про нагородження переможців VІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка»  дипломами переможців фінального етапу конкурсу нагороджено 6 учнів загальноосвітніх навчальних закладів
м. Суми. Це найкращий результат за всі роки.

 

Диплом І ступеня отримала  Рижкова Анастасія Андріївна, учениця 6 класу Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 18 м. Суми (учитель – Коленченко Олена Олександрівна).

 

Диплом ІІ ступеня вибороли

 

 Карпенко Дар’я Олександрівна, учениця 10 класу Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 10 імені Героя Радянського Союзу О. Бутка м. Суми (учитель – Рогова Наталія Володимирівна);

 

 Сергієнко Катерина Миколаївна, учениця 5 класу Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 21 м. Суми (учитель – Охріменко Наталія Вікторівна).

 

Диплом ІІІ ступеня здобули

 

 Мацькович Софія Петрівна, учениця 9 класу Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 7 імені Максима Савченка Сумської міської ради (учитель – Назаренко Людмила Григорівна);

 

– Бугера Катерина Богданівна, учениця 8 класу Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 29 м. Суми (учитель – Слабко Тетяна Анатоліївна);

 

– Ісаєва Олена Миколаївна, учениця 7 класу Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 25 м. Суми (учитель – Власенко Ольга Сергіївна).

 

Бажаємо подальших перемог учням та вчителям, які підготували переможців!

 

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

28.04.2016 р.

 

 

Про організацію та проведення в 2016 році

 

міського конкурсу-огляду шкільних музеїв

 

 

 

На виконання наказу управління освіти і науки Сумської міської ради від 23.02.2016 № 148 «Про проведення в 2016 році конкурсу-огляду музеїв при навчальних закладах м.Суми» з метою вдосконалення діяльності музеїв при навчальних закладах, упорядкування та систематизації музейної мережі, оновлення банку даних зазначених музеїв, підвищення їх ролі як осередків освіти та виховання учнівської молоді, стимулювання діяльності та подальшого розширення мережі зазначених музеїв з 20.03. по 01.04.2016 року було проведено конкурс-огляд шкільних музеїв.

 

У конкурсі-огляді брало участь 36 музеїв із 23 навчальних закладів №№ 1, 2, 3, 4, 6, 7, 8, 9, 10, 15, 17, 18, 19, 20, 22, 24, 25, 27, 29, гімназії № 1, КЗ ПДЮ, КЗ ЦЕНТУМ, ЦНТТМ. Не брали участі в конкурсі-огляді 4 музеї. Із них: 1 музей – ліквідовано (музей бойової слави І Гвардійської Червонопрапорної танкової армії КУ ЗОШ № 13), 3 музеї  знаходяться у стадії перепрофілювання та реорганізації (музей Героя Радянського Союзу Б.І.Берестовського КУ ЗОШ № 12, краєзнавчий музей «Спадщина» КУ ЗОШ № 23, музей бойової слави Сумської області КУ ССШ № 25).

 

21-22 березня 2016 року згідно з окремим графіком відбувся об’їзд музеїв. Комісія в складі методистів ІМЦ Тиченко І.В., Тодосийчук В.М., керівника музею ради Сумської організації ветеранів України Близнюка А.М., голови комісії по роботі з молоддю ради Сумської організації ветеранів України Загрядської В.І. оглянули шкільні музеї. Під час огляду навчальні заклади міста Суми надали оглядовій комісії три примірники уніфікованого паспорту на кожен музей, три примірники акту обстеження музею, аналіз роботи музею за три роки. Комісія звертала увагу на оформлення (оновлення) експозицій, фондокомплектуючий, музейно-організаційний, освітньо-виховний напрями роботи музеїв.

 

У всіх музеїв сплановано та розпочато роботу щодо приведення діяльності у відповідність до Методичних рекомендацій щодо засад діяльності музеїв історичного профілю дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладів (лист МОН від 22.05.2015 № 1/9 - 255): ліквідовується комуністична символіка, термін «Велика Вітчизняна війна» в експозиціях та тематичних папках замінюється на політкоректний «Друга Світова війна», створюються експозиції, присвячені Героям Небесної сотні, воїнам АТО, волонтерам тощо. Залишки зброї, передані закладам бійцями АТО (не фрагментарні), перевіряються щодо вибухової безпеки (проведено експертизу та є відповідні документи в музеї КУ ЗОШ № 19).

 

На підставі висновків оглядової комісії визначені найкращі шкільні музеї. Серед музеїв широкого історичного профілю в основній групі:

 

І місце - музей бойової слави Сумщини КУ ССШ № 7;

 

ІІ місця - музей бойової слави КУ ССШ № 10, музей історії школи КУ ЗОШ № 15, музей полковника Герасима Кондратьєва Сумської гімназії № 1;

 

ІІІ місця - музей бойової слави Сумсько-Київських дивізій КУ ЗОШ № 6, музей бойової слави «Солдатська пам’ять» КУ ССШ № 17, музей бойової слави КУ ЗОШ № 18.

 

Серед музеїв інших профілів основної групи:

 

І місце - музей техніки ЦНТТМ;

 

ІІ місця - музей імені Т.Г.Шевченка КУ ССШ № 7, народознавчий музей «Світлиця» КУ ССШ № 17;

 

ІІІ місця - музей матері та сім’ї КУ ЗОШ № 15, музей письменників Сумщини КУ ЗОШ № 15, етнографічний музей КУ ЗОШ № 24.

 

Серед музеїв історичного профілю, які мають звання «Зразковий музей»:

 

І місця - історико-патріотичний музей «Пам’ять» КУ ССШ № 2, історико-краєзнавчий музей «Моє місто, моя школа» КУ ССШ № 17;

 

ІІ місце - історичний музей «Бойова слава Героїв 232-ї Сумсько-Київської дивізії» КУ ССШ № 29;

 

ІІІ місце - музей бойової слави Героя Радянського Союзу Катерини Іванівни Зеленко КУ ЗОШ № 27.

 

Серед музеїв інших профілів, які мають звання «Зразковий музей» або «Народний музей»: І місце - народний музей історії альпінізму КЗ ПДЮ;

 

ІІ місця - музей хліба КЗ ЦЕНТУМ, краєзнавчо-етнографічний музей КЗ ЦЕНТУМ.

 

Нагородження переможців відбудеться під час засідання методичної ради з координаційної роботи шкільних музеїв 20 квітня 2016 року на базі Будинку ветеранів.

 

 

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

 

 

 

Інформація на сайт

 

 

 

Тринадцятий рік поспіль в місті проходить  конкурс природничо-математичного напряму «Совенятко» серед учнів 3-4 класів, який привернув увагу керівників усіх загальноосвітніх навчальних закладів та вчителів початкових класів до організації роботи з обдарованими учнями, що в значній мірі сприяло виявленню талановитих дітей, дало можливість їм розкрити і проявити себе у вирішенні комплексних завдань природничо-математичного напряму.

 

 23 березня 2016 року на базі ЗОШ № 15 було проведено змагання команд 31 навчального закладу міста. У номінацію «Краща десятка» увійшли команди шкіл №№ 1, 2, 5, 7, 10, 12, 15, 17, 25, 27, 29, 30.

 

На підставі рішення журі визначено переможців:

 

І місце –   команда «Бджілки», ЗОШ № 15;

 

ІІ місце –  команда «Джерельце» ССШ № 30;

 

ІІІ місце – команда «Кмітливчики», ССШ № 1;

 

                 команда   «Максимум»,  ССШ № 7;

 

                 команда «Десятка», ССШ № 10.

 

                 

 

                                       Бажаємо подальших успіхів!

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

 

Нормативно-правове забезпечення І (міського) всеукраїнського конкурсу «Учитель року»
Нормативно-правове забезпечення І (міськ
Microsoft Word документ 68.0 KB

28.01.2014 р.

Положення про створення сайту для учасників конкурсу «Учитель року»
Положення про створення сайту для учасни
Microsoft Word документ 38.0 KB
Положення Вимоги до сайту всеукраїнського конкурсу "Учитель року"
Положення Вимоги до сайту вчителя.doc
Microsoft Word документ 36.5 KB

27.02.2014 р.