Інформація

 

У лютому 2019 року в області стартувала естафета «Позашкілля Сумщини – 49+» у рамках соціально-освітнього проекту «Кожна дитина має право».  21 березня 2019 року  на базі Сумського Палацу дітей та юнацтва місто Суми зустрічало делегацію від Лебединського центру позашкільної освіти Лебединської міської ради в кількості 30 осіб, з яких 22 – вихованці.

Програма зустрічі передбачала майстер-класи, виставки дитячих робіт, екскурсії Палацом дітей та юнацтва та віртуальні подорожі по позашкіллю міста Суми. Гості з Лебединщини мали змогу ознайомитися з методичними наробками сумських педагогів.

Передача перехідного кубку та книги «Позашкілля Сумщини 49+» відбулася у святковій  атмосфері під час урочистої церемонії, на якій були присутні заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради  Мотречко В.В., заступник начальника управління освіти і науки Сумської міської ради Дрига Т.В., директор Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю Тихенко Л.В., представники Інформаційно-методичного центру, директори та педагоги, батьки та вихованці закладів позашкільної освіти міста Суми.

 

Усі присутні побажали дітям щасливого дитинства, невгамовної енергії, успіхів та творчих злетів!

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

Результати

обласного етапу Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Чисті роси», номінація «Художнє виконавство» -«Співуча веселка»

 

№ з/п

Учасники

Номінація

Заклад освіти

Результат

1

Бербушенко Діана

Народний спів

КУ ССШ № 2

учасник

2

Балюра Анастасія

Джаз-вокал

КУ ССШ № 7

ІІІ

3

Гуз Тихон

Академічний спів

КУ ССШ № 9

учасник

4

Старостенко Вікторія

Естрадний спів

КУ ССШ № 10

ІІІ

5

Листопад Катерина

Джаз-вокал

КУ ЗОШ № 13

ІІІ

6

Берест Наталія

Естрадний спів

КУ ССШ № 17

І

7

Семченко Дар’я

Естрадний спів

КУ ЗОШ № 23

учасник

8

Торгачова Наталія

Народний спів

КУ ЗОШ № 24

ІІ

9

Казбан Кіра

Естрадний спів

КУ ССШ № 25

ІІІ

10

Куліченко Поліна

Джаз-вокал

КУ ССШ № 25

І

11

Новгородська Альона

Естрадний спів

КУ ССШ № 25

І

12

Будко Ірина

Академічний спів

КУ ЗОШ № 27

ІІІ

13

Шевченко Вероніка

Народний спів

КУ ЗОШ № 27

ІІІ

14

Костюк Марія

Естрадний спів

КУ ССШ № 30

ІІ

15

Сумцова Сніжана

Академічний спів

КУ гімназія № 1

І

16

Легуша Поліна

Народний спів

КЗ ПДЮ

ІІ

17

Мельник Марія

Народний спів

КЗ ПДЮ

ІІ

18

Мажнікова Марія

Естрадний спів

КЗ ПДЮ

Гран-прі

19

Лопатка Каміла

Джаз-вокал

ЦНТТМ

ІІ

20

Посна Анастасія

Естрадний спів

ЦНТТМ

І

 

Гран-прі - 1

І місць – 5

ІІ місць – 5

 

ІІІ місць - 6

18.03.2019 року

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

                                                                 Сумської міської ради

Громадянська освіта

 

З 2018/2019 навчального року у всіх закладах загальної середньої освіти запроваджено новий предмет для учнів 10-х класів – «Громадянська освіта». Цей курс об’єднав  такі предмети як «Правознавство», «Філософія», «Соціологія», є цікавим, змістовним, сприяє формуванню громадянської компетентності учнів. Фаховий підхід при викладанні громадянської освіти сприяє усвідомленню учнями основ розвитку демократичного суспільства, формуванню активної громадянської позиції.

На теренах України розпочато реалізацію проекту «Упровадження курсу «Громадянська освіта та методика її навчання» у межах програми сприяння громадської активності «Долучайся!». 14 березня 2019 року на базі Навчально-наукового інституту історії та філософії Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка проходив навчальний семінар для педагогів міста та області, які викладають предмет «Громадянська освіта».

Семінар організовано у вигляді тренінгу, що дозволило педагогам не лише ознайомитися з новими прийомами викладання предмета, а й відпрацювати їх на практиці. Кейси, запропоновані для розгляду учасникам, були дійсно актуальними, значимими для становлення та розвитку молодої держави Україна – «Демократія. Права людини», «Світ інформації та масмедіа», «Ідентичність. Людина в соціокультурному просторі», «Україна, Європа, світ».

 

Особливо хочеться подякувати тренерам проекту: Тетяні Мелещенко, кандидату історичних наук, доценту, декану факультету історичної освіти НПУ імені М.П.Драгоманова, Тамарі Бацці, кандидату педагогічних наук, доценту кафедри методики навчання суспільних дисциплін і гендерної освіти факультету історичної освіти  НПУ імені М.П.Драгоманова, Олександру Желібі, кандидату педагогічних наук, доценту кафедри політології та права Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, які продемонстрували сучасні підходи щодо організації освітнього процесу.

18.03.2019 року

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

                                                                 Сумської міської ради

Сучасні методи навчання правознавству

 

Із значної кількості шкільних предметів, які на сьогодні вивчаються в школі, правознавство продовжує залишати одним із самих складних. Незважаючи на те, що предмет вивчається лише в 9 класі, цікавість до нього не зникла. Знати свої права, виконувати обов’язки, сприяти розбудові правової демократичної держави – завдання будь-якого громадянина молодої держави.

Активізація процесу навчання, пошук нових методів у викладанні правознавства сприяли налагодженню тісних відносин з Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого та організації он-лайн Школи з правознавства для учнів 9-11-х класів. Перше заняття Школи пройшло 13 березня 2019 року. Сучасні інформаційні можливості дали можливість одночасно провести заняття на базі ССШ № 29 та ЗОШ № 20 для учнів закладів освіти №№ 1, 6, 16, 19, 20, 29. Тема, запропонована учням, «Підприємництво в Україні. Організаційно-правові форми об’єднань підприємств. Промислово-фінансова група. Холдингова компанія» хоча й була доволі складною, проте викликала інтерес та значну кількість запитань, відповіді на які були отримані в прямому ефірі.

 

Нова форма роботи є дійсно сучасною, актуальною, відкриває додаткові можливості в організації освітнього простору, сприяє подальшому формуванню в учнів предметної правової компетентності.

18.03.2019 року

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

                                                                 Сумської міської ради

Вітання з перемогою

 

Вітаємо Любич Анастасію, ученицю 10 класу Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 17, та вчителя Кубрак Надію Володимирівну, яка підготувала  Анастасію до перемоги, з ІІІ місцем на ІV (фінальному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології.

Вітаємо Попова Олександра, учня 10 класу Сумської класичної гімназії, та вчителя Панченко Тетяну Іванівну, яка підготувала учня до перемоги, з ІІ місцем на ІV (фінальному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики.

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

14-15 березня 2019 року на базі Сумської обласної дитячо-юнацької спортивної школи Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації

відбулися обласні змагання з волейболу серед дівчату залік XVII спортивних ігор школярів. У змаганнях брали участь збірні команди міст Суми, Шостка, Глухів, Охтирка, Лебедин (І група). Місто предсталяла збірна команда у складі:

 

1.         

Резнікова Христина

ССШ № 9

2.         

Донська Дар’я

ССШ № 9

3.         

Удовенко Катерина

ССШ № 9

4.         

Любарська Анастасія

ССШ № 9

5.         

Зима Дар’я

ССШ № 9

6.         

Листопад Поліна

ССШ № 9

7.         

Загнібіда Анастасія

ЗОШ № 4

8.         

Зуйкова Владислава

ЗОШ № 4

9.         

Кіктенко Анна

ЗОШ № 4

10.      

Тарасенко Єлизавета

Класична гімназія

11.      

Шифріна Софія

Класична гімназія

12.      

Сидоренко Катерина

Класична гімназія

13.      

Єрмоченко Христина

«Просперітас»

14.      

Кальченко Таїсія

ЗОШ № 23

Перемогу отримала збірна команда м. Суми.

 

Вітаємо переможців та їх тренерів за якісну та професійну гру! 

18.03.2019 року

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

                                                                 Сумської міської ради

14 березня 2019 року відбулося відкриття Десятої міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти-2019» на базі Київського Палацу дітей та юнацтва. Виставка вкотре зібрала творчих, креативних педагогів з усієї України та відкрила додаткові можливості для ознайомлення з передовим педагогічним досвідом закладів освіти.

На виставці представлені матеріали закладів освіти №№ 7, 8, 10, 13, 15, 21, 26, 27, НВК №№ 9, 16, ЗДО №№ 7, 14, 28, 33. Сім закладів освіти брали участь у конкурсі, презентувавши свої педагогічні надбання. Педагоги Сумщини продемонстрували високий рівень організації освітнього процесу, який був високо оцінений членами журі. За результатами конкурсу золоті нагороди отримали ССШ № 7, ЗОШ № 8, срібні – ССШ № 10, ЗДО № 28, бронзові – ЗЗСО № 21, ЗДО № 14. ЗОШ № 12 та НВК № 16 брали участь у складі делегації від Сумського ОІППО. Роботи колективів, подані на конкурс, були відзначені золотою та срібними медалями.

 

Відзначимо, що в межах виставки проведено майстер-клас «Формування ключових компетентностей учнів засобами ігрової технології навчання». Педагоги ССШ №№ 7, 10, ЗОШ № 22 змогли зацікавити всіх учасників активними та інтерактивними методами навчання, відкрили нові перспективи використання технології на різноманітних уроках та в процесі реалізації концепції НУШ.

15.03.2019 року

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

                                                                 Сумської міської ради

Відповідно до наказу управління освіти і науки Сумської міської ради від 29.01.2019 року  «Про проведення І (міського) етапу обласної виставки-огляду кращих методичних розробок педагогічних працівників закладів дошкільної освіти в 2019 році» 27 – 28 лютого  на базі ЗДО № 17 «Радість» відбулася виставка-огляд кращих методичних розробок педагогічних працівників закладів дошкільної освіти  м. Суми.

 

Метою проведення  виставки-огляду є спонукання освітян до творчості та пошуку нових форм надання освітніх послуг. До участі в заході долучилися 256 педагогів із 35 ЗДО та 6 НВК. Представлені роботи засвідчили, що педагогічні працівники знаходяться в постійному пошуку щодо оновлення, модернізації та вдосконалення змісту дошкільної освіти. Дякуємо всім за активну участь у виставці!

12.03.2019 року

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

                                                                 Сумської міської ради

З 2012 року проходить І (міський) етап обласного конкурсу на кращий Інтернет-сайт серед закладів дошкільної освіти міста.

На розгляд журі в 2019 році були представлені Інтернет-сайти 18 закладів дошкільної освіти №№ 1, 2, 5, 6, 12, 16, 18, 19, 22, 23, 25, 27, 28, 30, 32, 33, 36, 40.

За підсумками І (міського) етапу обласного конкурсу на кращий Інтернет-сайт ЗДО відповідно до Положення переможцями визнано:

І місце – ЗДО № 18 «Зірниця» (http://zirnytsia.sumy.in.ua/, завідувач Шевич К.В.);

ІІ місце – ЗДО № 2 «Ясочка» (www.zdo2.sumy.ua, завідувач Ковальчук Л.І.); ЗДО № 12 «Олімпійський» (dnz 12.sumy.ua, завідувач Мірошниченко В.О.);

ІІІ місце – ЗДО № 16 «Сонечко» (dnz16sonechko.wix.com/sumy, завідувач Щербакова І.В.); ЗДО № 33 «Маринка» (http://sadik-marinka.in.ua, завідувач Шрамченко О.П.).

 

         Вітаємо переможців!

12.03.2019 року

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

                                                                 Сумської міської ради

З метою популяризації освітнього проекту «На крилах успіху» та розкриття його особливостей у Комунальній установі Сумська загальноосвітня школа №22 імені Ігоря Гольченка Сумської міської ради в рамках педагогічного марафону заходів для вчителів 4-х класів закладів освіти м. Суми було проведено  семінар-практикум «Структурування змісту початкової освіти на засадах інтегрованого підходу в навчанні». У рамках роботи семінару перед учителями міста виступила директор ІМЦ Плахотнікова Г.Д., яка ознайомила із теоретичними засадами впровадження освітнього проекту «На крилах успіху». Свою професійну майстерність щодо здійснення інтегрованого підходу в освітній діяльності продемонстрували педагогічні працівники Олексієнко В.М., Пороскун Г.І. на уроках української мови та математики в 1-Б та 1-В класах. Нестандартна форма проведення толоки із застосуванням Lego «Шість цеглинок», цікаві й змістовні уроки з використанням рольової гри «Права дитини», інсценування казки «Гидке каченя», інтерактивних вправ: «Сачок», «Пазли», «На поштовому відділенні», роботи в групах, переказу тексту із застосуванням елементів мнемотехніки, перегляду відеоролика «Лебеді», гри «Математичний ланцюжок», графічного диктанту «Лебідь», диференціації завдань під час виконання вправ на закріплення матеріалу сприяли формуванню ключових та предметних компетентностей. Усі учасники семінару були вдячні адміністрації закладу за те, що мали змогу ознайомитися з інноваційним проектом «На крилах успіху», що ґрунтується на нових методолічних і концептуальних засадах розвитку початкової загальної освіти.

04.03.2019 року

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

                                                                 Сумської міської ради

Навчання в грі

 

«Я маю право!» – це назва правопросвітницького проекту, що другий рік поспіль реалізується в м. Суми. Амбітною метою проекту є формування правової культури та правової свідомості, підвищення рівня знань та поінформованості щодо реалізації та захисту прав, гарантованих Конституцією та законами України у різних сферах життя.

Освітянська спільнота не може знаходитися осторонь таких важливих процесів, тому активно долучається до різнопланових заходів, шукає інноваційні шляхи розв’язання нагальних педагогічних проблем. Серед них – підвищення рівня правової освіти учнів.

З метою розвитку пізнавальних інтересів учнів, формування позитивної мотивації до навчання громадською організацію «ЕкспертиЗАРеформ» розроблена дидактична гра «Важниця правова». Умови гри передбачають поступовий рух учасників до фінішу шляхом відповідей на різнопланові питання секторів «Рідне право», «Правовий двобій», «Запитання від Феміди», «Життєві ситуації» тощо.

27 лютого 2019 року педагоги закладів освіти №№ 2, 3, 8, 10, 20, 22, 24, 26, 27, гімназії № 1, НВК № 16 узяли участь у апробації гри, ставши учасниками міні-турніру «Важниця правова». Захід проведено спільно із Сумським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

За словами вчителів гра є цікавою та корисною для учнів, адже не лише перевіряє знання з різних галузей права, а й сприяє формуванню життєвих компетентностей, розвиває вміння аналізу та критичного мислення.

Проте, змагань без переможців не буває. І місце в турнірі з гри «Важниця правова» здобула учитель правознавства ССШ № 10 Прийма Тетяна Олексіївна, ІІ місце посіла вчитель ЗОШ № 22 Пройдисвіт Ірина Анатоліївна, ІІІ місце – Фонталіна Ірина Валеріївна, учитель правознавства ЗОШ № 20.

Усі переможці нагороджені грамотами управління освіти і науки Сумської міської ради та призами від Національного олімпійського комітету, наданими журналістом телеканалу УТ-1 Євгеном Перестенком.

 

На цьому правоосвітницька діяльність закладів не припиняється. Протягом березня-квітня турнір «Важниця правова» буде проведена серед учнів закладів освіти. 

01.03.2019 року

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

                                                                 Сумської міської ради

Анонс

 

        25.02.-26.02.2019 року  на базі КУ ССШ № 7 з 10.00 буде проведено семінар-практикум «Упровадження варіативних модулів «Флорбол» та «Чирлідинг» у процес фізичного виховання школярів» для вчителів фізичної культури за участю президентів Федерацій даних видів спорту.

22.02.2019 року

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

                                                                 Сумської міської ради

Вітаємо

переможця національного конкурсного відбору

ICYS - Україна  2019

 

Учениця 11 класу комунальної установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 10 ім. Героя Радянського Союзу О.Бутка Тищенко Дарія стала переможцем національного конкурсного відбору ICYS - Україна у номінації математика (керівник – учитель математики КУ ССШ № 10 Азаренкова Альона Іванівна) та отримала право представляти Україну на 26-й Міжнародній конференції молодих науковців (International Conference of Young Scientists, ICYS), яка цього року відбудеться в Куала-Лумпур (Малайзія) з 19 по 25 квітня 2019 року.

         Щиро вдячні вчителю математики, адміністрації закладу, які допомагають самоствердженню обдарованих учнів, сприяють зростанню їх наукових, творчих здібностей.                                      

21.02.2019 року

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

                                                                 Сумської міської ради

Проведення тижня військово-патріотичного виховання до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав

 

       Відповідно до плану роботи Інформаційно-методичного центру управління освіти і науки Сумської міської ради на 2018-2019 н.р., листа Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації від 14.01.2019 № 13/198 «Про заходи з відзначення в Сумській області в 2019 році Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав» у закладах загальної середньої освіти міста Суми з 11.02. до 15.02.2019 року проведено тиждень військово-патріотичного виховання. У рамках тижня відбулися виховні заходи:

- зустріч учнів з воїнами-інтернаціоналістами Гончаренком Г.В., Рикуном  В.І., Марченком О.М., Лук’янченком В.В., Клименком С.О., Сітниченком Ю.М.;

- покладання квітів до меморіалу загиблим воїнам- інтернаціоналістам;

- уроки-зустрічі з волонтером, учасником бойових дій в Афганістані, відомим бардом, автором і виконавцем власних пісень Щегловим В.О., презентація книги «Крізь пекло Афганської війни»;

- уроки  мужності «Афганістан: подвиг, біль, пам’ять…»;

- концерт –реквієм «У граніті, у бронзі, в серцях»;

- виставка плакатів «Ми повинні пам’ятати»;

- акції благочинності й милосердя «Малюнок захиснику Вітчизни», «Зігрій своїм теплом солдата», «Повертайся додому живим», «Це наше рідне – наше українське»;

-шкільні змагання юнаків з військово – прикладних видів спорту;

-змагання зі стрільби з пневматичної зброї серед юнаків;

- військово-спортивне свято «А ну-мо, хлопці!».

Виховні години:  «У полум’ї війни», «Афганістан – мій біль, моя пекуча пам’ять», «Крізь пекло афганської війни».

Конкурси: учнівських проектів «На чужих війнах», читців поезії «І нехай покоління знають», малюнків на військову тематику: «Війна – горе не однієї людини, а цілого народу»;

- виставки художньої літератури та періодики у шкільних бібліотеках «Героям – честь і слава»;

  15 лютого 2019 року на базі Сумського центру первинної професійної підготовки «Академія поліції» Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справ для допризовної молоді закладів освіти м.Суми було проведено військово спортивні змагання зі стрільби з бойового ПМ. У заході брали участь 19 закладів освіти (76 учасників).

   Своїми спогадами про бойовий шлях в Афганістані поділився воїн-інтернаціоналіст Клюшниченко Віктор Валентинович. Офіцери в/ч 1476, учасники ООС Бондаренко О.О., Кунда В.М. розповіли учням про сучасне озброєння Збройних сил України, перспективи служби в армії, досягнення Сумської 27-ї реактивної артилерійської бригади.

         За результатами змагань перемогу здобули:

І місце - КУ ССШ № 10;

ІІ місце – КУ ССШ № 7;

ІІІ місце – КУ ЗОШ № 15.

 

 

 

20.02.2019 року

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

                                                                 Сумської міської ради

І ще раз про безпеку

 

Відповідно до Плану основних заходів цивільного захисту на 2019 рік Інформаційно-методичним центром спільно з відділом з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Сумської міської ради проведено практичне заняття в межах діяльності Школи «Педагогіка безпеки». Цього разу на заході відпрацьовувалися навички безпечної поведінки на водних об’єктах у зимовий період. Тему заняття обрано не випадково, адже педагоги мають методичні рекомендації Міністерства освіти і науки України, Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації щодо проведення занять з безпечної поведінки на воді. 

 

19 лютого 2019 року вчителі предметів «Основи здоров’я», «Захист Вітчизни», відповідальні за проведення Дня цивільного захисту в закладах освіти отримали унікальну можливість удосконалити свої знання в питаннях алгоритму дій рятівників, використання підручних засобів для порятунку, ознайомилися з роботою Сумської міської рятувально-водолазної служби, сучасними засобами порятунку на водних об’єктах. Старшиною водолазної станції Марковим В.Ю. надано практичні рекомендації педагогам щодо проведення занять з учнями та можливостями використання ресурсів міської рятувально-водолазної служби.

20.02.2019 року

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

                                                                 Сумської міської ради

Інформація

 

         До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, у рамках тижня військово-патріотичного виховання, 15 лютого 2019 року на базі Сумського центру первинної професійної підготовки «Академія поліції» Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справ для допризовної молоді закладів освіти м. Суми було проведено військово-спортивні змагання зі стрільби з бойового ПМ У заході брали участь 19 закладів освіти (76 учасників).

         Своїми спогадами про бойовий шлях в Афганістані поділився воїн-інтернаціоналіст Клюшниченко Віктор Валентинович. Офіцери в/ч1476, учасники ООС Бондаренко О.О., Кунда В.М. розповіли учням про сучасне озброєння Збройних Сил України, перспективи служби в армії, досягнення Сумської 27 реактивної артилерійської бригади.

         За результатами змагань перемогу здобули:

І місце - КУ ССШ № 10;

ІІ місце – КУ ССШ № 7;

 

ІІІ місце – КУ ЗОШ № 15.

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

Здоров’я на кожен день

 

Уже вкотре Школа «Педагогіка здоров’я» збирає освітянську спільноту міста на методичний майданчик. За доброю традицією заняття Школи проходять на базі Сумського державного педагогічного університету ім.А.С.Макаренка.

Плідна співпраця Інформаційно-методичного центру з Навчально-науковим інститутом фізичної культури дозволяє щоразу змінювати формат проведення заходів, робити їх сучасними, розглядати актуальні питання збереження життя та здоров’я, дбати про своєчасне здійснення профілактичних заходів.

 

12 лютого вчителі «Основ здоров’я» закладів загальної середньої освіти, інструктори з фізичного виховання, вихователі закладів дошкільної освіти мали можливість відвідати два майстер-класи «Використання базових вправ фітнесу Body-balet для реалізації варіативних модулів з елементами хореографії» та «Фейсбілдінг: значення методу та правила використання вправ». Захід залишив яскраві враження для всіх учасників, ознайомивши з новими здоров’язбережувальними технологіями, створив додаткові можливості для осучаснення освітнього процесу.

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

Профілактика нещасних випадків – запорука розвитку зрілої особистості

 

На сьогодні по території України зберігається сумна статистика щодо постраждалих під час пожеж чи стихійних лих дітей. Тому сучасна українська школа орієнтована на формування та розвиток здоров’язбережувальної компетентності учнів, ціннісного ставлення до власного життя та здоров’я.

З метою вивчення та популяризації правил пожежної та техногенної безпеки, виховання в учнів почуття відповідальності за збереження власного життя в Україні декілька років поспіль проводиться конкурс дитячих малюнків та робіт декоративно-прикладної творчості на протипожежну і техногенну тематику.

Цьогоріч міський етап конкурсу зібрав більше 100 робіт на задану тематику учнів 6-16 років закладів загальної середньої освіти №№ 3, 4, 6, 9, 10, 12, 13, 15, 19, 21, 24, Піщанської ЗОШ, НВК №№ 37, 41, вихованців Палацу дітей та юнацтва. За спільним рішенням журі з представників ДСНС та методистів ІМЦ визначено переможців.

У номінації «Художня творчість» І місце посіли Троцан Валерія (ПДЮ), Новікова Марія (ЗОШ № 4), Заіка Поліна (ЗЗСО № 19), ІІ місце – Супрун Марія (НВК № 41), Сокирко Микола (ПДЮ), Надточій Дар’я (Піщанська ЗОШ), ІІІ місце – Яковченко Карина (Піщанська ЗОШ), Губа Олександра (ЗОШ № 12), Карпенко Анастасія (Піщанська ЗОШ).

У номінації «Декоративно-прикладна творчість» переможцями стали: Білоконь Аліса, Забуга Дар’я (Піщанська ЗОШ), Біляк Поліна, Бондаренко Вікторія (ЗОШ № 6), Жанько Маргарита, Поляков Артем, Катеринін Володимир, Чернин Олександр (НВК № 37).

 

Вітаємо переможців!!!

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

Делегація педагогів м. Суми відвідали заклад освіти м.Київ

 

У рамках міського проекту «Методичні мости – шляхи до співпраці», відповідно до запрошення управління освіти Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації, з метою обміну досвідом роботи 14.02.2019 делегація вчителів початкових класів із закладів освіти №№ 10, 12, 17, 22, 23, 26, 27, 30 на чолі з директором Інформаційно-методичного центру відвідала школу І ступеня № 295 Дарницького району м. Київ.

Учасники зустрічі мали змогу ознайомитися з роботою закладу за освітньою програмою «Дидактико-методичне і навчальне забезпечення реалізації концептуальних засад реформування початкової освіти» під науковим керівництвом Сухарєвської О.О., структуруванням змісту початкової освіти на засадах інтегрованого підходу в навчанні, взаємозв’язку змісту, методів і форм роботи в межах дослідно-експериментальної діяльності.

Директор школи Кашуба О.О. презентувала роботу закладу щодо сучасних підходів до ефективності освітнього процесу на засадах компетентнісного підходу; представники делегації відвідали уроки з української мови, предмета «Всесвіт», математики, англійської мови в 1-х та 2-х класах.

 

Атмосфера взаєморозуміння, творчої співпраці панувала під час зустрічі педагогів Києва та Сум.

15.02.2019

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

 

  

Засідання комісії з питань упровадження

державної мови в місті Суми

 

13.02.2019 року відбулося засідання комісії з питань упровадження державної мови в місті Суми під головуванням заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Мотречко В.В.

На засіданні були підбиті підсумки роботи комісії в 2018 році; опрацьовано план роботи на 2019 рік.

Обговорено питання про організацію роботи курсів з української мови для населення, відзначення Міжнародного дня рідної мови.

Було презентовано роботу СОТ «Просвіта» імені Тараса Шевченка.

 

 15.02.2019

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

13.02.2019 на базі ЗОШ № 27 відбулася зустріч з представником компанії Cam Touch Максимом Задніпренко, яка займається розробкою та виготовленням інтерактивного обладнання в Україні. Основний продукт компанії – Cam Touch – це портативний пристрій, що дозволяє перетворити будь-яку поверхню (зображення з проектора, телевізор або навіть голограму) на інтерактивну дошку та керувати нею, використовуючи спеціальні стилуси.

Під час зустрічі 55 учасників майстер-класу дізналися про:

·інноваційні інтерактивні технології в освіті та їх використання;

·використання сервісів з готовими інтерактивними уроками;

·методи, які допоможуть зробити роботу із сучасними інтерактивними матеріалами зручнішою та ефективнішою;

·обладнання аудиторій згідно сучасних стандартів;

 

·сучасні рішення для НУШ.

14.02.2019

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

 

Методичний калейдоскоп для заступників директорів  з виховної роботи, керівників шкільних громадських наркопостів

 

06.02.2019 на базі Сумської гімназії № 1 відбувся методичний калейдоскоп для заступників директорів  з виховної роботи, керівників шкільних громадських наркопостів з теми «Шкільний громадський наркопост у системі роботи закладу з формування  в школярів здорового способу життя».

У його роботі брали участь Жалковський В, Ю., начальник відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області, Семерня В.І., лікар-нарколог Сумського обласного наркодиспансеру, заступники директорів з виховної роботи, керівники шкільних громадських наркопостів.

 

Були обговорені питання соціального стану щодо наркотичної ситуації, шляхи подальшої взаємодії  Сумського обласного наркологічного диспансеру та закладів освіти щодо попередження асоціальних звичок у школярів; Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 10 презентувала систему роботи закладу з попередження асоціальних проявів у школярів,  формування здорового способу життя.

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

 

01.02.2019 року підведено підсумки ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів у номінації «Профілактичні програми». Метою конкурсу було  виявлення та поширення кращого досвіду, оптимізація інноваційної діяльності працівників психологічної служби, підвищення професійної компетентності, якості програм, реалізації творчого потенціалу, престижності професії практичних психологів та соціальних педагогів.

Для участі в ІІ (обласному) етапі зареєстровано 16 програм. Рішенням журі ІІ (обласного) етапу переможцем визначено Новікову Любов Сергіївну, соціального педагога Комунальної установи Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 18 Сумської міської ради. 

Профілактична програма «Вчимося жити в сучасному світі» є на сьогодні актуальною, так як спрямована на попередження  булінгу та кібербулінгу.

Матеріали представлено на розгляд журі ІІІ  етапу Всеукраїнського конкурсу авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів у номінації «Профілактичні програми».

 

Побажаємо педагогу перемоги!

06.02.2019

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

                                                                 Сумської міської ради

      З ініціативи Сумського міського голови Олександра Лисенка напередодні  Міжнародного дня рідної мови  розпочинають роботу курси з української мови для дорослих. Навчання безкоштовне й має на меті допомогти жителям міста у  вивченні української мови  або вдосконаленні навичок вільного володіння  нею.

      Заняття розпочинаються 20 лютого 2019 року. Будуть проводитися щосереди  о  17.00  на базі Сумського палацу дітей та юнацтва (вул. Соборна, 37).

      Ми запрошуємо всіх, хто прагне правильно говорити українською. Кожен охочий матиме змогу за 30 академічних годин опанувати потрібні навички й застосовувати їх у повсякденному житті.

 

01.02.2019

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

                                                                 Сумської міської ради

Вітаємо найкращих педагогів!

 

Завершився ІІ (регіональний)  етап Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2019», у якому взяв участь 21 педагог з різних куточків Сумщини.  Конкурсні змагання проводилися в номінаціях: «Географія», «Французька мова», «Основи здоров’я», «Захист Вітчизни», «Учитель інклюзивного класу».

Переможцями ІІ (регіонального) етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2019» стали три сумських педагоги: Калініченко Юрій Володимирович, учитель предмета «Захист Вітчизни» комунальної установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 7 імені Максима Савченка Сумської міської ради; Литовка Тетяна Олегівна, учитель французької мови комунальної установи Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 20 м.Суми; Онищенко Ольга Володимирівна, учитель початкових класів комунальної установи Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 8 м.Суми.

Попереду в педагогів відповідальна місія  представляти Сумщину на всеукраїнському рівні. Вітаємо вчителів з перемогою та бажаємо подальших творчих здобутків, професійного визнання. 

01.02.2019

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

                                                                 Сумської міської ради

23 січня  2019 року  з ініціативи Інформаційно-методичного центру, на базі конгрес-центру Сум ДУ  відбувся  ІІ міський мультимедійний краєзнавчий турнір, присвячений 80-річчю створення Сумської області та 100-річчю Соборності України.

Мультимедійний турнір є оригінальним видом змагань, який допомагає учням у цікавій формі узагальнити знання з певних галузей науки, культури, мистецтва, розвиває креативність та творчість.

Приємним сюрпризом для учасників турніру стало проведення І туру почесними гостями – Нікітіним Ю.О., ректором Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Васильєвою О.А., начальником відділу довузівської підготовки СумДУ.

Музичне вітання учасникам заходу підготував Заслужений артист України, соліст Сумської обласної філармонії Євген Радченко.

Другий блок питань було підготовлено членом творчої групи вчителів історії міста, кандидатом педагогічних наук, викладачем СОІППО Драновською С.В.

Не залишилися осторонь і вчителі історії міста, які активно включилися у процес створення основних блоків питань, підготували цікаві нестандартні завдання. Це члени творчої групи: Калашник Т.О. (ЗОШ № 6), Пшеничний С.А. (ССШ № 7), Соколик О.М. (ЗОШ № 12),  Скиртач М.В. (ССШ № 29), Приходько О.М. (ССШ № 9).

За свідченням учасників турніру захід був надзвичайно корисним, адже дозволив більше дізнатися про рідний край: події, постаті, досягнення... А перемогу святкувала команда учнів ЗЗСО № 21.

 

А свята знань, творчості та інтелекту не закінчуються. Попереду – мультимедійна олімпіада та міський турнір юних істориків.

23.01.2019

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

                                                                 Сумської міської ради

Новорічні та Різдвяні дива тривають

і запалюють нові зірки!

Святково та феєрично пройшов ІІ міський бал лідерів учнівського самоврядування в затишній залі Сумського Палацу дітей та юнацтва. Відбулося свято в рамках заходів, присвячених 85-річчю Сумського Палацу дітей та юнацтва. 40 активних старшокласників із 16 закладів освіти міста відвідали величні, загадкові та чарівні міста світу. А допоміг їм у цьому його величність танець.

Віденський вальс, полька, французька кадриль, тарантела, квікстеп допомогли подорожувати такими містами як Відень, Прага, Париж, Венеція, Нью-Йорк. А ще – це невидима кропітка робота хореографів Палацу Левенець В.І. та Артюх В.В., завдяки яким діти відчули красу танцю та його багатогранність.

Подорожуючи світом, розумієш, де б ти не бував, а краще рідної домівки нічого не має. То ж мандрівка завершилася поверненням до рідної Батьківщини – співучої, щирої, гостинної України. Лейтмотивом фіналу стала безмежна подяка старшокласникам за їх активну лідерську позицію та переконання в тому, що майбутнє нашої країни в їх руках. Завершив свято танцювальний патріотичний флешмоб, який поєднав у собі живе вокальне виконання, енергійну танцювальну композицію та відео з краєвидами мальовничих куточків нашої країни.

Приємно відзначити, що міський бал лідерів учнівського самоврядування «Зіркова феєрія», незважаючи на зайнятість у вирішенні управлінських питань у сфері міського самоврядування, своєю присутністю вшанували міський голова Лисенко О.М., заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Мотречко В.В., начальник управління освіти і науки Сумської міської ради Данильченко А.М., директор Інформаційно-методичного центру управління освіти і науки Сумської міської ради Плахотнікова Г.Д., голова Сумської міської профспілки працівників освіти і науки України Гога Л.М.

Вітаючи присутніх, Олександр Миколайович зазначив, що рішення не обирати короля та королеву балу в цьому році вірне, бо всі присутні старшокласники є найкращою, талановитою, активною учнівською молоддю нашого міста.

Хочеться висловити подяку відділу у справах молоді та спорту Сумської міської ради, який профінансував смаколики для старшокласників, що дало змогу їм у неформальній обстановці продовжити спілкування після балу.

Дякуємо Юрію Босому, якісні фотографії якого допоможуть зберегти емоції та враження про міський бал лідерів учнівського самоврядування.

 

Переконані, що справжнє свято відбулося завдяки злагодженій роботі та посильному внеску кожного з учасників.

21.01.2019

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

                                                                 Сумської міської ради

Правовий всеобуч. Актуальні питання для освітян

 

Кожна зустріч фахівців обласної юстиції з освітянами – особлива подія, адже вчителі – наймасовіша професійна спільнота, їхнє спілкування з учнями є надійним каналом комунікації та поширення правової інформації серед школярів.

Чергова зустріч з освітянами відбулася під час засідання міського методичного об’єднання вчителів географії та економіки на базі Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №7 імені Максима Савченка.

Розпочали спілкування з найактуальнішого – теми булінгу. Ця тема не покидає сторінки преси, інтернет видань, побутових обговорень пересічних громадян, адже є проявом соціальних проблем суспільства. Працівниками Головного територіального управління юстиції в Сумській області наголошено, що Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо протидії булінгу», який вперше юридично визначає поняття булінгу в українському законодавстві та передбачає відповідальність не лише за вчинення, але й за приховування випадків булінгу.

Тема булінгу є резонансною, тому викликала жваве обговорення серед педагогів, які задавали багато запитань, пов’язаних з реальними ситуаціями зі шкільного життя.

          Правовий всеобуч для педагогів не закінчено, адже законодавство залишається динамічним, а значить, нові зустрічі з фахівцями-юристами ще попереду. 

02.01.2019

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

                                                                 Сумської міської ради

Інформація

 20.12.2018 року в Сумському обласному театрі для дітей та юнацтва відбулося новорічно-різдвяне свято  для учнів пільгових категорій 1-3 класів закладів освіти. Подивитися виставу «Кицькин дім» прийшло більше 350 дітей.

    На заході були присутні Лисенко О.М., Сумський міський голова, Мотречко В.В., заступник Сумського міського голови, Данильченко А.М., начальник управління освіти і науки Сумської міської ради. Олександр Миколайович привітав усіх присутніх з прийдешніми новорічними святами.

20.12.2018

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

                                                                 Сумської міської ради

Інформація

 

12-13 грудня 2018 року на базі СумДУ відбувся І обласний фізичний турнір «Юний дослідник».

У турнірі взяли участь 5 команд школярів закладів освіти міста №№ 2, 10, 15, 17, гімназії № 1. Перемогу отримала команда учнів ССШ № 17 (керівник команди, учитель фізики ССШ № 17 Беденко Т.В.), ІІ місце  посіла команда ССШ № 10 (керівник команди, учитель фізики Д’яченко М.Ю.).

Висловлюємо вдячність адміністраціям та вчителям фізики тих шкіл, які залучили своїх учнів до інтелектуальних змагань.

Вітаємо всіх учасників турніру, сподіваємось, що участь у ньому дозволить глибше зрозуміти закономірності законів розвитку природи, здобути ґрунтовні знання з фізики та добре підготуватися до ЗНО.

18.12.2018

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

                                                                 Сумської міської ради

ДЕКЛАРАЦІЯ ПРАВ ЛЮДИНИ – ОСНОВНИЙ ДОКУМЕНТ  НА  ВСІ ЧАСИ

Цьогорічний Всеукраїнський тиждень права ювілейний. Ось уже десятиліття поспіль, починаючи з 2008 року, в Україні в ці дні активізується правопросвітницька діяльність органів юстиції, громадських активістів, правозахисників.

Нинішній Всеукраїнський тиждень права особливий ще й тим, що  світова спільнота відзначає 70-річчя Загальної декларації прав людини – першого і  основного документа в історії людства, в якому чітко сформульовані положення про права людини.

30 статей, які викристалізувалися в результаті роботи над кожним реченням кращих правників, політиків різних країн та національностей після Другої світової війни, стали основою для багатьох міжнародних документів, національних конституцій, інших законів, що гарантують права людини. Вона стала тим першоджерелом, з якого народжуються сучасні  документи, що гарантують права людей.

Книга рекордів Гіннеса описує Декларацію як «найбільше перекладений документ» у світі. І це не випадково. Декларація послужила основою для двох обов'язкових пактів ООН про права людини: Міжнародного пакту про громадянські і політичні права та Міжнародного Пакту про економічні, соціальні та культурні права. Принципи декларації викладені в міжнародних договорах, таких, як  Міжнародна Конвенція про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, міжнародна Конвенція про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок, Конвенція Організації Об'єднаних Націй про права дитини, Конвенція Організації Об'єднаних Націй проти катувань, і багато інших.

Інтерес до Декларації прав людини не зменшується, він – зростає, адже немає більшої цінності, ніж права людини.

Права людини, їх захист, підвищення правової освіти громадян – ось три основоположні завдання, які покладаються на органи юстиції за важливим напрямом – правопросвітництво. Ми прагнемо максимально надавати громадянам інформацію про їхні права, навчити захищати свої права. Варто відзначити, що потужна хвиля інформаційної роботи, здійсненої під час реалізації загальнонаціонального проекту «Я МАЮ ПРАВО!» не була марною. Кожен напрям цієї роботи мав конкретне наповнення, за кожним сказаним словом – велика практична робота.

Без сумніву, це важливо для сьогоднішнього етапу розвитку України, це посіяні зерна довіри до права  для молодого покоління, які зарясніють врожаями вже в недалекому майбутньому.

 

 

 

 

Нагороджено кращих учителів

«Він актор, але його глядачі й слухачі не аплодують йому. Він скульптор, але його робіт ніхто не бачить. Він лікар, але його пацієнти рідко дякують йому та не завжди бажають лікуватися. Де  йому взяти сили для щоденного натхнення? Тільки в самому собі, тільки в усвідомленні величі своє справи», - так змалював портрет учителя відомий публіцист і журналіст С. Л. Соловейчик. І саме для таких учителів, творчих, талановитих, прогресивних, звучали сьогодні в приміщенні Сумської загальноосвітньої школи  №22 урочисті фанфари з нагоди підбиття підсумків І туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2018».

Цього року 17 учителів мали змогу продемонструвати свій професійний рівень у таких номінаціях: «Географія», «Онови здоров'я», «Учитель інклюзивного класу», «Захист Вітчизни», «Французька мова». Конкурсанти пройшли випробовування на виявлення фахової майстерності, провели показові уроки, створювали проекти тощо. Кожного дня члени журі переконувалися в тому, що учасники конкурсу – люди цілеспрямовані, з широким світоглядом, завжди відкриті, готові до конструктивної співпраці, цікаві співрозмовники, яскраві представники генерації творчих педагогів.

І ось нарешті довгоочікуване оголошення результатів. В актовій залі гамірно: учасники конкурсу хвилюються, члени журі тримають інтригу, глядачі висловлюють свої припущення стосовно переможців. «Педагог-ТV» (саме такий формат цьогорічного нагородження) розпочав онлайн трансляцію урочистого дійства. Звучать щирі слова на адресу учасників, лауреатів та переможців конкурсу з вуст заступника міського голови  Мотречко В.В., заступника начальника управління освіти й науки Сумської міської ради Дриги Т.В., директора Інформаційно-методичного центу Плахотнікової Г.Д.

Учителі-конкурсанти сьогодні справжні герої дня. Кожен з них отримав заслужене визнання й винагороду. Переможцями стали:

- Калініченко Юрій Володимирович, учитель ССШ № 7 (номінація «Захист Вітчизни»);

- Литовка Тетяна Олегівна, учитель ЗОШ № 20 (номінація «Французька мова»);

- Онищенко Ольга Володимирівна, учитель ЗОШ № 8 (номінація «Учитель інклюзивного класу»),

- Плющик Юлія Петрівна, учитель ССШ № 7 (номінація «Географія»);

- Ткаченко Оксана Олександрівна, учитель ЗОШ № 27 (номінація «Основи здоров’я»).

Лауреатами І туру конкурсу визнано Шевченка Сергія Анатолійовича, учителя предмета «Захист Вітчизни»  ЗОШ № 23; Ванюшенка Олександра Валерійовича, учителя предмета «Захист Вітчизни» ССШ № 25; Дещенко Людмилу Григорівну, учителя інклюзивного класу НВК № 16; Гончаренко Марину Михайлівну, учителя географії  гімназії № 1;  Бойченко Оксану  Олексіївну, учителя географії Піщанської ЗОШ; Лелякову Тетяну Петрівну, учителя предмета «Основи здоров’я» ЗОШ № 24; Гонор Олену Григорівну, учителя предмета «Основи здоров’я» ЗЗСО № 19;  Новік Вероніка Іванівна, учителя французької  мови ЗОШ № 20.

А потім  учителів очікував, мабуть, найприємніший подарунок – це веселі та щирі пісні й запальні танці, які підготували для них учні. Свято пройшло в атмосфері емоційного єднання та чуттєвого піднесення.

Міський етап  конкурсу закінчився. Але для переможців це тільки початок, адже далі підготовка до участі в наступному турі конкурсу, а також презентація власного педагогічного досвіду на семінарах, методичних об’єднаннях учителів-предметників. Сподіваємося, що педагогічні знахідки конкурсантів не залишаться поза увагою освітян міста.         

 Випадкові люди дуже рідко затримуються в цій професії. Не кожен може бути вчителем, бо це колосальна та кропітка праця, саможертовність, величезне терпіння, любов до дітей та непідкупний інтерес  до того, що ти робиш. Тому важко оцінити заслуги талановитого педагога, який відкриває перед дитиною двері у світ знань, впливає на формування його життєвої позиції та пріоритетів, закладає ґрунтовні основи його особистості.

 

То ж нехай  робота  приносить  кожному освітянину тільки радість! Винагорода  буде гідною! Старання будуть виправдані учнівською вдячністю та високими досягненнями.

13.12.2018 року

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

Територія творчості

 

11 грудня 2018 року в межах ІІ міського конкурсу «Територія творчості» на базі ЗОШ № 6 відбувся методичний фестиваль «Інноваційна освітня діяльність педагога – платформа успіху та компетентності». 15 найкреативніших професіоналів своєї справи (обраних, до речі, зі 100 учасників) змагалися в номінації «Майстер-клас з використання інноваційних педагогічних технологій», демонструючи сучасні методики викладання освітніх предметів. Три методичні локації зібрали близько 60 педагогів з різних закладів освіти. Педагоги мали можливість відпрацювати методики малювання кавою, використання ігрової технології, технології кейс-стаді на різноманітних уроках, ознайомитися з можливостями упровадження STEM-освіти, прийомами розвитку координаційних здібностей та дрібної моторики, можливостями методів «Будакон», сторітеллінг тощо. У фінальній частині заходу всі педагоги мали можливість систематизувати та узагальнити отримані знання шляхом створення лепбуку «Методичний фестиваль».

Спільним рішенням професійного журі визначено переможців та лауреатів конкурсу. І місце посів учитель фізичної культури     ССШ № 7 Тхор О.О., ІІ місце поділили Мільченко С.В. (учитель біології ЗОШ № 22), Михайлик А.М., Лазарєва Н.Б.(учителі німецької мови та образотворчого мистецтва ССШ № 7), ІІІ місце – Ємельяненко О.В. (учитель фізичної культури ЗОШ № 23), Цапенко Н.О. (учитель зарубіжної літератури ЗОШ № 22), Капленко А.В. (учитель математики ЗОШ № 6). Відзначено високий рівень професійної майстерності і лауреатів конкурсу. Це – Зимогляд О.І. (учитель біології та основ здоров я ССШ № 10), Муха А.П. (учитель фізики ЗОШ № 15), Дейнека Н.М. (учитель біології ЗОШ № 27), Білоног І.С., Ткаченко Л.М., Костенко А.В. (учителі інформатики, математики, біології ССШ № 7), Новикова Л.С. (соціальний педагог ЗОШ № 18), Власенко О.С. (учитель української мови та літератури ССШ № 25). 

Побажаємо педагогам творчих злетів та натхнення, нових креативних ідей, професійного зростання.

12.12.2018 року

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

 29 листопада в залі Вченої ради Національного технічного університету України «КПІ ім. І. Сікорського» міністр освіти і науки України Лілія Гриневич вручила дипломи лауреатів стипендії Президента України переможцям IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів та ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН. Серед лауреатів стипендії Президента України був і Кисляк Богдан – учень ЗЗСО № 21, який зайняв І місце на IV етапі олімпіади з історії. Викладає історію у Богдана  вчитель Свытлана Резникова.

Про життєву формулу успіху, переваги та виклики втрати наполегливості молодим поколінням, а також натхнення і любов до своєї справи Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич говорила з лауреатами стипендії Президента України для переможців Всеукраїнських учнівських олімпіад і Всеукраїнського конкурсу науково-дослідницьких робіт МАН.

Стипендії отримали 270 школярів та студентів, які протягом року щомісяця отримуватимуть грошову винагороду за свої інтелектуальні досягнення. Серед них – 150 переможців учнівських олімпіад з навчальних предметів і 120 – Всеукраїнського конкурсу-захисту. Цьогоріч розмір стипендії складає 2 тис 600 гривень на місяць.

«Кожен із вас – це не просто талант, а талант наполегливий. Мати талант – це можливість, яка є у кожної людини, а от розвинути цей талант і мати силу волі працювати, коли інші відпочивають, – це найвище мистецтво.  Знаєте, у нас сьогодні склалася така ситуація, яку я відчуваю спілкуючись із молоддю. Думаю,  це одночасно і можливість, і  великий виклик. Я спостерігаю відсутність терпіння у молоді. І це можливість, бо всі прагнуть йти швидко вперед, ставлять великі цілі, і це дає надію на поступ і на нетрадиційні та цікаві шляхи вирішення проблем. Але йде і певне знецінення важливості терпіння. Бо коли, поставивши собі мету, починаєш йти до неї, з’являється багато перешкод, дорога не вистелена м’якою травичкою, неуникненно виникають проблеми, які потрібно вирішувати і яким потрібно опиратися. І тут потрібна і наполегливість, і терпіння – вони ключ до звершень», – розповіла Лілія Гриневич, виступаючи перед лауреатами.

Вона також додала, що на її думку «правильно й вдало поставлена для себе мета, віднайдений талант, помножений на працю і наполегливість»  – це і є формула успіху.

«Не сумніваючись у ваших талантах, я б хотіла побажати вам одного – щоб ви ніколи не втрачали натхнення на наполегливість, терпеливість і велику працю. І це призведе до успіху, а ваш успіх – це успіх України», – підсумувала Міністр.

Призначення стипендій Президента України для переможців Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових навчальних предметів і Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України відбувається вже тринадцятий рік поспіль.

З 2006 до 2018 року лауреатами стипендії Президента України стали 3 тис 510 представників інтелектуально обдарованої молоді.

03.12.2018 року

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

30.11.2018 року на базі Сумського державного педагогічного університету ім. А.С.Макаренка за ініціативи Академії інноваційного розвитку освіти був проведений тренінг «Проект Н5Р для творчого вчителя», організований навчальним центром для освітян України «Освітній Weekend». Навчання орієнтовано на педагогів, які мають бажання підвищувати свій професійний рівень відповідно до сучасних тенденцій в освіті.

На тренінгу були присутні представники ІМЦ, 30 учителів закладів освіти №№ 7, 10, 20, 21, 24, 27, 29,
НВК № 41. Тренер Мещишена Ганна Миколаївна, директор Конотопської міської малої академії наук учнівської молоді, учитель інформатики Конотопської гімназії, ознайомила вчителів з інтерактивним контентом Н5Р. Під час міні-курсу вчителі навчалися створювати інтерактивні ігри, вікторини, презентації, відеоролики.

 

За результатами роботи в обраному тренінгу педагоги отримали електронні сертифікати зразка МОН України із зарахуванням 6 годин.

03.12.2018 року

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

Проведено загальноміські батьківські збори

 

14.11.2018 року на базі Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 18 проведено загальноміські батьківські збори «Створення безпечного освітнього середовища», на яких  були присутні батьки учнів 5-11 класів закладів освіти міста, заступники директорів з виховної роботи, учителі.

У роботі засідання брали участь Мотречко В.В., заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, Дрига Т.В., заступник начальника управління освіти і науки Сумської міської ради, Корж В. Г., головний спеціаліст управління освіти і науки Сумської міської ради, Кругляк Н.І., завідувач виховного відділу ІМЦ управління освіти і науки Сумської міської ради,  Сердюк В. М., практичний психолог відділу практичної психології і соціальної роботи ІМЦ управління освіти і науки Сумської міської ради, Ярем О.А., начальник відділу правової інформації та консультацій Сумського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Красовська О.Г., інспектор зі зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Сумській області.

Були порушені питання шкільного булінгу та взаємодія школи й батьків щодо його попередження, відповідальності батьків за невиконання батьківських обов’язків, ролі батьків у попередженні дорожньо-транспортних пригод, здоров’я школяра  як найвищої  соціальної цінності.

Атмосфера творчої співпраці, партнерства, взаємодовіри панувала на засіданні загальноміських  батьківських зборів.

Обговорено деякі аспекти життєдіяльності міста. Батьки отримали відповіді на питання, поставлені заступнику міського голови Мотречко В.В.

 

 

14.11.2018 року

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

Покоління нових можливостей

 

         8 листопада 2018 року на базі КУ ССШ № 7 ім. М. Савченка відомий шоумен, телеведучий «Нового каналу», лідер спортивного руху «JuniorZ» Олександр Педан із командою однодумців провів для вчителів фізичної культури закладів освіти , професійно-технічних закладів, інструкторів фізичного виховання дошкільних навчальних закладів тренінг та майстер-клас з нових видів спорту: черлідинг, регбі, флорбол, крофбол, петанк, фрізбі. Це нові варіативні модулі, які є в оновленій навчальній програмі МОН України з фізичної культури. Усього в заході брали участь близько 100 чоловік.

         На початку семінару-практикуму заступник міського голови Степан Пак та Олександр Педан підписали меморандум про підтримку спортивного руху «JuniorZ» у місті Суми.

         Майстер-класи були проведені президентами та членами Федерацій з цих видів спорту. Учителі з цікавістю освоювали правила гри та на практиці відпрацьовували техніку виконання вправ із цих видів спорту.

Олександр Педан вперше в нашому місті започаткував зустріч з лідерами учнівського самоврядування. На зустріч були запрошені по два представники членів учнівського самоврядування від закладу. Креативно, змістовно відбулося спілкування учнів із лідером спортивного руху «JuniorZ». А головне вони мали змогу зіграти разом у флорбол і отримати заряд позитивних емоцій. Кращий гравець, а це учень ССШ № 7, виграв спортивне споряддя з цього виду спорту. До речі, учні, разом із представниками федерацій, мали змогу познайоитися з деякими видами спорту, що викликало неабияке захоплення.

При підведенні підсумків проведено розіграш на спортивне споряддя з петанку, фрізбі (на суму 10 тис. грн.) Пощастило КУ ЗОШ № 27. Кожен учасник отримав сертифікат за участь у семінарі-практикумі Всеукраїнського проекту «Спортивний рух Олександра Педана «JuniorZ».

Головне, що освоєння нових видів спорту не потребує великих матеріальних затрат для створення бази для їх упровадження, розкриває можливості широко залучати до занять на уроках фізичної культури, спортвних секціях усіх учнів, не залежно від поділу їх на медичні групи за станом здоров’я. А це у свою чергу підвищує рухову активність дітей, формує позитивне ставлення до занять фізичною культурою.

Участь у цьому проекті дає можливість учителям фізичної культури значно підвищити свою професійну компетентність. Тож попереду ще багато спільних проектів з «JuniorZ».

 

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

Волинські мандри

 

Проект «Методичні мости – шляхи до співпраці», започаткований Інформаційно-методичним центром 10 років тому, вкотре зібрав небайдужу освітянську спільноту м. Суми (ЗДО №№ 8, 14, 22, 28, 3, 33, НВК № 41, ССШ №№ 2, 7, 9, ЗОШ №№ 8, 27) для знайомства з кращими педагогічними здобутками. Цього разу шлях лежав до міста Любарта – Луцька.

Що ми знали про здобутки волинської освіти? Учителі – багаторазові переможці фінальних етапів всеукраїнського конкурсу «Учитель року», учні – переможці Всеукраїнських турнірів з економіки, правознавства, філософії та релігієзнавства, мають високі результати у рейтинговій таблиці за результатами складання ЗНО. Саме тому подорож до Луцька була не випадковою.

Зазначимо, що враження перевершили всі сподівання. Відвідування закладів дошкільної освіти дало можливість оцінити авторський метод асоціативних символів, розроблений для навчання дітей англійської мови (ЗДО № 7), ознайомитися із упровадженням здоров’язбережувальних технологій за методикою В.Базарного (ЗДО № 35), із сучасними підходами щодо організації освітнього простору (ЗДО №№ 31, 41), проаналізувати результати та подальшу перспективу запровадження інклюзивної освіти (ЗДО №№ 9, 38).

Ефективним виявилося знайомство і з закладом загальної середньої освіти № 22, гімназіями № 18 та № 27. Заслуговують на увагу сучасні підходи щодо організації військово-патріотичного виховання, облаштування тиру, проведення військово-польових зборів (ЗЗСО № 22), організація роботи з обдарованими учнями, з педагогічним колективом, створення сучасного освітнього простору в процесі реалізації Концепції «Нова українська школа» (гімназії №№ 18, 27).

 

Поїздка супроводжувалася знайомством із історичними місцями Луцька, національними святинями та дійсно виявилася плідною щодо перспектив подальшої співпраці.

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

Інформація

 

1 листопада 2018 року для вчителів предмета «Захист Вітчизни» закладів загальної середньої освіти міста Інформаційно-методичним центром управління освіти і науки Сумської міської ради спільно з кафедрою медико-біологічних основ фізичної культурина Навчально-наукового інституту фізичної культури СумДПУ імені А.С. Макаренка проведено семінар–практикум «Надання допомоги пораненим в умовах бойових дій», мета якого: формування професійної компетентності учителів з розділу «домедична допомога» навчальної програми «Захист Вітчизни».

Учителі мали можливість оволодіти знаннями і навичками нових підходів у наданні долікарської допомоги пораненим українським бійцям в умовах сучасних бойових дій.

Критичним моментом для виживання наших бійців є фактор часу. Існує поняття “золотої години” – часу необхідного для того, щоб поранененому почали надавати необхідний обсяг лікарської допомоги. Тобто швидка евакуація з поля бою в польовий чи спеціалізований госпіталь має вирішальне значення для порятунку поранених.

Останнім часом все більше значення надають так званим «платиновим 10 хвилинам» – першим хвилинам після поранення. Ці 10 хвилин є найкритичнішими і саме заходи, вжиті протягом цього часу, найбільше впливають на прогноз виживання та на перебіг подальшого відновлення.

Під час семінару була розглянута тема «Специфіка травматизму в умовах сучасних бойових дій»; проведено позаштатним військовим інструктором Служби безпеки майстер-клас щодо надання долікарської допомоги пораненим в умовах бойових дій за алгоритмом MARCH. У практичній частині семінару вчителі брали участь у турнірі «Платинові 10 хвилин». Учасники розподілилися на команди по 4-5 осіб. Кожна з команд отримала ситуаційну задачу, у якій представлено перелік травм та симптомів ураження організму певного бійця. Протягом 3-5 хвилин необхідно було визначити алгоритм дій надання домедичної допомоги, обрати інвентар і згідно жеребкування по черзі продемонструвати дії на одному із членів команди.

 

Журі у складі начальника військово-медичної служби управління Служби Безпеки України в Сумській області, підполковника військово-медичної служби Калиниченка О. О., кандидата біологічних наук, доцента кафедри медико-біологічних основ фізичної культури Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка Латіної Г.О., позаштатного військового санінструктора Дмитра оцінювали відповідність до алгоритму послідовних дій, повноту здійснення маніпуляцій, швидкість та якість. Після того як рішення задач продемонстрували команди, члени журі дали свої коментарі із виправленням помилок. Команди – переможці  нагороджені грамотами за І, ІІ, ІІІ місця.

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

«Інноватика в сучасній освіті -2018» -

скарбниця ідей та нагород для сумських освітян

 

23-25 жовтня 2018 року в м. Київ відбулася Десята міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті» - наймасштабніший професійний захід в освітньому середовищі нашої країни. Учасниками  виставок стали  понад 600 представників освітніх закладів та установ усіх рівнів  із 25 регіонів України та 9 країн світу, а також виробники та постачальники сучасних засобів навчання, проектів, програм і рішень для сфери освіти, асоціації, фонди, видавництва, освітні портали. 

Варто відзначити, що освітня виставка стала знаковою подією для сумських освітян і була спрямована на презентацію та обмін кращими досягненнями міста в галузі освіти, обговорення нагальних проблем і світових тенденцій у сучасному просторі, що задає вектор для подальшого ефективного розвитку партнерської взаємодії та участі в національних і закордонних науково-освітніх програмах і проектах. 

Триденну роботу виставки супроводжувала змістовна програма, яка включала конференції, презентації, семінари, круглі столи, майстер-класи, воркшопи, відкриті уроки, панельні дискусії,  у рамках якої відбулося нагородження переможців конкурсу з тематичних номінацій. Інформаційно-методичний центр та вісім закладів загальної середньої освіти міста  №№ 6, 9, 12, 15, 30 «Унікум» здобули дипломи переможців і нагороджені золотими медалями. Два заклади освіти міста -  ЗДО № 14 «Золотий півник» та ЗОШ № 4 - удостоєні срібних нагород. Приватна гімназія «Просперітас» отримала бронзову відзнаку за участь  у конкурсі.

Справжні майстри педагогічної справи, учасники міської «Школи педагогічних ініціатив», презентували майстер-класи, об’єднані темою «Формування ключових компетентностей учнів засобами біоадекватної технології та технології кейс-стаді в умовах інноваційного освітнього середовища». Ткаченко Н.М., Атанова О.А. (учителі ССШ № 7), Товстенко Н.Д. (учитель ЗОШ № 13) продемонстрували можливості кейс технології при проведенні інтегрованих уроків на прикладі теми «Міграція». Це дало можливість розглянути проблему з позиції багатьох предметів, визначити сильні та слабкі сторони цього процесу, розробити пакет пропозицій для уряду. Принцип природовідповідності, покладений в основу біоадекватної технології, повністю відповідає ідеям Нової української школи, сприяє активізації діяльності суб’єктів освітнього процесу, розвиває роботу обох півкуль головного мозку. Стоян О.В. (учитель ЗОШ № 23), Самойленко Л.В. (учитель ЗОШ № 6), Черненко В.О. (учитель ССШ № 10) дали можливість учасникам відвідати далеку Японію, ознайомитися з особливостями побудови хайку, зануритися в світ поезії Ліни Костенко, створивши відповідні образони, що дозволяють легко працювати з інформацією. Майстер-класи сумських педагогів продемонстрували справді нові підходи до організації освітнього процесу.

Учасники заходу, а саме методисти, керівники та вчителі закладів загальної середньої освіти відзначили високий рівень професіоналізму доповідачів з обраної тематики.

Інноваційний виставковий майданчик "Освіта міста Суми" яскраво презентував ефективні моделі реалізації освітніх технологій та проектів у компетентнісному полі освітньої реформи, що впроваджується закладами загальної середньої (№№ 2, 3, 6, 7, 9, 15,18, 19, гімназією № 1) та дошкільної (№№ 14, 15, 16, 26,  НВК № 41) освіти обласного центру.  Провідні  фахівці освітньої реформи та освітянська делегація у складі 18 представників закладів освіти м. Суми, яка  23 жовтня відвідала виставку в Києві, обговорювали теоретичні та практичні аспекти реалізації Концепції Нової української школи, досвід упровадження педагогіки партнерства у сучасній школі, формування компетентностей учнів через діяльнісний підхід у навчанні, упровадження хмарних сервісів, підготовку педагогічних працівників до роботи з дітьми з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного навчання.

Організатори та учасники виставки отримали схвальні відгуки відвідувачів про новаторський досвід сумчан, що сприятиме налагодженню ділових контактів із розвитку науково-методичних досліджень, академічного обміну між педагогами, науковцями, студентами та школярами,  обговоренню аспектів упровадження сучасних технологій, методик безспосередньо в процес оновленого освітнього змісту.

 

Вітаємо освітян і зичимо тільки успішного здійснення планів та проектів у майбутньому!

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

І ще один підкорений Олімп….

 

Ось і завершився ще один Всеукраїнський турнір. На цей раз у місті Вінниця XVI турнір юних правознавців зібрав 26 команд з усієї України. Збірна команда міста не лише стала учасником триденних змагань, а й змогла зайняти достойне ІІІ місце.

Формат турніру передбачає обговорення серйозних питань сучасної юридичної науки, дослідження значної кількості інформаційних ресурсів, формування власної позиції із суперечливих питань. Тим більше приємно, що сумські школярі змогли достойно представити регіон, не поступаючись відомим грандам правознавства з Харкова, Одеси, Києва, Івано-Франківська.

 

Хочеться подякувати «славній п’ятірці» наших юних переможців Лахмотову Костянтину, Ткаченку Андрію (ССШ № 7), Яровій Діані (класична гімназія), Адаменко Олександрі, Малєєву Матвію (ЗОШ № 18), які проявили вміння аргументувати, переконувати, критично мислити та досягли вагомих результатів. Всім педагогам, які долучилися до роботи з командою, бажаємо нових звершень та перемог, підкорення нового Олімпу разом з учнями.

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

Підбито підсумки XVI  обласного

 турніру юних  журналістів

 

26-29 жовтня 2018 року на базі Сумської гімназії №1 було проведено XVI обласний турнір юних журналістів імені Геннадія Петрова, що зібрав учнівську молодь Сумщини, яка прагне поєднати своє життя з гострим журналістським пером, об’єктивом камери або чесним голосом мікрофона.

Журі відзначило високий рівень підготовки конкурсантів, їхній професіоналізм і толерантність у веденні полеміки.

За результатами  турнірних змагань І місце виборола  команда «Nota Bene» (гімназія № 1), ІІ місця – «Гранослови» (Шосткінський  ліцей), «Еспада» (ССШ № 10), «Мені подобається «Інсайт» (ЗОШ № 12).

ІІІ місця посіли команда «Імпульс» (ЗОШ № 15), «Cімнадцята хвиля» (ССШ № 17), «The Offspring» (ЗЗСО № 21), «Vox populi» (ССШ № 7), «Параграф 27» (ЗОШ №27), «Success» (ССШ №25), «Veritas» (ЗОШ №20)

 

Вітаємо з перемогою команди учнів та вчителів, які їх підготували!

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

Як святкували дошкільники своє професійне свято

 

Святкування «Дня дошкілля-2018», яке відбулося 18 жовтня 2018 року, зібрало в Палаці дітей та юнацтва найкращих педагогів-дошкільників, ветеранів педагогічної ниви м. Суми.

Яскраве свято розпочалося із приємного перегляду виставки, яка вразила відвідувачів багатогранними творчими талантами наших вихователів та захоплюючими майстер-класами, на яких креативність презентували педагогічні працівники та батьки ЗДО №№3,7,10,12,18,21,25,28, 29,30,32,37,40, НВК №№9,11. Зразки інноваційного досвіду представили дошкільні заклади №№ 16, 20, 26, НВК № 9.

Концертна програма до Дня дошкілля відбулася як за участі юних талантів - вихованців дитячих садків №№ 3, 14, 26, музичних керівників ЗДО №№ 14, 18, 26, так і заслуженого артиста естрадного мистецтва України, заслуженого представника культури України Євгена Радченка, народного фольклорного театру «Оберіг» (керівник Тетяна Шулікова), вихованців театру танцю «Пігмаліон» (хореограф Ганна Маншиліна).

Щиро й натхненно прозвучали вітальні слова заступника міського голови Мотречко Віри Володимирівни, яка наголосила на важливій ролі та здобутках педагогів дошкілля в реформуванні освіти.

Відзначили і роль дошкільної освіти в нашому місті депутати Сумської міської ради Мельник Віталій Анатолійович, Лантушенко Дмитро Сергійович, Наталуха Дмитро Олександрович.

Начальник управління освіти і науки Антоніна Миколаївна Данильченко відзначила, що роль жінки-педагога, де б вона не працювала: у школі, у садочку чи в будь-якій іншій педагогічній установі, дуже важлива. Життя педагога – це сплетіння домашнього затишку і щоденної клопіткої роботи з дітьми. З теплими, щирими словами подяки за співпрацю виступили перший проректор Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка, кандидат наук з управління, професор Пшенична Любов Василівна, представники Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Міщенко Лариса Борисівна, Цимерман Ірина Леонідівна, Лобода Вікторія Володимирівна, голова Сумської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Осадчий Сергій Васильович, голова міської організації профспілки працівників освіти Гога Людмила Миколаївна.

Також відбулося урочисте нагородження грамотами, грошовими заохоченнями, цінними подарунками переможців оглядів-конкурсів, виставок, освітніх проектів, авторів навчальних посібників та програм. Усього було представлено до нагородження понад 70 педагогічних працівників.

 

Завершилося свято щирим спілкуванням добрих друзів, обговоренням планів на майбутнє та цікавих ідей.

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

Інформація

 

До Дня захисника України, у рамках тижня військово-патріотичного виховання, 11 жовтня 2018 року на базі Сумського центру первинної професійної підготовки «Академія поліції» Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справ для допризовної молоді закладів освіти м. Суми було проведено військово-спортивні змагання «Козацькі забави». У заході брали участь 22 заклади освіти (132 учасники).

Старшокласники змагались у таких конкурсах: «Снайпер», «Спортивна естафета», «Перетягування канату».

 

Свіже повітря, тепла сонячна погода, цікаві змагання, гостинне пригощання польовою кашою та гарячим чаєм усіх учасників створили незабутню атмосферу, позитивні емоції, незабутні враження. 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

Інформація

 

Одна з найулюбленіших спортивних ігор школярів - футбол. Саме футбол формує здоровий спосіб життя учнів, залучає їх до занять фізичною культурою і спортом.

Так з 02 жовтня по 09 жовтня 2018 року на базі СумДПУ ім. А.С. Макаренка та футбольного центру «Барса» для шкільних команд закладів освіти міста проведено першість м. Суми з футболу серед юнаків у залік XXVII спортивних ігор школярів. Участь у змаганнях брали 27 закладів освіти міста, а це 532 учасники.

І хоч дощ вніс свої корективи щодо проведення гри, але це не завадило командам проявити свої вміння та навички в грі з футболу, отримати позитивні емоції, продемонструвати командний дух і волю.

 Відповідно до протоколу проведення змагань з футболу місця розподілились наступним чином:

І група

ІІ група

ІІІ група

ІV група

Місця

Заклади освтіи

Місця

Заклади освтіи

Місця

Заклади освтіи

Місця

Заклади освтіи

І

ЗОШ № 23

І

ЗОШ № 22

І

ССШ № 1

І

НВК № 16

ІІ

Класична гімназія

ІІ

ЗОШ № 6

ІІ

ЗОШ № 15

ІІ

НВК № 16

ІІІ

ССШ № 10

ІІІ

ССШ № 2

ІІІ

ЗЗСО № 26

ІІІ

ЗОШ № 13

4

ССШ № 7

4

ЗОШ № 27

4

ССШ № 25

4

ЗОШ № 8

5

ССШ № 17

5

Гімназія № 1

5

ЗОШ № 24

5

ССШ № 3

6

ССШ № 9

6

ЗОШ № 20

6

ЗОШ № 12

6

ЗОШ № 4

7

ССШ № 29

 

 

7

ЗЗСО № 21

7

ЗОШ № 5

Належне проведення змагань забезпечила суддівська команда в складі вчителів фізичної культури: Корсуна С.В. (ССШ № 7) - головний суддя змагань, Савельєва А.Г. (ССШ № 10), Башевника О.В. (ЗОШ № 12), Липова В.І. (ЗОШ № 20), Щоткіна В.А. (ЗОШ № 22), Півкача В.В. (ССШ № 25), Гречишкіна В.В., (Сумська класична  гімназія). Також слова вдячності арбітрам Федерації футболу Сумщини Кулаку Артему, Миронову Миколі, Синяговському Станіславу, які професійно судили матчі ІІ та IV групи.

Особливі слова подяки директору Навчально-наукового інститутуту фізичної культури СумДПУ ім. А.С. Макаренка Лянному М.О. та директору футбольного клубу «Барса» Гордієнку В. А., які надали базу для проведення змагань.

 

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

Міський етап обласної краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Сумщина в міфах і легендах»

 

На виконання наказу управління освіти і науки Сумської міської ради від 03.03.2018 № 155 «Про проведення міського етапу обласної краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Сумщина в міфах і легендах», з метою залучення учнівської молоді до активних форм історико-краєзнавчої, пошуково-дослідницької роботи, удосконалення змісту і засобів національно-патріотичного виховання підростаючого покоління 09 жовтня 2018 року проведено міський етап обласної краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Сумщина в міфах і легендах». У 2018 році експедиція проводиться за напрямом краєзнавчих досліджень «Легенди пам’ять бережуть» (легенди, міфи, перекази про архітектурні, культові споруди). Міський етап проводився у двох вікових категоріях (перша вікова категорія – діти віком від 10 до
14 років; друга вікова категорія – діти віком від 15 до 17 років).

У експедиції брало участь 6 закладів загальної середньої та позашкіль-ної освіти міста: ССШ №№ 10, 17, 29, ЗОШ №№ 6, 23, 24 та ЦЕНТУМ.

І місце в міському етапі обласної краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Сумщина в міфах і легендах» у другій віковій категорії посіли учні 11-А класу комунальної установи Сумська спеціалізована школа
І-ІІІ ступенів № 29 Панченко Крістіна, Тарасюк Дарина з роботою «Суми: легенди і перекази», у першій віковій категорії – вихованці гуртка «Жива планета» комунального закладу Сумської міської ради – Сумський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Рибалко Андрій, Миколайчук Єлизавета, Бекреньов Роман, Камчатка Дар’я, Королевська Анастасія з роботою «У пам’яті сумчан».

ІІ місце у першій віковій категорії виборола учениця 8-Б класу комунальної установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 17 Тіпухова Вікторія з роботою «Петропавлівський цвинтар».

Вітаємо переможців!

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

 

 

Правовий брейн – ринг

 

У межах Тижня правових знань, присвяченого Дню юриста, 8 жовтня 2018 року на базі Сумської філії ХНУВС відбувся правовий брейн – ринг між командами ССШ №№ 7, 9, 10, ЗОШ № 13 та студентами І курсу філії. Захід є традиційним, а тому очікуваним. Цьогоріч учні з нетерпінням чекали нових правових ситуацій, які необхідно було проаналізувати та розв’язати, конкурсу кращих знавців – капітанів, роботи з правовими джерелами.

 

Кращою у ході проведення заходу визнана команда «Vivat lex» (ССШ № 10), ІІ місце посіла команда «Ерудит» (ССШ № 9), ІІІ – «13 район» (ЗОШ № 13). Вітаємо переможців!!! 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

Інформація

 

02 жовтня 2018 року  в урочищі Баси відбувся легкоатлетичний крос, у якому змагалися понад 170 учнів закладів освіти міста Суми.

Змагання проводилися для учнів на дистанціях 1000 м, 2000 м.

Результати забігів:

І місце – ССШ №№ 2, 9, ЗОШ №№ 5, 15;

ІІ місце – ССШ №№ 1, 7, ЗОШ №№ 4, 22;

ІІІ місце – ССШ № 10, ЗОШ №№ 6, 19, 26.

05 жовтня 2018 року кращі учні-спортсмени представляли місто Суми на обласних змаганнях з легкоатлетичного кросу в залік ХХУІІ спортивних ігор школярів, а саме: Нікон Анастасія (ЗОШ № 22), Нештенко Яна (ЗОШ № 5), Чичикало Юрій (ССШ № 2), Молокоєд Данило (ССШ № 9), Ступак Микита (ССШ № 2), Нестеренко Максим (ЗОШ № 6), Дєдушева Анна (ССШ № 29), Антіпенко Аліна (ЗОШ № 6), Давидова Єлизавета (ЗОШ № 5).

У особистій першості перемоги здобули: серед дівчат молодших Нікон Анастасія (ССШ № 5) – І місце, Дєдушева Анна – ІІІ місце – на дистанції 1 км. На цій же дистанції серед старших дівчат ІІ місце виборола Антіпенко Аліна (ЗОШ № 6).

 

За командним підсумком Суми у І групі зайняли І місце. Вітаємо переможців!

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

Від теорії до практики. Досягнення юних правознавців

 

Підтримувати, розвивати творчий потенціал обдарованої молоді, популяризувати правові знання в учнівському середовищі, здійснювати профілактику протиправної поведінки – такою була мета відкритого міського турніру юних правознавців, що втретє проходив у місті на базі Сумської філії ХНУВС.

5-6 жовтня 2018 року стали справжнім святом для всіх, хто переймається питаннями правової освіти, формуванням поваги до закону та правопорядку, правосвідомої поведінки. 14 команд міста змагалися у вправності аргументовано доводити свою думку, переконливо добирати аргументи, влучно опонувати та рецензувати. За словами членів журі обрати кращих було надзвичайно складно, адже учні на чолі з керівниками дійсно ґрунтовно підготувалися до турніру, опрацювали українські та міжнародні нормативно-правові акти, сучасні правові новели. Проте завжди є ті, хто на крок попереду, хто справді є флагманом правової освіти.

Тож турнір завершено, а значить, визнано переможців. І місце у ІІІ відкритому міському турнірі юних правознавців посіла команда «ОНІКС» (ССШ № 7), ІІ місце поділили команди ССШ № 10, ЗОШ № 18 та класичної гімназії, ІІІ – команди учнів ССШ № 1, ЗОШ №№ 6, 20, гімназії № 1.

Приємно відзначити, що осторонь заходу не залишилися представники Головного територіального управління юстиції в Сумській області, Головного управління національної поліції в Сумській області, місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Сумської філії ПАТ КБ «Приватбанк», незалежної юридичної компанії «Arzinger» (м.Київ), які не тільки компетентно оцінювали виступи команд, а й нагородили учасників.

За рішенням журі кращим доповідачем турніру визнана Норик Валерія (гімназія № 1), кращим опонентом – Лахмотов Костянтин (ССШ № 7), кращим рецензентом – Горюшин Даніїл (ЗОШ № 6). Спеціальними призами, за кращу гру, відзначені Трегуб Юлія (ССШ № 1), Ткаченко Андрій (ССШ № 7), Могильна Ксенія (ССШ № 10), Малєєв Матвій (ЗОШ № 18), Сіроштан Влада (ЗОШ № 20), Ярова Діана (класична гімназія).

 

Бажаємо всім учасникам не зупинятися на досягнутому, а йти до нових перемог!!! Тим більше, що попереду XVІ Всеукраїнський турнір юних правознавців у Вінниці. 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

Проведено розширене засідання

методичного об’єднання  класних  керівників 5-11 класів

 

 

26.09.2018 на базі Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 18 проведено розширене засідання методичного об’єднання  класних  керівників  5-11 класів.

У ньому брали участь головний спеціаліст управління освіти і науки  Сумської міської ради Корж В. Г., практичний психолог відділу практичної психології і соціальної роботи  Інформаційно-методичного центру Сердюк В.М., начальник сектору ювенальної превенції Сумського відділу поліції Сілін В.В., завідувач сектору служби у справах дітей Сумської міської ради Максименко О.А., начальник відділу Головного територіального управління юстиції в Сумській області Зубко М.О., головний спеціаліст відділу державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції в Сумській області Майборода А.К., заступники директорів з виховної роботи, класні керівники 5-11 класів.

 

На засіданні були порушені питання активізації роботи з  попередження насильницької  моделі поведінки в школярів, експлуатації та дискримінації здобувачів освіти, у тому числі булінгу, юридичної відповідальності за булінг, соціального супроводу дітей, збереження здоров’я школярів; обговорені пріоритетні напрями виховної діяльності в 2018-2019 навчальному році; намічено шляхи спільної роботи закладів освіти та сектору ювенальної превенції Сумського відділу поліції з попередження асоціальних проявів у школярів.

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

Міський конкурс-пленер «Я люблю Суми»

 

З метою виявлення та підтримки талановитих дітей та учнівської молоді у сфері образотворчого мистецтва, удосконалення виконавської майстерності учнівської молоді, вихованців і керівників гуртків, творчих об’єднань образотворчого мистецтва закладів освіти міста, у рамках міського проекту «Мистецтво та діти» 11 вересня 2018 року було проведено міський конкурс-пленер «Я люблю Суми».

У конкурсі брало участь 80 юних художників із 29 закладів загальної середньої та позашкільної освіти міста.

Журі конкурсу у складі Ярцової Л.О., заступника директора Сумської художньої школи ім. Лисенка, Євтіфієвої О.І., керівника міського методичного об’єднання вчителів образотворчого мистецтва,      Коздровської В.М., керівника народної студії образотворчого мистецтва «Країна мистецтва» КЗ Сумський Палац дітей та юнацтва розглянули творчі роботи учасників пленеру в двох вікових категоріях, трьох номінаціях «Пейзаж», «Архітектурний пейзаж», «Графіка» і за двома рівнями виконавської майстерності.

 

Перші місця посіли юні художники закладів освіти №№ 1, 10, 12, 17, 21, 22, 29, ПДЮ.

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

Серпнева конференція працівників освіти

 

29 серпня 2018 року на базі Сумського державного університету відбулася міська конференція працівників освіти «Нова українська школа від А до Я: сучасні пріоритети розвитку освіти м. Суми. Старт реформи». «Свято, що надихає та спонукає до активних дій» – так оцінили захід сумські педагоги.

На конференції освітяни мали можливість ознайомитися з основними напрямами діяльності галузі в наступному навчальному році, долучитися до обговорення актуальних питань дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, підтримати під час нагородження кращих педагогів, які є справжніми майстрами своєї справи та досягли вершин успіху. Родзинкою свята стало знайомство учасників з новим освітнім середовищем закладів, що принципово змінюється в умовах реформування. Цікавою була і сама форма проведення заходу – певний будівельний майданчик, на якому учні споруджували будинок Нової Школи. Його складовими стали цеглинки «Агенти змін», «Барви дитинства», «Патріотизм», «Інклюзивне навчання», «Творчість», «Фандрайзинг» тощо. «Школа щастя». Якою вона буде??? Педагоги отримали підґрунтя не лише для роздумів, а й для активних дій. Тож, зібравши в осінній букет творчість, креативність, професіоналізм, натхнення, терпіння впевнено розпочинаємо новий навчальний рік.

Бажаємо всій освітянській спільноті, щоб початок 2018-2019 навчального року був успішним, а реалізація Концепції «Нова українська школа» надихала на нові звершення!!!

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

Німецька мова для професійного зростання сумчан!

 

26 червня 2018 року відбулася знакова подія для нашого міста й
регіону - підписання угоди про надання «Німецькому Центру СумДУ» статусу офіційної школи-партнера Гете-інституту (Goethe-Institut 
Ukraine) за участі директора Гете-інституту в Україні Беате Кьолер  та уповноваженого з діяльності Центрів німецької мови в Україні Руслана Іваницького.

Дякуючи запрошенню директора «Німецького Центру СумДУ» пані Марії Сушко-Бєзденежних, до участі в урочистостях долучилися викладачі СумДУ, директор Інформаційно-методичного центру Галина Плахотнікова та методист Олена Марченко, директори та заступники директорів закладів освіти міста Суми, у яких учні вивчають німецьку як іноземну мову.

З вітальним словом до присутніх звернувся ректор університету Анатолій Васильєв, який наголосив на важливості розвитку системи співробітництва з виконання багатофакторних завдань. Директор Гете-інституту в Україні, пані Беате Кьолер  висловила надію на плідну співпрацю щодо популяризації німецької мови для міжкультурного спілкування та професійного вивчення німецької мови для успішного розвитку стосунків між країнами. Пані директорка наголосила, що сьогодні існує 16 акредитованих центрів-партнерів Гете-інституту в Україні, які активно розвиваються на міжнародній арені.

Директор «Німецького Центру СумДУ»  Марія Сушко-Бєзденежних, подякувала ректорові СумДУ Анатолію Васильєву за вагому підтримку та співпрацю в рамках проекту «Організація і розвиток курсів німецької мови в Сумах». Пані Марія розповіла також про сприятливі можливості:

- для учнів закладів освіти міста Суми складати іспити Goethe-Institut на базі Німецького Центру СумДУ, не виїжджаючи до Києва чи Харкова;

- викладачам - регулярно проходити програми підвищення кваліфікації від Goethe-Institut в Україні та Німеччині,  а також право на безкоштовне складання іспиту Goethe-Institut (важливою вимогою до мовної школи-партнера є володіння її викладачами німецькою мовою на рівні не менше С1);

-  Німецькому Центру СумДУ – отримувати від Goethe-Institut консультації з організації та менеджменту мовних курсів, а також користуватися його матеріальною, рекламною та іміджевою підтримкою.

 

Учасники заходу обмінялися ідеями щодо розширення горизонтів подальшої партнерської взаємодії у рамках реалізації спільних проектів кафедри іноземних мов ННІБТ «УАБС» СумДУ та представників закладів загальної середньої освіти міста Суми на ниві професійного зростання.

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

27.06.2018 р.

Інформація

 

 

19-20 червня 2018 року в місті Полтава  відбувся  тренінг для педагогічних працівників Полтавської та Сумської областей з прав людини та громадянської освіти за підтримки ОБСЄ. Брали участь 8 осіб з м. Суми: Нікітіна І.П., методист Інформаційно-методичного центру Сумської міської ради, Здоровцова Ю.І., Шевченко С.А. учителі історії та правознавства Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 1 ім. В. Стрельченка, Зеленська М.А. учитель історії Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 2 ім. Д.Косаренка,  Пшеничний С.А. учитель історії та правознавства Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 7 ім. Максима Савченка, Зулюкова Н. О. учитель суспільної галузі Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 9, Рудик Ю. О. учитель біології та географії Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 12 ім. О. Берестовського,  Рокитянська І.І. учитель В.-Піщанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Учасники тренінгу ознайомились з Міжнародними стандартами у сфері прав людини та правами людини в режимі онлайн.

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

 

21.06.2018 р.

Літні мовні табори - 2018

 

Ось і завершилася табірна зміна літніх мовних таборів-2018! Цьогоріч на базі закладів освіти міста Суми було створено 34 мовні  табори і загони. Понад 870 вихованців брали участь у англомовних, 163 – у німецькомовних та 71 - у франкомовних заходах, які проводили вчителі англійської, німецької та французької мов за складеними планами. Варто зазначити, що педагоги відповідально та творчо підійшли до планування ефективного дозвілля школярів з організації їх іншомовної активності. Безперечно, діяльність таких таборів дає можливість занурити дітей в іншомовну атмосферу, розкрити їх творчий потенціал та бажання пізнавати життя і культуру країн Європи та світу.

До роботи в літніх мовних таборах були залучені працівники  Інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку», студенти факультету іноземної та слов’янської філології СумДПУ ім. А.С. Макаренка, представники програми волонтерських проектів “Erasmus +” громадської організації «Центр євроініціатив», волонтер Корпусу Миру Ben Stewart, а також інші цікаві особистості та друзі  з різних куточків Європи та Америки.  Діти залюбки спілкувались іноземними мовами в реаліях життєвих ситуацій та у форматі скайп-розмови, створювали арт-проекти, грали в різноманітні рухливі та інтелектуальні ігри й отримали море позитивних емоцій від зустрічі з волонтерами із Туреччини, Македонії, Німеччини, Франції та США.

 У рамках проекту «Світ на долоні-2018» кемпівці відвідали англомовний інтерактивний майстер-клас "Англійська мова - це чудово!", узяли участь в англомовному квесті "Галопом по Європі за 1 годину", у німецькомовному  квесті з використанням мобільних додатків смартфонів «Літні канікули: час для хобі», які проводили викладачі кафедри іноземних мов ННІБТ "УАБС" СумДУ. Без сумніву, такі заходи - прекрасна можливість покращити знання з іноземної мови та розвинути ерудицію.

У проекті “Go Camps-2018” у рамках співпраці з громадською організацією Go Global у поточному навчальному році перемогли три заклади освіти міста нашого міста: №№ 4, 20, 30 «Унікум». На жаль, школи не отримали можливості попрацювати з іноземним волонтером у стінах закладу, проте вчителі-координатори проекту гарантовано отримали методичну підтримку (навчання та ресурсні матеріали) для організації роботи мовних таборів. За допомогою спеціально розробленої програми діти змогли навчитися працювати в команді, спілкуватися в багатокультурному середовищі, критично мислити та бути толерантними до інших.

Ще багато-багато цікавого відбувалося в мовних таборах і загонах цього року завдяки творчій, натхненній праці вчителів-ентузіастів, які віднайшли можливості успішно організувати інтерактивний простір для кемпівців!

 

Дякуємо ВСІМ педагогам, які чудово спланували, організували й популяризували цікаві іншомовні заходи під час літньої оздоровчої кампанії дітлахів! Прекрасного й яскравого літнього відпочинку вам, шановні колеги!

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

 

19.06.2018 р.

"Школа майбутнього - шанси та перспективи"

 

Рік німецької мови в Україні завершив Міжнародний освітній конгрес «Школа майбутнього – шанси та перспективи», який відбувся 15-16 червня в Києві. Серед його організаторів – представники Посольства Федеративної республіки Німеччини в Україні, Посольства Швейцарської конфедерації в Україні, Посольства Австрії в Україні, Гете-інституту в Україні та інші. За високим представництвом, змістовністю, організацією заходу – це  велика надія на успішні реформи в українській освіті.

 Упродовж двох днів конгресмени взяли участь у роботі секцій «Орієнтація на компетенції та освітні стандарти», «Актуальні вимоги до професійної підготовки та підвищення кваліфікації вчителів», «Цифрові технології в шкільній освіті» й «Актуальні тенденції в професійній освіті». У центрі уваги учасників заходу було таке актуальне на сьогодні питання, як Нова українська школа. Також згадали про кращі зразки європейської шкільної освіти, про застосування інноваційних методик і технологій під час освітнього процесу. Захід зібрав разом  близько 400 учасників закладів загальної середньої та вищої освіти, у яких велику увагу приділяють формуванню мовної компетентності учнів та студентів. Учительство та адміністратори спільно з експертами з Німеччини та України обговорювали актуальні аспекти реформи освіти, серед яких і підвищення кваліфікації вчителів.

Сумську освітянську делегацію представляли керівники та вчителі закладів освіти №№ 7, 10, 15, 24, 25, гімназії № 1 та класичної гімназії. Під час урочистого відкриття конгресу до його учасників звернулася Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, яка подякувала представникам Посольства Федеративної Республіки Німеччини в України та Гете-інституту за активну співпрацю з українськими освітянами у цьому питанні та побажала всім присутнім творчої і плідної праці під час конгресу.

У рамках урочистостей відбулося нагородження переможців проекту «Школа майбутнього» у різних номінаціях. Високої відзнаки та сертифікаційної винагороди на суму 5 000 гривень удостоєна Сумська загальноосвітня школа № 24 за зайняте III місце в конкурсі «Здорова їжа - креативні учні – успішна країна». Учитель німецької мови Олена Торгачова у співпраці з вчителем біології Тетяною Леляковою та креативними учнями школи презентували власний здоров’язберігаючий проект, що має на меті змінити систему харчування школярів закладу. Щиро радіємо перемозі колег та реалізації успішного учнівського проекту

 

Німецькомовна учительська спільнота нашого міста оцінила свою участь у конгресі як дуже корисну й інформаційно насичену. Учасники конгресу відмітили, що такі зібрання сприяють виробленню стратегії подальшого розвитку української школи, її входженню до європейського освітнього простору, де можна обмінюватися ідеями та створювати власні мережі для партнерства!

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

 

19.06.2018 р.

Інформація

 

Дводенний Міжнародний семінар, присвячений питанням історії Голокосту та геноциду національних меншин, відбувся в Сумах 11-12 червня 2018 року за співорганізації World  Jewish Congress International YIDDISH CENTER, Українського інституту вивчення Голокосту «ТКУМА», Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Інформаційно-методичного центру управління освіти і науки Сумської міської ради, Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 12 ім. Б.Берестовського та Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5.

З вітальним словом  до учасників звернувся ректор Сумського обласного інституту післядипломної освіти Юрій Нікітін, звернувши увагу на актуальності даної тематики. Ірина Губська, директор Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 12 ім. Б. Берестовського зробила короткий екскурс в історію школи, на базі якої відбувся захід, розповіла про плідну співпрацю з Українським інститутом вивчення Голокосту «Ткума», діловим партнером якого вони є вже три роки.

Тему «Голокост та винищення ромів у роки Другої світової війни» висвітлили у своїй доповіді Валентин Рибалка, науковий співробітник та Микола Буланий, координатор освітніх програм музею Українського інституту Голокосту «Ткума». Окремо доповідь прозвучала і в стінах Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5, де зібрались представники ромської громади міста, колектив школи, учні та діти дошкільного віку. Жваве обговорення викликала тема доповіді та експонати виставки, присвячені геноциду ромів, оскільки історія ромського народу довгий час замовчувалась, і активно вивчається лише в останні роки.

Віктор Погромський, доктор Національного університету «Києво-Могилянська академія» виступив з доповіддю, присвяченою питанням ЗНО.

Про скарби культури ідіш до, під час та після Голокосту розповідав Мордехай Юшковський, доктор Ієрусалимського університету.

 

Учасники погодились з тим, що тематика і формат проведення заходу є дуже актуальним і потребує подальшого розвитку.

Інформація

 

У Сумах 31 травня 2018 року відбувся Всеукраїнський форум «Технології забезпечення права дитини  на сім’ю в умовах сучасної України: досвід та перспективи» для батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу та їх вихованців.

У рамках роботи дитячої платформи проведено екскурсію до Сумського міського центру еколого-натуралістичної творчості  учнівської молоді, у ході якої діти познайомились з рослинним світом ботанічного саду «Юннатівський», мешканцями куточка живої природи, навчально-тваринницької ферми та акваріумного комплексу. Цікавим відкриттям для учасників форуму були експонати музею хліба та краєзнавчо-етнографічного музею ЦЕНТУМ.

 

 

Проведено заходи до Міжнародного дня захисту дітей

 

З метою відзначення Міжнародного дня захисту дітей 01.06.2018 року проведено загальноміські заходи, учасниками яких стали  близько 400 учнів  закладів освіти  міста.

У заходах  брали участь перший заступник голови Сумської обласної ради Річкаль А.Я., заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Мотречко В.В., депутати Сумської міської ради Губська І.О., Богодушко Б.І., директор Інформаційно-методичного центру управління освіти і науки Сумської міської ради Плахотнікова Г.Д.

Усі присутні стали  учасниками концертної програми  з елементами children-dance «Привіт, літо», брали участь у майстер-класах, ігрових програмах, вікторинах, змаганнях, які підготували педагоги Сумського Палацу дітей та юнацтва, Сумського міського центру  еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, Сумського міського Центру науково-технічної творчості.

Школярі переглянули показові виступи гуртка «Історична реконструкція» Сумського міського центру військово-патріотичного виховання.

Виставку озброєння та екіпіровки презентували дітям спецпідрозділ «Корд», кінологічний центр та вибухотехнічна служба при ГУНП України в Сумській області, підрозділ Національної гвардії в/ч 3051, управління патрульної поліції.

 

Учасники заходів отримали  гарний настрій, позитивні емоції,  задоволення від спілкування. 

Виховний відділ Інформаційно-                    методичного центру управління освіти і науки Сумської міської ради

 

 

Для того щоб досягати успіху,

потрібно завжди отримувати дозу натхнення

Говорять, що справжній успіх не вимагає важкої праці й ненормованого робочого дня, а лише творчості, готовності до нового, завзяття, ентузіазму та бажання. Саме ці складові й допомогли учасникам Всеукраїнського науково-педагогічного проекту «Філологічний Олімп» підкорити ще одну вершину освітянського простору -  отримати перемогу в конкурсі-огляді для вчителів-словесників «На хвилі сучасності – 2018».

Цей конкурс проводиться вдруге, і вчителі закладів освіти м. Суми знову продемонстрували високі результати. Тому найщирішими словами вітаємо наших колег:

Капленко Аллу Олександрівну, учителя зарубіжної літератури Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6, яка посіла І місце в номінації «Розробка уроку»; Чикалову Наталію Іванівну,  учителя зарубіжної літератури Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ст.  № 29, яка посіла І місце в номінації «Розробка позакласного заходу».

У номінації «Майстер-клас» І та ІІ почесні місця вибороли відповідно Цапенко Наталія Олександрівна, учитель зарубіжної літератури Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 22 та Стоян Оксана Володимирівна, учитель зарубіжної літератури В-Піщанської ЗОШ. 

Учитель зарубіжної літератури Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №5 Сорока Інна Іванівна стала переможцем в номінації "Розробки занять курсів за вибором та факультативів".

Але це ще не всі переможці. Гідно були представлені Суми і в учнівському  конкурсі-огляді «Стежками літературних героїв – 2018».  Так у номінації «Буктрейлер» переможцями стали такі учні:

Коваль Анастасія посіла ІІ місце (Сумська ЗОШ І-ІІІ ступенів №24,  учитель - Малигіна Олена Петрівна);

ІІІ місце між собою розділили

- Гарцунова Анастасія, Гарцунова Марія (Сумська ЗОШ І-ІІІ ступенів №15 ім. Д. Турбіна, учитель - Кузнєцова Лариса Миколаївна);

- Мільченко Дмитро, (Сумська ЗОШ I-III ступенів №22; учитель - Цапенко Наталія Олександрівна);

- Дядченко Ольга, Носачова Єлизавета (Сумська ЗОШ І – ІІІ ступенів № 7 ім. М. Савченка, учитель - Атанова Оксана Анатоліївна). 

Справжніми чарівниками слова продемонстрували себе учні, які представили свої роботи в номінації «Фанфікшн».

І місце посіла Бугера Катерина (Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №29,  учитель - Слабко Тетяна Анатоліївна).

На другу почесну сходинку п’єдесталу піднялися учні:

Білошапка Євгенія (заклад загальної середньої освіти № 19 ім. М. С. Нестеровського, учитель - Богданович Тетяна Федорівна);

Донда Віталій (Сумська ЗОШ І-ІІІ ступенів №20, учитель - Тімченко Світлана Олександрівна). 

А ІІІ місце вибороли  відразу шість сумських школярів:

Шевич Вероніка (Сумська ЗОШ І-ІІІ ступенів №15  ім. Д. Турбіна, учитель - Буряченко Світлана Іванівна);

Куровська Юлія (Сумська спеціалізована школа №10 , учитель - Сенчуріна Лариса Єгорівна); 

Усова Єлизавета (Сумська ЗОШ І-ІІІ ступенів №20, учитель - Тімченко Світлана Олександрівна);

Гречка Алла (Сумська ЗОШ І-ІІІ ступенів №15 ім. Д.Турбіна, учитель - Кузнєцова Лариса Миколаївна);

Шейкін Степан (Сумський НВК №16,  учитель - Рогачова Галина Михайлівна); 

Козюля Варвара, Терещенко Тетяна (Сумська спеціалізована школа №10, учитель - Сенчуріна Лариса Єгорівна).

Такі успіхи вчителів та учнів м. Суми в конкурсах всеукраїнського рівня є свідченням високого професіоналізму, майстерності та творчої співпраці. Вони є взірцем ентузіазму та завзяття, натхненниками для інших.

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

 

Свято творчості й таланту

 

22 травня в Києві відбулася урочиста церемонія нагородження переможців VIII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, на яку були запрошені  діти з різних областей України. Подарунок Долі – бути присутніми на Святі творчості й таланту, що покликане знову й знову відроджувати в душі шану до Великого творця українського слова. Серед присутніх -  щедро обдаровані діти нашого міста:  Мацькович Софія, учениця 11-го класу Сумської спеціалізованої школи № 7, та Рижкова Анастасія, учениця 8-го класу Сумської загальноосвітньої школи № 18, їхні вчителі-наставники Назаренко Людмила Григорівна (ССШ № 7), Коленченко Олена Олександрівна (ЗОШ № 18)  та батьки.

Присутніх глибоко зворушив Державний Гімн України, який звучав наживо, покладання квітів до пам’ятника Тараса Шевченка, літературно-музичні вітання. Творчого натхнення, легкого пера юним шевченкознавцям побажали депутат Верховної Ради України В’ячеслав Кириленко, Міністр освіти і науки Лілія Гриневич, голова журі Дмитро Дроздовський.

Трепетно й піднесено прозвучали слова подяки державі, Президентові України,  Міністру освіти і науки України , виголошені переможницею VIII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка Мацькович Софією за підтримку творчої молоді та виховання  національно свідомих громадян України, котрі залюблені в українську мову та культуру, адже рідна мова – першочерговий компонент, що єднає Схід і Захід, консолідує суспільство, сприяє економічному піднесенню.

Талановита молодь міста обрала своїм дороговказом Слово, а воно неодмінно покаже надійний шлях у майбутнє.

 

Фото

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

24.05.2018 р.

Інформація

 

         18 травня 2018 року на базі ЗОШ № 23 за підтримки Інформаційно-методичного центру управління освіти і науки Сумської міської ради відбулися змагання з функціонального багатоборства. Захід проведено в рамках Всеукраїнського соціального проекту «WOD Test teen’s». Гловна мета участі в проекті - популяризація здорового способу життя, залучення учнів до регулярних занять фізичною культурою та спортом; підвищення спортивної майстерності учасників, впровадження функціонального багатоборства в систему фізичної підготовки учнівської молоді.

 Ініціаторами спортивних змагань виступили «Сумський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Сумської обласної ради, спортивний клуб «В-Тоne». Команди з 15 закладів освіти м. Суми: №№ 1, 6, 7, 8, 9, 10, 12, 15, 20, 22, 23, 26, 27, 29, Сумська класична гімназія відповідно до Положення проекту виконували єдине фізичне завдання з 4-х послідовних вправ без пауз.

         Усі команди, які брали участь у змаганнях отримали подарунки від головного спонсора спортивного клубу «В-Тоne».

         Переможцями стали: І місце - КУ ССШ № 10; ІІ місце - КУ ЗОШ № 26; ІІІ місце - КУ ЗОШ № 22.

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

 

22.05.2018 р.

Інформація

 

18.05.2018 р. на базі КУ СЗОШ №8 для вчителів, які в 2018-2019 н.р. будуть набирати перші класи, відбувся семінар-тренінг «Педагогічні технології розвитку особистості школярів з особливими освітніми потребами». У ході роботи були розглянуті актуальні питання організації освітнього процесу для дітей з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного навчання.

Янчук О.В., заступник директора з НВР, поділилась із учасниками семінару власним досвідом організації професійного співробітництва на умовах педагогіки партнерства в закладі освіти. Практичний психолог школи, Білоус А.С., ознайомила присутніх з дієвими методами та прийомами роботи з дітьми в умовах інклюзивного класу, довела до відома аудиторії головні аспекти психолого-педагогічного супроводу та соціалізації дітей за різними нозологіями, детально зупинившись на кожній із них. Учитель інклюзивного класу, Зінченко Г.А., поділилась із колегами власним досвідом, методами та прийомами роботи з учнем із затримкою психічного розвитку. Педагог надала практичні поради та рекомендації щодо роботи з дитиною з особливими освітніми потребами.

Слухачі взяли участь у майстер-класі «Інноваційні форми роботи, що сприяють розвитку творчої активності дітей з особливими освітніми потребами», який підготували для присутніх учитель спеціального класу Штанько І.О. та асистент учителя Жигілій Е.О. Учасники семінару опанували такі техніки ізотерапії, як «Малювання пальчиковими фарбами», «Навчимо виделку малювати», «Авторський пензлик».

Під час підведення підсумків семінару-тренінгу методист Інформаційно-методичного центру управління освіти і науки СМР Самохіна С.Є. разом із педагогами виробили узагальнені поради щодо роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

На заході панувала атмосфера успіху та творчої співпраці.

 

Фото

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

 

21.05.2018 р.

Дні Європи в місті Суми (19-20 травня 2018 року)

 

19-20 травня вся шкільна європейська родина відзначила Дні Європи в місті Суми. Європейське містечко цього року святкувало свій 10-й ювілей! Широкий спектр європейських можливостей представили для учасників свята всі 28 шкільних євроклубів закладів освіти міста, які неспинно розширюють національні горизонти до активного міжнародного партнерства, популяризують європейські цінності та принципи, ініціюють процеси європейської інтеграції всієї України. У сквері ім. Т.Г. Шевченка розмістились 12 локацій: «Артпростір»; «Erasmus+youth»; «Науковий простір»; «Освітній простір»; «Туристичний простір»; «Мовні та культурні майстерні»; «ВНЗ простір»; «Парк дейтінг»; «Еко-простір»; «Дозвілля та оздоровлення»; «Виставка хенд-мейд сувенірів «Суми креативні». На європейському святі учнівська молодь продемонструвала надзвичайні наукові винаходи, освітні проекти та програми, сувенірні та кулінарні майстерні, інноваційні арт-техніки, смарт-технології з використання вторинної сировини, креативні інсталяції та фото-зони із зображенням архітектурних споруд європейських міст, які не просто не залишили байдужими відвідувачів тематичних локацій, а й захопили, здивували й надихнули.  Майстерна та креативна команда євроклубу ЗОШ № 5 «Euroway» надала можливість усім бажаючим пройти паспортний контроль,   а також запропонувала для ознайомлення покрокові інструкції як  отримати паспорт учасника Дня Європи, за допомогою якого можна подорожувати просторами містечка «Європейські можливості в Сумах: дізнайся про свої можливості». Отримавши відмітки про 12 відвіданих локаційних зон, учасники поверталися до пункту паспортного контролю за сувенірними нагородами. Учні шкіл мали змогу поспілкуватися з волонтерами європейської волонтерської служби ГО «Центр євроініціатив», відвідати мовні експрес-курси та отримати навички іншомовної комунікації. У рамках урочистого відкриття свята відбулося нагородження найактивніших учасників євроруху грамотами міського голови ССШ № 2 ім. Д. Косаренка («EuroKIDS Golden Youth»), ЗОШ № 12 ім. Б. Берестовського («Rainbow»), ССШ № 1 ім. В. Стрельченка («EUROСLUB № 1»); ЗОШ № 8 («Friends»); ССШ № 17 («Вектор») та управління освіти та науки Сумської міської ради євроклуби закладів освіти міста: ССШ № 7 («Our Universal Club»), ЗОШ
№ 13 («
Smile»),  ЗОШ № 22 («Energy»), ЗОШ № 23 («Euroteens»), CCШ № 25 («Гармонія»), CCШ № 29 («ЄвроStar») за активну роботу в напрямку євроінтеграції та популяризації європейських цінностей, реалізацію проектів неформальної освіти серед учнівської молоді, сприяння процесам європейської інтеграції України. Музичні номери, які представили талановиті учні шкіл та гімназій, звучали на мовах європейських країн та познайомили глядачів з національним та європейським культурним надбанням.

20 травня  спортивна інтелектуально-розважальна гра «Euro Foot Quest» зібрала в міському парку ім. І.М. Кожедуба 18 найактивніших євроклубівців міста Суми із закладів освіти: №№ 1, 2, 4, 7(дві команди), 9, 10, 12, 17 (дві команди), 19, 21, 22, 23, 25, 27, 29, класичної гімназії. Попри дощову погоду амбітні члени єврорухівці отримали незабутні враження від командної гри, поглибили знання про країни ЄС, використали свої інтелектуальні, спортивні й  цифрові компетентності в змаганні. За результатами виконаних завдань квесту I місце вибороли євроклубівці хіміко-технологічного центру професійно-технічної освіти, II місце  – цілеспрямовані учасники шкільного євроруху ССШ № 17 (Євроклуб «Вектор», координатор – Совенко О.О.), а   III місце поділили команди  «Євроклубу № 1» ССШ № 1 (координатор Андріяш Я.М. та друга команда ССШ № 17 (Євроклуб «Вектор», координатор – Совенко О.О.). Усі учасники гри отримали призи та сертифікати від спонсорів.

«Euro Foot Quest – 2018» -  це не лише нові знайомства, пошуки спільних ідей та їх втілення, спортивні розваги на свіжому повітрі, незабутня радість спілкування з волонтерами EVS. Це також нагороди, подарунки, солодощі, щирі побажання в дружньому колі та незабутні враження!

Підсумовуючи, хочеться ЩИРО ПОДЯКУВАТИ ВСІМ, завдяки кому СВЯТО ЄВРОПИ в Сумах відзначається, розвивається і наповнюється новим СУМСЬКИМ європейським змістом!

 

Фото

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

 

21.05.2018 р.

Інформація

 

15 травня 2018 року в стінах факультету іноземної та слов’янської філології СумДПУ ім. А.С. Макаренка відбулося урочисте вшанування переможців та призерів конкурсу на кращу творчу письмову роботу англійською мовою «Write With Pleasure Competition». В урочистій церемонії нагородження взяли участь декан факультету іноземної та слов’янської філології Коваленко А. М., координатор ресурсного центру професійного розвитку вчителів англійської мови Голубкова Н. Л., волонтер Корпусу Миру США в Україні Лоренс Кан, методист Інформаційно-методичного центру Марченко О.С., викладачі й студенти факультету, вчителі англійської мови закладів освіти міста.

Педагоги вищої школи подякували учням міста Суми за підвищений інтерес до англомовного творчого конкурсу, а також привітали наставників з високими досягненнями та перемогами вихованців. Волонтер Корпусу Миру США в Україні Лоренс Кан побажав обдарованій учнівській молоді значних успіхів у вивченні англійської мови. Методист ІМЦ Марченко О.С. висловила побажання подальшого інноваційного розвитку традиційно актуального конкурсу на кращу творчу письмову роботу англійською мовою «Write With Pleasure Competition», що дає можливість учням старших класів випробувати свої креативні та інтелектуальні здібності. Під час церемонії учні отримали сертифікати переможців і призерів конкурсу та сувенірні подарунки.

 

Учасники заходу в дружній атмосфері обмінялися ідеями щодо подальших творчих зустрічей та зробили фото на згадку. 

«І кожен фініш – це, по суті, старт…»

 

15 травня 2018 року на базі Сумської гімназії № 1 пройшла міська конференція «Упровадження в навчально-виховний процес особистісно зорієнтованого, компетентнісного, діяльнісного підходів як умова розвитку особистості в інформаційному середовищі»: підсумки роботи над проблемою, основні завдання на 2018-2023 роки». На заході, учасниками якого стали заступники директорів з навчально-виховної роботи, керівники шкільних методичних об’єднань, методисти Інформаційно-методичного центру, підведено підсумки роботи над міською методичною проблемою, визначено досягнення, окреслено проблемні моменти та завдання, які виникли у зв’язку з реалізацією концепції «Нова українська школа». Загальні підсумки підведено директором Інформаційно-методичного центру Плахотніковою Г.Д., власними здобутками в реалізації проблеми поділились заступники директорів з НВР Синяговська Н.М. (ССШ № 25), Комлик О.В. (ЗОШ № 20), методисти Самохіна С.Є. (Інформаційно-методичний центр), Бондаренко О.В. (центр НТТМ). Учасники конференції мали змогу взяти участь не лише в пленарній, а й у практичній частині, відвідавши методичні майданчики «Технологія розвитку критичного мислення», «Біоадекватна технологія навчання», «Технологія продуктивного навчання», «Кейс-технологія».

За підсумками роботи конференції визнано необхідним завершити роботу над попередньою методичною проблемою та обрати нову: «Формування конкурентноспроможної, соціалізованої особистості, громадянина-патріота шляхом упровадження сучасних інноваційних технологій на засадах педагогіки партнерства». Отже, старт новим починанням задано…

 

Фото

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

16.05.2018 р.

Інформація

 

У рамках відзначення Всесвітнього дня мігруючих птахів під гаслом «Об’єднання наших голосів для збереження птахів» у КУ ССШ І-ІІІ ступенів № 17 м. Суми був проведений екологічний турнір «Є місце в нашім серці для птахів»

У заході брали участь учні 7-Г класу. Метою заходу було розвивати активне, небайдуже ставлення до природи, обґрунтування необхідності охорони тваринного світу, виховання бережливого ставлення до птахів, бажання їм допомогти; розширення знань учнів про екологічні групи птахів, їх значення в природі та житті людини; пробудження позитивних емоцій при виконанні дидактичних вправ; формування вміння вчитися, спілкуватися, працювати в колективі, знаходити спільну мову.

Діти з цікавістю сприйняли даний захід, брали активну участь у виконанні творчих завдань, виявляли кмітливість та неординарність мислення. 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

11.05.2018 р.