Участь у фестивалі «Sumy Energy Fest»

 

 

 

За підтримки проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» та Асоціації «Енергоефективні міста України» у рамках заходів до Днів сталої енергії в місті Суми 10.06.2017 у міському парку культури та відпочинку імені І.М. Кожедуба проходив Фестиваль«Sumy Energy Fest».

 

У рамках фестивалю працювали інформаційні кіоски, наукові лабораторії проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні»; група спеціалізованих компаній «Електросистема» презентували сонячні панелі, зелений тариф для приватних господарств, гелеосистеми, різноманітні енергоефективні рішення УкрГазбанк – екологічні програми від УкрГазБанку, «Академія альтернативних наук» – вітряки.

 

Активну участь у заході брали Євроклуби навчальних закладів міста.

 

Так, Євроклуб «Вектор» (КУ ССШ № 17): презентував макет енергозберігаючого будинку; Євроклуб «Еuroway» (КУ ЗОШ 5) – Школу енергії: набір юного енергоаудитора, інсталяцію «Еко-мило», світове кафе: чи потрібно сортувати сміття; Євроклуб «Stер tо Еurоре» (КУ ЗОШ № 4) – вічний двигун; Євроклуб «Гармонія» (КУ ССШ № 25) – сортування сміття в Німеччині, а також «Вельми-культуру» (червоний каліфорнійський черв’як, який переробляє органіку);

 

Євроклуб «Євротінс» (КУ ЗОШ № 23) – відпочинок по-європейські; Євроклуб «ЄвроStаг» (КУ ССШ № 29) – фруктову батарейку; Євроклуб № 1 (КУ ССШ № 1) – альтернативні види палива; Євроклуб «Оur Universal Club» (КУ ССШ № 7) – енергозберігаючі лампи, виготовлення теплогенератору для опалення приміщень з побутових відходів, майстер-клас з виготовлення емблеми заходу; Євроклуб «Rainbow» (КУ ЗОШ № 12) – еко-будинок; Євроклуб «Eurukids Golden Youth» (КУ ССШ № 2) – сяючу в темряві велодоріжку.

 

Для дітей та дорослих проводилися майстер-класи з декупажу, малювання кольоровим піском, малювання тістом.

 

Учасники заходу мали можливість переглянути виставку дитячих творчих робіт «Природа в об’єктиві».

 

Подарунками від проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» були нагороджені Євроклуби навчальних закладів: 1, 2, 4, 5, 7, 12, 17, 23, 25, 29. 

 

Подяку міського голови отримали:

 

 • комунальна установа Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 7 імені Максима Савченка Сумської міської ради (керівник – Олександра Деменко) за популяризацію знань у сфері енергозбереження та охорони довкілля серед учнівської молоді, активну участь у загальноміському заході «Дні Сталої енергії в місті Суми»;

 • комунальна установа Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5 Сумської міської ради (керівник – Борис Богодушко) за популяризацію знань у сфері енергозбереження та охорони довкілля серед учнівської молоді, активну участь у загальноміському заході «Дні Сталої енергії в місті Суми»;

 • Сумський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді управління освіти і науки Сумської міської ради (керівник – Людмила Харламова) за популяризацію знань у сфері енергозбереження та охорони довкілля, виховання підростаючого покоління, активну участь у загальноміському заході «Дні Сталої енергії в місті Суми».

  Заохочувальними подарунками за плідну організаторську та творчу роботу, активну участь у загальноміському заході «Дні сталої енергії в місті Суми» нагороджені:

  – Кудояр Наталія Олексівна, учитель фізики комунальної установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 7 імені Максима Савченка Сумської міської ради;

 • Ломака Вікторія Василівна  учитель англійської мови комунальної установи Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5 Сумської міської ради.

   

  Зображення0336.jpg

   

   

   

   

   

  Інформаційно-методичний центр

  управління освіти і науки

  Сумської міської ради

   

   

   

 

 

Робота мовних загонів табору «Посмішка»

 

 КУ Сумська спеціалізована школа І ступеня № 30,

 

м.Суми, Сумської області

 

 

 

У пришкільному таборі «Посмішка» КУ Сумська спеціалізована школа І ступеня № 30, м. Суми, Сумської області  організовано роботу трьох мовних загонів: “The Red Cats”, “The Best Friends”, “The Super Friends”.  Кожен день роботи табору має свою тематику. Вихованці із задоволенням презентували девізи та пісні загонів під час відкриття табірної зміни. 

 

Яскраве враження в дітей залишили зустрічі з волонтерами Корпусу Миру, що сприяли розвитку мовленнєвої компетентності. 

 

У День захисту дітей вихованці англомовних загонів презентували малюнки на асфальті «We are Ukrainian Children». 

 

Кожної середи діти поринають у цікавий світ країни квітучої сакури ‑ Японії. Цього літа у мовному таборі нетрадиційно проходять заняття з фізичної культури. Крім того, що кожен ранок розпочинається з ранкової зарядки, діти старших загонів мають змогу відвідати заняття з йоги під керівництвом Леді Аеробіки. Під час занять вихованці табору слухають спокійну музику та розслаблюють свої м’язи та тіло. Тренування тіла позитивно впливає на психіку. Яскравою подією табору став музичний фестиваль  «Music Fresh», де вихованці мовних загонів представили інсценізовані пісні англійською мовою.   

 

Табірна зміна триває й попереду ще багато цікавого!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

 

 

Мрії здійсняються!

 

 

 

7 червня в  літньому мовному таборі «Мрія-2017», що працює на базі  КУ Сумської СШ № 1, відбулася зустріч із випускницею 2007 року вказаного закладу,  кандидатом у майстри спорту з гімнастики та біатлону, членом збірної України Шек Лідією. У рамках проведення заходу учасники літнього мовного табору мали змогу поділитися своїми досягненнями в галузі знань англійської та німецької мови, а також долучитися до обговорення відеопрезентації про Швейцарію – країну, у якій на даний час проживає і працює тренером Лідія. Шановна іноземна гостя поділилася «секретами» власних спортивних перемог, порадами у вивченні іноземних мов  та рецептами, як досягти високих спортивних результатів та особистого успіху в сучасному світі.

 

 

 

 

 

 

 

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

 

 

Інформація

 

 

 

З 29 червня розпочав роботу літній мовний табір "M&M's" на базі  ССШ №7 . Табір відвідують учні 5-7-х класів, які утворили 3 загони:  "Lingvoland", "Lol",  "Crazy bees". Вихованці із задоваленням спілкуються англійською та німецькою мовами з волонтером Ніколь Ноллер (Німеччина), яка працює в таборі за проектом “Go Camp”. Школярі дізналися більше про англомовні країни, Німеччину, поділилися цікавою інформацією про Україну, провели віртуальну екскурсію містом Суми. 

 

Кожної середи проводяться Дні Японії. Учасники літнього мовного табору відкрили для себе світ країни, де сходить сонце: подивилися відеоролик про культуру та побут японців, взяли участь у майстер-класі з виготовлення оригамі, навчилися готувати суші.

 

Позитив та невимушена атмосфера, які панують у таборі, сприяють підвищенню мотивації до вивчення іноземних мов.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

 

 

Інформація

 

 

 

Мовний загін  Euro Sweet” пришкільного табору “Калейдоскоп”, що працює в КУ ЗОШ №21 – це експериментальний майданчик для новітніх технологій та методик навчання, які розвивають життєві вміння та цінності, готують молоде покоління до життя та викликів XXI століття, сприяють обміну культурними цінностями.

 

Так,  за програмою GoCamp вихованці працюють разом з волонтером з Нігерії Шерон Оквучі за напрямом «Спорт та Здоровя». Заняття спортом допомагають перемогти свою лінь і невпевненість та є запорукою прекрасного настрою, нових досягнень, плідної праці й успішного життя!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

 

 

Інформація

 

 

 

З 29 травня 2017 року в комунальній установі Сумська спеціалізована школа №10 розпочав свою роботу літній профільний (мовний ) табір. Перший день у таборі був дуже насичений  подіями: святкова лінійка з нагоди відкриття табору(посвята у кемпівці), зустріч з волонтером із Італії Клаудією Беттіоль, заняття в незвичайній формі, настільні ігри тощо.

 

Цього року мовний табір працює над двома проектами: Здорове тіло та здорове харчування (Healthy Body and Healthy Eating) та Наші Олімпійські Ігри / Our Olympic Games. Кожен урок умовно складається із двох частин: інформаційної (ознайомлення із основними поняттями відповідної теми, дискусії та робота з фактами) та проектної - робота над проектами в групах.

 

 З першого уроку учні будуть працювати в групах, готувати колажі, проекти, презентації на певну тематику: «Lets start talking about Health» (Давайте поговоримо про здоров’я), «Nutrition» (Харчування), «Food and Nutritio» (Їжа та харчування), «Healthy Drinks» (Корисні напої),«Healthy Lifestyle Day» (День здорового способу життя) та спілкуватися англійською мовою.

 

Для кемпівців будуть проходити незвичайні дні, які присвячені Японії. Кожної середи діти будуть поширювати свій кругозір знаннями про країну, її традиції, культуру та національну кухню.

 

31 травня проведено  у мовному таборі День Японії. Діти переглядали  відеоролики про історію та культуру Японії. Для них проведено майстер-клас з виготовлення орігами (журавлик), а потім діти  створювали колажі про Японію.

 

 

 

День, коли розглядалося питання «Nutrition» (Харчування). Діти розв’язували кросворди та  пазли, виконували творчі завдання, проведено дискусію щодо здорового харчування та після всього учні працювали над створенням колажів на тему «Мій корисний сніданок».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Інформаційно-методичний центр


управління освіти і науки


Сумської міської ради


 

 

 

 

 

 

 

«Суми – місто безпеки»

 

 

 

1 червня для юних сумчан стало справжнім святом, святом радості, гарного настрою, успішності. Уперше в історії міста дитячий парк «Казка» став центром не лише дитячих розваг, а справжнім навчальним майданчиком. Саме тут було проведено фестиваль «Суми – місто розваг» за ініціативи навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Сумської області, управління освіти і науки Сумської міської ради, Інформаційно-методичного центру.

 

На тренувальних майданчиках учні загальноосвітніх навчальних закладів мали можливість отримати практичні навички надання домедичної допомоги, допомоги потерпілим на водних об’єктах, ознайомитися з роботою кінологічної, вибухотехнічної, рятувально-водолазної служб. Випробування були успішно пройдені і закономірним результатом стали винагороди від Сумського міського голови, Олімпійського комітету, дирекції парку «Казки» тощо.

 

Свято скінчилось, проте навички безпечної поведінки залишаться з учнями надовго.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Інформаційно-методичний центр

 

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

 

01.06.2017 р.

 

 

Проведено заходи до Міжнародного дня захисту дітей

 

 

 

З метою відзначення Міжнародного дня захисту дітей 01.06.2017 року проведено загальноміські заходи, учасниками яких стали учні навчальних закладів міста.

 

Школярі пройшли святковою колоною  від площі Незалежності до скверу Шевченка в супроводі Народного духового оркестру Вищого училища мистецтва та культури імені Д.Бортнянського, були учасниками концертно-ігрової програми «Світ барвистий, веселковий» та танцювального серпантину, які підготував Палац дітей та юнацтва. По закінченні дітей порадував водоспад із  мильних кульок.

 

Школярі  брали участь у роботі  «Країни веселкової», спортивної  та інтелектуальної станцій, майстер-класу з декоративно-ужиткового мистецтва, які провели педагоги Палацу дітей та юнацтва.

 

Сумський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді подарував школярам можливість узяти участь у роботі майстер-класів з паперопластики «Долонька дружби» та «Голуб миру», позмагатися на ігровій зупинці «Спритні, дужі, грайливі», переглянути виставку творчих робіт вихованців «Творчість єднає серця».

 

«Казкова галявина» - таку назву мав майстер-клас, підготовлений та проведений для дітей Сумським міським Центром науково-технічної творчості. Діти власноруч виготовляли героїв казок у  різних техніках та з використанням різноманітних матеріалів.

 

Цікавість в учасників святкових заходів викликала станція «Історична реконструкція» Сумського міського центру військово-патріотичного виховання, під час роботи якої  її відвідувачі познайомилися з історією лицарства, мали змогу переглянути лицарські бої  та самим стати їх учасниками. Свої спортивні вміння продемонстрували юні дзюдоїсти Центру військово-патріотичного виховання.

 

Учасники заходів отримали морозиво та солодощі.