Інформація

 

24 січня 2018 року на базі конгрес-центру СумДУ відбувся І мультимедійний краєзнавчий турнір.

Організатором та координатором міського краєзнавчого турніру став Інформаційно-методичний центр управління освіти і науки Сумської міської ради. Мультимедійний турнір є оригінальним видом змагань, проведення якого не ставить на меті заміну Всеукраїнських учнівських турнірів, конкурсів з краєзнавства. Унікальність її проведення полягає в тому, що учні отримують завдання у вигляді мультимедійних презентацій. За хвилину команди дають відповіді, заповнюючи відповідний бланк. Відмінність її полягає в тому, що діти після запитань дізнаються  правильні відповіді. Таким чином відбувається не тільки  перевірка, а й вивчення нового матеріалу.

Завдання турніру були поділені на блоки. Перший  блок запитань мультимедійного турніру був проведений ректором Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної підготовки, доктором історичних наук Нікітіним Ю.О. та начальником управління освіти і науки Сумської міської ради Данильченко А.М.

Музичні питання були представлені к.п.н., доцентом Дмитром Будянським.

Наступний блок було проведено у вигляді лото. Заключний блок було зроблено у вигляді квеста.

Запитання складають учасники міської творчої лабораторії вчителів історії. Діти давали відповіді на запитання, присвячені історії культури Сумщини, історичним постатям, головним подіям. Узяти участь у мультимедійному турнірі зголосилася 31 команд із шкіл Сум. За підсумками інтелектуального змагання 1 місце посіли учасники із загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 21.

Родзинкою заходу став виступ колективу «Артель Мода».

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

Інформація

 

17 січня 2018 року в Сумському обласному театрі для дітей та юнацтва відбулось міське свято вшанування обдарованих учнів.

На святі були запрошені учні, які стали стипендіатами Сумського міського голови за результатами участі у всеукраїнських учнівських олімпіадах, міжнародних конкурсах та спортивних змаганнях у 2016-2017 навчальному році. Сумський міський голова Олександр Миколайович Лисенко цим учням вручив сертифікати. Переможців ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад, Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка привітали:

·         заступник міського голови  з питань діяльності виконавчих органів ради Мотречко Віра Володимирівна;

·         начальник управління освіти і науки Сумської міської ради Данильченко Антоніна Миколаївна;

·         заступник начальника управління освіти і науки Сумської міської ради Дрига Тетяна Василівна;

·         директор Інформаційно-методичного центру управління освіти і науки Сумської міської ради Плахотнікова Галина Дмитрівна;

·         методист Інформаційно-методичного центру управління освіти і науки Сумської міської ради Закорко Вікторія Вікторівна.

Дипломи та подарунки отримало 169 учасників свята.

На святі голова Сумської міської організації профспілки працівників освіти Гога Людмила Миколаївна вручила подяки, квіти та подарунки педагогам, які підготували найбільше переможців учнівських олімпіад, конкурсів.

10 керівників закладів освіти отримали подяки від управління освіти і науки та подарунки від Сумської міської організації профспілки працівників освіти за створення умов для найбільш якісної підготовки учнів та високу результативність їх участі у всеукраїнських учнівських олімпіадах та міжнародних конкурсах.

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

Інформація

 

         16 січня 2018 року  Інформаційно-методичним центром на базі гімназії № 1 була організована зустріч учителів хімії  закладів  загальної середньої освіти міста з Ярошенко Ольгою Григорівною, членом-кореспондентом Національної академії педагогічних наук України, доктором педагогічних наук, професором, автором шкільних підручників та навчальних посібників.

         Ярошенко О.Г.  у змістовному  та цікавому  виступі ознайомила сумських освітян з особливостями нової програми з хімії та інтегрованого курсу природознавства для учнів старшої школи,  які будуть упроваджуватися  з 2018-2019 навчального року.  На конкретних прикладах організації групової форми роботи на уроках Ольга Григорівна показала шляхи реалізації компетентнісного підходу у викладанні предмета відповідно до вимог Концепції «Нова українська школа».   

 

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

У Сумах вперше відбувся міський бал лідерів учнівського самоврядування «Зіркова феєрія», ініційований управлінням освіти і науки

 

Міський голова Олександр ЛИСЕНКО привітав учасників заходу з новорічно-різдвяними святами та побажав їм успіхів у всіх справах, які вони розпочали і за які братимуться у житті.

«Від вас залежить майбутнє України, тож будьте завжди такими красивими та усміхненими. А ми, дорослі, робитимемо все можливе і неможливе, аби ви завжди відчували надійну нашу підтримку: підтримку батьків і рідних, вчителів, керівництва міста, усієї громади», – наголосив очільник обласного центру.

Упродовж двох годин на паркеті Палацу дітей та юнацтва свої граційні па демонстрували 22 пари дебютантів.

Окрім вальсування під керівництвом професійних хореографів школярі пробували опанувати польку, квікстеп та свінг – у майстер-класі з останнього до танцю стали й почесні гості.

Також дебютанти виявляли вміння говорити компліменти, складати буріме та показували акторські здібності, випробовували себе в інших розвагах.

Почесні гості уважно до всього приглядались і на завершення балу назвали короля та королеву балу, які отримали солодкий подарунок від міського голови.

Наостанок дебютанти залишили на імпровізованому небі зірки з побажаннями.

 

 Фото

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

 

Інформація

 

 

 

12 грудня 2017 року в комунальній установі Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 21, м. Суми, Сумської області було проведено позакласний захід для учнів 11-А класу на тему «Вогонь з Холодного Яру» з метою презентації історико-документального роману Юрія Горліса-Горського «Холодний Яр»,  що висвітлює події Української революції  1917-1921 років на Чигиринщині.

 

«Холодний Яр» – твір виняткової сили, прочитавши який, людина навряд чи зможе його забути, залишиться байдужою. Холодний Яр – це одна з найяскравіших сторінок визвольної боротьби в Україні. Це живий приклад, як невеликі числом, але сильні духом люди можуть успішно боротися з незрівнянно сильнішим ворогом.

 

Автор книги був безпосереднім учасником подій Холодного Яру. Слова Юрія Горліса-Горського «Коли я впаду … мою кров вип’є рідна земля, щоб виростити з неї траву для коня того, хто стане на моє місце…», які винесені в епіграф книги, можемо з повним правом віднести до сотень тисяч відомих і безіменних героїв, які поклали життя заради свободи рідної Батьківщини.

 

Захід було проведено вчителем історії Півень М. Г., класним керівником 11-А класу. На  ньому були присутні Дегтяр Н. М., радник голови Сумської обласної державної адміністрації; Гробова В. П., директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації; Нікітін Ю. О., ректор Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти; Галун А. С., командир взводу морської піхоти, старший сержант, учасник АТО, Третьякова О.В., методист з історії СОІППО, Нікітіна І.П. методист з історії Інформаційно-методичного центру управління освіти і науки Сумської міської ради.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Інформаційно-методичний центр

 

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

 

 

«Один день в армії»

 

 

 

З 04 по 15 грудня 2017 року у закладах освіти м. Суми  проходить  декада військово-патріотичного виховання до Дня Збройних сил України.  У рамках декади Інформаційно-методичним центром спільно із Сумським міським військовим комісаріатом 08 грудня 2017 року для старшокласників м. Суми було проведено захід «Один день в армії». Гостинно прийняли учнівську молодь міста кафедра військової підготовки СумДУ, 27 реактивна артилерійська бригада, ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка.

 

Допризовники познайомилися з умовами навчання та проживання учнів ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка, побутом  військовослужбовців строкової та контрактної служби  27 реактивної артилерійської бригади (побували в казармах, їдальні, спортивному комплексі «Олімп»); ознайомилися із зразками артилерійської зброї та зразками, які є на озброєнні в бригаді. Строковиками проведено для учнів заняття «Захист від зброї масового ураження», у ході якого бажаючі приміряли загальновійськові захисні комплекти, сучасні протигази. Старшокласники продемонстрували вміння та навички при розбиранні і збиранні учбового автомата Калашникова, пістолета Макарова. Але найбільший драйв усі учасники заходу отримали від стрільби в інтерактивних тирах кафедри військової підготовки СумДУ, ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка. Закінчився військово-патріотичний захід підведенням підсумків та нагородженням найактивніших учнів та вчителів. Усього в заході брали участь 90 учнів та 29 учителів закладів освіти. І жоден з  них не залишився поза увагою. Викладачі предмета «Захист Вітчизни» ССШ №№ 1, 7, 9, 10, ЗОШ № 12, 23, НВК № 16 та учні  шкіл №№ 1, 6, 9, 10, 12, 15, 17, 21, 23, 3, 4, 7, 18, 21, 26, 27, 29, Сумської гімназії № 1 нагороджені грамотами міського голови.  Від комісара СМВК Хлопоніна А.І. отримали подарунки вчителі та допризовники закладів освіти №№ 1, 4, 6, 7, 8,  9, 10, 12, 13, 15, 17, 18, 20, 21, 22, 24, 25, 29, Сумської гімназії № 1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Інформаційно-методичний центр

 

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

 

 

Охорона праці та здоров’язбереження – необхідна складова Нової української школи

 

 

 

Проведення освітньої реформи давно вже стало не дивиною для пересічного українця. Широкий загал учнів та батьків з упевненістю визначає, що Нова українська школа – це Школа радості, компетентнісного навчання, дитиноцентризму. Педагогу в такій школі відведена роль агента змін, новатора. Не піддаючи сумніву наведені твердження, хочеться звернути увагу на педагога-людину, якій притаманні певні емоційні стани, яка переживає певні життєві негаразди та радощі, готується до проведення уроків у переповнених класах…

 

Проблеми охорони праці педагогів, збереження їх здоров’я в умовах сучасних освітніх змін наразі залишаються в повній мірі недослідженими, актуальними, а тому і знаходились в центрі уваги ІІ всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю, що проходила 5 грудня 2017 року на базі Сумського державного педагогічного університету ім.А.С.Макаренка.

 

Учителі фізичної культури, основ здоров’я, представники адміністрацій закладів освіти обговорили питання впливу стресогенної професійної діяльності на розвиток психосоматичної патології, інноваційних підходів до використання варіативних модулів з елементами хореографії на уроках фізичної культури, ознайомилися з методиками саморегуляції негативних емоційних станів. Питання охорони праці педагогів, збереження здоров’я учасників освітнього процесу надалі повинні не просто обговорюватись, а й вирішуватись на регіональному та державному рівнях – такий висновок усіх учасників конференції. Тож заклики «Бережіть своє здоров’я» та «Наше здоров’я в наших руках» і далі залишаються актуальними.

 

 

 

Інформаційно-методичний центр

 

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

 

 

Пожежна безпека в закладах освіти

 

 

 

Після трагедії у дитячому таборі «Вікторія» в Одесі, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 20.09.2017 № 643-р «Деякі питання державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки», листа Міністерства освіти і науки України від 27.09.2017 № 1/9-525 «Щодо проведення позапланових перевірок стану техногенної і пожежної безпеки», розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації від 22.09.2017 № 540-ОД «Про сприяння проведення перевірок» у жовтні-грудні 2017 року Державною службою України з надзвичайних ситуацій проводяться позапланові перевірки стану техногенної і пожежної безпеки в усіх закладах освіти.

 

Викликані дані перевірки були не лише трагедією в Одесі. За даними територіальних органів ГУ ДСНС України в областях та м. Києві щороку в Україні в будівлях і спорудах освітніх закладів реєструється в середньому 76 пожеж, унаслідок яких гине одна людина та ще п’ятеро отримують травми.

 

Інспекторським складом м. Суми Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області  також здійснено перевірки закладів дошкільної та загальної освіти та визначено типові недоліки: порушення щодо утримання приміщень та евакуаційних шляхів, пожежної безпеки інженерного обладнання, протипожежного захисту об’єкта тощо. Особливу увагу звернено на стан електричного обладнання закладів, адже найбільш поширеною причиною пожеж є коротке замкнення електромережі. З метою усунення виявлених недоліків надано рекомендації, роз’яснена нормативна база щодо дотримання вимог пожежної безпеки.

 

Важливу увагу приділяється проведенню роз’яснювальної та превентивної роботи серед учасників освітнього процесу, адже всім відомою та беззаперечною залишається істина: «Краще попередити пожежу, ніж усунути її наслідки».

 

 

 

 

 

 

Інформаційно-методичний центр

 

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

 

 

 

 

«Територія творчості»: від задуму до реалій

 

 

 

У 2017 році Інформаційно-методичним центром управління освіти і науки Сумської міської ради започатковано новий міський конкурс фахової майстерності «Територія творчості». Положення конкурсу передбачає змагання педагогів у 2-х номінаціях – «Презентація досвіду з використання інноваційних педагогічних технологій» та «Майстер-клас з використання інноваційних педагогічних технологій». Оргкомітет та члени журі були вражені високим рівнем майстерності педагогів, широким спектром володіння сучасними освітніми технологіями.

 

Загалом на участь у конкурсі подано 103 заяви справді творчих, талановитих учителів, 54 з них змагалися в номінації «Презентація досвіду з використання інноваційних педагогічних технологій». Для визначення переможців та демонстрації освітянських надбань широкому загалу журі відібрало 15 педагогів з 9 освітніх закладів міста (ССШ №№ 7, 10, 29, ЗОШ №№ 4, 5, 15, 22, 26, 27). Приємно відзначити високу активність учительської спільноти шкіл 10 та 15, по 3 представники яких потрапили до фінальної частини конкурсу.

 

Педагогічний вернісаж першої номінації конкурсу пройшов 16 листопада 2017 року на базі ССШ № 10. Учителі-конкурсанти продемонстрували вміння користуватися новими освітянськими платформами, створювати нові інтерактивні завдання, реалізовувати проекти. На сьогодні з упевненістю можна сказати, що положення, закладені в концепції «Нова українська школа», з успіхом реалізується сумськими педагогами на практиці.

 

Проте конкурс є конкурс, тому визначено переможців та лауреатів. І місце одностайно присуджено Роговій Н.В. (ССШ № 10), ІІ – Черненко В.О. (ССШ № 10), Ломаці В.В. (ЗОШ № 5), ІІІ – Войтенко Г.І., Ткаченко Л.М. (ССШ № 7), Мусі А.П. (ЗОШ № 15). Відзначимо і лауреатів «Території творчості», досвід яких заслуговує на дослідження, увагу та подальше використання: Волкову Т.П. (ЗОШ № 4), Мирошниченко Т.М. (ЗОШ № 5), Зиміну Л.О. (ССШ № 10), Вакулу А.Г., Скриннік Н.В. (ЗОШ № 15), Мельникову В.М. (ЗОШ № 22), Костенецьку І.В. (ЗОШ № 26), Азарову Н.М. (ЗОШ № 27), Скиртача М.В. (ССШ № 29).

 

         Вітаємо переможців та лауреатів, щиро бажаємо творчого натхнення та нових звершень!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

 

 

«Ми – за здоровий спосіб життя»

 

 

 

Це гасло неодноразово лунало з уст учнівської молоді в спортивній залі Сумського державного педагогічного університету ім. А.С.Макаренка, адже саме тут 14 листопада відбувся ІІ регіональний учнівський конкурс з основ здоров’я імені М.М.Васюка. 9 кращих освітніх закладів (ССШ №№ 1, 7, ЗОШ №№ 8, 13, 15, 20, 21, 22, 27), які пройшли додатковий відбірковий тур, були запрошені для участі в конкурсі та демонстрації не лише своїх спортивних досягнень, а й знань з основ здоров’я, безпеки житєдіяльності.

 

Усі учасники отримали справжню насолоду від спортивно-музичної візитівки «Ми за здоровий спосіб життя», бо творчо представляли здобутки своїх закладів освіти в процесі формування навичок здорового способу життя. Проте й інші конкурси викликали справжній ажіотаж серед молоді. Оригінальністю відзначалися реклами овочів та фруктів у фітогрі «Можливості дарів природи», навички накладання пов’язок продемонстровано в конкурс «Юний медик», спортивні досягнення – у фітнес-турнірі «Кубок майбутнього абітурієнта».

 

«Здоровим бути модно!!!» – це гасло якнайкраще підтвердили сумські школярі та запевнили присутніх, що це і є сучасний стиль життя.

 

Хоча членам журі найкращих обрати було надзвичайно складно, проте вони є. І місце в конкурсі здобула команда учнів ССШ № 7, ІІ ‑ поділили команди ЗОШ № 22 та ЗОШ № 27, ІІІ – ЗОШ № 8 та ЗОШ № 15.

 

Вітаємо переможців та бажаємо всім учасникам творчих успіхів та нових спортивних досягнень!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Інформаційно-методичний центр

 

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

 

15.11.2017 р.

 

 

Інформація

 

 

 

На базі Сумської спеціалізованої школи № 9 проведено загальноміське свято з нагоди відзначення Дня української писемності та мови. Звучали вірші та пісні про мову, линуло українське слово. Кульмінацією заходу стало написання Всеукраїнського диктанту національної єдності, який проводився під гаслом "Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета".  Диктант «Наші пісні», який читав Олександр Авраменко, доцент Київського університету ім. Б. Грінченка, автор підручників і посібників з української мови,  писали учні старших класів школи, учителі української мови та літератури, директор навчального закладу Петрюченко Григорій Сергійович, заступник начальника управління освіти і науки Сумської міської ради Дрига Тетяна Василівна, директор Інформаційно-методичного центру Плахотнікова Галина Дмитрівна.

 

Усі школи міста Суми вже вкотре долучилися до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності, створюючи власні осередки. Головне -  не перевірка грамотності, а  почуття єднання, яке охоплює всіх, хто долучився до акції.