Правовий всеобуч. Актуальні питання для освітян

 

Кожна зустріч фахівців обласної юстиції з освітянами – особлива подія, адже вчителі – наймасовіша професійна спільнота, їхнє спілкування з учнями є надійним каналом комунікації та поширення правової інформації серед школярів.

Чергова зустріч з освітянами відбулася під час засідання міського методичного об’єднання вчителів географії та економіки на базі Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №7 імені Максима Савченка.

Розпочали спілкування з найактуальнішого – теми булінгу. Ця тема не покидає сторінки преси, інтернет видань, побутових обговорень пересічних громадян, адже є проявом соціальних проблем суспільства. Працівниками Головного територіального управління юстиції в Сумській області наголошено, що Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо протидії булінгу», який вперше юридично визначає поняття булінгу в українському законодавстві та передбачає відповідальність не лише за вчинення, але й за приховування випадків булінгу.

Тема булінгу є резонансною, тому викликала жваве обговорення серед педагогів, які задавали багато запитань, пов’язаних з реальними ситуаціями зі шкільного життя.

          Правовий всеобуч для педагогів не закінчено, адже законодавство залишається динамічним, а значить, нові зустрічі з фахівцями-юристами ще попереду. 

02.01.2019

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

                                                                 Сумської міської ради

Інформація

 20.12.2018 року в Сумському обласному театрі для дітей та юнацтва відбулося новорічно-різдвяне свято  для учнів пільгових категорій 1-3 класів закладів освіти. Подивитися виставу «Кицькин дім» прийшло більше 350 дітей.

    На заході були присутні Лисенко О.М., Сумський міський голова, Мотречко В.В., заступник Сумського міського голови, Данильченко А.М., начальник управління освіти і науки Сумської міської ради. Олександр Миколайович привітав усіх присутніх з прийдешніми новорічними святами.

20.12.2018

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

                                                                 Сумської міської ради

Інформація

 

12-13 грудня 2018 року на базі СумДУ відбувся І обласний фізичний турнір «Юний дослідник».

У турнірі взяли участь 5 команд школярів закладів освіти міста №№ 2, 10, 15, 17, гімназії № 1. Перемогу отримала команда учнів ССШ № 17 (керівник команди, учитель фізики ССШ № 17 Беденко Т.В.), ІІ місце  посіла команда ССШ № 10 (керівник команди, учитель фізики Д’яченко М.Ю.).

Висловлюємо вдячність адміністраціям та вчителям фізики тих шкіл, які залучили своїх учнів до інтелектуальних змагань.

Вітаємо всіх учасників турніру, сподіваємось, що участь у ньому дозволить глибше зрозуміти закономірності законів розвитку природи, здобути ґрунтовні знання з фізики та добре підготуватися до ЗНО.

18.12.2018

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

                                                                 Сумської міської ради

ДЕКЛАРАЦІЯ ПРАВ ЛЮДИНИ – ОСНОВНИЙ ДОКУМЕНТ  НА  ВСІ ЧАСИ

Цьогорічний Всеукраїнський тиждень права ювілейний. Ось уже десятиліття поспіль, починаючи з 2008 року, в Україні в ці дні активізується правопросвітницька діяльність органів юстиції, громадських активістів, правозахисників.

Нинішній Всеукраїнський тиждень права особливий ще й тим, що  світова спільнота відзначає 70-річчя Загальної декларації прав людини – першого і  основного документа в історії людства, в якому чітко сформульовані положення про права людини.

30 статей, які викристалізувалися в результаті роботи над кожним реченням кращих правників, політиків різних країн та національностей після Другої світової війни, стали основою для багатьох міжнародних документів, національних конституцій, інших законів, що гарантують права людини. Вона стала тим першоджерелом, з якого народжуються сучасні  документи, що гарантують права людей.

Книга рекордів Гіннеса описує Декларацію як «найбільше перекладений документ» у світі. І це не випадково. Декларація послужила основою для двох обов'язкових пактів ООН про права людини: Міжнародного пакту про громадянські і політичні права та Міжнародного Пакту про економічні, соціальні та культурні права. Принципи декларації викладені в міжнародних договорах, таких, як  Міжнародна Конвенція про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, міжнародна Конвенція про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок, Конвенція Організації Об'єднаних Націй про права дитини, Конвенція Організації Об'єднаних Націй проти катувань, і багато інших.

Інтерес до Декларації прав людини не зменшується, він – зростає, адже немає більшої цінності, ніж права людини.

Права людини, їх захист, підвищення правової освіти громадян – ось три основоположні завдання, які покладаються на органи юстиції за важливим напрямом – правопросвітництво. Ми прагнемо максимально надавати громадянам інформацію про їхні права, навчити захищати свої права. Варто відзначити, що потужна хвиля інформаційної роботи, здійсненої під час реалізації загальнонаціонального проекту «Я МАЮ ПРАВО!» не була марною. Кожен напрям цієї роботи мав конкретне наповнення, за кожним сказаним словом – велика практична робота.

Без сумніву, це важливо для сьогоднішнього етапу розвитку України, це посіяні зерна довіри до права  для молодого покоління, які зарясніють врожаями вже в недалекому майбутньому.

 

 

 

 

Нагороджено кращих учителів

«Він актор, але його глядачі й слухачі не аплодують йому. Він скульптор, але його робіт ніхто не бачить. Він лікар, але його пацієнти рідко дякують йому та не завжди бажають лікуватися. Де  йому взяти сили для щоденного натхнення? Тільки в самому собі, тільки в усвідомленні величі своє справи», - так змалював портрет учителя відомий публіцист і журналіст С. Л. Соловейчик. І саме для таких учителів, творчих, талановитих, прогресивних, звучали сьогодні в приміщенні Сумської загальноосвітньої школи  №22 урочисті фанфари з нагоди підбиття підсумків І туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2018».

Цього року 17 учителів мали змогу продемонструвати свій професійний рівень у таких номінаціях: «Географія», «Онови здоров'я», «Учитель інклюзивного класу», «Захист Вітчизни», «Французька мова». Конкурсанти пройшли випробовування на виявлення фахової майстерності, провели показові уроки, створювали проекти тощо. Кожного дня члени журі переконувалися в тому, що учасники конкурсу – люди цілеспрямовані, з широким світоглядом, завжди відкриті, готові до конструктивної співпраці, цікаві співрозмовники, яскраві представники генерації творчих педагогів.

І ось нарешті довгоочікуване оголошення результатів. В актовій залі гамірно: учасники конкурсу хвилюються, члени журі тримають інтригу, глядачі висловлюють свої припущення стосовно переможців. «Педагог-ТV» (саме такий формат цьогорічного нагородження) розпочав онлайн трансляцію урочистого дійства. Звучать щирі слова на адресу учасників, лауреатів та переможців конкурсу з вуст заступника міського голови  Мотречко В.В., заступника начальника управління освіти й науки Сумської міської ради Дриги Т.В., директора Інформаційно-методичного центу Плахотнікової Г.Д.

Учителі-конкурсанти сьогодні справжні герої дня. Кожен з них отримав заслужене визнання й винагороду. Переможцями стали:

- Калініченко Юрій Володимирович, учитель ССШ № 7 (номінація «Захист Вітчизни»);

- Литовка Тетяна Олегівна, учитель ЗОШ № 20 (номінація «Французька мова»);

- Онищенко Ольга Володимирівна, учитель ЗОШ № 8 (номінація «Учитель інклюзивного класу»),

- Плющик Юлія Петрівна, учитель ССШ № 7 (номінація «Географія»);

- Ткаченко Оксана Олександрівна, учитель ЗОШ № 27 (номінація «Основи здоров’я»).

Лауреатами І туру конкурсу визнано Шевченка Сергія Анатолійовича, учителя предмета «Захист Вітчизни»  ЗОШ № 23; Ванюшенка Олександра Валерійовича, учителя предмета «Захист Вітчизни» ССШ № 25; Дещенко Людмилу Григорівну, учителя інклюзивного класу НВК № 16; Гончаренко Марину Михайлівну, учителя географії  гімназії № 1;  Бойченко Оксану  Олексіївну, учителя географії Піщанської ЗОШ; Лелякову Тетяну Петрівну, учителя предмета «Основи здоров’я» ЗОШ № 24; Гонор Олену Григорівну, учителя предмета «Основи здоров’я» ЗЗСО № 19;  Новік Вероніка Іванівна, учителя французької  мови ЗОШ № 20.

А потім  учителів очікував, мабуть, найприємніший подарунок – це веселі та щирі пісні й запальні танці, які підготували для них учні. Свято пройшло в атмосфері емоційного єднання та чуттєвого піднесення.

Міський етап  конкурсу закінчився. Але для переможців це тільки початок, адже далі підготовка до участі в наступному турі конкурсу, а також презентація власного педагогічного досвіду на семінарах, методичних об’єднаннях учителів-предметників. Сподіваємося, що педагогічні знахідки конкурсантів не залишаться поза увагою освітян міста.         

 Випадкові люди дуже рідко затримуються в цій професії. Не кожен може бути вчителем, бо це колосальна та кропітка праця, саможертовність, величезне терпіння, любов до дітей та непідкупний інтерес  до того, що ти робиш. Тому важко оцінити заслуги талановитого педагога, який відкриває перед дитиною двері у світ знань, впливає на формування його життєвої позиції та пріоритетів, закладає ґрунтовні основи його особистості.

 

То ж нехай  робота  приносить  кожному освітянину тільки радість! Винагорода  буде гідною! Старання будуть виправдані учнівською вдячністю та високими досягненнями.

13.12.2018 року

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

Територія творчості

 

11 грудня 2018 року в межах ІІ міського конкурсу «Територія творчості» на базі ЗОШ № 6 відбувся методичний фестиваль «Інноваційна освітня діяльність педагога – платформа успіху та компетентності». 15 найкреативніших професіоналів своєї справи (обраних, до речі, зі 100 учасників) змагалися в номінації «Майстер-клас з використання інноваційних педагогічних технологій», демонструючи сучасні методики викладання освітніх предметів. Три методичні локації зібрали близько 60 педагогів з різних закладів освіти. Педагоги мали можливість відпрацювати методики малювання кавою, використання ігрової технології, технології кейс-стаді на різноманітних уроках, ознайомитися з можливостями упровадження STEM-освіти, прийомами розвитку координаційних здібностей та дрібної моторики, можливостями методів «Будакон», сторітеллінг тощо. У фінальній частині заходу всі педагоги мали можливість систематизувати та узагальнити отримані знання шляхом створення лепбуку «Методичний фестиваль».

Спільним рішенням професійного журі визначено переможців та лауреатів конкурсу. І місце посів учитель фізичної культури     ССШ № 7 Тхор О.О., ІІ місце поділили Мільченко С.В. (учитель біології ЗОШ № 22), Михайлик А.М., Лазарєва Н.Б.(учителі німецької мови та образотворчого мистецтва ССШ № 7), ІІІ місце – Ємельяненко О.В. (учитель фізичної культури ЗОШ № 23), Цапенко Н.О. (учитель зарубіжної літератури ЗОШ № 22), Капленко А.В. (учитель математики ЗОШ № 6). Відзначено високий рівень професійної майстерності і лауреатів конкурсу. Це – Зимогляд О.І. (учитель біології та основ здоров я ССШ № 10), Муха А.П. (учитель фізики ЗОШ № 15), Дейнека Н.М. (учитель біології ЗОШ № 27), Білоног І.С., Ткаченко Л.М., Костенко А.В. (учителі інформатики, математики, біології ССШ № 7), Новикова Л.С. (соціальний педагог ЗОШ № 18), Власенко О.С. (учитель української мови та літератури ССШ № 25). 

Побажаємо педагогам творчих злетів та натхнення, нових креативних ідей, професійного зростання.

12.12.2018 року

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

 29 листопада в залі Вченої ради Національного технічного університету України «КПІ ім. І. Сікорського» міністр освіти і науки України Лілія Гриневич вручила дипломи лауреатів стипендії Президента України переможцям IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів та ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН. Серед лауреатів стипендії Президента України був і Кисляк Богдан – учень ЗЗСО № 21, який зайняв І місце на IV етапі олімпіади з історії. Викладає історію у Богдана  вчитель Свытлана Резникова.

Про життєву формулу успіху, переваги та виклики втрати наполегливості молодим поколінням, а також натхнення і любов до своєї справи Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич говорила з лауреатами стипендії Президента України для переможців Всеукраїнських учнівських олімпіад і Всеукраїнського конкурсу науково-дослідницьких робіт МАН.

Стипендії отримали 270 школярів та студентів, які протягом року щомісяця отримуватимуть грошову винагороду за свої інтелектуальні досягнення. Серед них – 150 переможців учнівських олімпіад з навчальних предметів і 120 – Всеукраїнського конкурсу-захисту. Цьогоріч розмір стипендії складає 2 тис 600 гривень на місяць.

«Кожен із вас – це не просто талант, а талант наполегливий. Мати талант – це можливість, яка є у кожної людини, а от розвинути цей талант і мати силу волі працювати, коли інші відпочивають, – це найвище мистецтво.  Знаєте, у нас сьогодні склалася така ситуація, яку я відчуваю спілкуючись із молоддю. Думаю,  це одночасно і можливість, і  великий виклик. Я спостерігаю відсутність терпіння у молоді. І це можливість, бо всі прагнуть йти швидко вперед, ставлять великі цілі, і це дає надію на поступ і на нетрадиційні та цікаві шляхи вирішення проблем. Але йде і певне знецінення важливості терпіння. Бо коли, поставивши собі мету, починаєш йти до неї, з’являється багато перешкод, дорога не вистелена м’якою травичкою, неуникненно виникають проблеми, які потрібно вирішувати і яким потрібно опиратися. І тут потрібна і наполегливість, і терпіння – вони ключ до звершень», – розповіла Лілія Гриневич, виступаючи перед лауреатами.

Вона також додала, що на її думку «правильно й вдало поставлена для себе мета, віднайдений талант, помножений на працю і наполегливість»  – це і є формула успіху.

«Не сумніваючись у ваших талантах, я б хотіла побажати вам одного – щоб ви ніколи не втрачали натхнення на наполегливість, терпеливість і велику працю. І це призведе до успіху, а ваш успіх – це успіх України», – підсумувала Міністр.

Призначення стипендій Президента України для переможців Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових навчальних предметів і Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України відбувається вже тринадцятий рік поспіль.

З 2006 до 2018 року лауреатами стипендії Президента України стали 3 тис 510 представників інтелектуально обдарованої молоді.

03.12.2018 року

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

30.11.2018 року на базі Сумського державного педагогічного університету ім. А.С.Макаренка за ініціативи Академії інноваційного розвитку освіти був проведений тренінг «Проект Н5Р для творчого вчителя», організований навчальним центром для освітян України «Освітній Weekend». Навчання орієнтовано на педагогів, які мають бажання підвищувати свій професійний рівень відповідно до сучасних тенденцій в освіті.

На тренінгу були присутні представники ІМЦ, 30 учителів закладів освіти №№ 7, 10, 20, 21, 24, 27, 29,
НВК № 41. Тренер Мещишена Ганна Миколаївна, директор Конотопської міської малої академії наук учнівської молоді, учитель інформатики Конотопської гімназії, ознайомила вчителів з інтерактивним контентом Н5Р. Під час міні-курсу вчителі навчалися створювати інтерактивні ігри, вікторини, презентації, відеоролики.

 

За результатами роботи в обраному тренінгу педагоги отримали електронні сертифікати зразка МОН України із зарахуванням 6 годин.

03.12.2018 року

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

Проведено загальноміські батьківські збори

 

14.11.2018 року на базі Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 18 проведено загальноміські батьківські збори «Створення безпечного освітнього середовища», на яких  були присутні батьки учнів 5-11 класів закладів освіти міста, заступники директорів з виховної роботи, учителі.

У роботі засідання брали участь Мотречко В.В., заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, Дрига Т.В., заступник начальника управління освіти і науки Сумської міської ради, Корж В. Г., головний спеціаліст управління освіти і науки Сумської міської ради, Кругляк Н.І., завідувач виховного відділу ІМЦ управління освіти і науки Сумської міської ради,  Сердюк В. М., практичний психолог відділу практичної психології і соціальної роботи ІМЦ управління освіти і науки Сумської міської ради, Ярем О.А., начальник відділу правової інформації та консультацій Сумського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Красовська О.Г., інспектор зі зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Сумській області.

Були порушені питання шкільного булінгу та взаємодія школи й батьків щодо його попередження, відповідальності батьків за невиконання батьківських обов’язків, ролі батьків у попередженні дорожньо-транспортних пригод, здоров’я школяра  як найвищої  соціальної цінності.

Атмосфера творчої співпраці, партнерства, взаємодовіри панувала на засіданні загальноміських  батьківських зборів.

Обговорено деякі аспекти життєдіяльності міста. Батьки отримали відповіді на питання, поставлені заступнику міського голови Мотречко В.В.

 

 

14.11.2018 року

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

Покоління нових можливостей

 

         8 листопада 2018 року на базі КУ ССШ № 7 ім. М. Савченка відомий шоумен, телеведучий «Нового каналу», лідер спортивного руху «JuniorZ» Олександр Педан із командою однодумців провів для вчителів фізичної культури закладів освіти , професійно-технічних закладів, інструкторів фізичного виховання дошкільних навчальних закладів тренінг та майстер-клас з нових видів спорту: черлідинг, регбі, флорбол, крофбол, петанк, фрізбі. Це нові варіативні модулі, які є в оновленій навчальній програмі МОН України з фізичної культури. Усього в заході брали участь близько 100 чоловік.

         На початку семінару-практикуму заступник міського голови Степан Пак та Олександр Педан підписали меморандум про підтримку спортивного руху «JuniorZ» у місті Суми.

         Майстер-класи були проведені президентами та членами Федерацій з цих видів спорту. Учителі з цікавістю освоювали правила гри та на практиці відпрацьовували техніку виконання вправ із цих видів спорту.

Олександр Педан вперше в нашому місті започаткував зустріч з лідерами учнівського самоврядування. На зустріч були запрошені по два представники членів учнівського самоврядування від закладу. Креативно, змістовно відбулося спілкування учнів із лідером спортивного руху «JuniorZ». А головне вони мали змогу зіграти разом у флорбол і отримати заряд позитивних емоцій. Кращий гравець, а це учень ССШ № 7, виграв спортивне споряддя з цього виду спорту. До речі, учні, разом із представниками федерацій, мали змогу познайоитися з деякими видами спорту, що викликало неабияке захоплення.

При підведенні підсумків проведено розіграш на спортивне споряддя з петанку, фрізбі (на суму 10 тис. грн.) Пощастило КУ ЗОШ № 27. Кожен учасник отримав сертифікат за участь у семінарі-практикумі Всеукраїнського проекту «Спортивний рух Олександра Педана «JuniorZ».

Головне, що освоєння нових видів спорту не потребує великих матеріальних затрат для створення бази для їх упровадження, розкриває можливості широко залучати до занять на уроках фізичної культури, спортвних секціях усіх учнів, не залежно від поділу їх на медичні групи за станом здоров’я. А це у свою чергу підвищує рухову активність дітей, формує позитивне ставлення до занять фізичною культурою.

Участь у цьому проекті дає можливість учителям фізичної культури значно підвищити свою професійну компетентність. Тож попереду ще багато спільних проектів з «JuniorZ».

 

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

Волинські мандри

 

Проект «Методичні мости – шляхи до співпраці», започаткований Інформаційно-методичним центром 10 років тому, вкотре зібрав небайдужу освітянську спільноту м. Суми (ЗДО №№ 8, 14, 22, 28, 3, 33, НВК № 41, ССШ №№ 2, 7, 9, ЗОШ №№ 8, 27) для знайомства з кращими педагогічними здобутками. Цього разу шлях лежав до міста Любарта – Луцька.

Що ми знали про здобутки волинської освіти? Учителі – багаторазові переможці фінальних етапів всеукраїнського конкурсу «Учитель року», учні – переможці Всеукраїнських турнірів з економіки, правознавства, філософії та релігієзнавства, мають високі результати у рейтинговій таблиці за результатами складання ЗНО. Саме тому подорож до Луцька була не випадковою.

Зазначимо, що враження перевершили всі сподівання. Відвідування закладів дошкільної освіти дало можливість оцінити авторський метод асоціативних символів, розроблений для навчання дітей англійської мови (ЗДО № 7), ознайомитися із упровадженням здоров’язбережувальних технологій за методикою В.Базарного (ЗДО № 35), із сучасними підходами щодо організації освітнього простору (ЗДО №№ 31, 41), проаналізувати результати та подальшу перспективу запровадження інклюзивної освіти (ЗДО №№ 9, 38).

Ефективним виявилося знайомство і з закладом загальної середньої освіти № 22, гімназіями № 18 та № 27. Заслуговують на увагу сучасні підходи щодо організації військово-патріотичного виховання, облаштування тиру, проведення військово-польових зборів (ЗЗСО № 22), організація роботи з обдарованими учнями, з педагогічним колективом, створення сучасного освітнього простору в процесі реалізації Концепції «Нова українська школа» (гімназії №№ 18, 27).

 

Поїздка супроводжувалася знайомством із історичними місцями Луцька, національними святинями та дійсно виявилася плідною щодо перспектив подальшої співпраці.

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

Інформація

 

1 листопада 2018 року для вчителів предмета «Захист Вітчизни» закладів загальної середньої освіти міста Інформаційно-методичним центром управління освіти і науки Сумської міської ради спільно з кафедрою медико-біологічних основ фізичної культурина Навчально-наукового інституту фізичної культури СумДПУ імені А.С. Макаренка проведено семінар–практикум «Надання допомоги пораненим в умовах бойових дій», мета якого: формування професійної компетентності учителів з розділу «домедична допомога» навчальної програми «Захист Вітчизни».

Учителі мали можливість оволодіти знаннями і навичками нових підходів у наданні долікарської допомоги пораненим українським бійцям в умовах сучасних бойових дій.

Критичним моментом для виживання наших бійців є фактор часу. Існує поняття “золотої години” – часу необхідного для того, щоб поранененому почали надавати необхідний обсяг лікарської допомоги. Тобто швидка евакуація з поля бою в польовий чи спеціалізований госпіталь має вирішальне значення для порятунку поранених.

Останнім часом все більше значення надають так званим «платиновим 10 хвилинам» – першим хвилинам після поранення. Ці 10 хвилин є найкритичнішими і саме заходи, вжиті протягом цього часу, найбільше впливають на прогноз виживання та на перебіг подальшого відновлення.

Під час семінару була розглянута тема «Специфіка травматизму в умовах сучасних бойових дій»; проведено позаштатним військовим інструктором Служби безпеки майстер-клас щодо надання долікарської допомоги пораненим в умовах бойових дій за алгоритмом MARCH. У практичній частині семінару вчителі брали участь у турнірі «Платинові 10 хвилин». Учасники розподілилися на команди по 4-5 осіб. Кожна з команд отримала ситуаційну задачу, у якій представлено перелік травм та симптомів ураження організму певного бійця. Протягом 3-5 хвилин необхідно було визначити алгоритм дій надання домедичної допомоги, обрати інвентар і згідно жеребкування по черзі продемонструвати дії на одному із членів команди.

 

Журі у складі начальника військово-медичної служби управління Служби Безпеки України в Сумській області, підполковника військово-медичної служби Калиниченка О. О., кандидата біологічних наук, доцента кафедри медико-біологічних основ фізичної культури Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка Латіної Г.О., позаштатного військового санінструктора Дмитра оцінювали відповідність до алгоритму послідовних дій, повноту здійснення маніпуляцій, швидкість та якість. Після того як рішення задач продемонстрували команди, члени журі дали свої коментарі із виправленням помилок. Команди – переможці  нагороджені грамотами за І, ІІ, ІІІ місця.

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

«Інноватика в сучасній освіті -2018» -

скарбниця ідей та нагород для сумських освітян

 

23-25 жовтня 2018 року в м. Київ відбулася Десята міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті» - наймасштабніший професійний захід в освітньому середовищі нашої країни. Учасниками  виставок стали  понад 600 представників освітніх закладів та установ усіх рівнів  із 25 регіонів України та 9 країн світу, а також виробники та постачальники сучасних засобів навчання, проектів, програм і рішень для сфери освіти, асоціації, фонди, видавництва, освітні портали. 

Варто відзначити, що освітня виставка стала знаковою подією для сумських освітян і була спрямована на презентацію та обмін кращими досягненнями міста в галузі освіти, обговорення нагальних проблем і світових тенденцій у сучасному просторі, що задає вектор для подальшого ефективного розвитку партнерської взаємодії та участі в національних і закордонних науково-освітніх програмах і проектах. 

Триденну роботу виставки супроводжувала змістовна програма, яка включала конференції, презентації, семінари, круглі столи, майстер-класи, воркшопи, відкриті уроки, панельні дискусії,  у рамках якої відбулося нагородження переможців конкурсу з тематичних номінацій. Інформаційно-методичний центр та вісім закладів загальної середньої освіти міста  №№ 6, 9, 12, 15, 30 «Унікум» здобули дипломи переможців і нагороджені золотими медалями. Два заклади освіти міста -  ЗДО № 14 «Золотий півник» та ЗОШ № 4 - удостоєні срібних нагород. Приватна гімназія «Просперітас» отримала бронзову відзнаку за участь  у конкурсі.

Справжні майстри педагогічної справи, учасники міської «Школи педагогічних ініціатив», презентували майстер-класи, об’єднані темою «Формування ключових компетентностей учнів засобами біоадекватної технології та технології кейс-стаді в умовах інноваційного освітнього середовища». Ткаченко Н.М., Атанова О.А. (учителі ССШ № 7), Товстенко Н.Д. (учитель ЗОШ № 13) продемонстрували можливості кейс технології при проведенні інтегрованих уроків на прикладі теми «Міграція». Це дало можливість розглянути проблему з позиції багатьох предметів, визначити сильні та слабкі сторони цього процесу, розробити пакет пропозицій для уряду. Принцип природовідповідності, покладений в основу біоадекватної технології, повністю відповідає ідеям Нової української школи, сприяє активізації діяльності суб’єктів освітнього процесу, розвиває роботу обох півкуль головного мозку. Стоян О.В. (учитель ЗОШ № 23), Самойленко Л.В. (учитель ЗОШ № 6), Черненко В.О. (учитель ССШ № 10) дали можливість учасникам відвідати далеку Японію, ознайомитися з особливостями побудови хайку, зануритися в світ поезії Ліни Костенко, створивши відповідні образони, що дозволяють легко працювати з інформацією. Майстер-класи сумських педагогів продемонстрували справді нові підходи до організації освітнього процесу.

Учасники заходу, а саме методисти, керівники та вчителі закладів загальної середньої освіти відзначили високий рівень професіоналізму доповідачів з обраної тематики.

Інноваційний виставковий майданчик "Освіта міста Суми" яскраво презентував ефективні моделі реалізації освітніх технологій та проектів у компетентнісному полі освітньої реформи, що впроваджується закладами загальної середньої (№№ 2, 3, 6, 7, 9, 15,18, 19, гімназією № 1) та дошкільної (№№ 14, 15, 16, 26,  НВК № 41) освіти обласного центру.  Провідні  фахівці освітньої реформи та освітянська делегація у складі 18 представників закладів освіти м. Суми, яка  23 жовтня відвідала виставку в Києві, обговорювали теоретичні та практичні аспекти реалізації Концепції Нової української школи, досвід упровадження педагогіки партнерства у сучасній школі, формування компетентностей учнів через діяльнісний підхід у навчанні, упровадження хмарних сервісів, підготовку педагогічних працівників до роботи з дітьми з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного навчання.

Організатори та учасники виставки отримали схвальні відгуки відвідувачів про новаторський досвід сумчан, що сприятиме налагодженню ділових контактів із розвитку науково-методичних досліджень, академічного обміну між педагогами, науковцями, студентами та школярами,  обговоренню аспектів упровадження сучасних технологій, методик безспосередньо в процес оновленого освітнього змісту.

 

Вітаємо освітян і зичимо тільки успішного здійснення планів та проектів у майбутньому!

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

І ще один підкорений Олімп….

 

Ось і завершився ще один Всеукраїнський турнір. На цей раз у місті Вінниця XVI турнір юних правознавців зібрав 26 команд з усієї України. Збірна команда міста не лише стала учасником триденних змагань, а й змогла зайняти достойне ІІІ місце.

Формат турніру передбачає обговорення серйозних питань сучасної юридичної науки, дослідження значної кількості інформаційних ресурсів, формування власної позиції із суперечливих питань. Тим більше приємно, що сумські школярі змогли достойно представити регіон, не поступаючись відомим грандам правознавства з Харкова, Одеси, Києва, Івано-Франківська.

 

Хочеться подякувати «славній п’ятірці» наших юних переможців Лахмотову Костянтину, Ткаченку Андрію (ССШ № 7), Яровій Діані (класична гімназія), Адаменко Олександрі, Малєєву Матвію (ЗОШ № 18), які проявили вміння аргументувати, переконувати, критично мислити та досягли вагомих результатів. Всім педагогам, які долучилися до роботи з командою, бажаємо нових звершень та перемог, підкорення нового Олімпу разом з учнями.

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

Підбито підсумки XVI  обласного

 турніру юних  журналістів

 

26-29 жовтня 2018 року на базі Сумської гімназії №1 було проведено XVI обласний турнір юних журналістів імені Геннадія Петрова, що зібрав учнівську молодь Сумщини, яка прагне поєднати своє життя з гострим журналістським пером, об’єктивом камери або чесним голосом мікрофона.

Журі відзначило високий рівень підготовки конкурсантів, їхній професіоналізм і толерантність у веденні полеміки.

За результатами  турнірних змагань І місце виборола  команда «Nota Bene» (гімназія № 1), ІІ місця – «Гранослови» (Шосткінський  ліцей), «Еспада» (ССШ № 10), «Мені подобається «Інсайт» (ЗОШ № 12).

ІІІ місця посіли команда «Імпульс» (ЗОШ № 15), «Cімнадцята хвиля» (ССШ № 17), «The Offspring» (ЗЗСО № 21), «Vox populi» (ССШ № 7), «Параграф 27» (ЗОШ №27), «Success» (ССШ №25), «Veritas» (ЗОШ №20)

 

Вітаємо з перемогою команди учнів та вчителів, які їх підготували!

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

Як святкували дошкільники своє професійне свято

 

Святкування «Дня дошкілля-2018», яке відбулося 18 жовтня 2018 року, зібрало в Палаці дітей та юнацтва найкращих педагогів-дошкільників, ветеранів педагогічної ниви м. Суми.

Яскраве свято розпочалося із приємного перегляду виставки, яка вразила відвідувачів багатогранними творчими талантами наших вихователів та захоплюючими майстер-класами, на яких креативність презентували педагогічні працівники та батьки ЗДО №№3,7,10,12,18,21,25,28, 29,30,32,37,40, НВК №№9,11. Зразки інноваційного досвіду представили дошкільні заклади №№ 16, 20, 26, НВК № 9.

Концертна програма до Дня дошкілля відбулася як за участі юних талантів - вихованців дитячих садків №№ 3, 14, 26, музичних керівників ЗДО №№ 14, 18, 26, так і заслуженого артиста естрадного мистецтва України, заслуженого представника культури України Євгена Радченка, народного фольклорного театру «Оберіг» (керівник Тетяна Шулікова), вихованців театру танцю «Пігмаліон» (хореограф Ганна Маншиліна).

Щиро й натхненно прозвучали вітальні слова заступника міського голови Мотречко Віри Володимирівни, яка наголосила на важливій ролі та здобутках педагогів дошкілля в реформуванні освіти.

Відзначили і роль дошкільної освіти в нашому місті депутати Сумської міської ради Мельник Віталій Анатолійович, Лантушенко Дмитро Сергійович, Наталуха Дмитро Олександрович.

Начальник управління освіти і науки Антоніна Миколаївна Данильченко відзначила, що роль жінки-педагога, де б вона не працювала: у школі, у садочку чи в будь-якій іншій педагогічній установі, дуже важлива. Життя педагога – це сплетіння домашнього затишку і щоденної клопіткої роботи з дітьми. З теплими, щирими словами подяки за співпрацю виступили перший проректор Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка, кандидат наук з управління, професор Пшенична Любов Василівна, представники Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Міщенко Лариса Борисівна, Цимерман Ірина Леонідівна, Лобода Вікторія Володимирівна, голова Сумської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Осадчий Сергій Васильович, голова міської організації профспілки працівників освіти Гога Людмила Миколаївна.

Також відбулося урочисте нагородження грамотами, грошовими заохоченнями, цінними подарунками переможців оглядів-конкурсів, виставок, освітніх проектів, авторів навчальних посібників та програм. Усього було представлено до нагородження понад 70 педагогічних працівників.

 

Завершилося свято щирим спілкуванням добрих друзів, обговоренням планів на майбутнє та цікавих ідей.

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

Інформація

 

До Дня захисника України, у рамках тижня військово-патріотичного виховання, 11 жовтня 2018 року на базі Сумського центру первинної професійної підготовки «Академія поліції» Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справ для допризовної молоді закладів освіти м. Суми було проведено військово-спортивні змагання «Козацькі забави». У заході брали участь 22 заклади освіти (132 учасники).

Старшокласники змагались у таких конкурсах: «Снайпер», «Спортивна естафета», «Перетягування канату».

 

Свіже повітря, тепла сонячна погода, цікаві змагання, гостинне пригощання польовою кашою та гарячим чаєм усіх учасників створили незабутню атмосферу, позитивні емоції, незабутні враження. 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

Інформація

 

Одна з найулюбленіших спортивних ігор школярів - футбол. Саме футбол формує здоровий спосіб життя учнів, залучає їх до занять фізичною культурою і спортом.

Так з 02 жовтня по 09 жовтня 2018 року на базі СумДПУ ім. А.С. Макаренка та футбольного центру «Барса» для шкільних команд закладів освіти міста проведено першість м. Суми з футболу серед юнаків у залік XXVII спортивних ігор школярів. Участь у змаганнях брали 27 закладів освіти міста, а це 532 учасники.

І хоч дощ вніс свої корективи щодо проведення гри, але це не завадило командам проявити свої вміння та навички в грі з футболу, отримати позитивні емоції, продемонструвати командний дух і волю.

 Відповідно до протоколу проведення змагань з футболу місця розподілились наступним чином:

І група

ІІ група

ІІІ група

ІV група

Місця

Заклади освтіи

Місця

Заклади освтіи

Місця

Заклади освтіи

Місця

Заклади освтіи

І

ЗОШ № 23

І

ЗОШ № 22

І

ССШ № 1

І

НВК № 16

ІІ

Класична гімназія

ІІ

ЗОШ № 6

ІІ

ЗОШ № 15

ІІ

НВК № 16

ІІІ

ССШ № 10

ІІІ

ССШ № 2

ІІІ

ЗЗСО № 26

ІІІ

ЗОШ № 13

4

ССШ № 7

4

ЗОШ № 27

4

ССШ № 25

4

ЗОШ № 8

5

ССШ № 17

5

Гімназія № 1

5

ЗОШ № 24

5

ССШ № 3

6

ССШ № 9

6

ЗОШ № 20

6

ЗОШ № 12

6

ЗОШ № 4

7

ССШ № 29

 

 

7

ЗЗСО № 21

7

ЗОШ № 5

Належне проведення змагань забезпечила суддівська команда в складі вчителів фізичної культури: Корсуна С.В. (ССШ № 7) - головний суддя змагань, Савельєва А.Г. (ССШ № 10), Башевника О.В. (ЗОШ № 12), Липова В.І. (ЗОШ № 20), Щоткіна В.А. (ЗОШ № 22), Півкача В.В. (ССШ № 25), Гречишкіна В.В., (Сумська класична  гімназія). Також слова вдячності арбітрам Федерації футболу Сумщини Кулаку Артему, Миронову Миколі, Синяговському Станіславу, які професійно судили матчі ІІ та IV групи.

Особливі слова подяки директору Навчально-наукового інститутуту фізичної культури СумДПУ ім. А.С. Макаренка Лянному М.О. та директору футбольного клубу «Барса» Гордієнку В. А., які надали базу для проведення змагань.

 

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

Міський етап обласної краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Сумщина в міфах і легендах»

 

На виконання наказу управління освіти і науки Сумської міської ради від 03.03.2018 № 155 «Про проведення міського етапу обласної краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Сумщина в міфах і легендах», з метою залучення учнівської молоді до активних форм історико-краєзнавчої, пошуково-дослідницької роботи, удосконалення змісту і засобів національно-патріотичного виховання підростаючого покоління 09 жовтня 2018 року проведено міський етап обласної краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Сумщина в міфах і легендах». У 2018 році експедиція проводиться за напрямом краєзнавчих досліджень «Легенди пам’ять бережуть» (легенди, міфи, перекази про архітектурні, культові споруди). Міський етап проводився у двох вікових категоріях (перша вікова категорія – діти віком від 10 до
14 років; друга вікова категорія – діти віком від 15 до 17 років).

У експедиції брало участь 6 закладів загальної середньої та позашкіль-ної освіти міста: ССШ №№ 10, 17, 29, ЗОШ №№ 6, 23, 24 та ЦЕНТУМ.

І місце в міському етапі обласної краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Сумщина в міфах і легендах» у другій віковій категорії посіли учні 11-А класу комунальної установи Сумська спеціалізована школа
І-ІІІ ступенів № 29 Панченко Крістіна, Тарасюк Дарина з роботою «Суми: легенди і перекази», у першій віковій категорії – вихованці гуртка «Жива планета» комунального закладу Сумської міської ради – Сумський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Рибалко Андрій, Миколайчук Єлизавета, Бекреньов Роман, Камчатка Дар’я, Королевська Анастасія з роботою «У пам’яті сумчан».

ІІ місце у першій віковій категорії виборола учениця 8-Б класу комунальної установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 17 Тіпухова Вікторія з роботою «Петропавлівський цвинтар».

Вітаємо переможців!

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

 

 

Правовий брейн – ринг

 

У межах Тижня правових знань, присвяченого Дню юриста, 8 жовтня 2018 року на базі Сумської філії ХНУВС відбувся правовий брейн – ринг між командами ССШ №№ 7, 9, 10, ЗОШ № 13 та студентами І курсу філії. Захід є традиційним, а тому очікуваним. Цьогоріч учні з нетерпінням чекали нових правових ситуацій, які необхідно було проаналізувати та розв’язати, конкурсу кращих знавців – капітанів, роботи з правовими джерелами.

 

Кращою у ході проведення заходу визнана команда «Vivat lex» (ССШ № 10), ІІ місце посіла команда «Ерудит» (ССШ № 9), ІІІ – «13 район» (ЗОШ № 13). Вітаємо переможців!!! 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

Інформація

 

02 жовтня 2018 року  в урочищі Баси відбувся легкоатлетичний крос, у якому змагалися понад 170 учнів закладів освіти міста Суми.

Змагання проводилися для учнів на дистанціях 1000 м, 2000 м.

Результати забігів:

І місце – ССШ №№ 2, 9, ЗОШ №№ 5, 15;

ІІ місце – ССШ №№ 1, 7, ЗОШ №№ 4, 22;

ІІІ місце – ССШ № 10, ЗОШ №№ 6, 19, 26.

05 жовтня 2018 року кращі учні-спортсмени представляли місто Суми на обласних змаганнях з легкоатлетичного кросу в залік ХХУІІ спортивних ігор школярів, а саме: Нікон Анастасія (ЗОШ № 22), Нештенко Яна (ЗОШ № 5), Чичикало Юрій (ССШ № 2), Молокоєд Данило (ССШ № 9), Ступак Микита (ССШ № 2), Нестеренко Максим (ЗОШ № 6), Дєдушева Анна (ССШ № 29), Антіпенко Аліна (ЗОШ № 6), Давидова Єлизавета (ЗОШ № 5).

У особистій першості перемоги здобули: серед дівчат молодших Нікон Анастасія (ССШ № 5) – І місце, Дєдушева Анна – ІІІ місце – на дистанції 1 км. На цій же дистанції серед старших дівчат ІІ місце виборола Антіпенко Аліна (ЗОШ № 6).

 

За командним підсумком Суми у І групі зайняли І місце. Вітаємо переможців!

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

Від теорії до практики. Досягнення юних правознавців

 

Підтримувати, розвивати творчий потенціал обдарованої молоді, популяризувати правові знання в учнівському середовищі, здійснювати профілактику протиправної поведінки – такою була мета відкритого міського турніру юних правознавців, що втретє проходив у місті на базі Сумської філії ХНУВС.

5-6 жовтня 2018 року стали справжнім святом для всіх, хто переймається питаннями правової освіти, формуванням поваги до закону та правопорядку, правосвідомої поведінки. 14 команд міста змагалися у вправності аргументовано доводити свою думку, переконливо добирати аргументи, влучно опонувати та рецензувати. За словами членів журі обрати кращих було надзвичайно складно, адже учні на чолі з керівниками дійсно ґрунтовно підготувалися до турніру, опрацювали українські та міжнародні нормативно-правові акти, сучасні правові новели. Проте завжди є ті, хто на крок попереду, хто справді є флагманом правової освіти.

Тож турнір завершено, а значить, визнано переможців. І місце у ІІІ відкритому міському турнірі юних правознавців посіла команда «ОНІКС» (ССШ № 7), ІІ місце поділили команди ССШ № 10, ЗОШ № 18 та класичної гімназії, ІІІ – команди учнів ССШ № 1, ЗОШ №№ 6, 20, гімназії № 1.

Приємно відзначити, що осторонь заходу не залишилися представники Головного територіального управління юстиції в Сумській області, Головного управління національної поліції в Сумській області, місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Сумської філії ПАТ КБ «Приватбанк», незалежної юридичної компанії «Arzinger» (м.Київ), які не тільки компетентно оцінювали виступи команд, а й нагородили учасників.

За рішенням журі кращим доповідачем турніру визнана Норик Валерія (гімназія № 1), кращим опонентом – Лахмотов Костянтин (ССШ № 7), кращим рецензентом – Горюшин Даніїл (ЗОШ № 6). Спеціальними призами, за кращу гру, відзначені Трегуб Юлія (ССШ № 1), Ткаченко Андрій (ССШ № 7), Могильна Ксенія (ССШ № 10), Малєєв Матвій (ЗОШ № 18), Сіроштан Влада (ЗОШ № 20), Ярова Діана (класична гімназія).

 

Бажаємо всім учасникам не зупинятися на досягнутому, а йти до нових перемог!!! Тим більше, що попереду XVІ Всеукраїнський турнір юних правознавців у Вінниці. 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

Проведено розширене засідання

методичного об’єднання  класних  керівників 5-11 класів

 

 

26.09.2018 на базі Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 18 проведено розширене засідання методичного об’єднання  класних  керівників  5-11 класів.

У ньому брали участь головний спеціаліст управління освіти і науки  Сумської міської ради Корж В. Г., практичний психолог відділу практичної психології і соціальної роботи  Інформаційно-методичного центру Сердюк В.М., начальник сектору ювенальної превенції Сумського відділу поліції Сілін В.В., завідувач сектору служби у справах дітей Сумської міської ради Максименко О.А., начальник відділу Головного територіального управління юстиції в Сумській області Зубко М.О., головний спеціаліст відділу державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції в Сумській області Майборода А.К., заступники директорів з виховної роботи, класні керівники 5-11 класів.

 

На засіданні були порушені питання активізації роботи з  попередження насильницької  моделі поведінки в школярів, експлуатації та дискримінації здобувачів освіти, у тому числі булінгу, юридичної відповідальності за булінг, соціального супроводу дітей, збереження здоров’я школярів; обговорені пріоритетні напрями виховної діяльності в 2018-2019 навчальному році; намічено шляхи спільної роботи закладів освіти та сектору ювенальної превенції Сумського відділу поліції з попередження асоціальних проявів у школярів.

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

Міський конкурс-пленер «Я люблю Суми»

 

З метою виявлення та підтримки талановитих дітей та учнівської молоді у сфері образотворчого мистецтва, удосконалення виконавської майстерності учнівської молоді, вихованців і керівників гуртків, творчих об’єднань образотворчого мистецтва закладів освіти міста, у рамках міського проекту «Мистецтво та діти» 11 вересня 2018 року було проведено міський конкурс-пленер «Я люблю Суми».

У конкурсі брало участь 80 юних художників із 29 закладів загальної середньої та позашкільної освіти міста.

Журі конкурсу у складі Ярцової Л.О., заступника директора Сумської художньої школи ім. Лисенка, Євтіфієвої О.І., керівника міського методичного об’єднання вчителів образотворчого мистецтва,      Коздровської В.М., керівника народної студії образотворчого мистецтва «Країна мистецтва» КЗ Сумський Палац дітей та юнацтва розглянули творчі роботи учасників пленеру в двох вікових категоріях, трьох номінаціях «Пейзаж», «Архітектурний пейзаж», «Графіка» і за двома рівнями виконавської майстерності.

 

Перші місця посіли юні художники закладів освіти №№ 1, 10, 12, 17, 21, 22, 29, ПДЮ.

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

Серпнева конференція працівників освіти

 

29 серпня 2018 року на базі Сумського державного університету відбулася міська конференція працівників освіти «Нова українська школа від А до Я: сучасні пріоритети розвитку освіти м. Суми. Старт реформи». «Свято, що надихає та спонукає до активних дій» – так оцінили захід сумські педагоги.

На конференції освітяни мали можливість ознайомитися з основними напрямами діяльності галузі в наступному навчальному році, долучитися до обговорення актуальних питань дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, підтримати під час нагородження кращих педагогів, які є справжніми майстрами своєї справи та досягли вершин успіху. Родзинкою свята стало знайомство учасників з новим освітнім середовищем закладів, що принципово змінюється в умовах реформування. Цікавою була і сама форма проведення заходу – певний будівельний майданчик, на якому учні споруджували будинок Нової Школи. Його складовими стали цеглинки «Агенти змін», «Барви дитинства», «Патріотизм», «Інклюзивне навчання», «Творчість», «Фандрайзинг» тощо. «Школа щастя». Якою вона буде??? Педагоги отримали підґрунтя не лише для роздумів, а й для активних дій. Тож, зібравши в осінній букет творчість, креативність, професіоналізм, натхнення, терпіння впевнено розпочинаємо новий навчальний рік.

Бажаємо всій освітянській спільноті, щоб початок 2018-2019 навчального року був успішним, а реалізація Концепції «Нова українська школа» надихала на нові звершення!!!

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

Німецька мова для професійного зростання сумчан!

 

26 червня 2018 року відбулася знакова подія для нашого міста й
регіону - підписання угоди про надання «Німецькому Центру СумДУ» статусу офіційної школи-партнера Гете-інституту (Goethe-Institut 
Ukraine) за участі директора Гете-інституту в Україні Беате Кьолер  та уповноваженого з діяльності Центрів німецької мови в Україні Руслана Іваницького.

Дякуючи запрошенню директора «Німецького Центру СумДУ» пані Марії Сушко-Бєзденежних, до участі в урочистостях долучилися викладачі СумДУ, директор Інформаційно-методичного центру Галина Плахотнікова та методист Олена Марченко, директори та заступники директорів закладів освіти міста Суми, у яких учні вивчають німецьку як іноземну мову.

З вітальним словом до присутніх звернувся ректор університету Анатолій Васильєв, який наголосив на важливості розвитку системи співробітництва з виконання багатофакторних завдань. Директор Гете-інституту в Україні, пані Беате Кьолер  висловила надію на плідну співпрацю щодо популяризації німецької мови для міжкультурного спілкування та професійного вивчення німецької мови для успішного розвитку стосунків між країнами. Пані директорка наголосила, що сьогодні існує 16 акредитованих центрів-партнерів Гете-інституту в Україні, які активно розвиваються на міжнародній арені.

Директор «Німецького Центру СумДУ»  Марія Сушко-Бєзденежних, подякувала ректорові СумДУ Анатолію Васильєву за вагому підтримку та співпрацю в рамках проекту «Організація і розвиток курсів німецької мови в Сумах». Пані Марія розповіла також про сприятливі можливості:

- для учнів закладів освіти міста Суми складати іспити Goethe-Institut на базі Німецького Центру СумДУ, не виїжджаючи до Києва чи Харкова;

- викладачам - регулярно проходити програми підвищення кваліфікації від Goethe-Institut в Україні та Німеччині,  а також право на безкоштовне складання іспиту Goethe-Institut (важливою вимогою до мовної школи-партнера є володіння її викладачами німецькою мовою на рівні не менше С1);

-  Німецькому Центру СумДУ – отримувати від Goethe-Institut консультації з організації та менеджменту мовних курсів, а також користуватися його матеріальною, рекламною та іміджевою підтримкою.

 

Учасники заходу обмінялися ідеями щодо розширення горизонтів подальшої партнерської взаємодії у рамках реалізації спільних проектів кафедри іноземних мов ННІБТ «УАБС» СумДУ та представників закладів загальної середньої освіти міста Суми на ниві професійного зростання.

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

27.06.2018 р.

Інформація

 

 

19-20 червня 2018 року в місті Полтава  відбувся  тренінг для педагогічних працівників Полтавської та Сумської областей з прав людини та громадянської освіти за підтримки ОБСЄ. Брали участь 8 осіб з м. Суми: Нікітіна І.П., методист Інформаційно-методичного центру Сумської міської ради, Здоровцова Ю.І., Шевченко С.А. учителі історії та правознавства Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 1 ім. В. Стрельченка, Зеленська М.А. учитель історії Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 2 ім. Д.Косаренка,  Пшеничний С.А. учитель історії та правознавства Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 7 ім. Максима Савченка, Зулюкова Н. О. учитель суспільної галузі Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 9, Рудик Ю. О. учитель біології та географії Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 12 ім. О. Берестовського,  Рокитянська І.І. учитель В.-Піщанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Учасники тренінгу ознайомились з Міжнародними стандартами у сфері прав людини та правами людини в режимі онлайн.

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

 

21.06.2018 р.

Літні мовні табори - 2018

 

Ось і завершилася табірна зміна літніх мовних таборів-2018! Цьогоріч на базі закладів освіти міста Суми було створено 34 мовні  табори і загони. Понад 870 вихованців брали участь у англомовних, 163 – у німецькомовних та 71 - у франкомовних заходах, які проводили вчителі англійської, німецької та французької мов за складеними планами. Варто зазначити, що педагоги відповідально та творчо підійшли до планування ефективного дозвілля школярів з організації їх іншомовної активності. Безперечно, діяльність таких таборів дає можливість занурити дітей в іншомовну атмосферу, розкрити їх творчий потенціал та бажання пізнавати життя і культуру країн Європи та світу.

До роботи в літніх мовних таборах були залучені працівники  Інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку», студенти факультету іноземної та слов’янської філології СумДПУ ім. А.С. Макаренка, представники програми волонтерських проектів “Erasmus +” громадської організації «Центр євроініціатив», волонтер Корпусу Миру Ben Stewart, а також інші цікаві особистості та друзі  з різних куточків Європи та Америки.  Діти залюбки спілкувались іноземними мовами в реаліях життєвих ситуацій та у форматі скайп-розмови, створювали арт-проекти, грали в різноманітні рухливі та інтелектуальні ігри й отримали море позитивних емоцій від зустрічі з волонтерами із Туреччини, Македонії, Німеччини, Франції та США.

 У рамках проекту «Світ на долоні-2018» кемпівці відвідали англомовний інтерактивний майстер-клас "Англійська мова - це чудово!", узяли участь в англомовному квесті "Галопом по Європі за 1 годину", у німецькомовному  квесті з використанням мобільних додатків смартфонів «Літні канікули: час для хобі», які проводили викладачі кафедри іноземних мов ННІБТ "УАБС" СумДУ. Без сумніву, такі заходи - прекрасна можливість покращити знання з іноземної мови та розвинути ерудицію.

У проекті “Go Camps-2018” у рамках співпраці з громадською організацією Go Global у поточному навчальному році перемогли три заклади освіти міста нашого міста: №№ 4, 20, 30 «Унікум». На жаль, школи не отримали можливості попрацювати з іноземним волонтером у стінах закладу, проте вчителі-координатори проекту гарантовано отримали методичну підтримку (навчання та ресурсні матеріали) для організації роботи мовних таборів. За допомогою спеціально розробленої програми діти змогли навчитися працювати в команді, спілкуватися в багатокультурному середовищі, критично мислити та бути толерантними до інших.

Ще багато-багато цікавого відбувалося в мовних таборах і загонах цього року завдяки творчій, натхненній праці вчителів-ентузіастів, які віднайшли можливості успішно організувати інтерактивний простір для кемпівців!

 

Дякуємо ВСІМ педагогам, які чудово спланували, організували й популяризували цікаві іншомовні заходи під час літньої оздоровчої кампанії дітлахів! Прекрасного й яскравого літнього відпочинку вам, шановні колеги!

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

 

19.06.2018 р.

"Школа майбутнього - шанси та перспективи"

 

Рік німецької мови в Україні завершив Міжнародний освітній конгрес «Школа майбутнього – шанси та перспективи», який відбувся 15-16 червня в Києві. Серед його організаторів – представники Посольства Федеративної республіки Німеччини в Україні, Посольства Швейцарської конфедерації в Україні, Посольства Австрії в Україні, Гете-інституту в Україні та інші. За високим представництвом, змістовністю, організацією заходу – це  велика надія на успішні реформи в українській освіті.

 Упродовж двох днів конгресмени взяли участь у роботі секцій «Орієнтація на компетенції та освітні стандарти», «Актуальні вимоги до професійної підготовки та підвищення кваліфікації вчителів», «Цифрові технології в шкільній освіті» й «Актуальні тенденції в професійній освіті». У центрі уваги учасників заходу було таке актуальне на сьогодні питання, як Нова українська школа. Також згадали про кращі зразки європейської шкільної освіти, про застосування інноваційних методик і технологій під час освітнього процесу. Захід зібрав разом  близько 400 учасників закладів загальної середньої та вищої освіти, у яких велику увагу приділяють формуванню мовної компетентності учнів та студентів. Учительство та адміністратори спільно з експертами з Німеччини та України обговорювали актуальні аспекти реформи освіти, серед яких і підвищення кваліфікації вчителів.

Сумську освітянську делегацію представляли керівники та вчителі закладів освіти №№ 7, 10, 15, 24, 25, гімназії № 1 та класичної гімназії. Під час урочистого відкриття конгресу до його учасників звернулася Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, яка подякувала представникам Посольства Федеративної Республіки Німеччини в України та Гете-інституту за активну співпрацю з українськими освітянами у цьому питанні та побажала всім присутнім творчої і плідної праці під час конгресу.

У рамках урочистостей відбулося нагородження переможців проекту «Школа майбутнього» у різних номінаціях. Високої відзнаки та сертифікаційної винагороди на суму 5 000 гривень удостоєна Сумська загальноосвітня школа № 24 за зайняте III місце в конкурсі «Здорова їжа - креативні учні – успішна країна». Учитель німецької мови Олена Торгачова у співпраці з вчителем біології Тетяною Леляковою та креативними учнями школи презентували власний здоров’язберігаючий проект, що має на меті змінити систему харчування школярів закладу. Щиро радіємо перемозі колег та реалізації успішного учнівського проекту

 

Німецькомовна учительська спільнота нашого міста оцінила свою участь у конгресі як дуже корисну й інформаційно насичену. Учасники конгресу відмітили, що такі зібрання сприяють виробленню стратегії подальшого розвитку української школи, її входженню до європейського освітнього простору, де можна обмінюватися ідеями та створювати власні мережі для партнерства!

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

 

19.06.2018 р.

Заради здорових і радісних школярів

 

З ініціативи Центру «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» за сприяння Mondelez International Foundation та інформаційного партнера – Інституту модернізації змісту освіти МОН України протягом квітня-травня 2018 року закладами освіти здійснювалася робота в рамках програми «Healthy schools: заради здорових і радісних школярів». За підсумками журі на фінальний етап конкурсу з презентацією власного досвіду здоров’яспрямованої діяльності 13 червня 2018 року були запрошені до м. Київ делегації закладів освіти м. Суми №№ 4, 7, 15, 16, 26, 27, серед яких сертифікат на 25 тис. грн. отримала ЗОШ № 27. Щоб стати переможцями, школа підготувала змістовний колаж та цікаву презентацію своєї роботи у вигляді оригінального ролика. Усі учасники отримали заохочувальні призи, а головне – досвід самопрезентації власної діяльності, спілкування з однодумцями та приємні враження від творчої атмосфери заходу.

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

 

18.06.2018 р.

Інформація

 

Дводенний Міжнародний семінар, присвячений питанням історії Голокосту та геноциду національних меншин, відбувся в Сумах 11-12 червня 2018 року за співорганізації World  Jewish Congress International YIDDISH CENTER, Українського інституту вивчення Голокосту «ТКУМА», Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Інформаційно-методичного центру управління освіти і науки Сумської міської ради, Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 12 ім. Б.Берестовського та Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5.

З вітальним словом  до учасників звернувся ректор Сумського обласного інституту післядипломної освіти Юрій Нікітін, звернувши увагу на актуальності даної тематики. Ірина Губська, директор Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 12 ім. Б. Берестовського зробила короткий екскурс в історію школи, на базі якої відбувся захід, розповіла про плідну співпрацю з Українським інститутом вивчення Голокосту «Ткума», діловим партнером якого вони є вже три роки.

Тему «Голокост та винищення ромів у роки Другої світової війни» висвітлили у своїй доповіді Валентин Рибалка, науковий співробітник та Микола Буланий, координатор освітніх програм музею Українського інституту Голокосту «Ткума». Окремо доповідь прозвучала і в стінах Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5, де зібрались представники ромської громади міста, колектив школи, учні та діти дошкільного віку. Жваве обговорення викликала тема доповіді та експонати виставки, присвячені геноциду ромів, оскільки історія ромського народу довгий час замовчувалась, і активно вивчається лише в останні роки.

Віктор Погромський, доктор Національного університету «Києво-Могилянська академія» виступив з доповіддю, присвяченою питанням ЗНО.

Про скарби культури ідіш до, під час та після Голокосту розповідав Мордехай Юшковський, доктор Ієрусалимського університету.

 

Учасники погодились з тим, що тематика і формат проведення заходу є дуже актуальним і потребує подальшого розвитку.

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

 

14.06.2018 р.

Інформація

 

У Сумах 31 травня 2018 року відбувся Всеукраїнський форум «Технології забезпечення права дитини  на сім’ю в умовах сучасної України: досвід та перспективи» для батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу та їх вихованців.

У рамках роботи дитячої платформи проведено екскурсію до Сумського міського центру еколого-натуралістичної творчості  учнівської молоді, у ході якої діти познайомились з рослинним світом ботанічного саду «Юннатівський», мешканцями куточка живої природи, навчально-тваринницької ферми та акваріумного комплексу. Цікавим відкриттям для учасників форуму були експонати музею хліба та краєзнавчо-етнографічного музею ЦЕНТУМ.

 

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

 

04.06.2018 р.

Проведено заходи до Міжнародного дня захисту дітей

 

З метою відзначення Міжнародного дня захисту дітей 01.06.2018 року проведено загальноміські заходи, учасниками яких стали  близько 400 учнів  закладів освіти  міста.

У заходах  брали участь перший заступник голови Сумської обласної ради Річкаль А.Я., заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Мотречко В.В., депутати Сумської міської ради Губська І.О., Богодушко Б.І., директор Інформаційно-методичного центру управління освіти і науки Сумської міської ради Плахотнікова Г.Д.

Усі присутні стали  учасниками концертної програми  з елементами children-dance «Привіт, літо», брали участь у майстер-класах, ігрових програмах, вікторинах, змаганнях, які підготували педагоги Сумського Палацу дітей та юнацтва, Сумського міського центру  еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, Сумського міського Центру науково-технічної творчості.

Школярі переглянули показові виступи гуртка «Історична реконструкція» Сумського міського центру військово-патріотичного виховання.

Виставку озброєння та екіпіровки презентували дітям спецпідрозділ «Корд», кінологічний центр та вибухотехнічна служба при ГУНП України в Сумській області, підрозділ Національної гвардії в/ч 3051, управління патрульної поліції.

 

Учасники заходів отримали  гарний настрій, позитивні емоції,  задоволення від спілкування. 

Виховний відділ Інформаційно-                    методичного центру управління освіти і науки Сумської міської ради

 

 

Для того щоб досягати успіху,

потрібно завжди отримувати дозу натхнення

Говорять, що справжній успіх не вимагає важкої праці й ненормованого робочого дня, а лише творчості, готовності до нового, завзяття, ентузіазму та бажання. Саме ці складові й допомогли учасникам Всеукраїнського науково-педагогічного проекту «Філологічний Олімп» підкорити ще одну вершину освітянського простору -  отримати перемогу в конкурсі-огляді для вчителів-словесників «На хвилі сучасності – 2018».

Цей конкурс проводиться вдруге, і вчителі закладів освіти м. Суми знову продемонстрували високі результати. Тому найщирішими словами вітаємо наших колег:

Капленко Аллу Олександрівну, учителя зарубіжної літератури Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6, яка посіла І місце в номінації «Розробка уроку»; Чикалову Наталію Іванівну,  учителя зарубіжної літератури Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ст.  № 29, яка посіла І місце в номінації «Розробка позакласного заходу».

У номінації «Майстер-клас» І та ІІ почесні місця вибороли відповідно Цапенко Наталія Олександрівна, учитель зарубіжної літератури Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 22 та Стоян Оксана Володимирівна, учитель зарубіжної літератури В-Піщанської ЗОШ. 

Учитель зарубіжної літератури Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №5 Сорока Інна Іванівна стала переможцем в номінації "Розробки занять курсів за вибором та факультативів".

Але це ще не всі переможці. Гідно були представлені Суми і в учнівському  конкурсі-огляді «Стежками літературних героїв – 2018».  Так у номінації «Буктрейлер» переможцями стали такі учні:

Коваль Анастасія посіла ІІ місце (Сумська ЗОШ І-ІІІ ступенів №24,  учитель - Малигіна Олена Петрівна);

ІІІ місце між собою розділили

- Гарцунова Анастасія, Гарцунова Марія (Сумська ЗОШ І-ІІІ ступенів №15 ім. Д. Турбіна, учитель - Кузнєцова Лариса Миколаївна);

- Мільченко Дмитро, (Сумська ЗОШ I-III ступенів №22; учитель - Цапенко Наталія Олександрівна);

- Дядченко Ольга, Носачова Єлизавета (Сумська ЗОШ І – ІІІ ступенів № 7 ім. М. Савченка, учитель - Атанова Оксана Анатоліївна). 

Справжніми чарівниками слова продемонстрували себе учні, які представили свої роботи в номінації «Фанфікшн».

І місце посіла Бугера Катерина (Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №29,  учитель - Слабко Тетяна Анатоліївна).

На другу почесну сходинку п’єдесталу піднялися учні:

Білошапка Євгенія (заклад загальної середньої освіти № 19 ім. М. С. Нестеровського, учитель - Богданович Тетяна Федорівна);

Донда Віталій (Сумська ЗОШ І-ІІІ ступенів №20, учитель - Тімченко Світлана Олександрівна). 

А ІІІ місце вибороли  відразу шість сумських школярів:

Шевич Вероніка (Сумська ЗОШ І-ІІІ ступенів №15  ім. Д. Турбіна, учитель - Буряченко Світлана Іванівна);

Куровська Юлія (Сумська спеціалізована школа №10 , учитель - Сенчуріна Лариса Єгорівна); 

Усова Єлизавета (Сумська ЗОШ І-ІІІ ступенів №20, учитель - Тімченко Світлана Олександрівна);

Гречка Алла (Сумська ЗОШ І-ІІІ ступенів №15 ім. Д.Турбіна, учитель - Кузнєцова Лариса Миколаївна);

Шейкін Степан (Сумський НВК №16,  учитель - Рогачова Галина Михайлівна); 

Козюля Варвара, Терещенко Тетяна (Сумська спеціалізована школа №10, учитель - Сенчуріна Лариса Єгорівна).

Такі успіхи вчителів та учнів м. Суми в конкурсах всеукраїнського рівня є свідченням високого професіоналізму, майстерності та творчої співпраці. Вони є взірцем ентузіазму та завзяття, натхненниками для інших.

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

 

Свято творчості й таланту

 

22 травня в Києві відбулася урочиста церемонія нагородження переможців VIII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, на яку були запрошені  діти з різних областей України. Подарунок Долі – бути присутніми на Святі творчості й таланту, що покликане знову й знову відроджувати в душі шану до Великого творця українського слова. Серед присутніх -  щедро обдаровані діти нашого міста:  Мацькович Софія, учениця 11-го класу Сумської спеціалізованої школи № 7, та Рижкова Анастасія, учениця 8-го класу Сумської загальноосвітньої школи № 18, їхні вчителі-наставники Назаренко Людмила Григорівна (ССШ № 7), Коленченко Олена Олександрівна (ЗОШ № 18)  та батьки.

Присутніх глибоко зворушив Державний Гімн України, який звучав наживо, покладання квітів до пам’ятника Тараса Шевченка, літературно-музичні вітання. Творчого натхнення, легкого пера юним шевченкознавцям побажали депутат Верховної Ради України В’ячеслав Кириленко, Міністр освіти і науки Лілія Гриневич, голова журі Дмитро Дроздовський.

Трепетно й піднесено прозвучали слова подяки державі, Президентові України,  Міністру освіти і науки України , виголошені переможницею VIII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка Мацькович Софією за підтримку творчої молоді та виховання  національно свідомих громадян України, котрі залюблені в українську мову та культуру, адже рідна мова – першочерговий компонент, що єднає Схід і Захід, консолідує суспільство, сприяє економічному піднесенню.

Талановита молодь міста обрала своїм дороговказом Слово, а воно неодмінно покаже надійний шлях у майбутнє.

 

Фото

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

24.05.2018 р.

Інформація

 

         18 травня 2018 року на базі ЗОШ № 23 за підтримки Інформаційно-методичного центру управління освіти і науки Сумської міської ради відбулися змагання з функціонального багатоборства. Захід проведено в рамках Всеукраїнського соціального проекту «WOD Test teen’s». Гловна мета участі в проекті - популяризація здорового способу життя, залучення учнів до регулярних занять фізичною культурою та спортом; підвищення спортивної майстерності учасників, впровадження функціонального багатоборства в систему фізичної підготовки учнівської молоді.

 Ініціаторами спортивних змагань виступили «Сумський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Сумської обласної ради, спортивний клуб «В-Тоne». Команди з 15 закладів освіти м. Суми: №№ 1, 6, 7, 8, 9, 10, 12, 15, 20, 22, 23, 26, 27, 29, Сумська класична гімназія відповідно до Положення проекту виконували єдине фізичне завдання з 4-х послідовних вправ без пауз.

         Усі команди, які брали участь у змаганнях отримали подарунки від головного спонсора спортивного клубу «В-Тоne».

         Переможцями стали: І місце - КУ ССШ № 10; ІІ місце - КУ ЗОШ № 26; ІІІ місце - КУ ЗОШ № 22.

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

 

22.05.2018 р.

Інформація

 

18.05.2018 р. на базі КУ СЗОШ №8 для вчителів, які в 2018-2019 н.р. будуть набирати перші класи, відбувся семінар-тренінг «Педагогічні технології розвитку особистості школярів з особливими освітніми потребами». У ході роботи були розглянуті актуальні питання організації освітнього процесу для дітей з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного навчання.

Янчук О.В., заступник директора з НВР, поділилась із учасниками семінару власним досвідом організації професійного співробітництва на умовах педагогіки партнерства в закладі освіти. Практичний психолог школи, Білоус А.С., ознайомила присутніх з дієвими методами та прийомами роботи з дітьми в умовах інклюзивного класу, довела до відома аудиторії головні аспекти психолого-педагогічного супроводу та соціалізації дітей за різними нозологіями, детально зупинившись на кожній із них. Учитель інклюзивного класу, Зінченко Г.А., поділилась із колегами власним досвідом, методами та прийомами роботи з учнем із затримкою психічного розвитку. Педагог надала практичні поради та рекомендації щодо роботи з дитиною з особливими освітніми потребами.

Слухачі взяли участь у майстер-класі «Інноваційні форми роботи, що сприяють розвитку творчої активності дітей з особливими освітніми потребами», який підготували для присутніх учитель спеціального класу Штанько І.О. та асистент учителя Жигілій Е.О. Учасники семінару опанували такі техніки ізотерапії, як «Малювання пальчиковими фарбами», «Навчимо виделку малювати», «Авторський пензлик».

Під час підведення підсумків семінару-тренінгу методист Інформаційно-методичного центру управління освіти і науки СМР Самохіна С.Є. разом із педагогами виробили узагальнені поради щодо роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

На заході панувала атмосфера успіху та творчої співпраці.

 

Фото

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

 

21.05.2018 р.

Дні Європи в місті Суми (19-20 травня 2018 року)

 

19-20 травня вся шкільна європейська родина відзначила Дні Європи в місті Суми. Європейське містечко цього року святкувало свій 10-й ювілей! Широкий спектр європейських можливостей представили для учасників свята всі 28 шкільних євроклубів закладів освіти міста, які неспинно розширюють національні горизонти до активного міжнародного партнерства, популяризують європейські цінності та принципи, ініціюють процеси європейської інтеграції всієї України. У сквері ім. Т.Г. Шевченка розмістились 12 локацій: «Артпростір»; «Erasmus+youth»; «Науковий простір»; «Освітній простір»; «Туристичний простір»; «Мовні та культурні майстерні»; «ВНЗ простір»; «Парк дейтінг»; «Еко-простір»; «Дозвілля та оздоровлення»; «Виставка хенд-мейд сувенірів «Суми креативні». На європейському святі учнівська молодь продемонструвала надзвичайні наукові винаходи, освітні проекти та програми, сувенірні та кулінарні майстерні, інноваційні арт-техніки, смарт-технології з використання вторинної сировини, креативні інсталяції та фото-зони із зображенням архітектурних споруд європейських міст, які не просто не залишили байдужими відвідувачів тематичних локацій, а й захопили, здивували й надихнули.  Майстерна та креативна команда євроклубу ЗОШ № 5 «Euroway» надала можливість усім бажаючим пройти паспортний контроль,   а також запропонувала для ознайомлення покрокові інструкції як  отримати паспорт учасника Дня Європи, за допомогою якого можна подорожувати просторами містечка «Європейські можливості в Сумах: дізнайся про свої можливості». Отримавши відмітки про 12 відвіданих локаційних зон, учасники поверталися до пункту паспортного контролю за сувенірними нагородами. Учні шкіл мали змогу поспілкуватися з волонтерами європейської волонтерської служби ГО «Центр євроініціатив», відвідати мовні експрес-курси та отримати навички іншомовної комунікації. У рамках урочистого відкриття свята відбулося нагородження найактивніших учасників євроруху грамотами міського голови ССШ № 2 ім. Д. Косаренка («EuroKIDS Golden Youth»), ЗОШ № 12 ім. Б. Берестовського («Rainbow»), ССШ № 1 ім. В. Стрельченка («EUROСLUB № 1»); ЗОШ № 8 («Friends»); ССШ № 17 («Вектор») та управління освіти та науки Сумської міської ради євроклуби закладів освіти міста: ССШ № 7 («Our Universal Club»), ЗОШ
№ 13 («
Smile»),  ЗОШ № 22 («Energy»), ЗОШ № 23 («Euroteens»), CCШ № 25 («Гармонія»), CCШ № 29 («ЄвроStar») за активну роботу в напрямку євроінтеграції та популяризації європейських цінностей, реалізацію проектів неформальної освіти серед учнівської молоді, сприяння процесам європейської інтеграції України. Музичні номери, які представили талановиті учні шкіл та гімназій, звучали на мовах європейських країн та познайомили глядачів з національним та європейським культурним надбанням.

20 травня  спортивна інтелектуально-розважальна гра «Euro Foot Quest» зібрала в міському парку ім. І.М. Кожедуба 18 найактивніших євроклубівців міста Суми із закладів освіти: №№ 1, 2, 4, 7(дві команди), 9, 10, 12, 17 (дві команди), 19, 21, 22, 23, 25, 27, 29, класичної гімназії. Попри дощову погоду амбітні члени єврорухівці отримали незабутні враження від командної гри, поглибили знання про країни ЄС, використали свої інтелектуальні, спортивні й  цифрові компетентності в змаганні. За результатами виконаних завдань квесту I місце вибороли євроклубівці хіміко-технологічного центру професійно-технічної освіти, II місце  – цілеспрямовані учасники шкільного євроруху ССШ № 17 (Євроклуб «Вектор», координатор – Совенко О.О.), а   III місце поділили команди  «Євроклубу № 1» ССШ № 1 (координатор Андріяш Я.М. та друга команда ССШ № 17 (Євроклуб «Вектор», координатор – Совенко О.О.). Усі учасники гри отримали призи та сертифікати від спонсорів.

«Euro Foot Quest – 2018» -  це не лише нові знайомства, пошуки спільних ідей та їх втілення, спортивні розваги на свіжому повітрі, незабутня радість спілкування з волонтерами EVS. Це також нагороди, подарунки, солодощі, щирі побажання в дружньому колі та незабутні враження!

Підсумовуючи, хочеться ЩИРО ПОДЯКУВАТИ ВСІМ, завдяки кому СВЯТО ЄВРОПИ в Сумах відзначається, розвивається і наповнюється новим СУМСЬКИМ європейським змістом!

 

Фото

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

 

21.05.2018 р.

Інформація

 

15 травня 2018 року в стінах факультету іноземної та слов’янської філології СумДПУ ім. А.С. Макаренка відбулося урочисте вшанування переможців та призерів конкурсу на кращу творчу письмову роботу англійською мовою «Write With Pleasure Competition». В урочистій церемонії нагородження взяли участь декан факультету іноземної та слов’янської філології Коваленко А. М., координатор ресурсного центру професійного розвитку вчителів англійської мови Голубкова Н. Л., волонтер Корпусу Миру США в Україні Лоренс Кан, методист Інформаційно-методичного центру Марченко О.С., викладачі й студенти факультету, вчителі англійської мови закладів освіти міста.

Педагоги вищої школи подякували учням міста Суми за підвищений інтерес до англомовного творчого конкурсу, а також привітали наставників з високими досягненнями та перемогами вихованців. Волонтер Корпусу Миру США в Україні Лоренс Кан побажав обдарованій учнівській молоді значних успіхів у вивченні англійської мови. Методист ІМЦ Марченко О.С. висловила побажання подальшого інноваційного розвитку традиційно актуального конкурсу на кращу творчу письмову роботу англійською мовою «Write With Pleasure Competition», що дає можливість учням старших класів випробувати свої креативні та інтелектуальні здібності. Під час церемонії учні отримали сертифікати переможців і призерів конкурсу та сувенірні подарунки.

 

Учасники заходу в дружній атмосфері обмінялися ідеями щодо подальших творчих зустрічей та зробили фото на згадку. 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

 

16.05.2018 р.

«І кожен фініш – це, по суті, старт…»

 

15 травня 2018 року на базі Сумської гімназії № 1 пройшла міська конференція «Упровадження в навчально-виховний процес особистісно зорієнтованого, компетентнісного, діяльнісного підходів як умова розвитку особистості в інформаційному середовищі»: підсумки роботи над проблемою, основні завдання на 2018-2023 роки». На заході, учасниками якого стали заступники директорів з навчально-виховної роботи, керівники шкільних методичних об’єднань, методисти Інформаційно-методичного центру, підведено підсумки роботи над міською методичною проблемою, визначено досягнення, окреслено проблемні моменти та завдання, які виникли у зв’язку з реалізацією концепції «Нова українська школа». Загальні підсумки підведено директором Інформаційно-методичного центру Плахотніковою Г.Д., власними здобутками в реалізації проблеми поділились заступники директорів з НВР Синяговська Н.М. (ССШ № 25), Комлик О.В. (ЗОШ № 20), методисти Самохіна С.Є. (Інформаційно-методичний центр), Бондаренко О.В. (центр НТТМ). Учасники конференції мали змогу взяти участь не лише в пленарній, а й у практичній частині, відвідавши методичні майданчики «Технологія розвитку критичного мислення», «Біоадекватна технологія навчання», «Технологія продуктивного навчання», «Кейс-технологія».

За підсумками роботи конференції визнано необхідним завершити роботу над попередньою методичною проблемою та обрати нову: «Формування конкурентноспроможної, соціалізованої особистості, громадянина-патріота шляхом упровадження сучасних інноваційних технологій на засадах педагогіки партнерства». Отже, старт новим починанням задано…

 

Фото

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

16.05.2018 р.

Інформація

 

У рамках відзначення Всесвітнього дня мігруючих птахів під гаслом «Об’єднання наших голосів для збереження птахів» у КУ ССШ І-ІІІ ступенів № 17 м. Суми був проведений екологічний турнір «Є місце в нашім серці для птахів»

У заході брали участь учні 7-Г класу. Метою заходу було розвивати активне, небайдуже ставлення до природи, обґрунтування необхідності охорони тваринного світу, виховання бережливого ставлення до птахів, бажання їм допомогти; розширення знань учнів про екологічні групи птахів, їх значення в природі та житті людини; пробудження позитивних емоцій при виконанні дидактичних вправ; формування вміння вчитися, спілкуватися, працювати в колективі, знаходити спільну мову.

Діти з цікавістю сприйняли даний захід, брали активну участь у виконанні творчих завдань, виявляли кмітливість та неординарність мислення. 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

11.05.2018 р.

Інформація

 

Старшокласники закладів освіти міста завершили вивчення предмета «Захист Вітчизни» навчально-польовими заняттями з розділу «Вогнева підготовка». 07-08 травня 2018 року на базі Сумської філії Харківського національного університетут внутрішніх справ 408 одинадцятикласників із 28 закладів освіти м. Суми продемонстрували свої вміння та навички зі стрільби в лазерному тирі університету. Виконання вправи здійснено з бойових  пістолетів ПМ та ФОРТ-12 з лазерною вставкою.

Головна мета організації даного заходу – ознайомити учнів з військовим споряддям, продемонструвати виконання військових вмінь та навичок, отриманих за період вивчення предмета «Захист Вітчизни».

 

Допризовники мали змогу під час проведення навчально-польових занять познайомитися із сучасною зброєю, що є на озброєнні в Збройних силах України, та яку продемонстрували представники підрозділу поліції особливого призначення КОРД. 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

 

11.05.2018 р.

Шлях до перемоги

 

Хто не мріє стати переможцем та ще й Всеукраїнського турніру? Заповітну мрію багатьох молодих сумчан здійснила збірна команда учнів міста, отримавши довгоочікувану перемогу на IV Всеукраїнському турнірі юних філософів та релігієзнавців. Шлях до успіху був надзвичайно складним, адже серед учасників – переможці та призери попередніх турнірів, команди з Луцька, Івано-Франківська, Коростишева, Полтави, Харкова, Одеси. Тим приємніше смак перемоги, адже підбирати переконливі аргументи для висвітлення питань переваг та недоліків соціальних мереж, проблеми життя та смерті в духовному досвіді людства, свободи людини та її відповідальності, осучаснення церкви доводилося шляхом кропіткої праці, консультацій з науковцями та представниками духовенства. Три дні турніру зробили зі школярів різних закладів освіти м. Суми справді єдину, потужну, дружню команду однодумців, здатних розуміти один одного з півслова, з погляду. На думку членів журі, сумчани дійсно були гідними перемоги. Тож імена юних тріумфаторів: Авраменко Діана, Сіробаба Валерія (ЗОШ № 27), Лахмотов Костянтин, Ткаченко Андрій (ССШ № 7), Рудь Поліна (ЗОШ № 24).

Щиру подяку висловлюємо педагогам НВК № 16 Роденко С.В., Друшляку А.М., під керівництвом яких команда досягла високого результату. Довгий час проблемним залишалося питання фінансової підтримки, проте завдяки активній співпраці з громадською організацією «Сумська асоціація педагогів-християн» вдалося вирішити й це. Небайдужі сумчани: представники громадської організації, різних церков, приватні підприємці, дійсно допомогли талановитим та обдарованим учням гідно представити м. Суми на всеукраїнському рівні.

 

IV Всеукраїнський турнір юних філософів та релігієзнавців позаду, попереду – нові горизонти, сподіваємося, що й нові перемоги…

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

 

27.04.2018 р.

Інформація

про підсумки проведення екологічного інтелектуального турніру «Несу добро у світ природи»

 

З метою розширення знань учнів про екологічні проблеми людства, шляхи поліпшення екологічної ситуації в світі 26 квітня 2018 року на базі Сумського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді проведено міський екологічний інтелектуальний турнір «Несу добро у світ природи». Учасниками заходу стали вихованці закладів позашкільної освіти міста: комунального закладу Сумської міської ради – Сумський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, комунального закладу Сумський Палац дітей та юнацтва,  комунальної установи «Міський центр військово-патріотичного виховання»,

Сумського міського Центру науково-технічної творчості молоді.

Для учасників турніру була запропонована інформаційна хвилинка, присвячена вшануванню пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф.

Продовженням теми стало виконання командами інтелектуальних та творчих завдань екологічного турніру, що складався із семи турів. І тур «Екологія навколо нас» містив у собі питання з різних галузей екології; ІІ ‑ «Екологічний слід» передбачав визначення за ілюстраціями сліди життєдіяльності людини і тварини. Продовжили екологічну тематику завдання ІІІ туру «Чиста планета», у якому обговорювалися типи відходів та можливості їх вторинного використання. Не залишилася поза увагою актуальна на сьогодні проблема енергозбереження. У ІV та V турах висвітлювалися питання ощадливого використання ресурсів, освітлення приміщень, економії води, застосування енергозбережувальних технологій під час будівництва та облаштування будинків ХХІ століття. У VІ турі «Екологічні знаки» йшлося про легальні найбільш поширені види маркувань і знаків на упаковках та їх значення. Тур «Екологічна реклама» поставив крапку у грі і передав естафету журі для підведення підсумків.

За загальною кількістю отриманих балів місця були розподілені таким чином:

ІІІ місце розділили команди комунальної установи «Міський центр військово-патріотичного виховання» та Сумського міського Центру науково-технічної творчості молоді;

ІІ місце посіла команда комунального закладу Сумської міської ради – Сумський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.

Переможцем гри стала команда комунального закладу Сумський Палац дітей та юнацтва.

 

Усі учасники гри нагороджені грамотами управління освіти і науки Сумської міської ради та цінними подарунками.

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

 

27.04.2018 р.

Інформація

про результати проведення першого етапу міського фестивалю дитячих колективів закладів дошкільної освіти «Земля – наш спільний дім»

 

З метою розкриття творчого потенціалу дошкільників, збагачення їх духовного світу, інтелектуального та естетичного розвитку, упровадження кращих українських та європейських культурних традицій в освітній процес 26-27 квітня 2018 року на базі закладів дошкільної освіти №№ 18, 28 проведено перший етап міського фестивалю дитячих колективів «Земля – наш спільний дім».

У фестивалі брало участь 36 закладів дошкільної освіти, було залучено 575 вихованців віком від 3 до 6 років. У виконанні маленьких дошкільнят звучали гуморески, вірші, українські народні пісні, пісні інших народів світу, а також сучасні композиції; діти грали на дитячих музичних інструментах, демонстрували хореографічні номери.

Основним лейтмотивом фестивалю було добро, мир, дружба та щасливе дитинство.

На заключний етап фестивалю, який відбудеться 1 червня 2018 року на базі ПДЮ у Міжнародний день захисту дітей, відібрано 30 кращих номерів різних жанрів.

 

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

 

27.04.2018 р.

«Створюємо безпечне середовище»

 

26 квітня 2018 року в закладах освіти м. Суми було проведено День цивільного захисту. У більшості шкіл відзначено неформальний підхід до організації всіх заходів, сплановано роботу таким чином, щоб перевірити готовність учасників освітнього процесу до дій у надзвичайних ситуаціях. Організовано евакуаційні заходи, відпрацьовано інструкції щодо виконання вимог техногенної безпеки та порядку дій персоналу закладу освіти в разі виникнення аварійної ситуації, швидкої та безпечної евакуації учнів. Вагомою складовою Дня цивільного захисту стало проведення інформаційно-просвітницьких заходів, присвячених 32-й річниці аварії на Чорнобильській АЕС, виробленню правильного алгоритму дій під час виникнення надзвичайних ситуацій техногенного, природного, суспільно-політичного характеру.

Представники ДСНС, відділів ювенальної превенції, вибухотехнічного забезпечення, кінологічного центру Головного управління Національної поліції, навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Сумської області ознайомили учнів та педагогів з професійними підходами до захисту життя та здоров’я всіх учасників освітнього процесу.

 

Практична спрямованість усіх заходів дає підстави сподіватися на вироблення в учнів навичок безпечної поведінки, на перетворення закладів освіти в справді безпечне середовище.

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

 

26.04.2018 р.

Інформація

 

Однією з кращих форм військово-патріотичної роботи в закладах освіти є гра «Сокіл» («Джура»). Головною метою проведення гри є активізація роботи з відродження й розвитку історичних, патріотичних і культурних традицій українського козацтва, виховання юних патріотів на засадах національної гідності та самосвідомості.

Міський етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») у м. Суми проходив 24-25 квітня 2018 року на базі Сумської 27  реактивної артилерійської бригади. У відкритті заходу брали участь  військовий комісар Сумського міського військового комісаріату полковник Хлопонін А.І., заступник командира військової частина А1476 підполковник Горб Д.В., заступник КУСОР Сумський обласний центр відпочинку, оздоровлення, туризму та військово-патріотичного виховання, Мирошниченко Г.М., голова ГО «Сумська міська організація ТСО України» Швачко Т.І.

До суддівства були залучені фахівці Сумського обласного центру відпочинку, оздоровлення, туризму та військово-патріотичного виховання; методист відділу туризму, спорту та фізичного розвитку Сумського палацу дітей та юнацтва Андросова В.І., учителі предмета «Захист Вітчизни», історії.  

Джури міста брали участь у змаганнях та конкурсах військово-спортивного, туристсько-краєзнавчого, історично-інтелектуального та патріотичного спрямування, за результатами яких відбувся відбір кращих роїв.

Переможцями стали:

І місце – ЗОШ № 15;

ІІ місце – ССШ №№ 10, 7, 2

ІІІ місце -  СШ № 1, ЗОШ№№ 12, 26.

 

 

ХІV ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТУРНІР ЮНИХ ЖУРНАЛІСТІВ

 

18-22 квітня 2018 року в Сумській гімназій №1 відбувся ХІV Всеукраїнський турнір юних журналістів, участь у якому взяли 25 команд з Харківської, Волинської, Донецької, Луганської, Житомирської, Полтавської, Хмельницької, Миколаївської та Сумської областей. Наше місто представляли чотири команди учнів зі  шкіл №№ 7, 10, 15, гімназії № 1. Протягом чотирьох днів старшокласники під час турнірних боїв демонстрували журналістські здібності. Серед членів журі і відомі та досвідчені журналісти, фахівці з різних куточків України, і вчорашні турнірівці.

Перемогу здобула команда «Четверта влада» з м. Луцьк. Три сумських команди стали фіналістами: команда «Еспада» Сумської спеціалізованої школи № 10 посіла ІІ місце; ІІІ місця вибороли команда «Нота Бене» Сумської гімназії № 1 та команда «Vox Populi»  Сумської спеціалізованої школи № 7.

 

Щиро вітаємо фіналістів. Бажаємо успіху юним журналістам у прагненні віднайти істину й відкрити себе світові слова та пера. 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

 

24.04.2018 р.

Інформація

 

Важливою складовою частиною патріотичного виховання, а особливо в часи воєнної загрози є організація системи військово-патріотичного виховання, яка зорієнтована на формування та задоволення потреби підростаючого покоління у готовності та постійному вдосконаленні підготовки до захисту Вітчизни, проходити службу в Збройних силах України. Саме з цією метою відділом у справах молоді та спорту, Інформаційно-методичним центром управління освіти і науки Сумської міської ради з 16 по 19 квітня 2018 року було проведено спартакіаду з військово-прикладного семиборства серед команд допризовної молоді закладів освіти м. Суми.

У змаганнях брали участь команди з 20 закладів освіти: №№ 1,2, 4, 5, 6, 7, 9, 10, 13, 15, 17, 18, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27.

Юнаки змагалися з таких видів спорту: біг 100 м, подолання смуги перешкод, метання гранати Ф-1, біг 1500 м, стрільба з пневматичної гвинтівки, підтягування на перекладині, плавання 50 м.

За результатами змагань командні місця розподілились таким чином:

І місце – ССШ № 1;

ІІ місце – ЗОШ № 23;

ІІІ місце – ССШ № 17.

За сумою багатоборства (4641 очок),  учень ЗОШ № 23, Міщенко Акім, виборов ІІІ місце в загальному заліку серед 136 учасників спартакіади.

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

24.04.2018 р.

Інформація

 

21 квітня 2018 року учні 8-11 класів закладів освіти міста Суми брали участь у конкурсі на кращу творчу письмову роботу англійською мовою «WRITE WITH PLEASURE Competition» , який відбувся у Сумському державному педагогічному університеті ім. А.С. Макаренка. Цьогоріч учасниками конкурсу стали більше 200 юних сумчан - знавців англійської мови із 22 закладів освіти: №№ 1, 4, 6, 7, 9, 10, 12, 13,15, 17, 16, 18, 19, 20,  21, 22, 23, 25, 27, 29, класичної гімназії та гімназії № 1.

Мета конкурсу - сприяти розвитку творчого мислення та заохотити дітей і молодь до вивчення англійської мови.

З вітальними словами до учасників конкурсу звернулися перший проректор СДПУ, кандидат наук з державного управління, професор Пшенична Л. В., декан факультету іноземної та словенської філології, кандидат філологічних наук, доцент Коваленко А. М., волонтер Корпусу Миру США в Україні Лоренс Кан та координатор ресурсного центру професійного розвитку вчителів англійської мови, заступник декана Голубкова Н.Л.

Конкурс пройшов у творчій та доброзичливій атмосфері. Переможців буде вшановано на урочистому заході, що відбудеться у травні.

 

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

 

24.04.2018 р.

Інформація

 

21 квітня 2018 року Інформаційно-методичний центр управління освіти і науки Сумської міської ради на базі Сумського національного аграрного університету провів тестування для учнів 11-х класів. 740 учнів виявили бажання виконати завдання з української мови та літератури, 350 учнів – з англійської. Тестування організовано з метою ознайомлення одинадцятикласників з  різними формами завдань, процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, перевірки рівня готовності до важливого випробування, психологічної адаптації. Учні вчилися розрахувати час роботи із зошитами, потренувалися в заповненні бланків відповідей. Педагоги можуть врахувати результати тестування для корегування  підготовки до ЗНО.

 

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

 

24.04.2018 р. 

Освіта і здоровя

3 квітня 2018 року освітяни м. Суми зібралися в Сумському державному педагогічному університеті на VIII Всеукраїнській науково-практичній конференції з міжнародною участю «Освіта і здоров’я». З вітальним словом на пленарному засіданні до присутніх звернулися ректор СумДПУ ім. А.С. Макаренка Лянной Ю.О., перший проректор університету Пшенична Л.В. та директор Навчально-наукового інституту фізичної культури Лянной М.О. Науковці кафедри медико-біологічних основ фізичної культури, з ініціативи яких щорічно проводиться конференція, запропонували слухачам цікаву тематику виступів та наукової інформації, підготовленої для вчителів основ здоров’я, фізичної культури, інструкторів з фізичного виховання, керівників гуртків здоров’язбережного напряму. Педагоги з цікавістю сприйняли виступ Успенської В.М., доцента кафедри дошкільної та шкільної освіти КЗ Сумський ОІППО, к.п.н., про сучасні підходи до створення здоров’язбережувального середовища в освітньому закладі. Справжнім відкриттям для вчителів став виступ Семеног О.М., д.п.н., професора, завідувача кафедри української мови факультету іноземної та слов’янської філології, з теми «Здоров’я і слово». З особливостями надання медичної допомоги дітям і підліткам в умовах реформування галузей охорони здоров’я та освіти присутніх ознайомила Спічакова Н.М., заступник головного лікаря КУ СМДКЛ Святої Зінаїди. Проблеми репродуктивного здоров’я та тютюнопаління серед молоді окреслили у своїх виступах працівники «Клініки, дружньої до молоді». Цікаву інформацію вчителі отримали про сучасні підходи до раціонального харчування, про вимоги щодо утримання та організації функціонування закладів освіти тощо. Результатом роботи конференції стала збірка матеріалів «Освіта і здоров’я»,  до якої включено 23 статті педагогів м. Суми.

         Взаємодія освітян м. Суми та науковців СумДПУ ім. А.С. Макаренка має давні традиції, які реалізовуються в діяльності ресурсного центру «Педагогіка здоров’я», згідно з Договором про співпрацю. Учителі з ентузіазмом відвідують усі зустрічі з науковцями, які, у свою чергу, виконують замовлення вчительської громади в питаннях освіти щодо здоров’язбереження дітей, учнів та молоді. «У наших руках – найбільша з цінностей світу - Людина» - писав   В. Сухомлинський. Розуміючи це, сучасні освітяни та науковці наполегливою працею створюють здоров’яспрямоване освітнє середовище в м. Суми.

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

24.04.2018 р.

Делегація освітян міста Суми   відвідала колег із Конотопа

 

19.04.2018 у рамках проекту «Методичні мости – шляхи до співпраці» представники Інформаційно-методичного центру управління освіти і науки Сумської міської ради, керівники закладів освіти, заступники директорів з навчально-виховної та виховної роботи на чолі з директором Інформаційно-методичного центру Плахотніковою Г.Д. відвідали  місто Конотоп, де стали учасниками науково-практичного семінару «Інноваційні підходи до управління закладом освіти в умовах реалізації Концепції «Нова українська школа».

         Гостей радо вітали начальник відділу освіти Конотопської міської ради Безпала О.В та завідувач Конотопського міського методичного кабінету Зеленська Л.М.

Освітяни міста Суми ознайомились із здобутками  галузі «Освіта» міста  Конотопа,  визначили пріоритетні напрями співпраці освітян Конотопа і Сум та шляхи їх реалізації.

Творчі наробки, досягнення та «родзинками» презентували  учасникам семінару педагогічні та учнівські колективи  Конотопської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 7 ім.Г.Гуляницького, Конотопської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 10, Конотопської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 11,  Конотопського навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І ступеня – дошкільний навчальний заклад «Казка».

 

Дружня атмосфера, позитивні емоції, гарний настрій  супроводжували протягом дня всіх учасників семінару.

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

 

20.04.2018 р.

Проведено  міський етап фестивалю дружин юних пожежних

 

18.04.2018  на базі  Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  № 18 відбувся  міський етап фестивалю дружин юних пожежних закладів освіти м.Суми.

          Програма фестивалю включала  одне конкурсне випробування – «Домашнє завдання», тема якого  - «Із вогнем не жартуй, життя своє цінуй».

          Команди представляли тематичні виступи, у яких  порушували  актуальні  питання  забезпечення пожежної та техногенної безпеки, несли рекомендації щодо дій у різноманітних надзвичайних ситуаціях чи подіях, пропагували здоровий спосіб життя, неухильне дотримання правил безпеки життєдіяльності.

             Відповідно до рішення журі переможцями стали:

І місце – ЗОШ № 23;

ІІ місце – ССШ №№ 9, 25, ЗОШ № 18;

ІІІ місце – ЗОШ №№ 4, 13, 20, 21, НВК № 16.

             На зональному етапі змагань 11.05.2018 місто Суми представлятиме дружина юних пожежних Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 23, переможець міського етапу.

             Бажаємо команді вдалого виступу.

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

 

20.04.2018 р.

Проведено міський етап

Всеукраїнського конкурсу «Моральний вчинок»

 

З метою популяризації моральних і духовних надбань, консолідації зусиль, спрямованих на моральний саморозвиток особистості, сприяння формуванню громадянської позиції та соціально-правової активності школярів  у квітні 2018 року проведено міський етап  Всеукраїнського конкурсу «Моральний вчинок». У ньому  брали участь  заклади освіти  №№ 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, 10, 13, 15, 17, 18, 20, 24, 26, 27, 30.

На розгляд журі було представлено  фоторепортажі, стіннівки, плакати, відеосюжети, текстові матеріали (буклети, прозові твори) національно-патріотичного, соціального, культурологічного та екологічного напрямів. Найактивнішими учасниками конкурсу стали заклади освіти  ССШ № 10, представивши 4 роботи, ЗОШ № 18 – 3 роботи,  ЗОШ №№ 4, 27 -  по  2  роботи.

Журі конкурсу відзначило належний рівень підготовки, змістовність та повноту, естетику оформлення матеріалів, актуальність обраних тем та оригінальність  розкриття  їхнього  змісту.

За результатами рішення журі переможцями конкурсу в різних вікових категоріях  стали  заклади освіти №№ 2, 4 (2 роботи), 10 (три роботи), 15, 17, 20, 24, 27, 30.

Матеріали переможців направлено в м. Київ до Асоціації українських правників для участі у всеукраїнському етапі.

Бажаємо всім  учасникам перемог.

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

20.04.2018 р.

 

 

Інформація

про проведення І міської мультимедійної математичної олімпіади

 

18 квітня 2018 року на базі комунальної установи Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 22 імені Ігоря Гольченка Сумької міської ради  відбулася І міська мультимедійна математична  олімпіада.

Мультимедійна олімпіада є оригінальним видом інтелектуальних змагань, проведення якої сприяло популяризації математичних знань серед учнівської молоді, розвитку розумових здібностей, формування предметних та ключових компетентностей, а також якісної підготовки до складання зовнішнього незалежного оцінювання

 У І міській мультимедійній математичній  олімпіаді  брало участь 15 команд із закладів освіти міста №№1, 2, 6, 7, 10, 12, 15, 17, 18, 22, 23, 25, 27, класичної гімназії, гімназії № 1. За підсумками інтелектуального змагання І місце посіла команда учасників із Сумської класичної гімназії, ІІ місце розділили гравці з освітніх закладів №№ 1, 17; 23, ІІІ місце зайняли команди  шкіл  №№ 6, 10, гімназія № 1.

 

Бажаємо учасникам олімпіади здоров’я, невичерпних творчих сил, успіхів у складанні ЗНО та подальших перемог у інтелектуальних змаганнях, які відкривають шляхи до розвитку ваших талантів надзвичайно цікавої та перспективної науки – математики! 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

 

20.04.2018 р.

Школа педагогічних ініціатив

 

«Нам необхідно зробити так, щоб наші вчителі мали статус і повагу, розуміли важливість їх ролі. Нам необхідно перезавантажити нашу систему підготовки вчителів, щоб виростити нового українського педагога, який цінує кожного учня і відкритий до найбільш ефективних форм навчання», - говорила Лілія Гриневич, презентуючи проект Нової української школи.

З метою підготовки «нового» вчителя – агента змін, розповсюдження кращого педагогічного досвіду з упровадження інноваційних технологій навчання, ознайомлення із сучасними тенденціями в освіті, підвищення мотивації вчителів до творчого саморозвитку та професійного зростання 11 квітня 2018 року відбулося заняття Школи педагогічних ініціатив. Учасники заходу – більше 100 різних за фахом учителів, які прагнуть розвиватися професійно, здобувати педагогічну мудрість. Перебуваючи в ролі учнів, навчаючись, вони грали, жартували, спілкувалися в пошуках нового, цікавого. У Школі педагогічних ініціатив відбувалася активна співпраця з інструкторами - досвідченими вчительськими кадрами нашого міста, справжніми сучасними вчителями, які мають власний професійний стиль і значний педагогічний досвід. Як фасилітатори, вони допомогли своїм колегам пізнати особливості педагогічних технологій, відчути їх універсальність та, як кажуть, «приміряти на себе», щоб потім використати у власному досвіді роботи.

Протягом тривалого часу Інформаційно-методичним центром здійснювалася підготовка вчителів-інструкторів до проведення занять. Креативність, творчі підходи, величезну зацікавленість до спільної роботи виявили 26 педагогів-інструкторів закладів освіти №№ 1, 5, 6, 7, 10, 12, 13, 15, 16, 18, 20, 22, 26, 27, 29, В.-Піщанської ЗОШ, організовуючи заняття на семи методичних майданчиках: «Технологія розвитку критичного мислення», «Кейс-технологія навчання», «Технологія продуктивного навчання», «Ігрова технологія навчання», «Інтерактивна технологія навчання», «Інформаційно-комунікаційні технології», «Біоадекватна технологія навчання».

На базі ЗОШ № 15 уже третій рік поспіль проводилася Школа педагогічних ініціатив. У затишних кабінетах, оснащених сучасними засобами навчання, панувала атмосфера творчої співпраці між педагогами-«учнями» та педагогами-інструкторами. Результатом роботи стали створені цікаві міні-проекти, змістовні опорні схеми та ейдос-конспекти, але найголовніше – задоволення від продуктивної діяльності, позитивні емоції та відчуття власної успішності в опануванні нової корисної інформації. У цьому сенсі методичні майданчики Школи є універсальними, оскільки через застосування представлених технологій, методів, прийомів та форм роботи видно, як можна наблизити реалізацію головної мети уроку, зробити цікавим процес вивчення матеріалу, наповнити його новим змістом, розвинути як предметні, так і життєві компетентності.

Інформаційно-методичним центром найактивніших учителів-учасників Школи педагогічних ініціатив було нагороджено пам’ятними сертифікатами, а педагогів-інструкторів за копітку роботу на майданчиках – сертифікатами інструкторів. Усі учасники заходу поповнили власну скарбницю педагогічних знань та отримали задоволення від спілкування з талановитими, творчими колегами.

 

«Всередині нас криються потенційні творчі можливості, й ми повинні працювати щосили, щоб розкрити цей потенціал» - говорив Мартін Лютер Кінг. Педагоги готові прийняти виклики сьогодення та творчою працею зробити власний внесок у процес створення інноваційного освітнього середовища м. Суми.

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

 

20.04.2018 р.

Інформація

 

16 – 17  квітня 2018 року на базі навчально-наукового інституту права Сум ДУ відбувся IІ відкритий міський  турнір з  історії.

Історичний турнір  є оригінальним видом змагань, проведення якої не ставить на меті заміну Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів. Унікальність її проведення полягає в тому, що учні розвивають науково-дослідницькі, творчі здібності, навички роботи в колективі, уміння формувати та відстоювати власну думку, показують вміння змагатися командою.

Учасники змагань відмітили якісну роботу журі. Голова журі Дегтярьов С.І. -  доктор історичних наук, професор кафедри конституційного права, теорії та історії держави та права СумДУ;  члени журі, представники кафедри кафедри конституційного права, теорії та історії держави та права СумДУ - Стогова О.В., кандидат політичних наук, доцент; Лобко Н.В. кандидат історичних  наук, доцент; Зякун А.І. кандидат історичних наук, доцент; Драновська С.В. кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін СОІППО. Вдруге експертом міського турніру стала Шеліхова В.В. учитель вищої категорії Сумської класичної гімназії; кандидат історичних наук. Учителі історії міста Шульчевська С.Є, Закусило І.М., Пшеничний С.А., Соколик О.М., Шестопалова Л.М., Резникова С.Ю. представляли учителів міста в роботі фахового журі.

У IІ відкритому міському турнірі з історії брало участь 16 команд із закладів освіти міста Суми. За підсумками інтелектуального змагання 1 місце посіли учасники із загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6; 2 місце розділили гравці загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів  №№ 21, 22, 27; на третій  сходинці розмістилися команди спеціалізованих шкіл  І-ІІІ ступенів  №№  2, 9, 10, 17.

 

Голова журі – доктор історичних наук, професор кафедри конституційного права, теорії та історії держави та права СумДУ Дегтярьов С.І. нагородив переможців призами, наданими Сумським Державним Університетом.

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

 

20.04.2018 р.

Ювілейне сходження на міський «Еверест»

 

Географію можна сміливо назвати одним із найцікавіших та найбільш захоплюючих предметів серед шкільних дисциплін. Свідченням цього є міський географічний конкурс «Еверест», який 10 квітня 2018 року вже вдесяте зібрав учнів освітніх закладів м. Суми позмагатися в знаннях географічних об’єктів, явищ, картографічних зображень, умінні застосовувати їх у запропонованих вправах. Незважаючи на канікули, 174 учні 7-11 класів та вчителі географії із 29 навчальних закладів міста радо зустрілися на інтелектуальному змаганні. Кмітливість, винахідливість, навички працювати в колективі виявили команди ССШ №№ 1, 2, 3, 7, 9, 10, 17, 25, 29, НВК № 16, гімназії № 1, класичної гімназії, ЗОШ №№ 4, 5, 6, 8, 12, 13, 15, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 26, 27, Піщанської ЗОШ.

Творчою групою вчителів географії м. Суми було підготовлено для учнів багато цікавих, різноманітних за структурою завдань географічного змісту, які вимагали творчого підходу до їх розв’язання, ерудиції, уміння використовувати набуті знання з предмета в нетрадиційних ситуаціях, виявляти навички командної роботи.

На думку членів журі, найбільш складними для учнів виявилися завдання на встановлення відповідності між географічними закономірностями та явищами, епохами горотворення та основними гірськими системами; «Лови помилку», де за фрагментом тексту потрібно було виявити та виправити допущені помилки; «Картографічна мозаїка» - конкурс, який передбачав знання географічної номенклатури та визначення географічних об’єктів на фрагменті контурної карти; «Ерудит», а також окремі питання «Чорної скриньки», які потребували значного рівня ерудиції та кмітливості. Цікавими та захоплюючими були для учнів завдання «Бліц-турнір», «Згрупуй об’єкти», «Дешифратор», «Вірю – не вірю». 

За рішенням журі переможцями стали команди закладів:

І місце – ССШ № 25;

ІІ місце – ССШ №№ 1, 7, ЗОШ № 27, класичної гімназії;

ІІІ місце – ССШ №№ 9, 10, ЗОШ № 21, гімназії № 1.

Десять років тому з ініціативи Інформаційно-методичного центру та творчої групи вчителів географії «Еверест» почав своє життя. Майже незмінним залишився склад ініціаторів конкурсу: Голобородько Н.В., методист ІМЦ, Бондаренко Н.А., керівник творчої групи, учитель ССШ № 25, учителі ССШ № 1 Скриннік Л.О. та Солдатенко Л.О., Чмеленко В.В., учитель ЗОШ № 5, Красуля В.М., учитель ССШ № 10, Швачко В.В., учитель ЗОШ № 15, учителі ЗОШ № 20 Богачова І.В. та Бойко Я.С., учитель НВК № 16 Бондаренко С.М. За роки творчої співпраці в кожного педагога виокремився певний напрям у підготовці завдань, визначилася чітка структура та оптимальний формат конкурсу, а також остаточно утвердився головний приз - глобус. Кожного року до складу журі запрошуються досвідчені вчителі географії міста, які стежать за об’єктивністю оцінювання та дотриманням правил «Евересту». Важливим є те, що кожен педагог, який підготував команду, може спостерігати за роботою учнів, відстежувати правильність виконання завдань, щоб потім проаналізувати помилки та врахувати при підготовці дітей до наступного конкурсу.

Протягом десяти років гостинно зустрічає «Еверест» Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 10, забезпечуючи всі необхідні умови для якісного проведення конкурсу. Адміністрація школи, педагогічний колектив добре знають, що в перший день весняних канікул до них завітає учнівська інтелектуальна еліта кожного закладу, тому в затишній актовій залі на учнів чекають зручно розміщені столи, великий екран та творча атмосфера.

 

Міський географічний конкурс «Еверест» здобув значної популярності серед учнів та вчителів географії, про що свідчить стала динаміка кількості учасників: 29 команд протягом 2015-2018 років. На «Евересті» час летить непомітно – щорічно півтори години захоплюючої подорожі до географічних вершин та десять років життя конкурсу, які формують інтелектуальне та емоційне сприйняття дітьми краси та величі навколишнього світу – географічного середовища.  

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

Свято духовності

 

12-13 квітня 2018 року на базі Сумського державного педагогічного університету ім. А.С.Макаренка проходив ІІ відкритий міський турнір юних філософів та релігієзнавців. Цей захід став справді святом духовності, адже школярі обговорювали надзвичайно важливі для сьогодення питання: проблему свободи людини і соціальну відповідальність, поняття справедливості, місце книги в житті віруючої та невіруючої людини, соціальні мережі та їх вплив на людину, феномен фейку тощо. Цьогоріч учасниками турніру стали 9 команд із м. Суми (ССШ №№ 7, 10 (2 команди), 25, ЗОШ №№ 6, 27, збірна команда учнів ЗОШ №№ 24, 27 та НВК № 16, гімназія № 1, класична гімназія) та команда учнів з м. Конотоп (СШ № 2). Журі відзначило високий рівень підготовки команд, сформовані в учнів вміння аналізу та узагальнення, уміння працювати в команді.

Яскравим та видовищним виявився і фінал турніру, під час якого важко було спрогнозувати перемогу однієї з команд. Проте, переможців визначено.

І місце посіла команда «Qui vadis» (ССШ № 7), ІІ – «Вікторія» (збірна команда учнів ЗОШ №№ 24, 27 та НВК № 16), ІІІ – «ALTER EGO», «Істина» (ССШ № 10). Вітаємо переможців!!!

Проведення ІІ відкритого міського турніру стало можливим за активної участі співорганізаторів – ГО «Сумська організація педагогів-християн» та Сумської єпархії УПЦ. Особливу дружню атмосферу змогли створити викладачі та студенти Навчально-наукового інституту історії та філософії СДПУ ім. А.С.Макаренка.

ІІ відкритий міський турнір юних філософів та релігієзнавців завершено, готуймося до наступного!!!

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

Сучасний заклад освіти – територія безпеки

 

Саме під таким гаслом на базі ЗОШ № 6 проведено 17 квітня 2018 року показовий День цивільного захисту. Учасниками заходу стали керівники закладів освіти, посадові особи з питань цивільного захисту, відповідальні за протипожежну безпеку в закладі. Для проведення показового Дня залучено працівників Сумського міського відділу Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій, відділу вибухотехнічного забезпечення та кінологічного центру Головного управління Національної поліції, Сумської міської рятувально-водолазної служби, навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Сумської області.

Як зробити заклад освіти не лише сучасним, а й безпечним? Як діяти у разі виявлення вибухонебезпечних приладів? Яким чином організувати безпечний літній відпочинок? Це далеко не повний перелік питань, який обговорювався учасниками пленарного засідання. Начальник управління освіти і науки Сумської міської ради Данильченко А.М. наголосила на необхідності перегляду підходів у організації цивільного захисту в школі, формуванні здоров’язбережувальної компетентності учнів, у тому числі шляхом відпрацювання правильного алгоритму дій під час виникнення надзвичайних ситуацій. Працівники Сумського міського відділу Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Сумській області ознайомили присутніх з результатами перевірки стану техногенної і пожежної безпеки в закладах освіти, наголосили на основних причинах виникнення пожеж. Аналітичною та змістовною була інформація, надана працівниками управління патрульної поліції, що стосувалася участі дітей у дорожньо-транспортних пригодах. Організаційно-методичний супровід усього заходу здійснено Інформаційно-методичним центром управління освіти і науки.

Представники керівного складу закладів освіти з питань організації та проведення Дня цивільного захисту мали можливість детально ознайомитися із сучасною нормативно-правовою базою з означеного питання, проаналізувати «Методичні рекомендації щодо організації цивільного захисту в закладах освіти», розроблені працівниками Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Сумської області, з’ясувати проблемні питання.

Під час проведення Дня цивільного захисту відпрацьована Інструкція зі швидкої евакуації дітей із закладу освіти, перевірено евакуаційні виходи. Учні закладу на методичних майданчиках ознайомилися з роботою Сумської міської рятувально-водолазної служби, кінологічного центру, стали свідками імітаційного гасіння пожежі, потренувалися в роботі з вогнегасниками.

 

Усі учасники показового Дня цивільного захисту отримали необхідну інформацію для організації аналогічних заходів у закладах освіти, визначили напрями подальшої роботи в створенні безпечного освітнього середовища. 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

 Ще одна конструктивна зустріч олімпійців

 

 «Єдиний спосіб зробити видатну роботу – щиро любити те, що робиш», - був переконаний засновник корпорації Apple Стів Джобс. Здається, що саме цим принципом керуються вчителі, які 29-30 березня 2018 року брали участь у міжрегіональному науково-практичному семінарі «Актуальні тенденції вивчення філологічних дисциплін в умовах реалізації Концепції «Нова українська школа». Сумчани радо вітали гостей з Київської та Донецької областей на базі комунальної установи Сумська спеціалізована
школа І-ІІІ ступенів № 29.

Емоційно насиченим був початок зустрічі: виступи вокального, хореографічного та інструментальних ансамблів закладу освіти приємно вразили гостей. Це допомогло всім учасникам заходу налаштуватися на продуктивну співпрацю. Зі щирими словами звернулася до присутніх директор Інформаційно-методичного центру управління освіти й науки Сумської міської ради Плахотнікова Г. Д. і висловила сподівання стосовно того, що спільна діяльність учителів-філологів з різних регіонів України стане гарним підґрунтям для успішної реалізації планів Проекту. Химера Н.В., автор та відповідальний виконавець Проекту, охарактеризувала перспективні напрями діяльності для його учасників. Закорко В.В., координатор Проекту в м. Суми, проаналізувала участь сумських учителів у «Філологічному Олімпі».  Науковий консультант творчої групи Донецької області, член науково-методичної ради Проекту Ціко І. Г. розповів про аспекти медіадидактичних засад навчання сучасних школярів. А після цього учасники заходу влаштували справжній марафон з обміну досвідом. Були організовані методичні локації, під час яких учителі Київщини та Сумщини провели майстер-класи й продемонстрували нові форми організації роботи з учнями на уроках філологічних дисциплін. Усе відбувалося дуже динамічно, змістовно, тому час пролетів непомітно.

Хто вміє гарно працювати, той уміє й відпочивати. Для гостей організували екскурсію вулицями старого міста. Долучилися учасники заходу й до прекрасного: відвідали Сумський обласний академічний театр драми та музичної комедії ім. М. С. Щепкіна, де переглянули виставу в стилі пластичного перфоменсу «Шинель». Незабутні враження залишилися після відвідин приватного музею «Причал Одіссея».

Два дні науково-практичного семінару пролетіли, як одна мить. А це тому, що співпраця з колегами була творчою, конструктивною, щирою.

Створюючи свою компанію й добираючи співробітників, Стів Джобс говорив: «Усе, чим ми є, – це наші ідеї і наші люди. Вставати зранку і йти на роботу нас змушують лише розумні колеги». Упевнені, що після такого спілкування зі справжніми майстрами своєї справи, кожен учасник семінару стовідсотково отримав заряд для творчості, якого вистачить для того, щоб підкорити не одну вершину.

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

Семінар-навчання заступників директорів з виховної роботи,

 керівників шкільних громадських наркопостів

 

28.03.2018 на базі Інформаційно-методичного центру управління освіти і науки Сумської міської ради проведено семінар-навчання заступників директорів з виховної роботи,  керівників шкільних громадських наркопостів з теми «Шкільний громадський наркопост у системі профілактики залежностей та шкідливих звичок у школярів».

У роботі семінару брали участь Спічакова Н.М., заступник головного лікаря  КУ «Сумська міська дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди», Семерня В.І., лікар-нарколог Сумського обласного наркологічного диспансеру.

Мова йшлася про реформування медичної галузі, шляхи подальшої співпраці закладів освіти та Сумського обласного наркологічного диспансеру; було презентовано досвід роботи наркопоста Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 25.

 

 Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

Сумської міської ради

Дев'ята міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти»

15-17 березня 2018 року

 

 Яким має бути сучасний заклад освіти в умовах стрімкого технологічного розвитку? Як зробити реформи в освіті найбільш ефективними та як успішно взаємодіяти відповідно до оновленого змісту? Яким необхідно бути освітньому провайдеру, щоб якісно підготувати підростаюче покоління до викликів майбутнього? Цим і багатьом іншим актуальним питанням приділяли увагу учасники  Дев'ятої міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти-2018», що відбулася 15-17 березня в Київському Палаці дітей та юнацтва. 

Організатором традиційно виступила компанія «Виставковий Світ» за підтримки та участі Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України.

Міжнародна освітня виставка – це знакова подія в освітньому середовищі нашої країни, спрямована на презентацію, обмін кращими досягненнями закладів освіти і наукових установ, професійне спілкування практиків і вчених, фахівців IT-сфери, обговорення нагальних проблем і світових тенденцій в освітньому просторі, що задає вектор для подальшого ефективного розвитку партнерської взаємодії та участі в національних і закордонних науково-освітніх програмах і проектах. 

Триденну роботу виставки супроводжувала змістовна програма, яка включала конференції, презентації, семінари, круглі столи, майстер-класи, воркшопи, відкриті уроки, панельні дискусії,  в рамках якої відбулося також і   нагородження переможців конкурсу з тематичних номінацій.

Для учасників виставки були проведені конкурси з 9 тематичних номінацій. Експертну оцінку якості робіт проводили науковці та фахівці Інституту педагогіки, Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих, Інституту інформаційних технологій і засобів навчання,  Університету менеджменту освіти, Інституту спеціальної педагогіки та Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи Національної академії педагогічних наук України, Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України.

Інформаційно-методичний центр та 8 закладів освіти міста Суми (ДНЗ № 8, НВК №№ 11, 42, ССШ № 7, ЗОШ №№ 4, 8, 12,15)  направили свої матеріали для участі в конкурсі. Шестеро з них удостоєні нагород та відзначені медалями та дипломами переможців у чотирьох номінаціях:

·         Модернізація змісту професійної підготовки та перепідготовки кадрів до праці в умовах Нової української школи (ІМЦ, золота медаль)

·         Інноваційні підходи до розбудови інклюзивної освіти як умова розвитку соціальної компетентності дітей і молоді з особливими потребами (ЗОШ № 8, золота медаль)

·         Упровадження інновацій у педагогічний процес для підвищення якості знань випускників (ЗОШ № 15, срібна медаль)

·         Упровадження сучасних засобів навчання, проектів, програм і технологій для вдосконалення та підвищення ефективності освітнього процесу. (ДНЗ № 8, НВК № 11 – срібні медалі,
ССШ № 7 – бронзова медаль).

Пишаємося, що робота Інформаційно-методичного центру високо оцінена й відзначена золотою медаллю! Щиро радіємо золотій (ЗОШ № 8), срібним (ДНЗ № 8, НВК № 11, ЗОШ № 15)  та бронзовій ( СС Ш № 7) нагородам, що здобули на виставці заклади освіти міста Суми!

Інноваційний виставковий майданчик "Освіта міста Суми" яскраво презентував ефективні моделі реалізації освітніх технологій та проектів у компетентнісному полі освітньої реформи, що впроваджується закладами загальної середньої (№№ 4, 7, 8, 9, 10,12,15, гімназією № 1) дошкільної (ДНЗ №№ 7,8,14,18 НВК №№ 11, 42) та позашкільної ( ПДЮ) освіти обласного центру.  Провідні  фахівці освітньої реформи та освітянська делегація у складі 18 представників закладів освіти м. Суми, яка  15 березня відвідала виставку в Києві, обговорювали теоретичні та практичні аспекти реалізації Концепції Нової української школи, досвід упровадження педагогіки партнерства у сучасній школі, формування компетентностей учнів через діяльнісний підхід у навчанні, упровадження хмарних сервісів у навчально-виховний процес як невід’ємної складової трансформації освіти, підготовку педагогічних працівників до роботи з дітьми з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного навчання, інноваційні технології в навчанні та вихованні дітей з особливими освітніми потребами, систему національно-патріотичного виховання особистості.

Організатори та учасники виставки отримали схвальні відгуки відвідувачів про новаторський досвід сумчан, що сприяли налагодженню ділових контактів із розвитку науково-методичних досліджень, академічного обміну між педагогами, науковцями, студентами та школярами,  обговорення аспектів упровадження сучасних технологій, методик безпосередньо в освітній процес у контексті реалізації Закону України «Про освіту».

 

Фото

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

Інформація

 

27 лютого 2018 року за ініціативи методичних служб м. Суми та м. Конотоп,  у рамках реалізації міського проекту «Методичні мости – шлях до співпраці», започаткованого Інформаційно-методичним центром, відбулася творча зустріч освітян.

Представники Конотопських освітянських колективів відвідали ЗОШ № 27, ССШ № 30 «Унікум», НВК № 41, приватну гімназію «Просперітас» та ознайомилися з інноваційними підходами дослідно-експериментальної роботи початкової освіти в контексті Концепції «Нової української школи».

Активні «агенти змін» долучилися до майстер-класів та дискусій, під час яких опрацювали вимоги до обов’язкових результатів навчання та компетентностей здобувачів початкової освіти, ідентифікували ефективні шляхи й умови для розвитку кожної дитини, пов'язані  з особисто значимими аспектами життя молодших школярів, вчилися ефективно реалізовувати діяльнісний та інтегрований підходи до організації інноваційного освітнього процесу.

 

Гості-освітяни з міста Конотоп висловили щиру вдячність за гостинність, а також зазначили, що здобутий на семінарі досвід підвищить потенціал продуктивної співпраці й відкриє нові способи організації успішного освітнього простору на ниві реформування регіональної та національної системи освіти.

Лист відділу освіти Конотопської міської ради 

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

Вітаємо Юлію Супрун,

переможця національного етапу конкурсу «Intel-Техно Україна 2017-2018», ученицю 11 класу комунальної установи

Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №10

 імені Героя Радянського Союзу О.Бутка

 

Конкурс «Intel-Техно Україна» є національним етапом Міжнародного конкурсу Intel ISEF, який проводиться більше 60 років серед школярів, кращих молодих учених і винахідників світу з метою демонстрації сучасних наукових проектів та обміну ідеями серед семи десяти країн світу. Уже вдруге переможцем національного етапу цього конкурсу стала учениця 11 класу комунальної установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №10 імені Героя Радянського Союзу О.Бутка, вихованка обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю Юлія Супрун з проектом «Загальний алгоритм розв’язування діофантових рівнянь виду Ax2+By2=Czr,  де r – будь-яке натуральне число, починаючи з 2» і здобула право представляти Україну у фіналі всесвітнього конкурсу у Піттсбургу (США). Науковий керівник проекту вчитель математики комунальної установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №10 імені Героя Радянського Союзу О.Бутка, науковий консультант Сумського територіального відділення МАН України Азаренкова Альона Іванівна.

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

Інформація

 

24 січня 2018 року на базі конгрес-центру СумДУ відбувся І мультимедійний краєзнавчий турнір.

Організатором та координатором міського краєзнавчого турніру став Інформаційно-методичний центр управління освіти і науки Сумської міської ради. Мультимедійний турнір є оригінальним видом змагань, проведення якого не ставить на меті заміну Всеукраїнських учнівських турнірів, конкурсів з краєзнавства. Унікальність її проведення полягає в тому, що учні отримують завдання у вигляді мультимедійних презентацій. За хвилину команди дають відповіді, заповнюючи відповідний бланк. Відмінність її полягає в тому, що діти після запитань дізнаються  правильні відповіді. Таким чином відбувається не тільки  перевірка, а й вивчення нового матеріалу.

Завдання турніру були поділені на блоки. Перший  блок запитань мультимедійного турніру був проведений ректором Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної підготовки, доктором історичних наук Нікітіним Ю.О. та начальником управління освіти і науки Сумської міської ради Данильченко А.М.

Музичні питання були представлені к.п.н., доцентом Дмитром Будянським.

Наступний блок було проведено у вигляді лото. Заключний блок було зроблено у вигляді квеста.

Запитання складають учасники міської творчої лабораторії вчителів історії. Діти давали відповіді на запитання, присвячені історії культури Сумщини, історичним постатям, головним подіям. Узяти участь у мультимедійному турнірі зголосилася 31 команд із шкіл Сум. За підсумками інтелектуального змагання 1 місце посіли учасники із загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 21.

Родзинкою заходу став виступ колективу «Артель Мода».

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

Інформація

 

17 січня 2018 року в Сумському обласному театрі для дітей та юнацтва відбулось міське свято вшанування обдарованих учнів.

На святі були запрошені учні, які стали стипендіатами Сумського міського голови за результатами участі у всеукраїнських учнівських олімпіадах, міжнародних конкурсах та спортивних змаганнях у 2016-2017 навчальному році. Сумський міський голова Олександр Миколайович Лисенко цим учням вручив сертифікати. Переможців ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад, Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка привітали:

·         заступник міського голови  з питань діяльності виконавчих органів ради Мотречко Віра Володимирівна;

·         начальник управління освіти і науки Сумської міської ради Данильченко Антоніна Миколаївна;

·         заступник начальника управління освіти і науки Сумської міської ради Дрига Тетяна Василівна;

·         директор Інформаційно-методичного центру управління освіти і науки Сумської міської ради Плахотнікова Галина Дмитрівна;

·         методист Інформаційно-методичного центру управління освіти і науки Сумської міської ради Закорко Вікторія Вікторівна.

Дипломи та подарунки отримало 169 учасників свята.

На святі голова Сумської міської організації профспілки працівників освіти Гога Людмила Миколаївна вручила подяки, квіти та подарунки педагогам, які підготували найбільше переможців учнівських олімпіад, конкурсів.

10 керівників закладів освіти отримали подяки від управління освіти і науки та подарунки від Сумської міської організації профспілки працівників освіти за створення умов для найбільш якісної підготовки учнів та високу результативність їх участі у всеукраїнських учнівських олімпіадах та міжнародних конкурсах.

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

Інформація

 

         16 січня 2018 року  Інформаційно-методичним центром на базі гімназії № 1 була організована зустріч учителів хімії  закладів  загальної середньої освіти міста з Ярошенко Ольгою Григорівною, членом-кореспондентом Національної академії педагогічних наук України, доктором педагогічних наук, професором, автором шкільних підручників та навчальних посібників.

         Ярошенко О.Г.  у змістовному  та цікавому  виступі ознайомила сумських освітян з особливостями нової програми з хімії та інтегрованого курсу природознавства для учнів старшої школи,  які будуть упроваджуватися  з 2018-2019 навчального року.  На конкретних прикладах організації групової форми роботи на уроках Ольга Григорівна показала шляхи реалізації компетентнісного підходу у викладанні предмета відповідно до вимог Концепції «Нова українська школа».   

 

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради

У Сумах вперше відбувся міський бал лідерів учнівського самоврядування «Зіркова феєрія», ініційований управлінням освіти і науки

 

Міський голова Олександр ЛИСЕНКО привітав учасників заходу з новорічно-різдвяними святами та побажав їм успіхів у всіх справах, які вони розпочали і за які братимуться у житті.

«Від вас залежить майбутнє України, тож будьте завжди такими красивими та усміхненими. А ми, дорослі, робитимемо все можливе і неможливе, аби ви завжди відчували надійну нашу підтримку: підтримку батьків і рідних, вчителів, керівництва міста, усієї громади», – наголосив очільник обласного центру.

Упродовж двох годин на паркеті Палацу дітей та юнацтва свої граційні па демонстрували 22 пари дебютантів.

Окрім вальсування під керівництвом професійних хореографів школярі пробували опанувати польку, квікстеп та свінг – у майстер-класі з останнього до танцю стали й почесні гості.

Також дебютанти виявляли вміння говорити компліменти, складати буріме та показували акторські здібності, випробовували себе в інших розвагах.

Почесні гості уважно до всього приглядались і на завершення балу назвали короля та королеву балу, які отримали солодкий подарунок від міського голови.

Наостанок дебютанти залишили на імпровізованому небі зірки з побажаннями.

 

 Фото

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 

Сумської міської ради